Jump to content

FORUMDAKİ İMZALIK İLETİLER

Recommended Posts

Allah çook kıskançtır valla bir kadınla ilişkiye girdim mi veya temas kurdun mu hemen gayyur sıfatı tecelli eder

kulum bende başkasından zevk altın lezzet aldın kalk yıkan cabuk der... çok kıskanctır.. o yüzden böyle ayetler var

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Buna cevap veren birileri cikti mi, zihinlerin disinda maddenin mutlak bir gerceklik oldugunu savlayabilen oldu mu?

Materyalist felsefe söylemlerinin hiçbirinde "mutlak gerçeklik" diye bir terim kullanılmaz. Bu idealistlerin bir lafıdır. Onu idealistlere soracaksın.

Sitelerde Paylaş

Şimdi bi dakka..

Maddenin TEK gerçeklik olduğunu söyleyen materyalist olur ve ona kaba maddeci denir.

Maddenin SALT gerçeklik olduğunu söyleyen materyalist olur ve ona mekanik maddeci denir.

Maddenin TEMEL gerçeklik olduğunu söyleyen materyalist olur ve ona diyalektik maddeci denir.

Maddenin MUTLAK gerçeklik olduğunu söyleyen materyalist OLMAZ ve öyle olduğunu iddia edene İDEALİST SOYTARI denir. Örnek sen ve Vitoş gibileridir.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Yeminlen boyle bir komedi potensiyeline hicbir forumda rastlayamadim bu ne lan ahahaha

:lol:Saçmalama... Böyle bir kanunu kimse koyamaz. Nerden biliyor ülen? Ölçemeyişimizin teknolojik yetersizlikten olmadığını nerden bilecek be? Öyle abuk sabuk yasa mı olur? Bu alenen saçmalamak, zırvalamaktır. Bu sadece gerzek heysenbergcilerin saçma sapan bir yorumu... Başka hiç bir şey değil. Sen kimle dans ettiğini bilmiyorsun. Ben seni çeşmeye bir kamyon damacanayla götürür, hâla susuz, üstelik aç getiririm. Heisenberg gerzeğinin ne saçmaladığını çok çok iyi biliyorum. Heisenberg bir şarlatan, bir soytarıdır.

Sitelerde Paylaş

Aa Aa :D hayı hayır :D yanlışınız var çok yanlış dikkat edin iyi okuyun : Allah büyük Kitapta ihanet eden ve pislik olan kişilerin Allaha ve reslününe ve ahiret gününü inanmayanlar olduğunu söylüyor -_-

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/61469-yslama-dil-uzatanlar-utansyn-islam-laiklidhi-ile-beraber-dodhmuthtur/page-4#entry1268793

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Kendinin yetiştirdiği çocukların.

Gerekirse klonladığın çocukların.

30 bin kişilik bir sürün var.

Hepsi özgür.

Hepsi ahlak kurallarıyla zincirli değil.

Seni onlardan kimin öldürüp sürüye liderlik edeceği belli değil.

Ormanda yürürken, tuvaletini yaparken, ev inşa ederken, fişi prize takarken ya da tv izlerken bile bir ceylanın hissettiği yaşam ve kalım heyecanını her an hissetmek istemez misin?

Ne zaman öleceğin belirsiz. Ne zaman avlanacağın belirsiz.

Hep tetiktesin, hep güçlüsün.

Gerçeklik böyle bir şey.

Bir kaya ne zaman ufalanacağı belirsiz var olurken teistler bizleri saçma sapan bir döngüye sokmuş.

Var oluşa, kuralsız var oluşa dönmemiz gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Kendinin yetiştirdiği çocukların.

Gerekirse klonladığın çocukların.

30 bin kişilik bir sürün var.

Hepsi özgür.

Hepsi ahlak kurallarıyla zincirli değil.

Seni onlardan kimin öldürüp sürüye liderlik edeceği belli değil.

Ormanda yürürken, tuvaletini yaparken, ev inşa ederken, fişi prize takarken ya da tv izlerken bile bir ceylanın hissettiği yaşam ve kalım heyecanını her an hissetmek istemez misin?

Ne zaman öleceğin belirsiz. Ne zaman avlanacağın belirsiz.

Hep tetiktesin, hep güçlüsün.

Gerçeklik böyle bir şey.

Bir kaya ne zaman ufalanacağı belirsiz var olurken teistler bizleri saçma sapan bir döngüye sokmuş.

Var oluşa, kuralsız var oluşa dönmemiz gerekiyor.

Alıntı yapıyorsan altına manasını da ekle.

Komik, gülünç, saçma, doğru, gerçekten gibi ifadelerle.

Böyle ne bok yediğin belli olmuyor.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Şimdi diyelim ki, iki bin beş yüz ışık yılı ötede bir gezegenden, çok güçlü teleskoplarla dünyamızı gözetliyorlar.

Görecekleri şey biz değiliz. Aristo ile İskender'i görecekler.

Tam da o gözetlemeyi yapanlar, gözledikleri kişilere göre zamanda gelecek pozisyonundadırlar. Ama aynı anda (veya ansızlıkta) vardırlar ve Aristo ile İskender'in konuşmalarını dinleyebilmektedirler.

İskender Aristo'ya sormaktadır: Hoca, şu an bize dışarıdan bakacak kimselere göre bizim iki bin geride yıl olmamız saçma değil mi? Bu duruma göre gelecek şu anda da var, bütün detaylarıyla.

Eğer her gelecek, sekiz dakika sonraki, bir yıl sonraki, iki bin ışık yılı sonraki bütün gelecekler, evrendeki pozisyonlara göre aynı anda varsa, bunlar nasıl gelecek olur?

Yani ben hem şu anda seninle konuşuyorum, hem daha doğmadım ve hem de Hindistan'ı fethediyorum. Uzaydan bana her bakana göre bunların biriyim ben. Maddi ve gerçek.

Beni ve seni aynı nesnellikte kavrayan bir zaman background'u yok. Onun yerine, benim ayrı zaman'ım var, senin ayrı zamanın. Biz birbirimize baktığımızda, karşımızdakinin o andaki halini değil, ışık hızının aramızdaki mesafeyi kat ederken geçen zaman kadar bir zaman öncesine ait halini görüyoruz. Dolayısıyla ben uzayda kendi yerimde dururken zamanda da kendi yerimde duruyorum.

Evren içinde hiç bir gözlemci, gözlediği nesneyle eşzamanlı değil. Sıfırıncı saniyeden 13.5 milyarıncı yıla kadar değişik zaman anlarının hepsi, evrende aynı anda (veya aynı ansızlıkta) halihazırda mevcut, yaşanıyor.

Yani İskender hem doğmadı, hem öldü, hem Hindistan'ı fethediyor hem de Kandahar şehrinin temellerini atıyor. Aynı anda. Bunların hangisini yaptığı, kendisini gözlemleyenlerin hangi mesafeden ona baktığına bağlı.

Ama İskender'in böyle bir lüksü yok. O, M.Ö. bilmem kaç yılının Makedonya'sında olmak zorunda. Kendi kendini iki ışık dakikası ötesinden gözlemleyemiyor, veya, kendi kendisinin bir adım önüne geçemiyor.

Ne zaman İskender bunu yapmaya başlar, o zaman ona sonsuzlukta diyebiliriz.

tarihinde Strong Agnostik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Kainat gibi bir simülasyon yapılabilir mi? İki kez bitirdiğim ve hem yazılım, hem donanım olarak ayrı ayrı mühendisliğine sahip olduğum bilişim adına rahatça derim ki, evet, bu mümkündür. Kainat gibi bir yapıyı simüle edecek bir sistem teorik olarak mümkündür.

Peki bizim kainatımızın simülasyon olması ihtimali var mıdır dersen: Kesinlikle yoktur. Bu ihtimal istisnasız sıfıra eşittir.

NEden, nasıl yani dersen? Eğer sen şu anda bu kainatı simüle edebilecek ölçekte bir makineyi (sistem vs. neyse) gösteremiyorsan, bu simülasyonu gerçekleştirecek bir altyapı kati şekilde var olmadığı için, bu kainatın simülasyon olması da kati şekilde ihtimal dışıdır, mümkün değildir ve imkansızdır.

Sitelerde Paylaş

Zar altı geldiyse evet beş gelmeyecekti, dört, üç, iki, bir de gelmeyecekti. Altı gelecekti evet. Çünkü altı gelmesinin nedenleri vardır. Ama geçen sene salağın biri bir zar atacak, altı gelecek diye bir belirlilik yoktu. Dinamik nedensellik, geldi geldi geldi ve zarın atılmasına yakın altı geleceğini belirledi.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Kainat indeterminist midir, evet

Kainat indeterministtir, çünkü determine edemeyeceğin hangi atomun ne zaman bozunduğu gibi haller ve kainat için önce ve sonranın olmadığı zaman olmayan yerler mevcuttur..

Siz burada determinizm var mı diye bakıyorsanız, aptalsınız.

Determinizmin tanımlı olmadığı yerde, indeterminizmde tanımsızdır, onu da aramaya çıkmak abestir.

Hala gelip gidip, amanda determinist, yok indeterminist diye zırlıyorlar işte, bin kere kainatta bundan bahsedemezsin demişken.

Kainatın mutlak determinizme uyduğu kesindir. .

Sitelerde Paylaş

Yâdellerdeki Yurtdaş, on 03 Oct 2015 - 17:30, said:

Megaçöplük'te yaşamanız için, birileri, bir yerinize kızgın demir mi sokuyor!!!

Kaba güç ile, sevdâluk olmaz!

Ayrıca bu çöplük ortamının birinci nedeni de, TV ve sinema sektörüdür. Her 100 filmden 99'unun konusu, Megaçöplük'te geçiyor!

Ulan anasını bellediklerim! Güzel ülkede, Mergaçöplük'ten başka yerleşim birimi yok mu? Sizin ananızla bir tanışayım....!

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Iddia gulunc oldugu icin gulmedim, gulunc oldugunu dusundugum birseyi zaten savunmam

insanlar belli bir sure sonra iddialarinin curuk oldugunu dusunebilir bazen ama ben sadece senin belki kotu niyetli olmasa da yapmis oldugun yanlisligi (cimbizlamayi) duzeltmeni istedim.

nezaketen gulmektir o

Asil gulunc olan;

aklinca beni muslumanlarla ayni seviyede gostermeye calisman

Sen kecileri koyunlari birak, hem boynuzu olan ama yanlislanamayan tanri tanimlari yarat yeni yeni

:D

tarihinde harmoniaa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...