Jump to content

Hepimiz Baykal'ız - Hepimiz CHP'liyiz

Recommended Posts

Öyle bir siyasal sistem içinde yaşıyoruz ki; yalnızca yediğimiz içtiğimiz, birbirimize söylediklerimiz değil, en özel hallerimiz bile zamanı geldiğinde kullanılmak için izleniyor, dosyalanıyor ve en iğrenç şekilde de kullanılıyor.

Böyle bir siyasal yapıda, bırakın demokrasiyi, en asgari toplumsal ilişkilerin bile yaşatılması mümkün değildir artık. Telefonların dinlendiği, e-postaların izlendiği, yatak odalarının gözlendiği bir toplum, yaşanabilir bir toplum olmaktan çıkmıştır. Bunu yapanlar, hukuken işledikleri suç bir yana, bu eylemleri ile hayatı hepimiz için yaşanamaz hale getirdiklerinden, ahlaksızlığın da en büyüğünü yapmaktadırlar.

İnsanlarımızın kimisinin meslek hayatını,kimisinin yuvasını, kimisinin yaşamını, kimisinin onurunu elinden alan, kimisini hapishanelere dolduran bir korku imparatorluğunun organizasyonudur bu.

Bu aşağılık imparatorluğun son hedefinde Baykal ve CHP vardı. Ve hedeflerine ulaştılar. Yarın kimbilir hedeflerinde neler vardır.

Bu yüzden, toplumsal hayatın temellerini yok eden, bizi bir arada yaşayamaz hale getirebilecek olan bu karanlık şantaj çetelerine karşı, gün “Hepimiz Baykal’ız, hepimiz CHP'liyiz." deme günüdür.

10 Mayıs, Türk siyaseti açısından herhangi bir gün değildir.

10 Mayıs siyasal yaşamımız için, demokrasi için, bağımsızlığımız için önemli bir gündür.

Komplo saldırılarının doruğa ulaştığı, saldırganların en azgın aşamaya geldikleri bir gündür.

Böyle bir günde sağcı-solcu, ülkücü-devrimci, imanlı-imansız tüm yurtseverlerin omuz omuza vermesi gerekir.

Gün birlik günüdür.

Gün, belaltından saldırma ahlaksızlığına varacak kadar azgınlaşanların hesabını boşa çıkarma günüdür.

Gün Deniz Baykal'a ve CHP'ye sahip çıkma günüdür.

Deniz Baykal gider, bir başkası gelir elbette.

Ecevit, İnönü, Karayalçın, Baykal şart değil, isimlerin yeri doldurulabilir zamanla.

Ama önemli olan o isimlerin kendilerinin gitmesi ya da demokratik yollarla gönderilmeleridir.

Komplolarla değil.

Bugün Baykal'ı komployla gönderenler, yarın başkalarını da gönderir.

Dolayısıyla siyasetimizi halkımız değil, karanlık güçler tayin eder.

O nedenle küçük hesaplar peşinde koşanlar, bu komployu bir fırsat gibi görüp siyasi olarak nemalanmayı düşünenler, yarınları da düşünmelidirler.

Liderler mücadelenin içinden çıkarlar.

Komplolarla boşalmış koltuğa oturanlar o mücadeleyi vermeden fırsatı değerlendirmiş olanlardır.

O yüzden bu aşamada Baykal'ın yerine geçecek olanın liderlik niteliği olmayacaktır.

Bileğiyle, alın teriyle, hakkıyla o koltuğu edinmiş olmayacaktır.

Rakiplerinin ve iktidarın karşısında daima eziklik yaşayacak, sesi gür olamayacaktır.

Hatta kaset komplosunun içinde yer almış olabileceğine dair kuşkuların hedefinde olacaktır.

O nedenle elden gelen yapılmalı, Baykal'a sahip çıkılmalı ve kurultay'da aday olması sağlanmalıdır.

Gün, siyasilerin, köşe yazarlarının, insanlarımızın karakterlerinin test günüdür.

Demokratlıklarının kalitesinin ölçüm günüdür.

Gün, ahlaksız siyasetçilerin, belaltıcıların, komplocuların ve bundan medet umup dört elle bu fırsata sarılanların maskelerinin düştüğü gündür.

Böyle bir günde "İstifa ettiğine göre kaset gerçekmiş demek ki." diyerek komploya alkış tutanlar, "Göreceksiniz yine geri gelecektir" diyerek aşağılık tezgahlara omuz verenler şiddetle kınanmalı, bu alçaklığa prim verilmemeli, bundan etkilenilmemelidir.

En azından kurultaya kadar "Hepimiz Baykal'ız, hepimiz Baykalcıyız".

İnadına bu desteği verelim ve alçakların hesaplarını boşa çıkaralım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 188
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Akpnin siyaseti hep buydu her zaman olmayan olayları görüntüleri,belgeleri yaratarak kişilere saldırmak ve de bazılarına da çamur at izi kalsın yaptı aynı sahteliklerle.Baykala da bu yapıldı.

Liderler mücadelenin içinden çıkarlar.

Komplolarla boşalmış koltuğa oturanlar o mücadeleyi vermeden fırsatı değerlendirmiş olanlardır.

O yüzden bu aşamada Baykal'ın yerine geçecek olanın liderlik niteliği olmayacaktır.

Bileğiyle, alın teriyle, hakkıyla o koltuğu edinmiş olmayacaktır.

Rakiplerinin ve iktidarın karşısında daima eziklik yaşayacak, sesi gür olamayacaktır.

Hatta kaset komplosunun içinde yer almış olabileceğine dair kuşkuların hedefinde olacaktır.

O nedenle elden gelen yapılmalı, Baykal'a sahip çıkılmalı ve kurultay'da aday olması sağlanmalıdır.

Yazının neredeyse tamamına katılıyorum ama üstteki bölüme katılmıyorum.Chpnin içindeki insanların geneli kaliteli ve ahlaklıdır.Bu sindirme saldırısıyla eminim sesi daha gür çıkıcak.Baykal şuan mağdur duruma düşen oldu.Bizim halk mağduru olanı sever.Böyle kalsın iyi ama keşke baykal olsayd neyse.

Saygılar...

tarihinde Liberta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şu Türk ateistinin içler acısı halini görmek gerçekten yüreğimi burkuyor. Deniz Baykal gibi 18 senedir koltuğunu başkasına bırakmayan bir adam kahraman ilan ediliyor. Sekreteri ile ilişki kurup onu milletvekili yapması meselesine ise hiç girmiyorum.

Baykal benim gözümde hiçbir değeri olmayan bir insandır. Kendisi ne kadar alçalabileceğini, büyük ihtimal kendilerinin yaptığı bir polis ihbarından Mustafa Sarıgül'ü suçlayabimesi ile gösterdi. Skandalı gündemden düşürmek için böyle komik çabalara kalkıştı. Başaramayınca AKP'yi suçladı. İstifa etti. Şimdi de halk isterse dönerim diyor. Büyük ihtimal kongrede aday olmayacak ve Baykal tekrar seçilecek.

Böyle bir adamı bu kadar sahiplenmeye pes diyorum artık. Müslümanlar bile bu kadar değil.

Sitelerde Paylaş

Ben Baykal değilim, CHP de değilim..

Çapulcularla yağmacılarla Hüseyin Üzmezlerle, Fadime Şahin, Ali Kalkancılarla Deniz Baykallarla işim olmaz..

Seçkinler, elitler! Canınız cehenneme..

tarihinde RagingBull tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şu Türk ateistinin içler acısı halini görmek gerçekten yüreğimi burkuyor. Deniz Baykal gibi 18 senedir koltuğunu başkasına bırakmayan bir adam kahraman ilan ediliyor. Sekreteri ile ilişki kurup onu milletvekili yapması meselesine ise hiç girmiyorum.

Sen nerenin Ateistisin, Moldovamı, Kürdistanmı. ?

Baykal benim gözümde hiçbir değeri olmayan bir insandır.

O yine bir insan ...

Ya sen.. ?

Sitelerde Paylaş

Seni niye kasıyor bu kadar. Nasılsa CHP için oy atmıyorsun. Oy atmadığın bir parti hakkında yorum yapmak Faşistlik değilmi.

Taptığınız put kırılınca dumur olmuşsuınuz..

Yaşadığınız bu hezeyanı normal karşılamalı..

Tarih boyunca şeyhin uçkur davasını hep müritler temize çıkarmaya çalışmışlardır, sizler de aynı gelneği devam ettiriyorsunuz.

Aslında sizden aksini beklemek anormal olurdu..

Sitelerde Paylaş

Baykal benim gözümde hiçbir değeri olmayan bir insandır. Kendisi ne kadar alçalabileceğini, büyük ihtimal kendilerinin yaptığı bir polis ihbarından Mustafa Sarıgül'ü suçlayabimesi ile gösterdi. Skandalı gündemden düşürmek için böyle komik çabalara kalkıştı. Başaramayınca AKP'yi suçladı. İstifa etti. Şimdi de halk isterse dönerim diyor. Büyük ihtimal kongrede aday olmayacak ve Baykal tekrar seçilecek.

Böyle bir adamı bu kadar sahiplenmeye pes diyorum artık. Müslümanlar bile bu kadar değil.

sizde extreme dincilerle nasıl aynı safta kalabiliyorsunuz bence bu çok acayip.

Ayrıca Baykalın montaj görüntülerine hırlayıp gürleyeceğinize lütfen tayyibin taliban ile olan fotoğraflarına bakınız.

Sitelerde Paylaş

sizde extreme dincilerle nasıl aynı safta kalabiliyorsunuz bence bu çok acayip.

Ayrıca Baykalın montaj görüntülerine hırlayıp gürleyeceğinize lütfen tayyibin taliban ile olan fotoğraflarına bakınız.

AKP ile aynı safta değilim. AKP Baykal'ın o koltukta kalmasını istiyor. Çünkü AKP halkın gözünde Baykal'ın imajını çok iyi biliyor. Baykal sevilmeyen bir siyasetçiydi. Bu skandaldan önce de öyleydi. Baykal asla bir Ecevit olamamıştır halkın gözünde. Baykal'ın o koltukta oturmaya devam etmesi AKP'nin çıkarınadır.

tarihinde Unholy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

AKP ile aynı safta değilim. AKP Baykal'ın o koltukta kalmasını istiyor. Çünkü AKP halkın gözünde Baykal'ın imajını çok iyi biliyor. Baykal sevilmeyen bir siyasetçiydi. Bu skandaldan önce de öyleydi. Baykal asla bir Ecevit olamamıştır halkın gözünde. Baykal'ın o koltukta oturmaya devam etmesi AKP'nin çıkarınadır.

Orası öyle ama Baykalı ben seviyorum,sevdiredebilirdik.Chpliler bile adamı sevmiyor,yerliyor.Chp bu yüzden kaybediyor zaten.

Sitelerde Paylaş

Seni niye kasıyor bu kadar. Nasılsa CHP için oy atmıyorsun. Oy atmadığın bir parti hakkında yorum yapmak Faşistlik değilmi.

Belki atarım,beğendiğim biri lider olursa.

Ayrıca atmasam bile,sağlam bir muhalefet her zaman halkın çıkarınadır.

tarihinde taopaipai tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Taptığınız put kırılınca dumur olmuşsuınuz..

Yaşadığınız bu hezeyanı normal karşılamalı..

Tarih boyunca şeyhin uçkur davasını hep müritler temize çıkarmaya çalışmışlardır, sizler de aynı gelneği devam ettiriyorsunuz.

Aslında sizden aksini beklemek anormal olurdu..

Müslümanların dediği gibi gerçek ateist o kadar az ki.Bitmek bilmiyor bu putlar, hep vardılar, hala varlar.

Baykal halk isterse geri dönebilirim demiş.

Sülük gibi yapıştı bırakamıyor bir türlü.

Hiç şaşırmadım.

tarihinde Ramirez tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...