Jump to content

Hepimiz Baykal'ız - Hepimiz CHP'liyiz

Recommended Posts

Hakkaten Baykal fethullahçıysa CHP derhal kapatılmalı.

Kandırılıyoruz gibi bir his var içimde.

CHP AKP'nin piyonu gibi duruyor...Bağımsız bir parti kurmak şart oldu.Umarım birileri çıkar,sonuna kadar destek vereceğiz.

tarihinde KerpetenVahsi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 188
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hakkaten Baykal fethullahçıysa CHP derhal kapatılmalı.

Kandırılıyoruz gibi bir his var içimde.

CHP AKP'nin piyonu gibi duruyor...Bağımsız bir parti kurmak şart oldu.Umarım birileri çıkar,sonuna kadar destek vereceğiz.

Bak işte bu bile tek başına dincilerin başarısıdır. Anında kafanız karıştı, bir milyon komplo teorisi üretmeye başladınız ya da üretenlere inanmaya.

Ben gerçekten büyük hayranlık duyuyorum dincilere. Onlara yanaşmayan, işbirliği yapmayan, ne olduğu bu kadar ortada bir adamı bile Fethullahçı ilan edebilecek çizgiye getirdi sizi.

Ne kadar çabuk kafanız karışıyor...

Sitelerde Paylaş

Adam pensilvanyaya selam gönderdi ablacım.Biraz gözünüzü açın...Biz bu partiye yıllarca güvendik,Çünkü güvenimizin sarsılması gerekiyordu,Yıllar sonra bu partinin aslında ne kadar dinci olabileceğini öğrendikten sonra,bize oyun yaptığını öğrendikten sonra Kemalist'ler batacaktı.

Yani tabi komple teorisi,ama baykal o mesajı açıklayacak.Açıklamak zorunda.

Eğer açıklayamassa,Yeni Kemalist Parti kurulsun.

tarihinde KerpetenVahsi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu Baykal konusunda bircok yanlislik var, Baykalin uckur sevdasi yüzünden koskoca CHP yargilanabilinir mi ?

Baykal = Türkiydeki sosyal demokrasi siyaset kültürü mü ki, ülkemizdeki sosyal demokrasinin gelecegi Baykalin konumu ile orantili olsun ?!

Evet hane'nin mahremiyeti mutlaka korunmali ve bunu ihlal edenler mutlaka yargilanmali !

Ama ülkemiz insani kendisine Basbakan sececegi birisinin de icsellestirmis ve hayata gecirebilmis dogrulari hakkinda da bir bilgi sahibi olmali ki, ona göre tavrini gösterebilsin. Belki bazi secmenler icin, Baykalin kiminle ne karsiliginda hangi aktivitelerde bulunup bulunmadigi hic bir önemi olmadigindan, tercihini kendisinden yana kullanabilecek, ama bu davranis toplumun büyük cogunlugundan da beklenir mi ? sanmiyorum.

Komplo denilip duruluyor, insanin sorasi geliyor, siyasi iktidari elinde bulunduran gücler Baykali zorla mi sözü edilen günde sözü edilen odaya, sözü edilen kadin ile bulusturmus ve iliskiye girebilmeleri icin ortami saglamis ? Yari ciplak halde oldugunda kendisine bir komplo kurulmus olabilecegi hic mi aklina gelmemis ?

Yani madem tepki verecekti niye o güne yakin bir zaman icinde tepkisini vermemis ?

Veya madem komplo, ilgili kadin yabanci olur, o güne kadar tanimadigi genc citir kiz felan olur, ama kendisinin sonra milletvekili adayi olarak meclise soktugu kadin niye olsun ? Yani ilgili kadincagiz ile cinsel iliskiye girmedi, sadece o odada bir "is görüsmesi" icin bulusmus ise ve bu itham edilen bu halti islemedi ise, ne diye istifa ediyor?

Bence Baykal bir anlik nefsine yenik düstügü icin öncelikle kendi esinden ve cocuklarindan özür dilemeli, sonra bundan sonra yaptiklarinin sorumlulugunuda kaldirabilecegi isleri yapmali, sadece CHP Genel Baskanligindan degil, Milletvekiliginden de istifa edip, kendisine bir ceki düzen vermeli, vermeli ki CHP icinde eger varsa anti-militarist Sosyal Demokrat Siyasetciler, topluma yön verebilmek adina harekete gecebilsinler.

Allah'a sükür ki, türkiydeki demokrasinin ve sosyal demokratik siyaset kültürünün gelecegi Baykalin cinsel dürtülerini tatmin etmek ile orantili degil, ama öyle bir hava estiriliyor ki sanki Baykalin bu son derece üzüntü verici konumu, demokrasiye ve sosyal demokratlara bir saldiri olarak algilaniliyor, algilanmasi isteniliyor.

Bakin Sarkozy, esini önce aldatti, sonra esi ile bosandi, ve esini aldattigi kadin ile evlendi, ve hic kimse Sarkozy'in cinsel dürtülerine teslim olmasini yadirgamadi, cünkü adam yaptigi isin sorumlulugunu kaldirabilecegi isleri yapmayi kendisine ilke edinmis bir siyaset kültüründen geliyor.

Evet Baykal gitmeli, gitmeli ki, CHP meclise girebilsin.

Baykalin aktif siyasetten cekilmemesi demek, Atatürkün kurdugu partiyi Meclise sokamamayi göze almak demektir.

Baykal eger aktif siyasetten cekilmez ise, bunun cefasini ülkedeki diger tüm ahlakli siyaset yapmak isteyen sosyal demokratlara hesap kesilmesi önleyemez.

shalom

Sitelerde Paylaş

Yazıma esin kaynağı olan köşe yazarlarına, başta Birgün gazetesinden Doğan Tılıç'a, Yılmaz Özdil'e, Bekir Coşkun'a ve Fatih Altaylı'ya saygılar sunuyorum.

Sırf AKP karşıtlığı yapacam diye kelimelerle bu kadar oynanıp sosyalizmin temel ilkeleri ayaklar altına alınmazki.Çhe' den çokca bahseden bu gazete Çhe'nin bürokratların sekreterleriyle ilişkiye girmesini yasakladığını ve bu yasağın tüm sosyalistleri bağlayan bir ilke olduğunu nasıl atlar.

Yanlış anlaşılmasın Pante için değil Birgün yazarları için söylüyorum.

Sitelerde Paylaş

Ne sosyalizmi ne ne demokrasisi ne partisinden bahsediyorsunuz?

İnsan.

Kim olursa olsun etiketi görevi rütbesi ne olursa olsun, insan...

Hata yapmak ile suç işlemek arasındaki o çok ince çizgi bazen dışardan bakanlarca görülemeyebiliyor...

Baykal hata yaptı, hatasını görenler suç işledi...

Hata telafi edilir ama suç göz ardı edilemez...

Sitelerde Paylaş

Ne sosyalizmi ne ne demokrasisi ne partisinden bahsediyorsunuz?

İnsan.

Kim olursa olsun etiketi görevi rütbesi ne olursa olsun, insan...

Hata yapmak ile suç işlemek arasındaki o çok ince çizgi bazen dışardan bakanlarca görülemeyebiliyor...

Baykal hata yaptı, hatasını görenler suç işledi...

Hata telafi edilir ama suç göz ardı edilemez...

Sosyalizm bürokratların sekreterleriyle ilişkilerine neden sıcak bakmadığını anlayamadınmı.Oysa nedeni çok basitti.Böyle bir ilişkinin gerçekten bir aşk ilişkisimi yoksa emredici bir ilişkimi olduğu aşkmı tiranlıkmı olduğu anlaşılamayacağından sosyalizm bu tür ilişkilere kısıtlama getirir.Bak tamda Baykal' ın ve kadın milletvekilinin durumu sosyalistlerin haklı olduğunu gösteriyor.Baytok belkide kendi çabasıyla milletveki oldu ama belkide...işte bu ama belkide asla anlaşılamayacağından özgürlüğü korumak pahasına sosyalistler bu tarz ilişkiye girmek isteyenlerden bedel ödemelerini ister.

Birde herkez Baykal'ı tartışıyor olayın diğer boyutu beni ve benim gibi düşünen anarşistleri ilgilendiren asıl kısımı ise kadın vücudu üzerinden yapılan sömürü.Bu sömürü çift yönlü hem kariyer sahibi erkekler tarafından zaten toplumda geri plana itilmiş kadınlara mevki sağlamak için yapılıyor hemde toplum-halk tarafından kadın vucudunun kutsanması ile yapılıyor.Yani olay ortaya çıkınca kariyer sahibi erkek halk tarafından istifaya zorlanıyor horlanıyor çünkü kutsalı çiğnedi.Oysa kadın vucudu üzerinde tahakkümü ortaya çıkaran birinci faktör toplum-halkın kendisi olduğu halde.

Sitelerde Paylaş

Baykal'ı savunuyor olmak neden müritlik olarak tanımlanıyor anlamadım.Evet diğer liderlerde iftiraya komploya gittiler ama onlar görevlerini bırakmıyordu.Baykal ise bıraktı.Evet bir hata yapmış etmiş olabilir ama bu derece çirkin bir şekilde hatasının kullanılması doğru değildi.

Baykal'ın dönmesini ve siyasal bir çerçevede sorgulanıp gerekirse istifa etmesini umarım.Böyle çirkin bir olayla değil.

Baykal istifa ederek doğru olanı yaptı.Şimdi doğru olan da dönmesidir.

Sitelerde Paylaş

Yazıma esin kaynağı olan köşe yazarlarına, başta Birgün gazetesinden Doğan Tılıç'a, Yılmaz Özdil'e, Bekir Coşkun'a ve Fatih Altaylı'ya saygılar sunuyorum.

Bekir Coşkun, Altaylı ve Özdil'i okumadım ama, Doğan Tılıç ''hepimiz Baytok'uz'' da diyordu. (CHP demiyordu tabii)

Baykal'ın siyasete böyle veda etmesini hiç istemezdim, hiçbir şeyin değil de bu olayın istifaya sebep olması temelde cinsiyetçilikle, ''kutsal aile''ye dair toplum sathındaki güçlü imanla ilgilidir. ''Bel altı siyaset''in hala işlevsel olması çok güçlü bir 'indicator'dır.

Şu an -sanırım- Baykal'dan çok Baytok'un desteğe ihtiyacı vardır. Ben ''Hepimiz Baytok'uz'' diyorum.

Sitelerde Paylaş

Bekir Coşkun, Altaylı ve Özdil'i okumadım ama, Doğan Tılıç ''hepimiz Baytok'uz'' da diyordu. (CHP demiyordu tabii)

Baykal'ın siyasete böyle veda etmesini hiç istemezdim, hiçbir şeyin değil de bu olayın istifaya sebep olması temelde cinsiyetçilikle, ''kutsal aile''ye dair toplum sathındaki güçlü imanla ilgilidir. ''Bel altı siyaset''in hala işlevsel olması çok güçlü bir 'indicator'dır.

Şu an -sanırım- Baykal'dan çok Baytok'un desteğe ihtiyacı vardır. Ben ''Hepimiz Baytok'uz'' diyorum.

Baytok'u geçtim hadi, meclisteki diğer bütün kadınları birilerinin yatağından geçme ihtimaliyle suçladı bizim çağdaş ateistlerimiz.

Hepsi bir anda namus bekçisi kesildi, "fuhuş var" diye forumu birbirine kattı. Olayın Baykal'la ilgisi bile yok aslında. Ahlak üzerinden ve üstelik kadının bacak arasına indirgenmiş türünden siyaset yapmak, eleştiri getirmek, ancak bizimki gibi geri kalmış ahlaksız ülkelerde sözkonusudur sanırım.

Kimsenin özel yaşamı kimseyi ilgilendirmez. Bu ahlaki yargılar devletin tepesine yerleşmiş ve kendini bu olayla iyice deşifre etmişse (ki buna bile gerek yoktu, bizler aylardır yazıp duruyoruz), hiçkimsenin özel yaşamı diye bir şey kalmayacak demektir. Bunun din eliyle yapılması ise ayrı ve daha büyük bir tehlikedir.

Bu bakış açısı, bu politik yaklaşım Türkiye'de kadının sonunu getirecektir. Kadınlar mecliste erkeklerle tokalaşamaz hale gelecektir.

Günlerdir meclisteki kadınlara, Baykal'a yapılan bu aşağılık bel altı komployu eleştirenlere de aynı mantıkla yaklaşıldı burada. Özgürlükçüler tarafından üstelik. Hepsi kutsallarına sarıldı bir anda ve "aile, fuhuş" demeye başladı.

Gel de iğrenme...

Sitelerde Paylaş

Baytok'u geçtim hadi, meclisteki diğer bütün kadınları birilerinin yatağından geçme ihtimaliyle suçladı bizim çağdaş ateistlerimiz.

Hepsi bir anda namus bekçisi kesildi, "fuhuş var" diye forumu birbirine kattı. Olayın Baykal'la ilgisi bile yok aslında. Ahlak üzerinden ve üstelik kadının bacak arasına indirgenmiş türünden siyaset yapmak, eleştiri getirmek, ancak bizimki gibi geri kalmış ahlaksız ülkelerde sözkonusudur sanırım.

Kimsenin özel yaşamı kimseyi ilgilendirmez. Bu ahlaki yargılar devletin tepesine yerleşmiş ve kendini bu olayla iyice deşifre etmişse (ki buna bile gerek yoktu, bizler aylardır yazıp duruyoruz), hiçkimsenin özel yaşamı diye bir şey kalmayacak demektir. Bunun din eliyle yapılması ise ayrı ve daha büyük bir tehlikedir.

Bu bakış açısı, bu politik yaklaşım Türkiye'de kadının sonunu getirecektir. Kadınlar mecliste erkeklerle tokalaşamaz hale gelecektir.

Günlerdir meclisteki kadınlara, Baykal'a yapılan bu aşağılık bel altı komployu eleştirenlere de aynı mantıkla yaklaşıldı burada. Özgürlükçüler tarafından üstelik. Hepsi kutsallarına sarıldı bir anda ve "aile, fuhuş" demeye başladı.

Gel de iğrenme...

En aklıbaşında, en beğendiğim ve doğru bulduğum yaklaşım bu!

Tebrikler IFeelGood.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Yeni Genel Başkan Arayışı Süren CHP'de, Kaybedecek Bir Şeyi Olmaması Nedeniyle Ali Kırca İsmi Ön Plana Çıkıyor...

Ali Poyrazoğlu ile Aydemir Akbaş da düşülen isimler arasında yer alıyor.

Ne diyeyim bırakması CHP için iyi olur diyordum ama Baykal'ı televizyonda istifa açıklaması yaparken görünce üzüldüm. Sonuçta çalması, çırpması olmayan düzgün bir insandı. Çocuğu doktor olmuş mesleğini icra ediyor vs. pek lüks bir yaşamları yok. Tayyipgiller familyasının da çocuklarının işi, gemisi vs. ortada.

Evdeki kuşun adını Baykal koydum. O da bir Baykal artık.

Sitelerde Paylaş

Baykal'ın, Kılıçdaroğlu fikrine sıcak bakacağını düşünüyorum.Baykal dönmezse yerine Kılıçdaroğlu çok olumlu yansıyacaktır.Belge belge AKP'nin burnundan getirir:)

Bence CHP, Kılıçdaroğlu fikrini yadırgamasın.Adamın halkın gönlünde yeri var gerçekten ve sempatik.

Ayrıcada ilkeli ve dürüst.Kesinlikle CHP'yi %30 lara taşır(İstanbul gibi metropolden kısa sürede mükemmel bir oy alarak çıktı) ve AKP tek başına iktidar filan olamaz.Buna inancım tam.

Zaten referandumun reddedilmesi erken seçimi tetikleyip AKP'yi tökezletecek.

tarihinde Galileo100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

En aklıbaşında, en beğendiğim ve doğru bulduğum yaklaşım bu!

Tebrikler IFeelGood.

Sevgiler.

Senin sosyalist olduğunu bildiğim için bu konuyu daha soğukkanlı değerlendireceğini düşünüyorum sevgili Drekinci.

Toplumun ve gazetelerin tavrı geçmişte yaşanan fadime şahin olayına göre daha hoşgörülü değilmi.

Tüm televizyonlarda şakır şakır günlerce fadime şahin görüntüleri yayınlanmıyormuydu?

Ne alakası vardı ayrıca o görüntülerin zamanın hükümetiyle.

O görüntülerede zamanın hükümetini yıprattığı düşüncesiylede kıs kıs gülünüp durmadan bel altından çalışılmıyormuydu.

Sanki yatakta yakalanan bir şeyh değilde ERBAKAN'DI.

Hiç ozaman ahlaktan, etikten bahsedilmiyordu.

Ama şimdi bakıyorumki Baykalın yaptığı bir şeyin görüntülerinden bile başkaları suçlanıyor. PES doğrusu.

Ben bu konuyla hiç ilgilenmedim ..Ne bir televizyon nede bir internet haberi izlemiyordum. Sadece bir arkadaşım telefonla arayıp Baykal'ın istifası

konusunda ne düşünüyorsun diye sordu.

Bende, Bu kadar başarısız birinin bu zamana kadar başarısızlığından dolayı değilde cinsel bir nedenden dolayı istifa ediyor olmasının nekadar düşündürücü ve üzücü olduğunu söyledim.

Ayrıca geçen akşamda Tv leri izledim. Hemen herkesimden insan gayet insaflı bir şekilde daha çokta görüntülerin internette yayınlanmasını ahlaksızlık olarak niteleyerekten açıklamalar yapıyorlardı.

Fadime Şahin olayında sergilenenlerle Baykal olayında ki yaklaşımlar karşılaştırıldığında.

Bu ne cazgırlık, bu ne çifte standartlık, bu ne yağ gibi üste çıkmalar demedende edemiyor insan.

Türkiyede solda bitik solun tabanıda bitik. Her anlamda.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...