Jump to content

Irkçılık nedir. ?

Recommended Posts

• İleti 86
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Herkes öğreniyor sana bakarak akhecim.Merak etme.Sende kendi mesajlarını oku,öğrenirsin merak etme.

Benim her mesajım onurlu bir yaşamın kelimelere dökülmüş halidir. Irkçılık yapsam tüm farklı olanları aşağılarım, hiç boşnaklar, arnavutlar veya cerkesler hakkında bir yazımı gördünmü. ?

Sitelerde Paylaş

Benim her mesajım onurlu bir yaşamın kelimelere dökülmüş halidir. Irkçılık yapsam tüm farklı olanları aşağılarım, hiç boşnaklar, arnavutlar veya cerkesler hakkında bir yazımı gördünmü. ?

Bunlar dışında bütün ırkları aşağılıyorsun,Yahudi dönmesi ilan ediyorsun...

Peki hiç düşünmedin mi bu aşağıladığın Yahudi'ler şuan dünyayı yönetiyorlar,o kadar aşağılık olsalar bu zekayı nereden bulacaklar ?

Nice Ermeniler,Rumlar tanıdım ülkesini çok seven,Atatürk'ü çok seven.

Ancak siz at kafasına ATA diye hitap ederek Atatürk'e eş koşuyorsunuz,birde kendine Kemalist'im diyorsun.

Atsızcılar sitesinde Kemalist'lere hakaretler ediyorlar,ana avrat söverek atıyorlar.Senin Forum'un sanırım yine bu at kafasını önder belleyen zihniyetlerden oluşuyor,Atatürk'e dalkavuklar gecesi kitabında saygısızca konuşan at kafasının canı cehenneme.

Madem safkansın,Atatürk'ü ne kadar seviyorsun,ne kadar çağdaşsın,ne kadar bilimselsin ha ? Ama bunların çoğu safkan olmayanlarda var.Ki safkan olamassın,Test yaptırsan elbet farklı kanlar çıkar sendende,bendende.

Atatürk Türk gibi hisseden herkes Türk'tür demiş,Bu ülkeye ırkı ne olursa olsun hizmet eden bizdendir demiş...

Biz Kemalist'ler Atatürk'ü tek sayarız,öyle at kafalarını eş koşmayız ATA'mıza,öyle at kafalarına ATA diye hitap etmeyiz.

Benide Yahudi falan ilan edeceksen buna hiç karşı çıkmam,Beni nasıl gördüğün önemli değil,Beni benim düşüncelerim ilgilendirir.

Sitelerde Paylaş

Irkçılık farklı kültürdeki insanları fiziksel özelliklerine göre sınıflandırmaktır.

Güç ve baskı unsuru ön plana çıkar.Bu baskı, sınıflandırılmış bu insanlara karşı sistematik ve kurumsallaşmış kötü davranışların bütünüdür.

Başlık sahibi arkadaşın da sistematik davranışları malumumuz.Umarım sanalda kalır :)

Sitelerde Paylaş

Irkciligi tanimlamak zor. Ama gorunce hemen tanirsin. Turkiye Cumhuriyeti devleti ve halki tarafindan genis kabul goren irkci bir ifade mesela:

- Ermeniler Turkleri olduruyordu, o yuzden surulmeyi hak ettiler.

Bunu cocuklara okullarda, tarih kitaplarinda ogretiyoruz. Yok yok Nazi Almanyasi degil, Turkiye Cumhuriyeti burasi.

Sitelerde Paylaş

Irkciligi tanimlamak zor. Ama gorunce hemen tanirsin. Turkiye Cumhuriyeti devleti ve halki tarafindan genis kabul goren irkci bir ifade mesela:

Bunu cocuklara okullarda, tarih kitaplarinda ogretiyoruz. Yok yok Nazi Almanyasi degil, Turkiye Cumhuriyeti burasi.

Bu gerçekten yazıyor mu ? Eğer yazıyorsa yazık.Ama eğitimin kimlerin elinde olduğu belli.

Sitelerde Paylaş

Bu gerçekten yazıyor mu ? Eğer yazıyorsa yazık.Ama eğitimin kimlerin elinde olduğu belli.

Birincisi, sen de Kurtler hakkindaki dusuncelerin nedeniyle bu irkcilardan farkli degilsin.

Ikincisi evet tarih kitaplarinda, milli guvenlik dersinde bu ogretiliyor. Elbette tam olarak bu ifade gecmiyor. Ama Ermeni tehcirinden sanki butun Ermeniler hak etmis gibi bahsediliyor.

Sitelerde Paylaş

Ikincisi evet tarih kitaplarinda, milli guvenlik dersinde bu ogretiliyor. Elbette tam olarak bu ifade gecmiyor. Ama Ermeni tehcirinden sanki butun Ermeniler hak etmis gibi bahsediliyor.

Ermeni'ler hiç birşey hak etmedi,sadece kandırıldılar.Gerçek katillerinin kimler olduğunu bilmiyorlar.Ve beyinleri yıkanarak vatanlarından atıldılar,Atatürk geri getirmeye çalıştı ama olmadı.

Sitelerde Paylaş

Akhe, ülkeni çok seven bir çocuksun, zamanla ırkçılığın aslında insanların kendi ülkelerini ve kendi toplumlarını dışlayacak olan bir düşünce olduğunu görürsün, düşüncelerin zamanla değişir burada ne milliyetçiler vardı burada tedavilerini oldular ve değiştiler se de değişir alışırsın kafanı takma. Bazen düşüncelerinden dolayı insan kendini dışlanmış ve yalnız, tek başına hisseder, burası sana kol kanat gerer, yalnızlığını bitirir, çözüm bulur, yaralarına merhem olur. Seni tek başına bırakırsak zararı hepimizedir.

Irkçılık nedir diye sormuşsun ya senin kafanın içindekileri çözmek için ırkçılık nedir biliyor musun eğer sen hala Hitler ırkçı değildir diyebiliyorsan ırkçısındır gözüm.

Bunları seni kınamak için veya seni dışlamak için yazmıyorum sadece okuduğun kitaplardan kafanı kaldrıp dünyayı başka gözlerle de yorumlayıp onu okumanı istiyorum.

Sitelerde Paylaş

İnsanlar arasındaki mutlak eşitliğe inanmıyorum. Milletler arasında da mutlak eşitliğe inanmıyorum. Özellikle birbirinden binlerce yıl izole olmuş insan toplulukları arasında farklılıklar olduğunu düşünüyorum fakat bu farklılıkların her birey için geçerli olduğunu iddia etmiyorum.

Zenciler sportif vucut yapısına sahip. Atletizm de, koşularda, basketbolda genellikle en iyi isimler siyah ırktan çıkıyor ve bu dallarda en iyi isimlerin büyük çoğunluğunu siyah ırk oluşturuyor. Bakın NBA'e 12 kişilik kadronun 8-9 tanesi siyah. Lebron James, Kobe Byrant, Kevin Durant, Dwyane Wade bunlar en iyi oyuncular ve hepsi siyah ırktan. Futbolda da amele işi denilen bölgelerde oynarlar ve o bölgenin en kaliteli isimleri genellikle siyah ırktandır. Sonuç olarak kaslı, atletik bir vucuda sahip olduklarından güç gerektiren işlerde oldukça başarılılar. Fiziksel üstünlükleriyle diğer bölge insanlarının önüne geçiyorlar.

Medeniyette genel olarak ilk çağlarda mezopamya, bereketli hilal, mısır çevresinde gelişti ve son yüzyıllarda Avrupa kıtası atak yaptı ve bayrağı elinde bulunduruyorlar. 1500'lü yıllardan itibaren Avrupa ve mezapotomya ile Afrika, Amerika'da yaşayan yerli halk birbirinden tamamen izole olsaydı ve 2010 yılında birden karşılaşılaydı insanların elindeki teknolojik aletler, silahlar, bilgiler oldukça farklı olacaktı.

Sonuç olarak diyorum ki bilimi tekelinde bulunduranlar, icat yapanlar, kavramlar icat eden milletler neden diğerlerine oranla daha zeki olmasın? Fiziksel olarak farklılık oluyor da neden zeka olarak farklılık olmasın ? Karışma olmamış olsa afrikalılar ile avrupalılar ortalama 200.000 yıl gen alış verişinde bulunmuyor. Hatta Afrikalılar hariç diğerlerinde neandertel geni bile çıktı. 7 milyon yılda primattan homo sapiense gelişim oluyorsa 200.000 yılda farklılaşmak için az bir süre değil.

En basitinden sesi güzel anne, babadan sesi güzel çocuk doğuyor. Bizim tanıdığımız bir ailenin fertleri resime oldukça yetenekli ve ailelerinde hemen hemen herkes güzel resim yapıyor. Resim yapmak için eğitim de almış değiller sadece doğuştan yetenekliler. Şişman sülalelerin genellikle gelecek kuşakları da şişman oluyor. Uzunların uzun, zayıfların genellikle zayıf. Zekilerin genellikle zeki. Tabi çabalamadan birşey olmuyor ama doğuştan gelen özellikler de oldukça etkili. İnsanlar arasında bu kadar yetenek farklılıkları varken neden bir toplum bir topluma göre daha zeki, güçlü, savaşcı, kavgacı olmasın ?

100 metre, 200 metre koşularda siyah ırk üstünse, baskette genel olarak siah ırk üstünse siyah ırk beyazlara ve asyalılara göre genel anlamda bu işlerde daha başarılıdır diyebiliriz.

Teknik, teknoloji, bilimsel kavramlar, sosyal kavramlar genelde Avrupadan çıkıyorsa neden onlar genel olarak daha zeki olmasın ?

Bu özellikler her birey için geçerli olmadığı için genelleme yapmak tabiki sağlıklı olmuyor. Sağlıklı olmasa da ortalamaya vurduğumuzda bunların birer gerçek olduğunu düşünüyorum.

Irkçılıkta herhalde bunları her bireye indirgeyerek toplumun tüm bireylerini aynı kefeye koymak olduğundan geçerli bir görüş değil.

Benim genetik düşüncelerim bu şekilde. :)

tarihinde KahtaliMiCheGuevera tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tehcir Lozanla tescillenmiş günümüzde bile yasal hakkımızdır.

Hırsızın , yani ermenilerin hiç suçu yoktur bir takım kişilere göre. Çünkü onlar emperyalizmin en iyi maşalarıdır. Malum mütareke basını ve yandaşlarıda bu maşaları savunmak zorunda.

Ha bu arada Ermeni katliamları sonrasında ölen Türk sayısını biliyormusun.

Nerden bileceksin.....

Türk olman lazım bilmen için. :lol:

Sitelerde Paylaş

Unholy bu konularda çok hassassın.Ermeni tehciri sırasında belki bildiğimizden çok çok daha fazla ölümler olmuş olabilir.

Ama bir karşı kıyım var..Erzurum başta olmak üzere pek çok bölgede toplu toplu türk mezarları çıkmadı mı?sadece bu bile soykırım iddiasını ortadan kaldırır(bence)

Sitelerde Paylaş

burada ne milliyetçiler vardı burada tedavilerini oldular ve değiştiler se de değişir alışırsın kafanı takma.

Kim onlar,

Tabi tedaviden kasıt atılmaysa haklısın. :lol:

musun eğer sen hala Hitler ırkçı değildir diyebiliyorsan ırkçısındır gözüm.

Artık Hegelistik fenemoloji ile dünyaya bakmaktan vazgeçmeliyiz. Düşünceleri yahudilerin ellerinde tuttuğu kamuoyu araçları değil gerçek bilgi yönetmeli.

Eğer Hitler soykırım yaptı diyorsanız buyrun burdan yakın ;

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=26845&st=0

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...