Jump to content

‘Tanrının Yanılgısı’ kitabı yargılanıyor

Recommended Posts

açıkçası bu kitap yargılanıyorsa kuranında yargılanması gerekiyor

kuranın btünlüğünde inanmayanlara hakaret şiddet yönlendirmeleri vb gibi birçok şey bulunmakta.

adil yargıyı! kuranı yargılaması için davet ediyorum .

Sitelerde Paylaş
  • İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

kuranın btünlüğünde inanmayanlara hakaret şiddet yönlendirmeleri vb gibi birçok şey bulunmakta.

Yerçekimi kanunu yargılayabiliyorsan yargıla; o zaman sıra belki Kur'an'a da gelir.

Sitelerde Paylaş

Semavi dinler arasında islam mensupları

kadar çocuklaşan ve komikleşen başka inanırlar bilmiyorum.

başka ülkelerde Richard Darwin Kitapları üzerine konferanslar verirken

burada gerizekalı bir tüccar kafalı müslüman için bütün ateistlerin hakkı çiğnenerek

o karar hakimden çıkıp kitaplar toplatılırsa

acırım ben bu ülkenin haline..

zaten acımaktan başkada yapıcak birşey yok.

ama biz ateistler " artık günde 5 vakit değil 3 vakit ezan okunsun " desek

dünyayı ayağa kaldırırlar.

bu kadar adaletsizsiniz işte.

yazık hepinize.

yaşınızı başınızı almış adamlar olsanızda

zeka yaşınız 12 de sabit kalmış.

saygısızlıklar hepinize.

Sitelerde Paylaş

ıspatla hadi ozaman kuranın kurallarını.öle palavradan işlerle olmuyor. yer çekimini dünyada herkez kabul eder ama kuranı edyor mu ? yoo

kuranın insanları kin ve düşmanlığa ittiği ispatlı. yargılanması lazım. madem okadar eşitlikçi! drüstsünüz hadi bakalım

Sitelerde Paylaş

Kuran hic bilinmeseydi, bugun ilk defa yayinlansaydi, eminim butun ulkelerde yasaklanirdi.

Sitelerde Paylaş
Yerçekimi kanunu yargılayabiliyorsan yargıla; o zaman sıra belki Kur'an'a da gelir.

Yerçekimini dünyada heryerde gözlemle, heryerde aynı sonuca varırsın .. ama kuranı başka milletlerin yaşamlarına uydurmaya çalış her seferinde yanılırsın -_-

Sitelerde Paylaş
ıspatla hadi ozaman kuranın kurallarını.öle palavradan işlerle olmuyor. yer çekimini dünyada herkez kabul eder ama kuranı edyor mu ? yoo

kuranın insanları kin ve düşmanlığa ittiği ispatlı. yargılanması lazım. madem okadar eşitlikçi! drüstsünüz hadi bakalım

Arkadaşım anlatsam ne olacak ki? İmzana bakmak yeterli sana anltmamak için zaten..

Sitelerde Paylaş
Bu tur ucuz taktikler insanlarin ilgisini daha da arttirir.

dogru. davayı sessizce halledecekler, medyanın eline dusurmeyeceklerdi. dawkins simdi istese bu davayı kullanır kitabını catır catır gundeme tasır. bir ara ateistforumdan dawkins e mektup olayı vardi galiba, neydi olay? bu dava hakkında da kullanılabilir. boyle olaylar urun pazarlamak icin guzel fırsattır, amerikalılar bu isi cok iyi yapar

Sitelerde Paylaş
Yerçekimini dünyada heryerde gözlemle, heryerde aynı sonuca varırsın .. ama kuranı başka milletlerin yaşamlarına uydurmaya çalış her seferinde yanılırsın -_-

Füze fırlatılmasına ne dersin. Füzeyi neden yer çekmiyor o zaman?

Sitelerde Paylaş
Füze fırlatılmasına ne dersin. Füzeyi neden yer çekmiyor o zaman?

Heh şimdi gerizekalı numarası mı yapıyosun?

''bana bakın millet tıpkı ateistler gibi saçmalıyorum--hadi hadi'' ölü taklidi yapmaya çalışan uyuşuk bir köpek geldi gözlerimin önüne.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kitabı ben okudum, tam bir rezalet.. Böylesine bir ismin, böyle aciz ve basit bir kitap yazabilmesine şaşırdım.. İçinde hiç bir fikir yok.. Sadece eleştiri ve karşı çıkış var.. Alternatif hiç bir şey yok..! Var diye iddia eden yazsın da göreyim.!

Sitelerde Paylaş
yer çekimide mükemmel değilmiş bak

kendin söyledin.

Yer çekimi mükemmel olmasa sen öyle böyle olurdun ya.. İşte mükemmelik de burada zaten. Füzenin içindeki insanlarla normal insanlar standartlarda eşittirler. Ama birileri füzeyi kullanmasını bilir ona göre hareket ederlerse füzeyle yerden ayrılıp başka dünyalara da gidilebilir. ama şartı yerçekimine tabi olmakıtr.

İşte Kur'an bir kanundur. umum insanlığın dersi ve saadet formülleri vardır. Ama bazıları bı satandarların mana tabakasında seyahat ederek başka şekilerde anlamları Kur'andan çıkarıp farklı ama kanunun referanslarına uygun pek ala söyleyebilir yani no problem.

Sitelerde Paylaş
Kitabı ben okudum, tam bir rezalet.. Böylesine bir ismin, böyle aciz ve basit bir kitap yazabilmesine şaşırdım.. İçinde hiç bir fikir yok.. Sadece eleştiri ve karşı çıkış var.. Alternatif hiç bir şey yok..! Var diye iddia eden yazsın da göreyim.!

Eleştirdiğin nokta neresi .. tam bir rezalet dedikten sonra eleştirdiğin yeride söyleseydin .. mesela kuran tam bir rezalet dedikten sonra türlü türlü eleştiriler geliyor gördüğün gibi .. adamın söylediklerine karşı bişeyin yoksa sus otur konuşma en iyisi.

Sitelerde Paylaş
Duruşmada şikayeti sorulan Bukağılı, kitapta açıkça dine ve mukaddes değerlere karşı saldırıda bulunulduğunu ileri sürerek, kitabın toplatılmasını talep etti.

Bukağılı denen denyo!!!!!!!!!!!!!!!

Kendine inanmayanların canını,malını ve namusunu yok sayan sapık bir tanrı ve teör kitabı kutsal mutsal olamaz. Milyonlarca insan inanıyor diye de kutsal olamaz. Ben öyle değerlerin içinde ederim ediyorumda zaten.

tarihinde Bruce lee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Üzerine üstlük Tanrı Yanılgısı isimli kitap daha çok Hırıstiyan ve Yahudi inançları hakkında sorgulamada bulunuyor..

Hiç bir Hırıstiyan ülkesi bu kitabı yasaklamak gibi bir düşünceye de sahip değilken neden Müslüman bir ülkede yasaklamak için dava açılıyor?

Sitelerde Paylaş

Yasak yasak!!! O yasak, bu yasak... bu ne saçmalıktır anlamadım gitti. Allah'a inanmayanları aşağılayan, cehennemle korkutan (korkuttuğunu sanan) kitapları da biz yasaklatalım o zaman psikolojimizi bozuyor diye. Ya benim Müslüman arkadaşlarım da var Musevi de, ateistte ama şunun farkına vardım ki aralarında en saygılı bizleriz. Onların Allah yok dememize bile tahammülü yokken, bizler bilimle mantıkla birşeyleri insani bir lisanla anlatmaya çalışıyoruz. Bu kitap yasaklatılma olayı taşıdğım bir düşünceyi beslerken diğerini zedeledi:

1 - Müslümanların gerçekten karşıt fikirlere tahammülsüz olduğunu

2 - Harun Yahya'dan başka birisinin de yasaklatma girişiminde bulunabileceğini

Bir daha sitemize bir el uzanırsa sadece HY den değil bu vatandaştan da bilelim :P

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...