Jump to content

İslamda diyalog yoktur

Recommended Posts

:lol:

İlgili ayetleri yanlış yorumladığını kabul etmelisin ve gerçekten kitap okumalısın..

Hangi ayetlere hangi yanlış yorumlar olduğunu yazmalısın ve bir an önce düşüncelerini tam ve doğru anlat adında bir kaç kitabı İlköğretim öğrencileri için okuma ve yazma kitaplarından sonra okumalısın...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 90
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ateist sitelerde... ateist düsünceli yazilarin sahiplerine saldirabilmek icin kiliktan kiliga girmeyi ve yahudi selami vermeyi dahi icine sindirebiliyorsun ya bravo.

Bunlari yapabilmek icin...

salya sümük zirlayan capsiz karizmasiz... emperyalistlerin kucaginda oturan usak fetosun cemaatinden kac para aliyorsun?

"ama tüm müslümanlari bu iki müslümana ve bu iki müslüman ile mahkum etmek ise adil ve mantikli bir davranis degildir."

Gerisini neden getiremedin?

Ingiliz usagi okuma yazma bilmeyen zamanin kazmasi saidi kurdi ve simdiki takipcisi Amerika ve Vatikan usagi fetosuda...

...ben yazayim.

Islamda diyalogun gelismesine bunlar yardimci olmaktalar.

Anadolu'yu...Türkiye Cumhuriyetini...insanlarini...

...kafirlere peskes cekerek...

...degil mi?

Kafilerin kucaklarinda hop oturup hop kalkarken zevkten dört köse olursunuz fakat yurdumun insanlarinin farkli bir inancli veya ateist olmasina...

...tahammül edemezsiniz.!

islamda diyalog var diyenlerin hepsi süzme emperyalist usagi ve onlarin yalakasidir.

Bunun kanitlarini görmek isteyenler...

...acar tarih okur.!

O kadar cok geriye gitmeye de gerek yok.

Sömürülecek ülkelere neden illa islamiyet dayatilir ve el altindan tarikatlara cemaatlere yardimlar edilir...onlara kucak acilir?

Neden?

Shalom ha!

Cigi epey gevis getirmisiniz, ama elle tutulur, ciddiye alinabilecek, kendi icinde tutarsiz bir ileti yazmadan edememisniz, Saidi Nursi'nin dini önderligi yanindaki siyasal durusundan girmisiniz, nurcular tarafindan en elestirilen Fetullah Gülen grubundan cikmisinz, araya birazda emperializm sikistirmisiniz, bunuda konu ile ilgili bir elestiri diye bize sunmaktasiniz.

Öncelikle Kurani Kerimde müslümanlara kendi aralarinda diyalog etmeleri icin ögütler varmidir ?! vardir !

Kurani Kerimde tevhid inancina bagli olan insanlar ile diyalog varmidir ?! vardir !

bunlarin yasanmisligi, uygulanmisligi varmidir tarih icinde ?! vardir !

Zaten bu tür kendi icinde tutarisz bir elestiri mekanizmasini gelistirenin azami Sosyal yapilanmlara ile ilgili bilgileri olmus olsa idi, yapilan bu kadar hata yapilmamis olunurdu.

Müslümani yeri gelince Nurculuk ile, yeri gelince fetullahcilik ile, yeri geldiginde herhangi bir "cilik" ile elestiren, istedigi gibi yorumlayan bir zihniyetin ciddiye alinabilecek hic bir tarafi yoktur.

Kendisine tavsiyemiz, sabah kavhaltilarinda proteini zengin besinler ile beslenip, kuru kuru gevis getirmek yerine, medeni bir insan gibi düsünemesini denemesi ve eger varsa kendine öz dogrulari onlari bizimle paylasmasi.

Not : Bu sitede islam ve müslüman karsitligini ateizm kabul edenleri, ben ateist olarak kabul etmiyorum !

sadece islam ve müslüman karsiti fasist dürtüleri ile hareket eden batili misyonelerin gönüllü usakligini yapan isnanlar olarak degerlendiriyorum.

"Shalom"un yahudi selami olarak lanse edilip, elestirilmesi ise, isin tuzu biberi olmus ki, en cokda buna hepimiz gülmeliyiz diye düsünüyorum.

Shalom !

Sitelerde Paylaş

Cigi epey gevis getirmisiniz, ama elle tutulur, ciddiye alinabilecek, kendi icinde tutarsiz bir ileti yazmadan edememisniz, Saidi Nursi'nin dini önderligi yanindaki siyasal durusundan girmisiniz, nurcular tarafindan en elestirilen Fetullah Gülen grubundan cikmisinz, araya birazda emperializm sikistirmisiniz, bunuda konu ile ilgili bir elestiri diye bize sunmaktasiniz.

Öncelikle Kurani Kerimde müslümanlara kendi aralarinda diyalog etmeleri icin ögütler varmidir ?! vardir !

Kurani Kerimde tevhid inancina bagli olan insanlar ile diyalog varmidir ?! vardir !

bunlarin yasanmisligi, uygulanmisligi varmidir tarih icinde ?! vardir !

Zaten bu tür kendi icinde tutarisz bir elestiri mekanizmasini gelistirenin azami Sosyal yapilanmlara ile ilgili bilgileri olmus olsa idi, yapilan bu kadar hata yapilmamis olunurdu.

Müslümani yeri gelince Nurculuk ile, yeri gelince fetullahcilik ile, yeri geldiginde herhangi bir "cilik" ile elestiren, istedigi gibi yorumlayan bir zihniyetin ciddiye alinabilecek hic bir tarafi yoktur.

Kendisine tavsiyemiz, sabah kavhaltilarinda proteini zengin besinler ile beslenip, kuru kuru gevis getirmek yerine, medeni bir insan gibi düsünemesini denemesi ve eger varsa kendine öz dogrulari onlari bizimle paylasmasi.

Not : Bu sitede islam ve müslüman karsitligini ateizm kabul edenleri, ben ateist olarak kabul etmiyorum !

sadece islam ve müslüman karsiti fasist dürtüleri ile hareket eden batili misyonelerin gönüllü usakligini yapan isnanlar olarak degerlendiriyorum.

"Shalom"un yahudi selami olarak lanse edilip, elestirilmesi ise, isin tuzu biberi olmus ki, en cokda buna hepimiz gülmeliyiz diye düsünüyorum.

Shalom !

Theta, EbuTurap, yeni nik ismin ile MosheD...

Akillanip uslanmamakta israr etmekte oldugunu her firsatta kanitlamaktasin.

Simdiye kadar hangi sitede hangi yazinda ortaya saglam bir arguman sunabildin ki?

Kendin sorular sorup yanitlarini verince...dogru kabul edilmis oldugunu mu saniyorsun?

Yazilarin sahipleri ile ugrasmaktan...onlara hakaret etmekten baska ne yapabiliyorsun?

Bir de bu sitede bulunan ateistleri kabul etmiyormus...

Tühhhh.

Sarap tüccarligi yapan müslüman birisinin, bizlerin ateist oldugunu kabul etmeyince...

...bir üzüldük bir üzüldük ki...sorma? :lol:

Kiliktan kiliga giriyosun ama her defasinda tarafimdan desifre ediliyorsun... farkindamisin?

"Bu deve cobani Cigi... beni her yerde bulup ortaya nasil cikarabiliyor" diye neden düsünmüyorsun?

Zaten düsünme organin calissa ve birazcik utanma sıkılma duygularin olsa...bunlari yapmazsin.

Bana gecmiste yazdiklarimi yazdirmayacak sekilde uslu uslu otur ve yazilanlari oku...okurkende sarabini yudumla...ara sira yuvarlak gözlüklerini temizlemeyi unutma.!

Fetos cemaatinin emperyalistler ile olan diyalogu bayagi gelismeye baslamis...shalom demekten rahatsiz olmadigina göre.!

Bende shalom diyene Suriname selami vereyim bari...

Sambalaleyküm.

Sitelerde Paylaş

Shalom !

1/ Kimse Ateistlik konusunda senden feyz almak zorunda değil. Beğenmiyorsan geldiğin gibi çeker gidersin.

2/ Faşist kelimesi ağzınıza hiç yakışmıyor, aynen demokrasi kelimesinin yakışmaması, Nazım Hikmet'in şiirlerininin yakışmaması gibi. Düşün bakalım bunlar ağzınıza neden yakışmıyor...

3/ Ağzına ayar vermezsen, bir kere daha kapının önüne konulursun. sadece iki üç tık'a bakar...

Sitelerde Paylaş

Hangi ayetlere hangi yanlış yorumlar olduğunu yazmalısın

Adın kitapkurdu ama okuma yazman yok galiba :blink:

Bu topicte şu sürekli başvurduğunu gördüğüm müşrikleri öldürün ayeti ile ilgili bilgisizliğini, ateistlerle dini tartışmanın geçersizliği prensibimi bir an kenara bırakarak irdeledik..

Bir önceki sayfada dostum bir önceki sayfada B)

Sitelerde Paylaş

Adın kitapkurdu ama okuma yazman yok galiba :blink:

Bu topicte şu sürekli başvurduğunu gördüğüm müşrikleri öldürün ayeti ile ilgili bilgisizliğini, ateistlerle dini tartışmanın geçersizliği prensibimi bir an kenara bırakarak irdeledik..

Bir önceki sayfada dostum bir önceki sayfada B)

ya bırak yalanlar söylemeyi; bir önceki sayfadan neden ayetleri yanlış yorumladığımı açıklayan mesajın numarasını yazsana...

Bilgisizlik diyorsun; ama benim kadar somut örnek yok elinizde... Siz biliyorsanız ben bilmiyorsam somut olarak söylesenize. Neden ağzınızda bir şeyler geveleyip duruyorsunuz...

Ayrıca iki farklı dilde kitap okurum ve yazarım. Sadece okur değil aynı zamanında yazarım... Kuranı da senden çok daha iyi okuduğumu biliyorum. sadece ayetleri değil; tefsirleri de. bunları yazıyorsak; üç beş kendini bilmez müslüman gelip madara etsin diye değil... Hergün üç farklı islam aliminin kitabını okuyorum. İslam hakkında hazırladığım mutfağın daha onda birini bile görmediniz. Çok mükemmel şeyler var... Zamanla...

Sitelerde Paylaş

ya bırak yalanlar söylemeyi; bir önceki sayfadan neden ayetleri yanlış yorumladığımı açıklayan mesajın numarasını yazsana...

Çirkinleşmeyelim istersen..

Okuma yazma konusunda sorunların varsa web kullanımında da olabilir değil mi, yardımcı olalım <_<

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=37688&view=findpost&p=600454

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=37688&view=findpost&p=601024

Kuranı da senden çok daha iyi okuduğumu biliyorum.

Yapma ya nereden biliyorsun :lol:

Bu bilgi nereye dayanıyor? Kıyaslama için benim okuma derecemi başarımı bilmen gerekiyor değil mi?

Sakın diğer biliyorum dediklerinde bu bilgi gibi sallamaya dayalı olmasın B)

Hergün üç farklı islam aliminin kitabını okuyorum.

Her gün farklı üç alimin kitabını mı yoksa her gün aynı üç alimin kitabını mı?

Şu isimleri alabilir miyiz :lol:

Çok mükemmel şeyler var... Zamanla...

Tabi bazı sitelerin yayına açılıp yeni içeriklerle donatılması, sonra o sitelerdeki içeriğin türkçeye translate edilmesi zaman meselesi..

Katılıyorum..

Sitelerde Paylaş

Çirkinleşmeyelim istersen..

Okuma yazma konusunda sorunların varsa web kullanımında da olabilir değil mi, yardımcı olalım <_<

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=37688&view=findpost&p=600454

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=37688&view=findpost&p=601024

Hemen altından cevap vermişiz sizde aynı şeyleri gevelemişsiniz. Neyse tekrar cevap veririz.

Demişsiniz ki;

Mekkeli paganlarla bir antlaşma yapılıyor ve bu antlaşmaya bazıları ihanet ediyor..

Bu antlaşma hangisidir. Kimlerle yapılmıştır ve kimler ihanet etmiştir?

Eğer Huneyn antlaşmasından bahsediyorsanız... Antlaşma Mekke'nin fethinden öncedir. Buna göre Muhammet antlaşmayı tüm Mekkelilerin bozduğuna kanaat getirdiği için Mekke'yi feth etmiştir. O ihanet etmeyen dediğiniz bazıları tek kişidir. Ebu Süfyan; zaten antlaşma da onunladır. Tevbe 7 "Mescid-i Haram yanında antlaşma yaptıklarınız var ki" bu antlaşma yapılanlar Ebu Süfyan'dır ve dikkat edin Mekke feth edildiğinde bir tek Ebu Süfyan'ın evindekilere dokunulmamıştır. Nedeni Ebu Süfyan'ın müslüman olmasıdır. Zaten daha sonra Mekke Valiliğine atanmış. Yani buradan diğer Mekkeliler yararlanamıyorlar. Hele dört tanesi var ki; onlara direkt idam çıkmıştır. Birisi Ebu Sarh'tır...

Acaba merak edip hiç araştırmışmı bu ayetler sebebi ile öldürülmüş kaç pagan var?

Acaba merak edip; araştırdınız mı, kaç pagan ölüm korkusu olmadığı için dininin gereklerine özgürce devam etmiş?

sizin sorunuzun cevaplarını taif seferinde yatmaktadır. Bazı Mekkeliler ölmekten ve din değiştirmektense Taif'e sığınmış olabilirler. Zaten iki seçenekleri var, ya kaçacaklar ya da islamı kabul edecekler. Bütün kaynaklar tüm Mekkelilerin biat ettiğini söyler... Yani mecburen müslüman... Bakalım siz benim sorumu cevaplayabilecek misiniz?

İslamda tebliğ vardır bildiğim kadarıyla, yoksa yok mu

Tebliğ diyaloğu zorunlu kılar.

Birde kutsal metinler, dinler uyduruk ideolojik manifestolara benzemez..

İşte bildiğiniz kadarıyla cevap yazıyorsunuz. İslam da tebliğ var ise; cizye ne için... Cizye veremeyenlere tebliğ et gibi bir ayet var mı? Bütün Kuzey Afrika bu yüzden kısa zamanda müslüman olmuş Ne yapsın adam ya cizye verecek ya müslüman olacak... Tebliğ dediğin bu mu? kılıçla tebliğ...

İnternet ortamında henüz bir dini gerçekten bilen ateiste henüz rastlamadım, tabi türk ateistlerden söz ediyorum, dışarda işler daha entellektüel boyutlarda..

Siz kendiniz demişsiniz, bildiğim kadarıyla yok diye... E neyi bildiğini dahi bilmeyen birisi başkalarının ne bildiğini nasıl ölçecek...

Yapma ya nereden biliyorsun :lol:

Bu bilgi nereye dayanıyor? Kıyaslama için benim okuma derecemi başarımı bilmen gerekiyor değil mi?

Sakın diğer biliyorum dediklerinde bu bilgi gibi sallamaya dayalı olmasın B)

Daha savunduğu konuda bile bildiğim kadarıyla tebliğ var diyen birisinden bu dini daha iyi biliyorum. Çünkü tebliğ yok... Zaten kendin neyi ne kadar bildiğini söylemişsin, bir de özel iq testine gerek yok...

Her gün farklı üç alimin kitabını mı yoksa her gün aynı üç alimin kitabını mı?

Şu isimleri alabilir miyiz :lol:

Hemen vereyim;

Sahih-i Buhari; Sunen-i Darimi ve Esbabu Vurudi'l Hadis. İnternetten indirdim. Hatta cd kayıtları bile var bulabilirsin.

Tabi bazı sitelerin yayına açılıp yeni içeriklerle donatılması, sonra o sitelerdeki içeriğin türkçeye translate edilmesi zaman meselesi..

Katılıyorum..

İmzamdaki site bana ait yazılarını ben yazıyorum gir bak bakalım; senin çok sitede bulamayacağın başlıklar var. Örneğin Ebu Süfyan'ın müslümanlığını oku... İlhan Arsel'in kitaplarında bile bulamazsın...

Sitelerde Paylaş

Bu antlaşma hangisidir. Kimlerle yapılmıştır ve kimler ihanet etmiştir?

Eğer Huneyn antlaşmasından bahsediyorsanız... Antlaşma Mekke'nin fethinden öncedir. Buna göre Muhammet antlaşmayı tüm Mekkelilerin bozduğuna kanaat getirdiği için Mekke'yi feth etmiştir.

Arkadaşım bu koyu cehalet ile sen nasıl islam hakkında yazı yazıyorsun :D

Mekke fethi önceside yapılan antlaşma, hudeybiye. Onun ihlali ve mekkenin feth edilmesinden bağımsızdır burada irdelenen ayetler.

Hani sen elmalılıyı okumuştun, günde de bilmem kaç alim okuyordun.

Sonuç olarak denilebilir ki, sûrenin başı müşriklere karşı önceden yapılmış antlaşmaların feshiyle mutlak olarak berâetin ortaya çıkmasını ve bunun suret ve hükmünü haber vererek ve ilan ederek, gereğinin yerine getirilmesini önemle belirtmektedir.

4- Ahdini bozanlara aşağıda bildirildiği şekilde dört aydan fazla mühlet tanıma, ancak o müşrikler içinde kendileriyle antlaşma yapmış olduklarınız, üstelik size hiçbir şeyi eksik bırakmayanlar, yani antlaşma şartlarından hiçbirine riayetsizlik etmeyenler, size doğrudan doğruya hiçbir zarar vermedikleri gibi, size karşı olan hiçbir kimseye de arka çıkmayanlar (Nitekim Hz. Peygamber ile yaptıkları antlaşma şartlarına riayet eden Beni Huzaa'ya saldıran Beni Bekr gibi ki, bunlara Kureyş müşrikleri silah yardımı yapmışlardı), işte böyle dolaylı yollardan bile zarar vermeyenlere, işte böylelerine antlaşmada belirlenen müddetin dolmasına kadar süre tanıyın.

Yani bunları o antlaşmaya uymayanlarla karıştırmayın ve bir tutmayın. Öbürleri gibi, bunlara da dört aylık süre bitince hemen savaş açmaya kalkışmayın. Bunlara onlar gibi muamele etmeyin. Antlaşma şartlarında belirlenen süre doluncaya kadar bekleyin, o sürenin tamamı tamamına bitmesini gözetin ve siz de antlaşma şartlarına uyun. Çünkü Allah, müttakileri muhakkak sever. Sözleşme şartlarına uymak da takvadandır. İsterse karşı taraf müşrik olsun, onlar arasında bile ahdine riayet eden vefalı kimselerle etmeyen gaddarları eşit tutmak takva y a aykırıdır.

Rivayet olunduğuna göre, Resulullah ile müşrikler arasında "Kâ'be'yi tavaftan kimseyi engellememek ve Mekke şehrinde kimse tehdit edilmemek ve korkutulmamak" üzere bir genel sözleşme, ayrıca Huzaa, Müdlic v.s. Arap kabileleri ile o kabilelerin özelliklerine göre yapılmış olan ve belli süreleri içeren ikili sözleşmeler vardı. Ne zaman ki, Hz. Peygamber Tebük Seferi'ne çıktı, o zaman savaşa katılmayıp Medine'de kalan münafıklar, etrafa çeşitli yalan haberler yaymaya başladılar. Bunun üzerine de müşrikler ahitlerini bozmaya başladılar. Öyle ki Hz. Peygamber'in Tebük'ten döndüğünde onların birçoğu ahitlerini bozmuş bulunuyorlardı. Bunun üzerine yukarıda da anlatıldığı şekilde bu sûre nazil olmuş, ahitleri yüzlerine fırlatılıp atılmış ve "nebz" edilmiş oldu. Ancak Beni Damra ve Beni Kinâne gibi pek az kabile ahitlerini bozmamış idi. İşte genel bir "nebz"den sonra bu âyette özel ve ikili antlaşmalara temas edilerek ahitlerine riayet etmiş olan bu gibi kimselere, antlaşmaların özelliğine göre o antlaşmalarda belirtilen sürenin sonuna kadar süre tanınması, istisnai bir durum olarak bildirilmektedir. Onlar bir noksan iş yapmadıkça antlaşmada belirlenen sürenin sonuna kadar onlara mühlet tanınması emrolunmaktadır. Yukarıda geçtiği üzere, Hz. Ali tarafından dördüncü madde olarak ilan edilen ve "Her ahit sahibine ahdi itmam olunacaktır." fıkrası da bunu içermekteydi.

Yine denilmiştir ki, en fazla süresi bulunan antlaşma da Beni Kinane'nin bir oymağı ile yapılmış olan bir antlaşmaydı, onun da dokuz aylık süresi kalmıştı. O da tamamlandı. Demek ki, bu ilandan dokuz ay sonra Arap Yarımadası'nda ahit sahibi hiçbir müşrik kalmamış oluyordu.

Kitap okumadan kitapkurdu olan dostum, tekrar beni prensiplerimi çiğnetip türk ateisti ile teoloji tartışmak zorunda bırakmazsın umarım B)

İşte bildiğiniz kadarıyla cevap yazıyorsunuz. İslam da tebliğ var ise; cizye ne için...

Hayrola, cizye tebliğe mani mi?

Kafayı çalıştırın biraz, tebliğ diyalogsuz olur mu?

Şu konunun başında bir kaç ayet yazmıştım, onlar monologdan mı söz ediyor yahu :D

Bütün Kuzey Afrika bu yüzden kısa zamanda müslüman olmuş

Hatalı bilgiler.

Mesela berberiler ömer bin abdulaziz zamanına kadar müslüman olmadılar..

Ancak bu halife zamanında özgür iradeleriyle islamı seçtiler, halifenin adaleti onları islama ısındırmıştı.

Daha savunduğu konuda bile bildiğim kadarıyla tebliğ var diyen birisinden

Dostum benimle seni ayıran çizgi şu olmasın..

Sen bilmediğin konuda bilen kesilirken ben bildiğim için "bildiğim kadarıyla" diyen olabilir miyim B)

Çalıştır saksıyı kitap okumadan kitapkurdu olan dostum..

Hemen vereyim;

Sahih-i Buhari; Sunen-i Darimi ve Esbabu Vurudi'l Hadis. İnternetten indirdim. Hatta cd kayıtları bile var bulabilirsin.

Diyorum fena halde ilkelsiniz.

Her gün üç islam alimi okuyorum diyeceğine hadis okuyorum desene :D

Gerçekten çok geri ve ilkelsiniz, internet kaynaklarını bile doğru kullanamıyorsunuz..

Okuduğunun ne olduğunu bari biliyor musun?

Dostum sana dini literatürü öğrenme klavuzu tavsiye etmeliyim ama şöyle bakınca başlangıç seviyesinde bile olsa sana uygun bir klavuz varmı diye bakmak lazım..

tarihinde Simo Hayha tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım bu koyu cehalet ile sen nasıl islam hakkında yazı yazıyorsun :D

Mekke fethi önceside yapılan antlaşma, hudeybiye. Onun ihlali ve mekkenin feth edilmesinden bağımsızdır burada irdelenen ayetler.

Hani sen elmalılıyı okumuştun, günde de bilmem kaç alim okuyordun.

Hangi savaş ???? (Bunu cevaplasana...)

Daha ayetin indiği tarihi bile bilmiyorsun sonra gelmiş burada boş boş konuşuyorsun.... Ayet Mekke'nin fethinden sonra gelmiş; artık adamlar teslim olmuş Ne diyor ayet Mescid-i Haram'ın yakınında yapılan antlaşma sen diyoprdun... Hangi antlaşma bu... Hiç mi islma tarihi okumadınız...

Muhammet 10000 kişilik bir kuvvet ile Mekke'nin yakınına gidip ateş yaktığında çadıra gelen Ebu Süfya ile yapılan antlaşma ben iki gündür sizden bu cevabı bekliyorum ama yine ben veriyorum cevabı sonra bilgi siz okuyorsunuz.

Ortada savaş yok herkes beyaz bayrağı çekmiş; Mekkeliler teslim olmuş. Lütfen önce ayetin ne zaman indiğini öğrenin sonra kullanabildiğiniz organlarınızdan elemenler uydurun...

Kitap okumadan kitapkurdu olan dostum, tekrar beni prensiplerimi çiğnetip türk ateisti ile teoloji tartışmak zorunda bırakmazsın umarım B)

Senin amacaın gerçekleri mi öğrenmek beni mi yargılamak farz edelim ki hiç kitap okumuyorum SANANE!

Sen önce yazdıklarıma cevap ver... Bilgisizliğini açığa çıkartmaktan başka bir şey yapmıyorsun. Yok teolojiymiş; banane arkadaşım sen önce adam gibi git Tevbe süresi ne zaman inmiş onu öğren...

Hayrola, cizye tebliğe mani mi?

Kafayı çalıştırın biraz, tebliğ diyalogsuz olur mu?

Şu konunun başında bir kaç ayet yazmıştım, onlar monologdan mı söz ediyor yahu :D

Eğer cizye tebliğe mani değilse; bana burada tebliğe anlatacağına biraz cizye versene... Haraç ne zamandan beri diyalog vasıtası oldu..

Ayet yazmak ile oluyorsa;

Al sana diyalog;

29 - Kendilerine kitap verilenlerden oldukları halde ne Allah'a, ne ahiret gününe inanmayan, Allah'ın ve Resulünün haram kıldığını haram tanımayan ve hak dini din edinmeyen kimselere alçalmış oldukları halde elden cizye verecekleri hale gelinceye kadar savaş yapın.

30 - Yahudiler, "Uzeyir Allah'ın oğlu" dediler, Hıristiyanlar da "Mesih Allah'ın oğlu", dediler. Bu onların kendi ağızlarıyla uydurdukları sözlerdir. Daha önce inkâra sapmış olanların sözlerine benzetiyorlar. Allah onları kahretsin, nasıl da saptırıyorlar!

Al sana hadis;

Din değişikliği;

İkrime (r.a)'den rivayet edildiğine göre:

... Rasûlullah (s.a) "Kim dinini değiştirirse onu hemen öldürünüz" buyurdu. Sunen-i Ebu Davud 4351

Şimdi sen kesin bunlara da bir kaç cümle bir şey yazarsın. Efendim savaştı filan; sen git onları sapıklıkları din sanan müslümanlara anlat... Onurunu ve şerefini donunda taşıyan Muhammet'in yaptığı katliamların pembe göstermek için git onlarla uğraş Bizler kimin ne mal olduğunu biliyoruz arkadaşım, öyle birer cümlelik; insanı küçük gören yazılarla beni kandıramazsın. Çünkü ben şerefsizlerin ve haysiyetsizlerin yarattığı bir inanca kutsal,i kindar bir mahlukata tanrı demiyorum. Merak etme; kuran zaten sizlere dilediği kadar hakaret ediyor. Hepinizi aptal yerine koyuyor. Sen bana ne dersen de umurumda bile değil.

Yazdığım sorulardan kaçmaya çalışman da ilginç ama ben hepsini toplayıp inadına soracağım...

Hatalı bilgiler.

Mesela berberiler ömer bin abdulaziz zamanına kadar müslüman olmadılar..

Ancak bu halife zamanında özgür iradeleriyle islamı seçtiler, halifenin adaleti onları islama ısındırmıştı.

Nasıl olsa element uydurmak bedave uydur... Ne demezsin adamlar Halifenin kara kaşına müslüman oldular. "Sanki müslümanlık her halifede değişiyor. Yok öyle ise; o zaman kuran da değişiyor demektir. Kuran islamın temeli olduğuna göre..." Hem hiç sallama yıllarca bizleri de güzellikle müslüman olduk diye kandırdınız aynı palavralara devam edin bakalım... A

Hem adamlar o zamana kadar iyi cizye verip sabretmişler. Sonra para kalmayınca ölmek yerine müslüman olmuşlar herhalde. Diğerleri gibi fakir değillermiş en başta...

Diyorum fena halde ilkelsiniz.

Her gün üç islam alimi okuyorum diyeceğine hadis okuyorum desene :D

Gerçekten çok geri ve ilkelsiniz, internet kaynaklarını bile doğru kullanamıyorsunuz..

Okuduğunun ne olduğunu bari biliyor musun?

Dostum sana dini literatürü öğrenme klavuzu tavsiye etmeliyim ama şöyle bakınca başlangıç seviyesinde bile olsa sana uygun bir klavuz varmı diye bakmak lazım..

Valla bende sana Gelinini türlü oyunlarla karısı yapan sapkın Muhammet'in hayat hikayesini tavsiye ediyorum... Sanırım senin için en uygun kılavuz bu...

Ayrıca ilkel demişsin ya... Sapık olmaktan iyidir ilkel olmak... Arkadaşının 9 yaşında kızına sulanmaktan; evlatlığının gelinine sarkmaktan iyidir. Geri de olsa en azından bir şerefi vardır insanın ve bu şeref donunda değildir. Ya da kılıcının ucunda...

tarihinde kitapkurdu82 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam'a göre yeryüzünde din, Allah'ın dini oluncaya dek cihad farz kılınmıştır.

Her müslüman cihad etmekle yükümlüdür.

İslam'da dünyaya iki parça halinde bakılır:

Dar'ül İslam ve Dar'ül harb. Yani İslam ülkesi ve harb diyarı kafir ülkesi.

İslam ülkesi, en yakınındaki kafir ülkesini dar'ül İslam yapmayı hedefler.

Sonra diğerini, daha sonra diğerini. Sonunda dünyada dar'ül harb bırakmayıp, dünyayı tamamen İslam egemenliğine sokma hedefi vardır.

Diyalog bu hedeflere ve üstünlük-zayıflık durumuna göre belirlenir.

Üstün olunduğu dönemde kafirlere katı-tavizsiz bir tutum içinde olunur.

Önce tebliğde bulunulur. Kabul edilirse savaşa gerek yoktur. Barış yoluyla İslam'a girerlerse ya da cizye vermeyi kabullenirlerse anlaşmaya varılır. Bu barışçı diyalogdur.

Kabul etmedikleri takdirde savaşılır ve direnenlerin boyunları vurulur. Bu da savaş diyaloğudur.

İslam'ın kafirlere karşı zayıf olduğu dönemde ise üstünlük sağlayana kadar barışçı diyalog içinde olunur.

Ama bu barışçı diyalog, üstünlük dönemindeki barışçı diyalogdan farklıdır. Bu şartlarda cihad, İslam'ın propagandasını yapmak, tebliğlerde bulunarak müslümanlığı yaymaya çalışmak şeklindedir. Bu diyaloglarda takiyyeci anlayış ön plandadır. "Sizin dininiz size, bizim dinimiz bize" şiarıyla hareket edilir. Karşılıklı ilişkilerde bulunulur ama dost olunmaz. Şartlar uygun hale geldiğinde ve üstünlük sağlandığında harekete geçilir.

Sitelerde Paylaş

İslam ülkesi, en yakınındaki kafir ülkesini dar'ül İslam yapmayı hedefler.

Sonra diğerini, daha sonra diğerini. Sonunda dünyada dar'ül harb bırakmayıp, dünyayı tamamen İslam egemenliğine sokma hedefi vardır.

TEVBE:

123 - Ey iman edenler, önce yakın çevrenizdeki kâfirlerle savaşın ki, sizde bir güç ve kuvvet olduğunu görsünler. Ve iyi bilin ki, Allah müttakilerle beraberdir.

Bu ayet öne sürülerek Türklerin bulundugu Talkan ve Curcan katliamlari yapilmistir.

Islamda diyalog olmadigi kesindir fakat tarihi okumakta ve bilmekte fayda vardir.

Kadinlara kizlara tecavüz eden onlari esir alarak cariye ( disi köle ) yapanlari unutmamak gerekir. Islam dini sadece erkeklerin gönüllerini ve arzularinin tatmin edilmesini saglayan bir dindir.

Dolayisi ile kadinlarimizin müslüman olmalarini ve bu dine inanmalarini anlamamaktayim.

Sadece Talkan ve Curcan'da yapilanlari buraya yazmak icimden gelmedi.

Merakli olanlar buyursunlar okusunlar.

NASIL MÜSLÜMAN OLDUK? TALKAN ve CURCAN KATLIAMLARI

Sitelerde Paylaş

Enfal-39. Fitne ortadan kalkıncaya ve din tamamen Allah'ın oluncaya kadar onlarla savaşın! (İnkâra) son verirlerse şüphesiz ki Allah onların yaptıklarını çok iyi görür.

Tevbe-41. (Ey müminler!) Gerek hafif, gerek ağır olarak savaşa çıkın, mallarınızla ve canlarınızla Allah yolunda cihad edin. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır.

Enfal-61. Eğer onlar barışa yanaşırlarsa sen de ona yanaş ve Allah'a tevekkül et, çünkü O işitendir, bilendir.

Muhammed-35. Üstün durumda iken gevşeyip barışa çağırmayın. Allah sizinle beraberdir. O amellerinizi asla eksiltmeyecektir.

Tevbe-29. Kendilerine kitap verilenlerden Allah’a ve ahiret gününe iman etmeyen, Allah’ın ve Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak din İslâm’ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek (boyun eğerek) kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın.

Tevbe-123. Ey iman edenler! Kâfirlerden (öncelikle) yakınınızda olanlarla savaşın ve sizde bir sertlik bulsunlar. Bilin ki, Allah kendisine karşı gelmekten sakınanlarla beraberdir.

Sitelerde Paylaş

Hangi savaş ???? (Bunu cevaplasana...)

Yaw amma cahil mişsin sen :lol:

Hangi antlaşma mı hangi savaş mı kafan amma karışık senin..

Mekke fethinden önce sonra bir çok kabile ile bir çok antlaşma yapılıyor.

Bu sure fetihten yaklaşık bir yıl sonra indiriliyor, sebep elmalılıdan da gösterdiğim gibi müslümanlar seferdeyken onların arkasından antlaşmalar ihlal edilmiştir.

Birde biliyor musun, bu ihlallerden birisi iki pagan kabile arasındadır. Müslümanlarla antlaşması olan bir kabileye karşı yine antlaşma sahibi bir başka kabile aleyhte iş çevirince buda antlaşma ihlalidir.

Burada müslümanlar pagan ahit sahiplerini bile korumuş.

Türk ateistinin teolojik cahilliğine bakmadan bu konuları tartıştığı tespitimi çok sağlamlaştırdın dostum :lol:

Senin amacaın gerçekleri mi öğrenmek beni mi yargılamak farz edelim ki hiç kitap okumuyorum SANANE!

Saçma sapan sallamasyonlarını kitapkurtluğuna bağlarsan her gün bilmem kaç alim kitabı okurum diye bulutlar üzerine çıkarsak, yerden kesilmiş ayaklarını zeminle temas ettirmek doğal hakkımız olur..

Sen önce yazdıklarıma cevap ver...

Hata ederek saçmalıklarına cevap verdik zaten ama karşımızda elmalılıdan bahsedip hala hangi antlaşma diyebilen birisi var ne yapalım :lol:

Birde zaman konusunda kafa karışıklığın var, tebuk seferi ne zaman olmuş yaw :lol:

Bilgisizliğini açığa çıkartmaktan başka bir şey yapmıyorsun. Yok teolojiymiş; banane arkadaşım sen önce adam gibi git Tevbe süresi ne zaman inmiş onu öğren...

:lol:

tebuk seferi ne zaman olmuş yaw :lol:

Eğer cizye tebliğe mani değilse; bana burada tebliğe anlatacağına biraz cizye versene...

Niye vereyim, hor ve hakir olup savaş meydanında sana boyun eğdim sonra da sen benim güvenliğimi, can ve mal emniyetimi garanti altına mı aldın?

Sana niye cizye vereyim?

Cizye neye deniyor, kim ne zaman veriyor biliyor musun sen B)

Nasıl olsa element uydurmak bedave uydur... Ne demezsin adamlar Halifenin kara kaşına müslüman oldular.

Gerçekten sana teşekkür etmek lazım, şahsında kitapkurdu ateistlerin boşluğunu ortaya dökebiliyoruz..

Berberi kabileleri ve onların emevilerle mücadelesini bilmeden ömer bin abdulaziz döneminde çarpışma olmadan müslüman olduklarını ve bunun anlamını kavramak tabi ki çok güç.

Ateist bilinç düzeyi olayı kara kaşa kara göze indirir çünkü kurt kitap sayfalarını yemiştir, geriye hayal gücü kalmıştır :lol:

Sitelerde Paylaş

Yaw amma cahil mişsin sen :lol:

Hangi antlaşma mı hangi savaş mı kafan amma karışık senin..

Mekke fethinden önce sonra bir çok kabile ile bir çok antlaşma yapılıyor.

Bu sure fetihten yaklaşık bir yıl sonra indiriliyor, sebep elmalılıdan da gösterdiğim gibi müslümanlar seferdeyken onların arkasından antlaşmalar ihlal edilmiştir.

Birde biliyor musun, bu ihlallerden birisi iki pagan kabile arasındadır. Müslümanlarla antlaşması olan bir kabileye karşı yine antlaşma sahibi bir başka kabile aleyhte iş çevirince buda antlaşma ihlalidir.

Burada müslümanlar pagan ahit sahiplerini bile korumuş.

Türk ateistinin teolojik cahilliğine bakmadan bu konuları tartıştığı tespitimi çok sağlamlaştırdın dostum :lol:

Konuşuyorsun ama boş konuşuyorsun; hangi kabilelerle antlaşma yapmış onu soruyorum. Hangi antlaşma maddeleri neler; kimler tarafından imzalanmış;

"bu ihalelerden birisi iki ğagan kabile arasındadır" Hangi iki pagan kabile? Bu kabilelerin adları nelerdir, ne zaman bunlarla antlaşma yapılmıştır.

Pagan ahit sahiplerini nasıl korumuş? Antlaşmanın maddelerini bilmiyoruz ki; hani boş kafadan sallıyorsun... Uydur bir yerden element yerlerse devam; yemezlerse çevir rotayı...

Bana bir iki kabile ve antlaşma ismi ver bende araştırayım. Şimdi söylediklerin mi doğru mu nereden bilecez. Eğer eminsen söylediklerinden bu antlaşma yapılam kabilelerin isimlerini verirsin bakarız.

Çünkü benim bildiğim, şudur ki, Tevbe süresini diğer ayetlerinde de açıkca görürsün;

Mekke feth edilince Ebu Süfyan Mekke'^nin başına geçmiştir ve müslümanlar artık savaşacak kimse kalmadığı için cihat etmekte direnmişlerdir. (Alsan Elmalılının meali; Tevbe süresi)

13. Yeminlerini bozan, Peygamber'i yurdundan çıkarmaya azmeden ve üstelik ilk önce size saldırmaya başlayanlara karşı savaşmaz mısınız? Yoksa onlardan korkuyor musunuz? Eğer mümin iseniz her şeyden önce Allah'dan korkmalısınız.

14. Onlarla savaşın ki Allah, sizin ellerinizle onların cezasını versin ve ... onları rezil ve rüsvay etsin, yardımıyla sizi onlara muzaffer kılsın. Ve mümin bir kavmin yüreklerini ferahlandırsın.

En sonunda Huneyn savaşı olmuş yani ortada Hudeybiye hariç hiç bir antlaşma yok... Varsa söyle adını ver? Yoksa sus...

Saçma sapan sallamasyonlarını kitapkurtluğuna bağlarsan her gün bilmem kaç alim kitabı okurum diye bulutlar üzerine çıkarsak, yerden kesilmiş ayaklarını zeminle temas ettirmek doğal hakkımız olur..

Muhammet gibi sapıklığımı sözde tanrıya; sizin gibi barışı; sadist islama bağlamadığım sürece, ne dediğiniz hiç fark etmez. sonuç olarak MUhammet gibi bir psikopatın; ve de "ulan nereden savaş çıkartıp, birkaç cariye daha kapsam" diye düşünen bir sapığın peşinden gitmiyorum... Bu nedenle umurumda bile değilsiniz. Kılavuzu Muhammet olan birisi için düşünülebilecek en somut gerçekler belli zaten...

quote name='Simo Hayha' date='30 May 2010 - 01:58 PM' timestamp='1275217121' post='609281']

Hata ederek saçmalıklarına cevap verdik zaten ama karşımızda elmalılıdan bahsedip hala hangi antlaşma diyebilen birisi var ne yapalım :lol:

Sen en büyük hatayı Muhammet'in saçmalıklara inanarak yapmışsın zaten... Bence bundan öte saçmalık olmaz. Evet hangi antlaşma diyorum ve sizde cevap vermemek için kıvranıyorsunuz; "ulan salladık bir yerden bir antlaşma" diye, hayatı yalan olan bir adamın, yalanlarıyla doğruları anlatmaya çalışmanın zorluğunu anladığınız nokta da kalmanız herşeyi gösteriyor zaten, bu yüzden hala laf ebeliği yapıp; "al kardeşim işte sana antlaşmanın ismi ve metni" deme cesaretini gösteremiyorsunuz; ortada bir antlaşma olmadığını sizde biliyorsunuz. Neylersin; yalanları savunmak zor değil mi? Ancak yalan atarak ortaya savunabiliyorsunuz...

quote name='Simo Hayha' date='30 May 2010 - 01:58 PM' timestamp='1275217121' post='609281']

Birde zaman konusunda kafa karışıklığın var, tebuk seferi ne zaman olmuş yaw :lol:

Zaman konusunda kimin kafasının karıştığını şu antlaşmanın ismini verdiğinde sana göstereceğim zaten, hiç merak etme; sen şimdiden hazırlığını yap...

tebuk seferi ne zaman olmuş yaw :lol:

Sapık Muhammet'in esir cariyelere tecavüz etmek için açtığı savaşların tarihlerini yazmamı istemenizin nedeni nedir? Sapıklığını ve sadistliğini kanıtlamak mı? Ya da ben sana bir soru sorayım Tebük seferi kimlerle yapılmış? Bilirsen Muhammet sana üç tane cariye gönderecek... Nasılsa müslümansınız tecavüz etmeniz de serbest; bizim gibi serbest bırakma onuru göstermeseniz de oluyor... Mide kaldırıyor yani...

Niye vereyim, hor ve hakir olup savaş meydanında sana boyun eğdim sonra da sen benim güvenliğimi, can ve mal emniyetimi garanti altına mı aldın?

Sana niye cizye vereyim?

Cizye neye deniyor, kim ne zaman veriyor biliyor musun sen B)

Bende onu diyorum zaten; cizye vermek için önce ne yapmak lazım... SAVAŞ... Savaşın olduğu yerde ne olmaz... TEBLİĞ... Tebliğ yoksa ne yoktur... BARIŞ... Yani ne imiş; cizye varsa barış yokmuş...

Peki cizyeye günümüzde ne deniyor... HARAÇ... Haracı kimler alır MAFYA BABALARI... Eski ismi EŞKİYA Peki öyle ise Muhammet ne oluyor... EŞKİYA... Peki Eşkiya ne yapar, bebek bile öldürür (Bknz; İmralı)

O zaman PKK'da ne kadar diyalog varsa; Muhammetin uydurma dininde de o kadar diyalog var...

Gerçekten sana teşekkür etmek lazım, şahsında kitapkurdu ateistlerin boşluğunu ortaya dökebiliyoruz..

Berberi kabileleri ve onların emevilerle mücadelesini bilmeden ömer bin abdulaziz döneminde çarpışma olmadan müslüman olduklarını ve bunun anlamını kavramak tabi ki çok güç.

Ateist bilinç düzeyi olayı kara kaşa kara göze indirir çünkü kurt kitap sayfalarını yemiştir, geriye hayal gücü kalmıştır :lol:

Birincisi ateist değilim, ikincisi laflarım beni bağlar... Üçüncüsü okuduğum kitapları yemem... Son olarak da;

Evet kitap kurduyum ama itiraf ediyorum; Muhammet'in adamlarının (pardon çapulcularının) tecavüz ettiği cariye sayısından daha fazla kitap okuyabileceğimi sanmıyorum. Ne de olsa her adama en az üç cariye düşüyormuş... Ama eğer onlar tecavüz ettikleri cariyeleri yedilerse; işte sizdeki hayal gücünün nedeni ortaya çıkar...

Putperest Araplarda düşmanını kalbini yersen, temizlenirsin gibi bir düşünce vardır. Herhalde bu Muhammet ve onun Arap sapık arkadaşları hep beraber tecavüz ettikleri her cariye de temizlendikleri için siz hala bugün o sapıkları koruyabiliyorsunuz diye düşünüyorum... Tabi sizin hayal gücünüzün sınırı yok... Muhammet'in 30 erkek gücünde olduğunu hayal ettiğinize göre...

NOT: 30X3 = 90 yapar.... Bu da her savaşta Muhammet'in tecavüz ettiği cariye sayısını çıkartır... siz şimdi diyalog için tecavüz ediyorlardı dersiniz... Tabi bu da bir hayal gücü örneği olur...

Sitelerde Paylaş

Kitapkurdu hani sen islam tarihi okumuştun?

Hani elmalılı okumuştun <_<

Dua et ateistle teoloji tartışılmaz ilkem var yoksa yazacak yüz bırakmazdım sende :lol:

Burada sen iddia ediyorsun; sen söyleyeceksin. Ben okuduğum islam tarihinin konu ile alakalı kısmını anlattım yazımda, git tekrar oku ya da itirazın varsa ; kaynakları ile söyle...

Bu arada sen müslüman olarak yazacak yüz buluyorsan, merak etme inandığım hiç bir şeyi; sadist ve sapık Muhammet kadar rezil edemezsin. onun cariyesine tecavüz ederken basıldığı an karşılaştığı kadar alçakla bir durumla beni yüzyüze bırakman mümkün değil. o nedenle hava basmayı bırak; tıpaları açta görelim, kim kimde yüz bırakıyor.

sorularıma uyduracak yalanlar bulamayınca konuyu eveleyip durma; ya sus ya da cevapla... Muhammet gibi kıvırtmak yakışmıyor...

Ama pardon sizin yalan söyleyip; tekrar yazabilen bir kapasiteniz var... Tıpkı Muhammet gibi...

NOT: İşte cevaplamayamadığın yalanların;

"bu ihalelerden birisi iki pagan kabile arasındadır"

Hangi İki pagan kabile? YALAN...

"Mekke fethinden önce sonra bir çok kabile ile bir çok antlaşma yapılıyor."

Hudeybiye dışında bir tane antlaşma ismi ve kabile ismi hangisi? YALAN...

"Burada müslümanlar pagan ahit sahiplerini bile korumuş."

Nasıl ve ne ile korumuş? YALAN...

Sen hala yazacak yüz buluyorsun...

Demişsin ki;

"Niye vereyim, hor ve hakir olup savaş meydanında sana boyun eğdim sonra da sen benim güvenliğimi, can ve mal emniyetimi garanti altına mı aldın?"

Bizde cevap vermişiz;

cizye vermek için önce ne yapmak lazım... SAVAŞ... Savaşın olduğu yerde ne olmaz... TEBLİĞ... Tebliğ yoksa ne yoktur... BARIŞ... Yani ne imiş; cizye varsa barış yokmuş...

Peki cizyeye günümüzde ne deniyor... HARAÇ... Haracı kimler alır MAFYA BABALARI... Eski ismi EŞKİYA Peki öyle ise Muhammet ne oluyor... EŞKİYA... Peki Eşkiya ne yapar, bebek bile öldürür (Bknz; İmralı)

O zaman PKK'da ne kadar diyalog varsa; Muhammetin uydurma dininde de o kadar diyalog var...

Var mı buna itirazın; yok... Eeeee ne diye hala İslam da diayalg var diyorsun... yok kitap okudun mu? sen bırak kitap okumayı yazdıklarımı bile okumuyorsun... Sonra yüz bulamazsın falan filan; sizin kadar yüzsüz değilim merak etmeyin; siz bu kadar yalandan sonra hala yazabiliyorsanız; aklınızı ve onurunuzu kendiniz arayıp bulun, başkalarından önce...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...