Jump to content

CHP Genel Başkanı Kim Olmalı?

CHP Genel Başkanlığı için en uygun politikacı?  

40 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

• İleti 140
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ve çarşambaya bırakmadı.

Kılıçdaroğlu, Baykal'a rağmen aday olduğunu açıkladı.

Kılıçdaroğlu Genel Başkan Adayı

Hayırlı olsun,

Baykal'a gereken nezaketi yeterince gösterdi bence.Daha fazla beklemesi onun lider olamayacağı yönünde yanlış algılamalar yaratabilirdi.

Güzel bir gelişme.

Sitelerde Paylaş

Ve çarşambaya bırakmadı.

Kılıçdaroğlu, Baykal'a rağmen aday olduğunu açıkladı.

Kılıçdaroğlu Genel Başkan Adayı

İsabet olmuş, umarım seçilir. İnsanlar Baykal'ı sevemedi, oyu da vermedi. Bu bana çok saçma, çok garip geliyor ve Baykal'ın büyük bir haksızlığıa uğradığını düşünüyorum hep ama sonuç da değişmiyor.

Kılıçdaroğlu sevilen ve güvenilen biri. Umarım CHP'ye başkan olur, Baykal saplantısı nedeniyle AKP'nin bu denli güçlenmesine neden olan kesim oyunu CHP'ye verir.

Ve aynı kesim Baykal'a yüklenip eleştirdiği kadar AKP'ye yüklenmemiş, yaptığı onca alçaklığı görmezden gelmiştir. Sol partilerin Türkiye'deki kaderidir bu. Eleştiriye açıktır, hatasını suçunu kabul eder ve göğüsler çünkü.

Bu da kötüye kullanılır.. Ne garip, ne acı bir durumdur bu..

Kılıçdaroğlu biraz silik bir tip gibi duruyor ama çok dürüst ve güvenilir, oldukça düzgün biri.

Biraz da karizması ve olsaydı iyiydi..

Kılıçdaroğlu'nun başkanlık ettiği CHP, AKP'ye büyük hasar verecektir; burası kesin ve her şeyden daha önemli.

Sitelerde Paylaş

İsabet olmuş, umarım seçilir. İnsanlar Baykal'ı sevemedi, oyu da vermedi. Bu bana çok saçma, çok garip geliyor ve Baykal'ın büyük bir haksızlığıa uğradığını düşünüyorum hep ama sonuç da değişmiyor.

Kılıçdaroğlu sevilen ve güvenilen biri. Umarım CHP'ye başkan olur, Baykal saplantısı nedeniyle AKP'nin bu denli güçlenmesine neden olan kesim oyunu CHP'ye verir.

Ve aynı kesim Baykal'a yüklenip eleştirdiği kadar AKP'ye yüklenmemiş, yaptığı onca alçaklığı görmezden gelmiştir. Sol partilerin Türkiye'deki kaderidir bu. Eleştiriye açıktır, hatasını suçunu kabul eder ve göğüsler çünkü.

Bu da kötüye kullanılır.. Ne garip, ne acı bir durumdur bu..

Kılıçdaroğlu biraz silik bir tip gibi duruyor ama çok dürüst ve güvenilir, oldukça düzgün biri.

Kılıçdaroğlu'nun başkanlık ettiği CHP, AKP'ye büyük hasar verecektir; burası kesin ve her şeyden daha önemli.

Minik bir anket , tabiki geneli yansıtmaz ama yazma gereği duydum.

İş yerimdeki arkadaşlara sordum , Kılıçdaroğlu adaylığını açıkladı, tavrınız nasıl olur ?Tek cevap geldi :

-Kesinlikle oyumuz Kılıçdaroğluna !

(Bu arkadaşların tümü Akepe seçmeniydi ama bu sefer oylarını Numan Kurtulmuş'a vereceklerini söylüyorlardı)

Hayırlı olsun..

Sitelerde Paylaş

Kılıçdaroğlu'nun zamanlaması çok iyi.

Böylece hem önceki mesajımda belirttiğim planı suya düşürmüş oldu, hem de erken davranarak 5-6 günlük bir tartışma süreci yarattı.

Eğer çarşamba-perşembe günü açıklamış olsa süre yetersiz kalırdı ve Baykal'ın şansı yüksek olurdu.

Neden hala Baykal'ın şansından bahsediyorum?

Çünkü geri dönüş planı devam ediyor.

İşte Baykal'ın son durumu:

Baykal'ın kararı

Bu hafta çok çetin geçecek gibi gözüküyor. Ardından da çok çekişmeli bir kurultay izleyebiliriz.

Sitelerde Paylaş

Kılıçdaroğlu genel başkanlık için uygun bir aday değil.

Nesi uygun değil.

Şu kafa yapını biraz değiştir artık palavra sıkan siyasetçi modeli eskidi.

İnsanlar güvenmek istiyor.

Ben Kılıçdaroğlunun % 30 rahatlıkla yakalacağına inanıyorum.

Alevi ve Kürt olması dezavantaj değil. Avantaj sağlayacak göreceksin.

Zaten Sünniliğe önem veren kişi gidipte CHP ye oy vermiyordu.

kendisi dinci kesimden olmadığı halde ,bundan önce CHP ye oy vermeyen

kişilerin oylarını toplayacaktır.

Sitelerde Paylaş

Kılıçdaroğlu'na milletvekillerinden büyük destek var.

60 milletvekili desteğini açıklamış.

Sürpriz destekler de var.

En başında Önder Sav geliyor.

Flash! Önder Sav destekliyor

Gürsel Tekin de Kılıçdaroğlu'nu desteklediğini basın toplantısıyla açıklayacak:

Gürsel Tekin de Destekliyor

Onur Öymen, "son sözü kurultay söyler" diyor.

Sitelerde Paylaş
Kılıçdaroğlu genel başkanlık için uygun bir aday değil.

Kürt ve Alevi kökenli oluşundan dolayı mı?

Bugüne dek hiç bir zaman kimlik siyaseti yapmamış biri.

Kökeni değil, konumu önemli olmalı.

İnönü'yü de Kürt kökenli diye eleştirenler vardı.

Şimdiden ihtimal başkanlığıyla %30'u yakalamış olan Kılıçdaroğlu, siyasetin önünü açar.

Baykal'ın rövanşını alacak ve Tayyip'i gönderecek tek isimdir bence.

Bir de yeter artık Atatürk ve laiklik üzerinden siyaset yapmaya, sağcı partilerin bile gerisinde kalan bir sosyal demokrasi anlayışı olur mu? Değişim ve gelişim şart!

Açılım hesapları içinde olanlar ise 89 raporunun ötesi için avucunu yalar. CHP sınırını bilir.

Sitelerde Paylaş

Nesi uygun değil.

Şu kafa yapını biraz değiştir artık palavra sıkan siyasetçi modeli eskidi.

İnsanlar güvenmek istiyor.

Ben Kılıçdaroğlunun % 30 rahatlıkla yakalacağına inanıyorum.

Alevi ve Kürt olması dezavantaj değil. Avantaj sağlayacak göreceksin.

Kılıçdaroğlu DERSİM TEMİZLİĞİ konusundaki olaylara genetiğini katarsa ortada ne CHP kalır nede başkan.

Bunlar bizim için oldukça hassas konular.

Sitelerde Paylaş
Kılıçdaroğlu DERSİM TEMİZLİĞİ konusundaki olaylara genetiğini katarsa ortada ne CHP kalır nede başkan.

Kılıçdaroğlu Dersim konusunda benim kadar bile katı olmamıştır, olmaz.

Hele genel başkanken bu konuların detayına girmez.

Girilmemesi gerektiğinin bilincindedir.

O, Onur Öymen'in hatasını telafi etme yanlışlığına düşmüştür.

Deneyimini de yaşamıştır. Bu deneyim ona yeter.

Sitelerde Paylaş

Onur Öymen'le düşmüş olduğu ters durumdaki soğukkanlı tavrı,

Kılıçdaroğlunun Cumhuriyet değerleri konusunda nasıl bir düşünceye sahip olduğunu göstermektedir.

Bence Onur Öymenin istifasını istemeside CHP nin iyiliğini düşündüğü içindi.

Gereksiz polemikler yüzünde partinin oy kaybetmesine bende karşıyım.

Keşke Onur Öymen orada istifa edebilseydi.

İnan CHP daha çok puan toplardı.

Sitelerde Paylaş

Keşke Onur Öymen orada istifa edebilseydi.

İnan CHP daha çok puan toplardı.

Onur Öymen olmazsa bizde olmayız. Kılıçdaroğlunun sarf ettiği sözler ne CHP'ye nede Cumhuritetin kuruluş felsefesine uyar.

Eğer genel başkan olduğundada böyle boyundan büyük söylemlere girişirse Kaos çıkar.

Tek bir gerçek vardır oda Dersimin temizliğidir. Bu düşünce haricinde olan insanın yeri CHP değil BDP dir.

Sitelerde Paylaş

Onur Öymen olmazsa bizde olmayız. Kılıçdaroğlunun sarf ettiği sözler ne CHP'ye nede Cumhuritetin kuruluş felsefesine uyar.

Eğer genel başkan olduğundada böyle boyundan büyük söylemlere girişirse Kaos çıkar.

Tek bir gerçek vardır oda Dersimin temizliğidir. Bu düşünce haricinde olan insanın yeri CHP değil BDP dir.

Onur öymen nin söylediği sözler doğru değildi demiyorum.

Sözleri bu zamanda uzun izahatlar yapılmadan ifade edildiğinde insanlarca yanlış anlaşılacak bir sözlerdi...

Ve öylede oldu. Muhalefet oradanda epeyi kendisine malzeme çıkardı.

Sitelerde Paylaş

Bence tam da bu yüzden uygun adam Gandi Kemal. Tayyipe karşı başka bir Tayyip konmamalıydı. Onun tersi koymalıydı. Şimdi zengin ve şaşalı diktatör, bağıran çağıran Tayyip'in karşısında elit bir taş suratlı statükocu yerine mağdur ama cesur bir halk adamı var. Algı böyle olacak.

Umarım sol oylar CHP'de birleşir. Kılıçdaroğlunun merkez'den de oy toplama potansiyeli de olur.

AKP'nin alternatifi yok diyorduk; artık var.

Artık bir muhalefet var. Adam adaylığını koyarken bile işssizlik, yolsuzluk dedi. Laiklik demedi.

Tabii AKP iktidardan gitmemek için elinden gelen mücadeleyi ortaya koyacak. Çünkü düşerlerse haklarında bir sürü dosya var onları bekleyen. Dinletmeler baskılar azalır, ordu rahat bir nefes alır.

Yani bir sonraki seçim Türkiye için son savaş.

Sitelerde Paylaş

Kılıçdaroğlu sempatisiyle ve yolsuzluklara olan tavrıyla halkın sevdiği bir lider olacaktır.

CHP %30'ları rahat aşabilir.

Dersim konusunda Akheneton'un kaygısını anlayabiliyorum ama Kılıçdaroğlu nerede durması gerektiğini biliyor.Onur Öymen'in söylemleri zamanlama olarak gereksizdi.CHP 'ye karşı ciddi tepki doğurdu ama Alevi vatandaşlarımız bu oyuna düşmediler.

Önder Sav'ı ise gerçekten kutluyorum delikanlı ve dobra adammış.Ben tanıyamamışım o adamı.

Sitelerde Paylaş

Önder Sav gerçekten de çok şaşırttı.

Önder Sav demek Deniz Baykal demekti.

Kılıçdaroğlu'nu desteklemesi büyük takdir topladı.

CHP Karıştı

Kılıçdaroğlu'nun adaylığını açıklamasından sonra toplanan CHP MYK'da kılıçlar çekildi.

MYK, Deniz Baykal'a "dön" çağrısı yaptı.

Önder Sav CİA ajanlığıyla suçlandı.

Suçlamaya sert yanıt veren Önder Sav toplantıyı terketti.

CHP'de Kriz

Bunlar çok doğal. Olmaması garip olurdu zaten.

Önümüzdeki günler çok hareketli geçeceğe benziyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...