Jump to content

Yurdum İnsanı

Recommended Posts

ehehe kadın mal ya size göre. ondan talep fazla arz düşük diye açıklama getirirsiniz. sonra da neden bazıları afrom ditim diye ortalıkta gezinir açıklayamazsıniz.

öyle bir ilgi manyaklığıdır ki bu nikiyle bile naif olmaya çalışırlar.

ahahaa

Dikkatli bak, çok dikkatli, beni tanıyamadın mı?

Nickime bakıp da aldanma...

Çok iyi bak!

Hala tanımadın mı beni?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Neye ima yaptığını anlıyorum ama ben şöyle söyleyeyim.CHP'nin başına geçmeye neden hiç kadın aday yok?

Kadın olsa ne olur erkek olsa ne olur ne değişir yani bir zamanlar bu ülkeyi bir kadın yönetti o kadın ülkedeki onbinlerce anayı ağlattı ülkenin doğusu bu kadının emriyle yangın yerine döndü 5.000 köy insansızlaştırldı.Ne yani kadın diye destekleyecekmiyiz.Sırf bir kadın ülkeye başbakan oldu diye onu ilerici aydın çağdaş mı görecez.

Kadınlar erkeklerin yaptığı her işi yapabilir kadınlar erkeklerle eşit olmalı kadınlarda erkeklerin yaptığı her işi yapabilmeli gibi söcüklere inanmayın kardeşim asıl her iş yapılmalımıdır bir partiye genel başkanlık yapmak gibi yada madende çalışmak gibi.

Sitelerde Paylaş

Kadınlar erkeklerin yaptığı her işi yapabilir kadınlar erkeklerle eşit olmalı kadınlarda erkeklerin yaptığı her işi yapabilmeli gibi söcüklere inanmayın kardeşim asıl her iş yapılmalımıdır bir partiye genel başkanlık yapmak gibi yada madende çalışmak gibi.

Elin vietnam zihniyetlisindende anca bu düşünceler çıkar zaten.

İyi ki yapmış,umarım bir kadın daha gelir yangınların 10.000 katını yapar.Sırf sizin bu kadınları erkeklerden aşağı görme psikolojinize karşılık.

Bizde Angela Merkel gibi asil ruhlu,naif,modern insanlar az bulunuyor pek.

tarihinde KerpetenVahsi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kadın olsa ne olur erkek olsa ne olur ne değişir yani bir zamanlar bu ülkeyi bir kadın yönetti o kadın ülkedeki onbinlerce anayı ağlattı ülkenin doğusu bu kadının emriyle yangın yerine döndü 5.000 köy insansızlaştırldı.Ne yani kadın diye destekleyecekmiyiz.Sırf bir kadın ülkeye başbakan oldu diye onu ilerici aydın çağdaş mı görecez.

E o kadın erkekleşmek ve erkek gibi davranmak istedi bu kadar sapın arasında.Biraz daha hemcinsi çok olsaydı keşke.

Kadının yöneten ve yönetebilecek pozisyona gelebileceğini düşündürmek onu sosyal kılacaktır.Hem arz da çoğalacaktır kadın sosyalleştikçe.Ve maganda kılıklılar kaba kuvvet yerine başka şeyler sergilemek zorunda kalacaklardır.

Sitelerde Paylaş

ahaha tanımadım çatlaa..

resimlere, şikayetlere, bunları dert edinenlere aldanmayın. kadın ilgi görmek ister, kadının ruhunu okşamayı bilmemek başka. işini bileceksin arkadaşım.

Eve vardığında karnın doysun diye masaya çorbanı koyanın suratına iyi bak... O zaman tanırsın.

tarihinde Afrodit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu tip erkekler evinin dışındaki kadına neden hiç saygı duymaz?

Bir toplumda bu tip insanlar çıkacaktır ki , bu konuda TC dünyada en masum örneğidir.

Bu haberleri yapanlar birde yurt dışından izlenimler versin. Bunların amacı haber değil zaten soytarılık.

Sitelerde Paylaş

Bu sevimsiz konuyu neden açtım?

Bu tip erkekler evinin dışındaki kadına neden hiç saygı duymaz?

Aynı adamın evindeki kadın kendi için kutsalken, neden dışarıdaki kadın bunları hazır kıta bekliyor sanarlar...

Neden ?

Anlamıyorum, hadi kendileri böyle hissetmeye çekinmiyorlar da, bunu karşısındaki kadına hissettirmeye neden çekinmezler?

Çünkü Türk kadının kalitesi de Türk erkeği kadardır..

Hiç kalkıp da Türk kadınını yüceltemeyeceğim doğrusu.

Her kadın hakettiği erkekle yaşar, hakettiği, kalitesine uygun erkeklerin olduğu yerde kendine yer edinir.

Bu mesele erkekle ilgili değildir sadece. Türk kadını ak pak değildir.

Magandalara gerçekten layıkıyla davranamayor, onlara gereken cezayı veremiyor, ondan sonra da yakınıyoruz. Kimse oturduğunuz size yardım edemez.

Hepimiz için geçerli bu.

Sitelerde Paylaş

Katılmıyorum.

Nice kadın namus uğruna öldürülüyor, diyemeyiz ki "karşı dursaymış bize ne"...

Kadının dünya üzerinde en büyük korkusu erkektir.

Ne açlıktan ne kıtlıktan ne soğuktan korkmaz erkekten korktuğu kadar...

Korkuyor çünkü haklı, erkek onu korkutuyor.

Sitelerde Paylaş

Eve vardığında karnın doysun diye masaya çorbanı koyanın suratına iyi bak... O zaman tanırsın.

amanın aman, geyiğe bak. karnımı da kendim doyururum hiç heveslenme. sen bu işlere yaradığın için övünüyorsan kadınlığının bile farkında değilsin. konuştuğun işlere bak.

ahahaha

Sitelerde Paylaş

Elin vietnam zihniyetlisindende anca bu düşünceler çıkar zaten.

İyi ki yapmış,umarım bir kadın daha gelir yangınların 10.000 katını yapar.Sırf sizin bu kadınları erkeklerden aşağı görme psikolojinize karşılık.

Bizde Angela Merkel gibi asil ruhlu,naif,modern insanlar az bulunuyor pek.

Söylediklerimi zerre kadar anlamamışsın.

Hele şu altı çizili olan da neyin nesi oluyor.Söylemlerimden kadını aşağı görmeyi nasıl çıkardıysan artık.

Ben her iş yapılmalı mı diye soruyorum.Erkeklerin yaptığı bir işi (o iş insan onuruna yakışmıyor olsun) sırf ilericilik adına kadınlarda yapsın demek ne kadar tutarlı bir davranış.

(Vietnam zihniyetlisi güzelmiş sevdim-- biji serok ho şi minh)

Sitelerde Paylaş

Katılmıyorum.

Nice kadın namus uğruna öldürülüyor, diyemeyiz ki "karşı dursaymış bize ne"...

Kadının dünya üzerinde en büyük korkusu erkektir.

Ne açlıktan ne kıtlıktan ne soğuktan korkmaz erkekten korktuğu kadar...

Korkuyor çünkü haklı, erkek onu korkutuyor.

Hiç böyle düşünmüyorum. Hatta tam da tersi biçimde düşünüyorum.

Açlığı, kıtlığı, soğuğu göze alamadığı, asıl onlardan korktuğu için erkeğe boyun eğiyor.

Aynı kadın, kızını da kendisi gibi yetiştiriyor. Bizde kız çocukları "kadın, anne" olmak üzere yetiştirilirler. Çocuk olmadan kadın olmak öğretilir. Daha bebekken ellerine bebek verilir "hadi uyut, hadi karnını doyur" denir. Halbuki oyuncak bebeklerle oynaması gereken kendisi.. Çocuğa kum lazım, çamur lazım, arkadaş lazım.. Üstelik bu sözünü ettiğim bakış açısı kırsalı, cahil kadını ya da köylüyü değil, direkt şehirli olduğu düşünülen kadını esir almıştır. Kaliteli, nitelikli, aklı başında erkekle değil, en önce varlıklı erkekle evlenmesi hayal edilir.

Biz kadınlar erkeklerden daha çok hapsolmuşuzdur kadınlığımıza.

O yüzden yukarıdaki gibi resimlere daha uzun yıllar rastlayacağız.

O kızlar neden hala orada güneşleniyor? Neden kalkıp o adamlara haddini bildirmiyor veya oralardaki birilerine şikayet etmiyor?

O magandalıktan gerçekten rahatsız olan, bakış açısı radikal olan, o magandalığa rağmen orada öyle güneşlenmeyi özgürlük zannetme yanılgısı içinde olmayan kadın, bir yolunu bulur ve ondan kurtulur.

Erkeklerden şikayet etmek, sorumluluğu sadece onlara atmak bile bizim ezik ruhumuzun tezahürü.

Ben magandaların etrafımda fır döndüğü bir yerde güneşlenmem. Arada rastladığım magandalardan kurtulmak için de başka çözüm yolları ararım.

Ayrıca o adamlara böylesi cesaret veren yine kadınlar. Bu adamlar bu kısır döngüden çıkamıyor, karşılarına çıkan her kadınla yatabileceklerini düşünüyorsa, mutlaka vardır bir nedeni. Onlara bu cesareti veren kimi kadınların aptallığının ceremesini bütün kadınlar çekiyor.

Onlar kadınlar tarafından aşağılanıp cezalandırılmadığı sürece, böyle dolanacaklar etrafta.

Amanın da "anne, kızkardeş" falan demeye gerek yok. Erkek mantığı başka türlü işliyor. Kadına düşen o mantığı tanımak, kabullenmek ve strateji geliştirip ona yenik düşmemek.

Erkeğin olduğu kadar, kadının da ucuzu var. Onlar birbirlerini besliyor. Bu işin bir başka boyutu.

Ben de kadınım, en iyi ben biliyorum. Ya da en az sizin kadar iyi biliyorum.

Namus cinayetleri çok daha farklı bir konu. O çok köklü bir gelenek ve kadınlarca da besleniyor. O namus/töre cinayetine kurban giden kızların anneleri de o geleneğe inanıyor zaten.

Sitelerde Paylaş

amanın aman, geyiğe bak. karnımı da kendim doyururum hiç heveslenme. sen bu işlere yaradığın için övünüyorsan kadınlığının bile farkında değilsin. konuştuğun işlere bak.

ahahaha

Hayır senin evinden bahsettik. Sen kadınların bu işlere yaradığını düşünensin.

Hani kadın kendisine ilgi gösterip peşinde pervane olmanızı istiyormuş ya, işte senin evindeki kadın da kadın...

İlgi görmek herkesin hoşuna gider, övülmek, sevilmek, takdir edilmek, neden hoşlanmasın ki bunlardan...

Mesele malesef gene rayından çıktı...

O linki asmamdaki amaç o erkekleri tartışmaktı...

Ama birden bizi tartışır halde bulduk kendimizi...

O karelerdeki kadınlar hep yabancı, erkekler hep yerli...

Hiç sanmıyorum ki ne o kadınlar ne de buradaki herhangi bir kadın plajda güneşlenirken onlarca erkek tarafından göz hapsine alınmak istesin...

Ve hiç sanmıyorum ki buradaki herhangi bir erkek o karelerdekilerle aynı kategoride olsun...

Çerçeveye dışardan bakın...

Ben o ortamda güneşlenmeyen kadınım, siz de o ortamda güneşlenen kadınları bakışlarıyla rahatsız etmeyenlerdensiniz...

Çerçevede başkaları var bizler değil...

tarihinde Afrodit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Peki.

Ortaya soralım.

Nasıl olmalı?

Bu işin normali nedir?

Normalden kasıt, herkesin "işte bu, böyle olmalı" diyebileceği ortak nokta hangisidir?

Plajlar haremlik-selamlık birde herşey serbest diye ayrılsın.İsteyen istediğini yapsın :D

Sitelerde Paylaş

O linki asmamdaki amaç o erkekleri tartışmaktı...

Ama birden bizi tartışır halde bulduk kendimizi...

....

Çerçeveye dışardan bakın...

O erkeklerle aramızda çok büyük bir fark olmadığından dolayı erkekler yerine kadınları tartışıyoruz. İnsan kendi ayıbını tartışır mı? Başkasının ayıbı ile kendi ayıbımızı gizleyenlerdenriz.

Hepimiz bir şekilde o çerçevenin içinde olduğumuz için bu çerçeveye dışarıdan bakamayız. Hepimiz o çerçevenin tam ortasında olamayabiliriz ama köşesinden kıyısından bir şekilde o çerçevenin içindeyiz hatta o çerçevenin yaratıcılarıyız...

Kadın sorununda insanların önündeki sıfatlara fazla aldanmayın. İnsanlar burada kendi sıfatına denk düşen düşünceleri dile getirir ama gerçek hayatta öyle değildir. Müslüman olsun laik olsun, kapitalist olsun sosyalist olsun evde, sokakta hepimiz bir şekilde(az veya çok)feodal değerlerimizi hayata geçiririz...

Saygılarımla

tarihinde hallac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...