Jump to content

Evrim Bilim midir? Yoksa?

Recommended Posts

Calinos vizyonunuz çok dar. Size anlatmaya nereden başlayacağım bilemiyorum. Ama şu kadarını söyleyeyim. Mıknatıs manyetik alan teorisi için ne kadar doğrulayıcı bir örnekse, maymunun ve insanın ortada oluşu evrim için o derece doğrulayıcı birer örnektir. Siz evrimi kavrayamamışsınız zannediyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Calinos vizyonunuz çok dar. Size anlatmaya nereden başlayacağım bilemiyorum. Ama şu kadarını söyleyeyim. Mıknatıs manyetik alan teorisi için ne kadar doğrulayıcı bir örnekse, maymunun ve insanın ortada oluşu evrim için o derece doğrulayıcı birer örnektir. Siz evrimi kavrayamamışsınız zannediyorum.

Peki o maymunlar niye evrilmiyor o zaman insan olarak?

Sitelerde Paylaş

Calinos evrim sürecinin işleyiş biçimi konusunda sizin fikirleriniz neler? Evrimin bir manifestosu mu var zannediyorsunuz? Evrim her koşulda aynı ve pozitif yönde tecelli edecek diye bir kaide mi var? Esas insanın insan, maymunun maymun olarak evrimleşmiş olması, aralarına genetik olarak mesafe koymaları, birbirinden farklı iki tür olmaları evrime işaret eder. Bütün maymunlar insan olacak diye bir zorunluluk yok.

Diğer yandan siz milyonlarca yıla yayılmış bir süreci kavrama zorluğu çekiyorsunuz. Aslında bu sorunu çözmeye gündelik yaşamınızdan başlayabilirsiniz. Son 200 yılda insan eliyle hızlandırılmış evrime bir göz atın derim. Fenotip olarak birbirinden farklı cins cins köpekleri, limon ekşisi yaban portakalları yerine aşılanıp tohumları seçilerek elde edilmiş sulu ve tatlı portakalları, hayvancılıkta kullanılan soy ıslahı yöntemiyle elde edilmiş süt ve et danalarını inceleyin. 200 yıllık bu süreci kavradıktan sonra milyonlarca yıllık olaylar zincirini çözümlemeye geçerseniz sizin için daha kolay olur.

Sitelerde Paylaş

Calinos bunu sana cevap vermek için yazmıyorum. Zira sen bu cevabı algılayamayacaksın..

Maymunlar neden insan olarak evrimleşmiyor?

Sebep maymun ve insan ortak atadan türemedir.

Milyonlarca yıl önce iki ayrı dal olarak evrimleşmişlerdir.

Bir dal insan olmuş, diğer dal maymun.

Doğadaki canlı çeşitliliği evrimi desteklemektedir.

Allah neden bir iki geni hariç maymunu insana o kadar benzer yaratmıştır?

Kaldı ki Allah kitaba göre insanı özel olarak topraktan yaratmıştır.

Hayvanları neden yarattığını pek anlatmamaktadır.

Üzerine üstlük hayvanlar insan yaratılmadan önce yaratılmışlardır.

O zaman Allah insanı yaratırken fiziksel olarak maymundan mı esinlenmiştir?

Sitelerde Paylaş

Site modlarına sesleniyorum ; bence bu foruma üye alırken küçük bi testten geçirilmeli.. burda işlenen konunun bi çoğu ''ateistlere sıkça sorulan sorular'' kısmında var .. siz o konuyu okumadan tartışmalara katılamamaları söylemişsiniz .. zira müslümanlarının çoğunun okuduğu yok(!) .. bence sitenin formatı bir an önce değişmeli .. daha seviyeli bi tartışma ortamı oluşturulmalı ki insanlara yararı olsun.. Yobazlara ne kadar anlatsak boş(!)

Sitelerde Paylaş

Aslında bilim forumuna bir "evrim" altbaşlığı eklense ve burada madde madde evrim incelense, muhalefet yapılacaksa orada yapılsa, çözümler orada üretilse daha iyi olur diye düşünüyorum. Tıpkı bir üniversite müfredatı gibi a dan başlayıp z ye kadar evrimi bir güzel irdelediğimiz bir başlık, aynı sorulara tekrar tekrar yanıt vermekten kurtaracaktır bizi sanıyorum.

Sitelerde Paylaş

hiç yorma kendini.boşa yazıyoruz adamların anlamak gibi bi niyetleri yok.yazının başında ne diyorlarsa sonunda da aynı şeyleri söylüyorlar.adam hala maymunlar şimdi neden evrimleşmiyo falan diyorlar.

saygılarımla...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...