Jump to content

İslami Müzik (müslümanlar ne dinler)

Recommended Posts

Yansımalar, yıllar önce en çok sevip dinlediğim gruptu. Rock dinlemekten önce bunları dinliyormuşum.

Ney ile gitar. Arada zerre kadar suni ses yok. Su gibi lıkırdayarak akıp gidiyor. Elektronik gıcırtıları yok. Elektronik müziği de çok severim ama eklektik olmadıkça (binalardaki modern kaplamalar gibi ;) ).

Yansımalar klasiği, ilk albümden galiba

http://www.youtube.c...next=1&index=77

Yansımalar harika bir seçim.Özellikle sonbaharı çok severim.

Buda rock tarzı bir ilahi :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 96
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yansımalar, yıllar önce en çok sevip dinlediğim gruptu. Rock dinlemekten önce bunları dinliyormuşum.

Ney ile gitar. Arada zerre kadar suni ses yok. Su gibi lıkırdayarak akıp gidiyor. Elektronik gıcırtıları yok. Elektronik müziği de çok severim ama eklektik olmadıkça (binalardaki modern kaplamalar gibi ;) ).

Yansımalar klasiği, ilk albümden galiba

http://www.youtube.com/watch?v=49bsXYmKrLk&feature=PlayList&p=F89941B146F712F8&playnext_from=PL&playnext=1&index=77

Ben hâlâ Yansımalar da, rock da dinlerim. Çocukluğumdan beri dinlediğim hiçbir müzikten kopmadım, sadece hoşuma giden müzikler çeşitlendi, arttı.

Linkini verdiğin şarkı ilk albümden evet, benim favori albümüm ise 3. albüm "Serzeniş"; oradaki "Eylül Sonu" da bence en güzel parçaları. Youtube'da bulabilseydim onu örnek verirdim herhalde.

Bu arada kilise müziğinden bahsedilmiş, ben de "chorale"lerden çok hoşlanırım. Şöyle bir parçayı örnek vereyim, benceki Gabrieli Consort-Paul McCreesh versiyonu kadar başarılı değil tabii ama youtube'da bulabildiğim en iyisi bu:

Sitelerde Paylaş

Ben hâlâ Yansımalar da, rock da dinlerim. Çocukluğumdan beri dinlediğim hiçbir müzikten kopmadım, sadece hoşuma giden müzikler çeşitlendi, arttı.

Asturu okuyanda veletlikten kurtulmuş falan sanacak. :lol: Cocukluğundan beri dinlermiş, yavrucuğum hala cocuksun. :lol:

Sitelerde Paylaş

Bak zazo bak, buraya bak! :D

Buda bir ilahi. Kuyruğunun sokumunu tutmadan dinle ve izle bakalım ne hissedeceksin?

Bu güzel ezgiyi bizlere tattırdığın için teşekkürederim.

NOT= İletinizi okuyanlar da her şeyi kuyruk sokumumu tutarak dinlediğim gibi bir sonuç çıkaracaklar. Böyle bir yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermemek için açıklama zorunluluğu hissettim.

Sitelerde Paylaş

Müslümangenç islami müzik çok gereksiz bir müzik..müziğin isevisi,musevisi,muhammedisi olmasın ama :)

müzik tıpkı inanç gibi,dinler üstü,milletler üstüdür.İnsanı mutlu eden,farkında eden,bir yerlere götürüp de getiren her müzik tanrısaldır zaten.

gene de senin çok seveceğin bir ilahi yapıştırayım.Maykıl ceksın söylüyor..dinlendirici,güzel bir müziği de var.Yanlız adam arapça'yı da aksanıyla gayet iyi telaffuz edebilmiş.

Sitelerde Paylaş

Zaten evet ya da hayırdan başka seçenek yok bunu bende biliyorum.

Kültür yaşam şeklini ifade ediyor.

Özgün ise kişiye has yaşam şekli.

Özgünlük göreceli bir kavram. Neye göre özgün, Neye göre kendine has? Bir şeyin özgün olduğunu bilmek için iki şeyi birbiriyle kıyaslamak lazım. Onun için özgünlük konusuna bir şey diyemiyorum. Ateizmin ahlak anlayışı diyorsan öyle bir şey yok. Ama ben önceden ateistlerin bir ahlakının olmamasını savunuyordum. Şimdi ateistlerin bazı ölçülerde hareket etmeleri gerektiğini savunuyorum. Allaha falan inanmayan ama dışlanmak korkusuyla her cuma camiye 1 lira veren kişi bence ateist olamaz. Ama nesnel bir görüş değil. Şahsi fikrim. Kültür konusunda İslam kadar düz bir saf oluşamayacağını düşünüyorum. Ama her ateistin doğrudan ya da dolaylı olarak din karşıtı faaliyetler içinde bulunması gerekiyor. Yoksa ben ateistim demesi bir şey ifade etmez. Bu da nesnel bir görüş değil, öznel bir görüş.

Sitelerde Paylaş

Müslümangenç islami müzik çok gereksiz bir müzik..müziğin isevisi,musevisi,muhammedisi olmasın ama :)

müzik tıpkı inanç gibi,dinler üstü,milletler üstüdür.İnsanı mutlu eden,farkında eden,bir yerlere götürüp de getiren her müzik tanrısaldır zaten.

gene de senin çok seveceğin bir ilahi yapıştırayım.Maykıl ceksın söylüyor..dinlendirici,güzel bir müziği de var.Yanlız adam arapça'yı da aksanıyla gayet iyi telaffuz edebilmiş.

Müzik evrenseldir bu konuda hemfikiriz.islami tarz denen bu müziğin diğer müziklerden üstünlüğünü ortaya koymak için bu topici açmadım.Günümüz müslümanın dinlediği ve hoşlandığı müzik türlerine bir örnek verme amacındayım.Ama müslümanların bu tür ilahi/ezgi dışında müzik dinlemediği gibi bir kanaat da oluşmasın

Sitelerde Paylaş

İşte alın size tam türk usulü doğu batı sentezini yandan yemiş özentiliğin ve taklitciliğin doruklarından caminizin kapısına inmiş komik ve acınası bir tablo.

Sen o kadar amerikan dinsizlerinin imajını kopyala sonra gel burda sıç. :lol:

Burda böyle herşey görüntüden, imajdan ibaret.

Sitelerde Paylaş

İşte alın size tam türk usulü doğu batı sentezini yandan yemiş özentiliğin ve taklitciliğin doruklarından caminizin kapısına inmiş komik ve acınası bir tablo.

Amon aşkına :D Bunu da mı görecektik?

tarihinde kafir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gayette güzel söylüyor ve hoş. Neyini beğenmedin.

Birde inançlılara çıkın şu kalıplarınızdan demez misiniz?

Hayranlığımı hergün bir kat daha artırıyorsunuz. Yani size olan hayranlığımı. :D

Sitelerde Paylaş

Dinledim gayet güzel de yorumlamış.Özdemir Erdoğana benzettim hatta.Hayko Cepkin çokta güzel sanat müziği icra eder ayrıca.Sanatçıların bir çoğu özellikle rock söyleyenlerin çoğu sufi eğilimlidir.

Gayette güzel söylüyor ve hoş. Neyini beğenmedin.

Birde inançlılara çıkın şu kalıplarınızdan demez misiniz?

Hayranlığımı hergün bir kat daha artırıyorsunuz. Yani size olan hayranlığımı. :D

Senin hayranlığın benim hayal kırıklığım diyelim :)

tarihinde NOIR tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sanatçıların bir çoğu özellikle rock söyleyenlerin çoğu sufi eğilimlidir.

Popçuların çoğunun da new age'e eğilimlidir..............

Edit: Sallamak beleş

tarihinde kafir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...