Jump to content

İşte Kasetin Komplo Olduğunun Kanıtı

Recommended Posts

Bu baykal tam beyinsiz, taş gibi sekreterler varken, beraber olduğu kadına bakın. sana yakıştıramadım sayın baykal. Seni bulgar kadınlarına götüriyim de kadın gör sen de. Türk kadınlarına 1000 basarlar.

Yani. Değdimi şimdi o şekilsiz kadına :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 173
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

AKP falan değil, devlet içinde bir kliğin işinin olması daha muhtemel. Eski yapı siliniyor, yeni bir yapı geliyor. O yeni yapıya ters düşenler satranç tahtasından alınıp kutuya konuyor.

2-3 senedir ergenekon operasyonu düzenleniyor, geçenlerde DTP'lilere operasyon yapıldı PKK ile bağlantılı olanlar içeri alındı. Bugün bu kaset olayı çıktı, Baykal gitti. Göründüğü kadarıyla aşırı uçları, çıkıntıları yeni kurulacak düzen lehine satranç tahtasından topluyorlar. Arkasında kim var derseniz, bana kalırsa devletin göbeğindeki akıl ve büyük sermaye derim. Ama benimkisi de sadece spekülasyon.

Yaptın mı böyle tahminler yapacaksın.

Ne o öyle "bir tamircinin eline geçmiş de o da internete sürmüş." Çocuklar kanmaz buna.

RTE nasıl ayağına sıktı? Bence tersine CHP'nin kendi üzerine gelmesine engel olacak şeyler söyledi ve çok alt seviyedeki partililer tarafından mütemadiyen kullanılacaktır bu olay.

Ben RTE'nin danışmanlarının, müsteşarlarının yerinde olsam ona "Eşini aldatmak mağduriyet olamaz" şeklinde sözler söyletmezdim. Tamamen gerçeği söyletirdim, tabi iktidar işin içinde değilse.

Örneğin;

"Bu çirkin tezgah, CHP ve Baykal'dan ziyade demokrasiye, siyasete yapılmış bir komplodur.

Hatta hedefinde hükümetimiz olabilir. Biz bu tuzağa düşmeyecek ve bu komployu aydınlatmak için elden geleni yapacağız. Sn. Baykal'ın böyle bir ilişkisi olup olmaması bizi ilgilendirmediği gibi, gerçek olup olmadığını da sadece kendileri bilir. Bu komplo CHP'ye zarar vermez. Çünkü CHP köklü bir partidir. Baykal gider, bir başkası gelir. Geçici olarak zarar görse bile yine toparlanır. Ama siyasetimizin aldığı yara kolay kapanmaz. Belaltı siyasetine taviz vermeyeceğimizden ve üzerimize düşeni yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Bu da böyle biline!"

Ama çevresindekilerin olaya kafaları basmadığı için ve küçük hesap peşinde oldukları için bunu dedirtememişlerdir.

Sitelerde Paylaş

Pante, Baykal bu kasedi bir kere bile yalanlamamış ama istifa etmiş. Bu durumda artık montajdı bilmemneydi demek abes.

İkinci olarak eklemek isterim ki Baykal'ı Chp başkanlığından vazgeçirmek imkansızdır. Tek emeli ölene kadar Chp genel başkanı kalabilmektir ve bir yolunu bulup geri dönecektir. Halk isterse dönerim gibi şeyler söyleyip duruyor zaten

Şu an Chp bunyesinde çalışan herkez Baykal tarafından atanmış birer dalkavuk. Bu durumda karizmatik bir liderin Chp'nin başına geçmesi biraz zor gibi. Baykal tarafından kukla olarak kullanılacak silik biri başkan seçilecek, sonra bak bensiz olmuyor, parti başsız kaldı diyip şak diye geri dönecek. Ben bundan kesin olarak eminim.

Baykal için boş yere kendini üzmeye değmez

Sitelerde Paylaş

Yaptın mı böyle tahminler yapacaksın.

Ne o öyle "bir tamircinin eline geçmiş de o da internete sürmüş." Çocuklar kanmaz buna.

Bazen çok karmaşık gözüken olayların çok basit bir açıklaması olabiliyor. O yüzden yazmıştım. Ortam durulunca ne olduğu açığa çıkar.

Ben RTE'nin danışmanlarının, müsteşarlarının yerinde olsam ona "Eşini aldatmak mağduriyet olamaz" şeklinde sözler söyletmezdim. Tamamen gerçeği söyletirdim, tabi iktidar işin içinde değilse.

Örneğin;

"Bu çirkin tezgah, CHP ve Baykal'dan ziyade demokrasiye, siyasete yapılmış bir komplodur.

Hatta hedefinde hükümetimiz olabilir. Biz bu tuzağa düşmeyecek ve bu komployu aydınlatmak için elden geleni yapacağız. Sn. Baykal'ın böyle bir ilişkisi olup olmaması bizi ilgilendirmediği gibi, gerçek olup olmadığını da sadece kendileri bilir. Bu komplo CHP'ye zarar vermez. Çünkü CHP köklü bir partidir. Baykal gider, bir başkası gelir. Geçici olarak zarar görse bile yine toparlanır. Ama siyasetimizin aldığı yara kolay kapanmaz. Belaltı siyasetine taviz vermeyeceğimizden ve üzerimize düşeni yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Bu da böyle biline!"

Ama çevresindekilerin olaya kafaları basmadığı için ve küçük hesap peşinde oldukları için bunu dedirtememişlerdir.

Evet, böyle diyeceklerdi de adamlar, nüfusumuzun yüksek ahlaklı modernleşmiş %5'inden oy alacaklardı. Geri kalanları da "AKP yine takiyye yapıyor" derdi. :D

Halkın çoğunluğu böyle şeyleri hoş karşılamıyor; "modernizm", "laiklik", "çağdaş değerler" denince halkın kafasında uyanan şey, kimin eli kimin cebinde belli olmayan bir düzen. AKP de buna oynuyor zaten. Şimdi ahlakın bireysel olduğu fikrini destekleyecek şeyler neden söylesinler. Onların ahlak anlayışı daha kamucudur, biliyorsun

Esasında bu demeci erdoğan gelişigüzel vermedi. AKP, şimdilik müdahil olmadı olaya. Kenardan izliyorlardı. Baykal istifa demecinde AKP'yi de suçlayınca RTE bu lafları etti.

tarihinde Uyecik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Jadının dediği gibi, sayın Baykal`ın tek amacı, ölene dek o koltukta oturmak idi. Nasip olmadı işte.

E git be kardeşim, yeter be. Git dinlen.

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Pante, Baykal bu kasedi bir kere bile yalanlamamış ama istifa etmiş. Bu durumda artık montajdı bilmemneydi demek abes.

İkinci olarak eklemek isterim ki Baykal'ı Chp başkanlığından vazgeçirmek imkansızdır. Tek emeli ölene kadar Chp genel başkanı kalabilmektir ve bir yolunu bulup geri dönecektir. Halk isterse dönerim gibi şeyler söyleyip duruyor zaten

Şu an Chp bunyesinde çalışan herkez Baykal tarafından atanmış birer dalkavuk. Bu durumda karizmatik bir liderin Chp'nin başına geçmesi biraz zor gibi. Baykal tarafından kukla olarak kullanılacak silik biri başkan seçilecek, sonra bak bensiz olmuyor, parti başsız kaldı diyip şak diye geri dönecek. Ben bundan kesin olarak eminim.

Baykal için boş yere kendini üzmeye değmez

Kasetin montaj olduğu kesin.

Ama ilişki büyük olasılıkla gerçek.

Bu yazdığımı belki anlamayan çok kişi olabilir. Anlatması uzun hikaye. Daha önce kısaca değindim. Anlayan anlamıştır.

Geri dönme olayı olmayacak.

Kılıçdaroğlu çok büyük olasılıkla yeni genel başkan.

Var mı iddiaya giren? :D

Sitelerde Paylaş

Kasetin montaj olduğu kesin.

Ama ilişki büyük olasılıkla gerçek.

Bu yazdığımı belki anlamayan çok kişi olabilir. Anlatması uzun hikaye. Daha önce kısaca değindim. Anlayan anlamıştır.

Geri dönme olayı olmayacak.

Kılıçdaroğlu çok büyük olasılıkla yeni genel başkan.

Var mı iddiaya giren? :D

Bu adamın istifa ederken bile nasıl geri dönerimin planları yaptığını görmekten acizmisin gerçekten?

Chp'nin yapısı gereği şu an Baykal'ın destek vermediği kimse genel başkan seçilemez. Baykal'da kafasındaki adayın kılıçdaroğlu olmadığını söylemiş bile. O halde oda seçilemez. Eğer bu komployu kuranlar işini sağlama almadıysa( çok daha yıpratıcı videoları şantaj amacıyla saklamak gibi) bu herif kesin geri dönecek, yani bunu tartışmak bile saçma. Kendiside geri dönebilirim diyor zaten

Sitelerde Paylaş
"Çare Sarıgül" diyorum ben

Zaten bu değişimin başlıca sebeplerinden biridir Sarıgül.

Baykal kalsaydı, Sarıgül CHP'yi çok düşürebilirdi.

Ama değişimle Sarıgül'ün kozu bitirilmiş olacaktır.

Onun tek kozu anti-Baykalcılıktı.

Baykal gider, Sarıgül biter. :D

Sitelerde Paylaş

Zaten bu değişimin başlıca sebeplerinden biridir Sarıgül.

Baykal kalsaydı, Sarıgül CHP'yi çok düşürebilirdi.

Ama değişimle Sarıgül'ün kozu bitirilmiş olacaktır.

Onun tek kozu anti-Baykalcılıktı.

Baykal gider, Sarıgül biter. :D

Bence tersine Sarıgül'ün önü açıldı. CHP kadro olarak bitik çünkü. Medyada heyecen fırtınası esiyor, ama CHP bu krizi iyi yönetemedi, hele bir de halkta Baykal'ın ipleri bırakmadığı kanısı hasıl olursa, Sarıgül'ün daha da iyi açılır.

Hem Sarıgülümüz ABD'ye de gitmiş. Amerika iyi koklamıştır Türkiye'yi. Sarıgül'ün önü açıldı kesinlikle bence.

Sitelerde Paylaş
Bu adamın istifa ederken bile nasıl geri dönerimin planları yaptığını görmekten acizmisin gerçekten?

Chp'nin yapısı gereği şu an Baykal'ın destek vermediği kimse genel başkan seçilemez. Baykal'da kafasındaki adayın kılıçdaroğlu olmadığını söylemiş bile. O halde oda seçilemez. Eğer bu komployu kuranlar işini sağlama almadıysa( çok daha yıpratıcı videoları şantaj amacıyla saklamak gibi) bu herif kesin geri dönecek, yani bunu tartışmak bile saçma. Kendiside geri dönebilirim diyor zaten

Hayır, siz yanlış algılıyorsunuz. Geri dönüş planıyla istifa vermiş değil.

O 2-3 gün boyunca ne toplantılar ne görüşmeler yapıldı da o karara varıldı kimbilir.

Kılıçdaroğlu aleyhinde bir ifade de bulunmuş değil.

Öyle olsa görüşmezdi, adını zikretmezdi.

Kurultaya bir hafta kala kalkıp da "Ortak kararla tespit edilen adayı desteklerim" demezdi, geri dönecek olsa.

Sen boşver acizliği falan, var mısın iddiaya?

Sitelerde Paylaş
Bence tersine Sarıgül'ün önü açıldı. CHP kadro olarak bitik çünkü. Medyada heyecen fırtınası esiyor, ama CHP bu krizi iyi yönetemedi, hele bir de halkta Baykal'ın ipleri bırakmadığı kanısı hasıl olursa, Sarıgül'ün daha da iyi açılır.

Hem Sarıgülümüz ABD'ye de gitmiş. Amerika iyi koklamıştır Türkiye'yi. Sarıgül'ün önü açıldı kesinlikle bence.

Sizin siyasi deneyiminiz az. Daha çok pişmeniz lazım. İyi kokluyamıyorsunuz. :D

CHP'de kadro bitik değil. AKP'nin 2 misli kadrosu var. Suskunluklarına bakmayın.

Düne kadar kimse Muharrem İnce'yi tanımıyordu. onun gibi onlarcası var.

Ayrıca Baykal'ın gitmesiyle birlikte tasfiye edilmiş olanlara da partinin kapısı açılacaktır.

Sarıgül bile geri dönebilir.

Sitelerde Paylaş

Hayır, siz yanlış algılıyorsunuz. Geri dönüş planıyla istifa vermiş değil.

O 2-3 gün boyunca ne toplantılar ne görüşmeler yapıldı da o karara varıldı kimbilir.

Kılıçdaroğlu aleyhinde bir ifade de bulunmuş değil.

Öyle olsa görüşmezdi, adını zikretmezdi.

Kurultaya bir hafta kala kalkıp da "Ortak kararla tespit edilen adayı desteklerim" demezdi, geri dönecek olsa.

Sen boşver acizliği falan, var mısın iddiaya?

İddaya giremem, çünkü bu komployu hazırlayanlar işlerini sağlama almış olabilirler. Yinede Baykal geri dönmek için kafasındaki planı uygulamaya koymaya çalışacaktır. Bunun ilk adımı silik ve isteksiz bir kaç kişinin CHP liderliğine sırayla getirilmesidir.

Anladığım kadarıyla sen partili olduğun için objektif yorum yapamıyorsun. CHP'nin başına geçip iktira taşıyabilecek bir sürü adam olduğu halde Baykal bunların hepsinin önünü bu güne kadar tıkadı, bundan sonra neden tavır değiştirsin ki?

Sitelerde Paylaş

Sizin siyasi deneyiminiz az. Daha çok pişmeniz lazım. İyi kokluyamıyorsunuz. :D

CHP'de kadro bitik değil. AKP'nin 2 misli kadrosu var. Suskunluklarına bakmayın.

Düne kadar kimse Muharrem İnce'yi tanımıyordu. onun gibi onlarcası var.

Ayrıca Baykal'ın gitmesiyle birlikte tasfiye edilmiş olanlara da partinin kapısı açılacaktır.

Sarıgül bile geri dönebilir.

Muharrem İnce'nin konuşmasını izledim, bence popülizmden ibaret. Kadro meselesine gelince, kadroyu eğitimli insan şu bu diye düşünme. Evet bunlar da önemli ama birebir halkla ilişki kuracak, çalışma yapacak kadrosu yok CHP'nin. Alt seviyede çalışacak insan sayısı AKP kadar yok.

Ayrıca bir başka şey daha var, kadro ile iş bitmiyor; peşine takmak istediğin halka da itici gelmemen gerekiyor. CHP'nin verdiği görüntü, zengin kokanaların toplandığı ve onların "yoz" hayat görüşünü savunan bir parti olduğu. Gelecek kadro da zaten beyaz yakalı meslek sahipleri genelde. Oysa AKP'nin alt seviye kadrosu, yarı köylü yarı şehirli şark kurnazı para peşinde koşan kişiler. Bunlar halkla daha kolay iletişim kuruyorlar. Siyasi çizgisinde veya verdiği görüntüde modifikasyon yaparsa anca.. Böyle bir şey yaptıklarında da zaten eldeki oylar da gidebilir.

Sarıgül yükselmek isteyen şehir kıyısındakilerin partisi olmayı hedefliyor ve böylesi kişileri de çevresine toplamış gibi.

Sitelerde Paylaş
Anladığım kadarıyla sen partili olduğun için objektif yorum yapamıyorsun. CHP'nin başına geçip iktira taşıyabilecek bir sürü adam olduğu halde Baykal bunların hepsinin önünü bu güne kadar tıkadı, bundan sonra neden tavır değiştirsin ki?

Ben CHP'li değilim yahu!

80'den sonra ilk defa 94'deydi herhalde SHP'ye üye olmuştum.

3-4 ay olmuştu ki Baykal'ın genel başkanlığı gündeme gelince protesto edip istifa ettim.

Daha sonra DSP'de görev yaptım. Rahşan Hanım'ın hışmına uğradım.

Suyuna gitseydim, forumda olmaz, Ankara'da olurdum. :lol:

Objektif olunca CHP karşıtlarınca CHP'li gibi görünüyorum değil mi?

Baykal'ı hiçbiriniz benim kadar eleştirmiş değildir. Ta Karaoğlan döneminden başlar.

CHP'nin içinde bir sürü adam var ama lider olacak adam yok.

2. adamı yapmıyorlar. Ecevit de öyleydi, Baykal da öyle.

Halbuki kendileri 2. adamdı.

Ecevit İnönü'nün, Baykal da Ecevit'in prensiydi.

Kılıçdaroğlu falan yokluğun içinde zorunlu tercihlerdir.

Sarıgül gibi kapasitesiz bir adam bile Baykal'a rakip olduktan sonra düşünün artık.

Kapasitesi olan da gururlu oluyor, mağrur oluyor. Kendi ortaya çıkmıyor. Bekliyor ki kendisine gelsinler. Ama gelinmiyor. Örneğin Yılmaz Büyükerşen. Sarıgül gibi yırtıkları 5'e katlar. Ama siyaset, ayak oyunları vs. öne çıkmasına engel oluyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...