Jump to content

Arap Kadınları

Recommended Posts

Ben islam öncesi Arap toplumu hümansitti demiyorum, islam sonrasında da hümanist olmamışlardır zaten. Sadece Muhammed mevcut durumu düzeltmek yerine bazı açılardan daha kötü hale getirmiştir diyorum ve böyle düşünmeme neden olan noktaları vurguluyorum. Sen bana "ama sen zaten şuradada şunu demiştin, senin yorumların ciddiye alınmamalı" diyerek iddalarıma cevap vermek yerine konuyu çarpıtmaya çalışıyorsun. Yok Muhammed reformistmiş yok feministmiş, yok deve

Sitelerde Paylaş

Ben islam öncesi Arap toplumu hümansitti demiyorum, islam sonrasında da hümanist olmamışlardır zaten. Sadece Muhammed mevcut durumu düzeltmek yerine bazı açılardan daha kötü hale getirmiştir diyorum ve böyle düşünmeme neden olan noktaları vurguluyorum. Sen bana "ama sen zaten şuradada şunu demiştin, senin yorumların ciddiye alınmamalı" diyerek iddalarıma cevap vermek yerine konuyu çarpıtmaya çalışıyorsun. Yok Muhammed reformistmiş yok feministmiş, yok deve

Bikaç başlıkta vb..konularda karşı karşıya geldik.Sana tavır yaptığımı düşünme bak.

Aksine seni severim ben.

ama ben çarpıtmadım.Sen önceki mesajında muhammed o dönem için bile toplumu daha kötüleştirdi gibi bişeyler söyledin.

Bak jadı..muhammedin toplumu iyileştirici yönde sosyal bir takım tedbirler alması da onu kutsal yapmaz.Ama adamların on karısı varken dörde indirmiş mesela..vb..bisürü şey..

şimdi çıkmam lazım sonra yazarım.

Sitelerde Paylaş

Bikaç başlıkta vb..konularda karşı karşıya geldik.Sana tavır yaptığımı düşünme bak.

Aksine seni severim ben.

ama ben çarpıtmadım.Sen önceki mesajında muhammed o dönem için bile toplumu daha kötüleştirdi gibi bişeyler söyledin.

Bak jadı..muhammedin toplumu iyileştirici yönde sosyal bir takım tedbirler alması da onu kutsal yapmaz.Ama adamların on karısı varken dörde indirmiş mesela..vb..bisürü şey..

şimdi çıkmam lazım sonra yazarım.

Alınabilecek kadın sayısının dörde indirilmesinin bir gelişim olduğunu nasıl düşünebiliyorsun anlamıyorum. Kocanı üç kadınla yada altı kadınla paylaşmak arasındaki fark nedir? Bu daha mı az aşağılar kadınları, daha mı az kalbini kırar ve üzer?

Sitelerde Paylaş

arap kadınlar nerdeyse afrikalı kabileler gibi dolaşıyormuş ama bunu emevici zorbalara anlatamazsın beyinleri nasıl yıkandıysa bu insanların artık.bir sitede bu örtünme ayetleri eskimoları ilgilendirir mi sizce dedim cevap veremediler

cevap veremeyince anında şutluyorlar :D

Sitelerde Paylaş

arap kadınlar nerdeyse afrikalı kabileler gibi dolaşıyormuş ama bunu emevici zorbalara anlatamazsın beyinleri nasıl yıkandıysa bu insanların artık.bir sitede bu örtünme ayetleri eskimoları ilgilendirir mi sizce dedim cevap veremediler

cevap veremeyince anında şutluyorlar :D

belden yukarısı çıplak vaziyette hac vazifelerini yerine getiren arap kadınlarının örtünmesi için ali gönderilerek örtünmelerini söylemiştir.

Sitelerde Paylaş

Tüm resimler ressamların bölge izlenmi ile resmedilmiş olup , özellikle belden yukarısı çıplak gezen arap kadınlarının islam dini ile örtünmeye başlayıp türbana kadar giden sürecin göstergesidir.

http://onokart.wordpress.com/2010/04/16/oryantal-arap-kadini-oriental-arab-woman/

lh3sg.jpg

Hey allahım, bu resim Muhammed'in cariyesi Maria ile Hafsa'nın evinde yaptığı kaçamağı aklıma getirdi birden hehehe

Sitelerde Paylaş

Bir gün bu iki ırk aşiret kültürüyle ve islam diniyle dünyayı ele geçirdiği,dünyayı şeriat dünyası haline getirdiği zaman anlayacaksınız.

Avrupa'da hızla artan arap nüfusuna göz geçirin.Fransa milli takımına bakın,çoğunluğu arap kökenli.

Tehlikenin farkında değilsiniz.Bunlar aşırı derecede ürüyorlar,3'er değil 4'er değil en az 10 çocuk yapıyorlar.

Kuzey Afrika'nın neredeyse tamamına yakını niye Fransızca konuşur diye düşünürdüm küçükken. Sonra öğrendim niyesini.

Tarih öcünü alıyor desene. :)

Selam ederim.

Sitelerde Paylaş

Kuzey Afrika'nın neredeyse tamamına yakını niye Fransızca konuşur diye düşünürdüm küçükken. Sonra öğrendim niyesini.

Tarih öcünü alıyor desene. :)

Selam ederim.

Sen bir de Kuzey Afrikalılar Fransızca konuşmadan önce uzun bir süre neden Arapça konuşuyorlardı onu düşün.

Sitelerde Paylaş

Sen bir de Kuzey Afrikalılar Fransızca konuşmadan önce uzun bir süre neden Arapça konuşuyorlardı onu düşün.

İşimize gelince birileri birilerini asimile ediyor, işimize gelince kültür / medeniyet etkileşimi demeyelim o zaman. O arkadaşın iletisine istinaden yazdım ben onu. Bizde bugün öz Türkçe konuşmuyoruz. Ne yapacağız şimdi?

Benim şahsi fikrim ise dünyada sınırların olmaması. O başka tabi, gerçek dünyaya uymaz.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş

Eskiden Türkiye'de siyah köpeklere Arap diye ad takarlardı. Zencilere de Arap derlerdi ve hala diyorlar anlaşılan.

Arkadaşlar bu topicteki ve verilen linkteki resimlere bakarak eski Arap toplumunu gözünüzde bu şekilde canlandırmayın. Bunların hepsi uydurma tasvir ve bu resimlerin hepsi çok yeni. Her zenciyi Arap sanmak sadece Türkiye'de değil, bir çok milletlerde uzun zaman alışılagelmiş bir şeydir. Sebebini şimdi size anlatacağım.

Arap beyazdır. Sonradan esmerleşti. Nasıl mı? İslamla birlikte legalleşen, tanrı onayı alan kölecilik sayesinde, Araplarda kölecilik ve köle ticareti hız kazandı. Sürekli Afrika ülkelerine saldırılar yaparak hem kendileri kullanmak üzere, hem de diğer milletlere satmak üzere sayısız köle edindiler. Arapların köle ticareti meşhurdur. Özellikle 6, 7 ve 8'inci yüzyılda başlamak üzere, köleliğin "bitirildiği sanıldığı" zamana kadar bütün dünyaya köle sattılar.

Asıl Arap budur:

figure_36.jpg

Irkının kökeni ise Yahudidir. Yahudi'nin ırkının kökeni ise başka bir şeydir ama o konuya şimdi girmeyeceğim.

Aşağıdaki resim ise 1868 yılına aitdir ve Arapların köle ticareti esnasında çekilmiştir:

io-sla68s.jpg

Arap'ın ırkını esmerleştirenler, Afrika'dan elde ettikleri kölelerdir. Köle ticareti yaptıkları asırlarda, azat edilen köleler ve ayrıca nikah dışı ilişki yoluyla cariyelerden olan kölelerin özgürleşmesi gibi durumlardan dolayı zamanla esmerleştikleri gibi, bütün köleler özgürleştikten sonra iyice esmerleştiler.

İslam öncesi Arap kadınından ise hiç bir zaman bahsedilemez. Kimse bu konuda hiç bir şey bilmiyor. Anlatılanların hepsi, İslamdan sonra uydurulmuş, İslam kaynaklı. Yani yalanlar külliyatı kaynaklı bilgilerdir. Çünkü Arapların İslam öncesi yaşantılarına kanıt olabilecek arkeolojik kanıtlar yoktur.

Kızlarını gömdükleri vs. hepsi islam kaynaklıdır. Yani müslümanaların iddialarıdır. Bunların hiçbirini doğrulayacak bilimsel bilgi yoktur.

Her gördüğünüz sakallıyı dedeniz sanmayın.

Saygılar, sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Irkının kökeni ise Yahudidir. Yahudi'nin ırkının kökeni ise başka bir şeydir ama o konuya şimdi girmeyeceğim.

oooooff ooofffff yahudi ırkıymış.

Farklı bir başlıkta açmak istermisin şu yahudi ırkını.

Başlığa kimseyi sokmayacaz, sadece ikimiz.

Sitelerde Paylaş

İşimize gelince birileri birilerini asimile ediyor, işimize gelince kültür / medeniyet etkileşimi demeyelim o zaman. O arkadaşın iletisine istinaden yazdım ben onu. Bizde bugün öz Türkçe konuşmuyoruz. Ne yapacağız şimdi?

Benim şahsi fikrim ise dünyada sınırların olmaması. O başka tabi, gerçek dünyaya uymaz.

Selamlar.

Bir kere bahsettiğin olayı senin bana değil, benim sana demem lazım çünkü Fransızca konuşuluyor diye üzülen, hayıflanan sendin. Madem Arapça konuşmaları kültür etkileşimi -ki değildir, Arapların kılıç zoruyla onları asimile etmesidir- o zaman şu andaki Fransızca da aynı şekilde kültür etkileşimidir.

Notamatik,

Ben tam tersini düşünüyorum. Asıl kara tenli olanlar Araplardır. Filistin'de, Kuzey Mezopotamya'da, Kuzey Afrika'da, İran'da kendinden daha beyaz tenli halkları asimile ederek Araplaştırmıştır. Kıta Arabistanı en az Hindular kadar, belki daha da karadır(muhtemelen kökenleri de onlara yakın bir şeydir). Fakat Afrika'dan köle olarak getirilen ve sonra Araplaşan zencilerle kıyaslarsak daha beyaz kalırlar.

Ayrıca asıl Arap diye verdiğin resmi kaçıncı yüzyıla ve hangi bölgeye aittir?

Sitelerde Paylaş

Aşağıdaki resim ise 1868 yılına aitdir ve Arapların köle ticareti esnasında çekilmiştir:

io-sla68s.jpg

Resimdeki insanların halleri ne korkunç..

Hayvan gibi dizilmiş ve satılmayı bekleyen insanlar.

İnsanın insana bu kadar kötü şeyler yapabileceğini görmek üzüntü verici....

Birde insan için eşrefi mahlukat demezler mi?

bu resimleri onların yüzlerine çarpmak gerek,

Ama fayda vermez.

Nede olsa vicdanlarını yıkayabilecekleri bir dinleri var.

tarihinde Thamate tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Resimdeki insanların halleri ne korkunç..

Hayvan gibi dizilmiş ve satılmayı bekleyen insanlar.

İnsanın insana bu kadar kötü şeyler yapabileceğini görmek üzüntü verici....

Birde insan için eşrefi mahlukat demezler mi?

bu resimleri onların yüzlerine çarpmak gerek,

Ama fayda vermez.

Nede olsa vicdanlarını yıkayabilecekleri bir dinleri var.

Din vicdanları yıkamaz sevgili tate, sadece ikiyüzlüleri maskeler. Tabi topluma karşı, Tanrıya karşı değil.

Selam ederim.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Bizim Arapcilarin müslüman Osmanlisi kafkaslardan, karadenizin yakin kuzeyinden heryil 600,000 köle toplamalarina izin vermisti insan tüccarlarina,merkez Ukraynaydi.

1700 -1800 lerde Osmanli buralari kaybedince Ruslar buralarda insan ticaratina son verdi.

Osmanlinin Hak ,Hukuk ,Guguk taniyan bir idere oldugunu bir yerlerini yirtarcasina söyliyenlere duyurulur.

Hacan,Osmanli müslimandur.Urusda kagurtur piliyursunuz.

Bir gün Cerkez bacanagin anasi,soyumuz Osmanliya dayanir deyince,bacanah kipkirmizi olduydu.Bacanak disari cihdi bende pesine.Disarda beni tuttu bir gülmek.Nasil gülmiyim,kadin resmen iftiher ediyor,Osmanli sarayine ceriye olarah verdikleriyle.Bacanah gülme dedi zatan anama fitil oldum,sende gülüp canImI sIhma.

Cerkez bacanak sunada coh gIzardI.

Damadi Allahu akbar, Allahu Akbar velillahi hamd deye deye,gerdek odasina götürülmesine.

Bacanagida öyle gerdek odasina götürmüsler.

Bari söyle desinler derdi.Allhu akbar Allahu akbar ,gelin soyun damad geliyor Allahu akbar diye.

Bacanak anasinin tersine Osmanliya coh gizardi.

Banada ayni hikeyeyi yapmah istedilerde,ben dedimki gerdek odasinin yolunu ben coh eyi büliyem.

Halbuki biz o isi yapali nece zaman olmustu.

Hamsi palugu yeyenler habu islerde pekleyemezler Cerkezler kipi.

Pizde SABREDEN TERVIS ACINDAN KOPERMIS TERLER:-))))))).

Karatenizun eni

Koremeyurum seni

COkta kuzel teyilsun ama

Cilven yakayur peni

Togi karatenizli kizlarda acaib cilveli olurler.

Seytan terki tut haonida at yataga.

Bizim Dogukaradenizlinin türküleri,deyisleri hep sevdaluk uzerunedur.

Kürtlerinse aclik,fakirlik,cenderme,garagol üzerinedir.

Halbuki dogukaradenizli Kürtlerden daha fakirdi eskiden.

Simdi cay ciktida,birez para gördü cepleri.

Oy lazlara lazlarda

Yem tökeyim kazlara

Kazlar yemi yeyene kadar

Penda sarilayim kizlara:-))))).

Kazlar yemi piturursa ne olur,pilun pakayim?

Dolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...