Jump to content

"Ben Sizi Balçıktan Yarattım"

Recommended Posts

• İleti 93
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

buna katılıyorum.adem nasılsa biz aynıyız ve topraktaki maddeler bizde var

Bak tatar sen cahil kalmışsın işte öğren bak. Öyle değilmiş.adem kendi başına ayrı bir canlı imiş melekler cinler gibi.

O farklı bir tür. İnsan değil yani. İnsan olan biziz ve biz evrilerek insan olduk.

:)

O halde bizimle ademin ne ilgisi var o kovuluyor cennetten cefasını biz çekiyoruz.

Sitelerde Paylaş
Sangre Nuh da 2. Ademdir unutmayalım.

Sadece Adem' den gelmedik.

:) Ne kadar da kendinizden eminsiniz. Bazen şu halinize hayran oluyorum dindar arkadaşlarım. Sanki hiç bir şey moralinizi bozamayacakmış, dikkatinizi dağıtamayacakmış gibisiniz. İnanç size sarsılmaz bir özgüven aşılıyor belli... Ama arada sırada morallerin bozulması iyidir. Silkelenip kendinize gelmenizi sağlar. Gözünüz kapalı inandığınız ve şüphe etmekten korktuğunuz bu masallarla yüzleşmeyi deneyin. Ne kadar gecikirseniz o kadar acı verici olacaktır.

Sitelerde Paylaş

bakın arkadaşlar.aşağıda saydığım maddeler hem toprakta hemde insanda bulunur.sakın laga luga yapmayın çünkü bilim kanıtlamıştır gidin istediğiniz bilimadamına sorun ve araştırın farketmez

insan vücudunda 26 element bulunur.en çok bulunan eleementlerde 6 tanedir ve topraktada bulunur.bu elemenler tüm dokuların toplam yüzde 95 ini oluşturur.buda kuranda haber verilen çok önemli bir gerçeğin bilimsel kanıtır=iNSANIN TOPRAKTAN YARATILIŞI.

çünkü insan bedeninin neredeyse tamamını oluşturan bu yapı taşları toprakta serbest yada bileşik halinde bulunurlar.ilk insan adem çamurdan yaratılmıştır.

1.karbon

2.hidrojen

3.okjizen

4.nitrojen

5.fosfor

6.sülfür

sad:

71. Hani Rabbin meleklere: "Gerçekten Ben, çamurdan bir beşer yaratacağım" demişti.

72."Onu bir biçime sokup, ona Ruhum'dan üflediğim zaman siz onun için hemen secdeye kapanın."

Sitelerde Paylaş
thecrow

Evet ben de çok şeyden şüphe duyarım. Ama bilimin kendisi şüphe duyulacak bir şey değildir. Bilim bir şüphe duyma yöntemidir.

Evet ben de öyle söylüyorum, amaç olarak kullanılmayan şüphe onların yönetimidir.

Şüpheyi bir araç olarak kullanırlar bu bilimle uğraşan kişiye sorgulama getirir.

Bugün suyun molekülleri H2+O olarak açıklanmıştır aksi ispatlanana kadar bu doğrudur. Ben böyle düşünürüm.

Saygılar.

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bakın arkadaşlar.aşağıda saydığım maddeler hem toprakta hemde insanda bulunur.sakın laga luga yapmayın çünkü bilim kanıtlamıştır gidin istediğiniz bilimadamına sorun ve araştırın farketmez

insan vücudunda 26 element bulunur.en çok bulunan eleementlerde 6 tanedir ve topraktada bulunur.bu elemenler tüm dokuların toplam yüzde 95 ini oluşturur.buda kuranda haber verilen çok önemli bir gerçeğin bilimsel kanıtır=iNSANIN TOPRAKTAN YARATILIŞI.

çünkü insan bedeninin neredeyse tamamını oluşturan bu yapı taşları toprakta serbest yada bileşik halinde bulunurlar.ilk insan adem çamurdan yaratılmıştır.

1.karbon

2.hidrojen

3.okjizen

4.nitrojen

5.fosfor

6.sülfür

sad:

71. Hani Rabbin meleklere: "Gerçekten Ben, çamurdan bir beşer yaratacağım" demişti.

72."Onu bir biçime sokup, ona Ruhum'dan üflediğim zaman siz onun için hemen secdeye kapanın."

sen konunun başında ki yazıyı okudun mu??

Sitelerde Paylaş
Evet ben de öyle söylüyorum, amaç olarak kullanılmayan şüphe onların yönetimidir.

Şüpheyi bir araç olarak kullanırlar bu bilimle uğraşan kişiye sorgulama getirir.

Bugün suyun molekülleri H2+O olarak açıklanmıştır aksi ispatlanana kadar bu doğrudur. Ben böyle düşünürüm.

Saygılar.

Suyun molekülleri H2+O olarak öylesine açıklanmaz. Tespit edilir, deneyimlenir, gözlemlenir, emin olunur. Ancak bu evrelerden geçtikten sonra açıklanabilir hale gelir ve aksi ispatlanana kadar geçerliliğini korur. Siz burada herhangi bir deneysel ya da gözlemsel tarafı bulunmayan bir iddiayı savunuyorsunuz. Halbuki sizin belirlediğiniz kıstaslara esas uyan şey evrim teorisidir. Aksi ispatlanması gereken esas teori evrim teorisidir. Yaratılış bir teori olmak şöyle dursun hipotez dahi olamaz.

Sitelerde Paylaş
sen konunun başında ki yazıyı okudun mu??

okudum tabi.yok aydaki toprakta bizim bedenimizdeki elemetler yokmuşta yok efendim öyle böyle olmuşta.ay farklı dünya farklıdır.allah dünyadaki topraktan yaratmıştır bu apaçık bellidir.ayın dünyadan kopup yaratıldığı zaman insan yoktu dünyada.ademde yoktu.ay ben ilgilendirmez.dünyadaki toprakta varsa iş bitmiştir.kurandaki yeryüzü tabiri dünyayı kasteder ayı değil.

Sitelerde Paylaş
Suyun molekülleri H2+O olarak öylesine açıklanmaz. Tespit edilir, deneyimlenir, gözlemlenir, emin olunur. Ancak bu evrelerden geçtikten sonra açıklanabilir hale gelir ve aksi ispatlanana kadar geçerliliğini korur. Siz burada herhangi bir deneysel ya da gözlemsel tarafı bulunmayan bir iddiayı savunuyorsunuz. Halbuki sizin belirlediğiniz kıstaslara esas uyan şey evrim teorisidir. Aksi ispatlanması gereken esas teori evrim teorisidir. Yaratılış bir teori olmak şöyle dursun hipotez dahi olamaz.

Ama şurada anlaşıyoruz değil mi -yazdıklarınızdan onu çıkartırım-.

İnsan gözlemlediği şeyleri inceleyebilir. Ve Ne kadar iyi gözlemlerse o kadar iyi inceler.

Gözlemlemek mucizeyi de açıklayabilir burda da hem fikiriz.

Yaratılışın hipotez olamaması gözlemlenemez olmasındandır mutabık mıyız?

Sitelerde Paylaş
Ama şurada anlaşıyoruz değil mi -yazdıklarınızdan onu çıkartırım-.

İnsan gözlemlediği şeyleri inceleyebilir. Ve Ne kadar iyi gözlemlerse o kadar iyi inceler.

Gözlemlemek mucizeyi de açıklayabilir burda da hem fikiriz.

Yaratılışın hipotez olamaması gözlemlenemez olmasındandır mutabık mıyız?

Gözlemlenemeyen şeyin bilgisine nasıl varılır peki?? .. bi takım matematiksel çıkarımlar olmazsa imkanı yok(!)

Sitelerde Paylaş

Hayır yaratılışın bilimsel olamaması gözlemsel ya da deneysel olması farketmeksizin hiç bir veriye dayanmıyor oluşudur. Bilim insanlarının işi, "git bana bi maltepe kap gel" der gibi ortaya iddialar savuran insanların iddialarının doğruluğunu araştırmak değildir. Bilgi ihtiyaç duyulduğu ölçüde değer kazanır. Bilim insanları için harekete geçirici faktör budur.

Sitelerde Paylaş

ayın dünyadan kopup gitmesi dünya ile ayın toprak yapısının aynı olduğunu göstermezki zaten öyledir..kuranda geçen yeryüzü tabiri ile dünya kastedildiği için insan dünyadaki toıpraktan yaratılmıştır.

size bi soru?

maden ay dünyadan koptu gitti peki neden toprağındaki maddeler dünya toprağından farklı?

Sitelerde Paylaş
sangre

Gözlemlenemeyen şeyin bilgisine nasıl varılır peki?? .. bi takım matematiksel çıkarımlar olmazsa imkanı yok(!)

Mukayese ederiz, karşılaştırırız. Sonuç olumluysa yani pozitifse kafadaki soru işaretleri kalkar veya azalır aksi halde artar. Artarsa yöntemi veya yöntemi değilse bile iki karşılatırılanı terkederiz.

Azalırsa gözlemlenemez bile olsa doğru bilgi ye ulaşmaya başlarız. Bu yöntem tutar ancak bundan başka yöntemler de vardır.

Sitelerde Paylaş
ayın dünyadan kopup gitmesi dünya ile ayın toprak yapısının aynı olduğunu göstermezki zaten öyledir..kuranda geçen yeryüzü tabiri ile dünya kastedildiği için insan dünyadaki toıpraktan yaratılmıştır.

size bi soru?

maden ay dünyadan koptu gitti peki neden toprağındaki maddeler dünya toprağından farklı?

bu soruma cevap veren yokmu ya? :blink:

Sitelerde Paylaş
Hayır yaratılışın bilimsel olamaması gözlemsel ya da deneysel olması farketmeksizin hiç bir veriye dayanmıyor oluşudur. Bilim insanlarının işi, "git bana bi maltepe kap gel" der gibi ortaya iddialar savuran insanların iddialarının doğruluğunu araştırmak değildir. Bilgi ihtiyaç duyulduğu ölçüde değer kazanır. Bilim insanları için harekete geçirici faktör budur.

En ihtiyaç duyulan bilgi en değerli bilgidir bu konuda düşündüğüm gibi düşünüyorsun.

Ancak veri konusunda, veriye ulaşmak için herhangi bir durumun veya nesnenin gözlemlenebilir -salt gözle değil- olmasına bağlı olmadığını mı söylüyorsun. O halde bu noktadafarklı düşünüyoruz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...