Jump to content

Profillere bir Ekleme

Recommended Posts

acılan konuları / actığımız konuların ve yazılan mesajları daha iyi anlamak , aynı zamanda yanlış anlaşılmamak acısından ve ilerleyen zaman içinde öğrendiğimiz bilgilerle yeniden güncellenen görüşlerimiz için

avatarlarımızın alt yada üstünde , hangi görüşe sahip olduğumuzu belirten - ateist , agnostik , deist , teist - gibi ifadeleri gösterecek imkan varmı ?

soran olursa şimdiden söyliyeyim , iyimser agnostiğim :) bu evrende her an hersey olabilir ,heleki mevzu insansa

Sitelerde Paylaş

Katılmıyorum.

Ama üye mesajlarını arattığımızda eskiden doğrudan üyenin mesajlarına ulaşıyorduk, şimdi ise üyenin mesajlarının olduğu başlığa yönlendiriliyoruz. Eskisi geri gelirse daha iyi olacağını düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Katılmıyorum.

Ama üye mesajlarını arattığımızda eskiden doğrudan üyenin mesajlarına ulaşıyorduk, şimdi ise üyenin mesajlarının olduğu başlığa yönlendiriliyoruz. Eskisi geri gelirse daha iyi olacağını düşünüyorum.

Üyenin mesajlarının olduğu başlığa geldiğinizde, ilgilendiğiniz mesajın sol üst köşesinde, ucu sola bakan eğimli bir ok göreceksiniz. O oku tıklarsanız direkt mesaja ulaşırsınız.

Forum içinde alıntılama yapılmış mesajlar için de aynı şey geçerli. Her alıntılanan mesajın sol üst köşesinde gri ok vardır. Onu tıklarsanız mesajın hangi başlıktan veya hangi sayfadan geldiğini görürsünüz. Yani mesajın orijinaline ulaşırsınız. Mesela benim alıntıladığım size ait bu mesajın "Afrodit" yazan yerin solundaki oka tıklayın, kendi mesajınız sayfanıza gelir.

Bunu pek bilmiyorlar ama. Ben sürekli kullanırım ve alıntılanan mesajın orijinaline anında ulaşırım.

Sitelerde Paylaş

Üyenin mesajlarının olduğu başlığa geldiğinizde, ilgilendiğiniz mesajın sol üst köşesinde, ucu sola bakan eğimli bir ok göreceksiniz. O oku tıklarsanız direkt mesaja ulaşırsınız.

Bunu beceremedim :)

Misal:

Afrodit profiline girdim. Üyenin mesajlarını bul dedim. Mesajları buldu ve son 200 mesajı listeledi.

Mesajların bir kısmını özet gibi veriyor liste halinde, ancak doğrudan o iletiye gideyim deyince sadece o iletinin yazıldığı konu başlığına gidiyor, sen de konunun en başından sonuna doğru yavaş yavaş ilerleyerek kişinin iletisine ulaşabiliyorsun.

Ve bu tarama işleminde de ucu eğik ok yok :D

Ya da ben cidden yaşlandım, forumlardan el etek çekme zamanı mı geldi ne :)

Forum içinde alıntılama yapılmış mesajlar için de aynı şey geçerli. Her alıntılanan mesajın sol üst köşesinde gri ok vardır. Onu tıklarsanız mesajın hangi başlıktan veya hangi sayfadan geldiğini görürsünüz. Yani mesajın orijinaline ulaşırsınız. Mesela benim alıntıladığım size ait bu mesajın "Afrodit" yazan yerin solundaki oka tıklayın, kendi mesajınız sayfanıza gelir.

Bu işlemde sorun yok.

tarihinde Afrodit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bunu beceremedim :)

Misal:

Afrodit profiline girdim. Üyenin mesajlarını bul dedim. Mesajları buldu ve son 200 mesajı listeledi.

Mesajların bir kısmını özet gibi veriyor liste halinde, ancak doğrudan o iletiye gideyim deyince sadece o iletinin yazıldığı konu başlığına gidiyor, sen de konunun en başından sonuna doğru yavaş yavaş ilerleyerek kişinin iletisine ulaşabiliyorsun.

Ve bu tarama işleminde de ucu eğik ok yok :D

Ya da ben cidden yaşlandım, forumlardan el etek çekme zamanı mı geldi ne :)

Üyenin son 200 mesajı listeli halde duruyor diyelim.

Siz en fazla ilk cümleyi görebiliyorsunuz tabii ve devamını okumak istiyorsunuz. Anlattığım işlemi yapacaksınız işte.

Ama oradaki gri ok, iletinin olduğu çerçevenin direkt içinde. Üstünde değil. O oku siz konu başlığının yanında aradınız ve göremediniz tabii. Ben bu detayı anlatmamıştım ama anlatmalıydım tabii.

Bir de şimdi deneyin, bakalım neler olacak.

Sitelerde Paylaş

Yeri gelmişken ben de isteklerimi belirteyim. Önceden forumda konu okur gibi kişilerin iletilerini okuyabiliyorduk. Her sayfaya 20 ileti sığıyordu. Mümkünse o tarz bir ileti görüntüleme yapılsın.

Kişilerin yerlerini yazdıkları yerler forum içinde görüleiblir olsun. O kişinin nerede olduğunun bilinmesi için illaki profiline bakmaya gerek kalmasın. Daha çevresindekilere inanmadıklarını söyleyemeyen bir dinsiz grubu var. Bu bir başlangıç olur en azından.

tarihinde kafir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

gizli müslüman diye de seçenek olsun..müslüman olduğunu söylemekten utanan ama içten içe müslümanlığı destekleyenler için.

Cebrail yada bufalo ? sanırım sende müslüman sempatizanı oluyorsun.

Sitelerde Paylaş

Yeri gelmişken ben de isteklerimi belirteyim. Önceden forumda konu okur gibi kişilerin iletilerini okuyabiliyorduk. Her sayfaya 20 ileti sığıyordu. Mümkünse o tarz bir ileti görüntüleme yapılsın.

Kişilerin yerlerini yazdıkları yerler forum içinde görüleiblir olsun. O kişinin nerede olduğunun bilinmesi için illaki profiline bakmaya gerek kalmasın. Daha çevresindekilere inanmadıklarını söyleyemeyen bir dinsiz grubu var. Bu bir başlangıç olur en azından.

Şu anda da her sayfaya 20 ileti sığıyor. Fark, iletilerin ilk satırlarının görünmesi. Forumun orijinal ayarları 20 iletiyi görüntülemeye izin veriyor zaten. İsterseniz siz değiştiriyorsunuz.

Diğer kısma nasıl ulaşabileceğinizi yukarıda açıkladım.

Üyelerin o an itibariyle hangi başlıkta olduklarını, açtığı konuları, yazdıkları bütün mesajları görmek için onun profiline girmeniz gerekmiyor.

İlgilendiğiniz üyenin nickinin yanında(sağ alt yanda) minicik, yeşil bir ikon var. Onu tıkladığınız anda bütün bu bilgilerin olduğu küçük bir pencere açılıyor. O pencerede ne yapmak istiyorsanız ona ait işareti tıklıyorsunuz, hepsine bir anda ulaşıyorsunuz. Hatta özel mesaj yazmak ve o kişiyi arkadaşınız olarak eklemek için de o pencereyi kullanabiliyorsunuz. Ben özel mesaj yazacaksam hep öyle yapıyorum, kimsenin profiline girmeye gerek kalmıyor, vakit kaybetmiş olmuyorum.

Kişilerin o an nerede olduklarını topluca görmek için bir yol daha var. Ana sayfanın en altında on-line olan üyelerin listesinin olduğu yerin hemen üstünde küçücük yazılarla:

"Show by: Last Click or Member Name" yazar. Member Name'e tıklarsanız kayıtlı üyelerin hepsinin birden o an hangi başlıkta olduğunu görürsünüz.

Forumu Türkçe kullanıyorsanız da "Listeleme/Görüntüleme Şekli: Son Tıklama veya Üye İsmi" yazıyor olmalı.

Sitelerde Paylaş

gizli müslüman diye de seçenek olsun..müslüman olduğunu söylemekten utanan ama içten içe müslümanlığı destekleyenler için.

Ben müslüöan değilim fakat çoğu başlıkta ateistleri eleştiriyorum.

Asıl sorulması gereken Ateist kim ?

tarihinde "AKHENATON" tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kişilerin o an nerede olduklarını topluca görmek için bir yol daha var. Ana sayfanın en altında on-line olan üyelerin listesinin olduğu yerin hemen üstünde küçücük yazılarla:

"Show by: Last Click or Member Name" yazar. Member Name'e tıklarsanız kayıtlı üyelerin hepsinin birden o an hangi başlıkta olduğunu görürsünüz.

Forumu Türkçe kullanıyorsanız da "Listeleme/Görüntüleme Şekli: Son Tıklama veya Üye İsmi" yazıyor olmalı.

Onu demek istememiştim. Kişilerin ikamet yerlerini demek istemiştim. Ankara, İstanbul gibi...

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...