Jump to content

Kuran-i Kerim

Recommended Posts

Selam size müslüman kardeşlerim ve kafir arkadaşlarım.

Kuran-i Kerim'in mealini okuyupta bişey anlayamayıp ondan sonra tanrının kitabında hiç böyle saçma şeyler yazarmı.Tanrının kitabı olamazmış.

Allah Kuran-i Kerimi arapça olarak indirmiştir. Arapçada kaç tane kelime var?? 800.000 tane kelime var.

Peki türkçede kaç tane kelime var? 29.000 tane kelime var.

29.000 kelimenin tamamamınıda bilmediklerine göre 20.000 kelimelik bir dille nasıl olurda 800.000 kelimelik bir dili çözmeye çalışıyorsunuz.

Çözerken dahada çok düğümlüyorsunuz.Haberiniz yok.Sadece meal okumakla olmuyor.Yetersiz kalıyor.Takıldığınız ve saçma(!) bulduğunuz yerin tefsirini açmayı denemediniyseniz Kuran-i Kerim'in hatalı olduğunu ve içinde çelişki olduğunu hala zannetmekteyseniz bu oranı tekrar tekrar aklınıza getiriniz

Mesela: Allah geceyle gündüzü birbirine katar diye bir ayet var. Savunduğunuz şey geceyle gündüz hiç birbirine katılırmı.Ama burda katılmak sözcüğü belkide aynı zamanda bir çok anlam taşıyordur. örneğin:doğmak,çıkartmak,döndürmek,yönetmek,batmak vs.. Öylesine bir misal verdim.Hakkında eleştiri yapmayınız.

Bende bazen arapçasını okuduğum yerin mealini merak ediyorum.Açıyorum meali.Gerçektende bişey anlayamıyorum.Arapçası gibi duygulanamıyorum.

İşte 800.000 ile 29.000 sayısının kıyaslanamaması Kuran-i Kerim'in Allah'ın kitabı olduğunun açık ispatıdır.Çünkü arapçada her kelimeden başka bir keilme ürüyor.Sonra türkçedede o üreyen kelimelerin hepsini (barındırmaya çalışan) bir kelime vardır.E o bir kelimede yetmediği için meali saçma gelebiyor.

.Selametle.

.Selametle.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 122
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allah Kuran-i Kerimi arapça olarak indirmiştir. Arapçada kaç tane kelime var?? 800.000 tane kelime var.

Nerenden uyduruyorsun bunları?

İyice şaşırdınız artık!

Hadi doğru olduğunu varsayalım.

İngilizce'deki sözcük sayısı 1 milyondan fazla.

Getir o zaman çelişkili olduğunu söylediğimiz ayetlerin İngilizcesini.

Türkçesi olmuyorsa İngilizcesini tartışalım.

Sitelerde Paylaş

Bu arkadaş 800.000 kelime sayısını sallıyor muhtemelen. Çünkü Arağçadaki kelime sayısı oldukça azdır. Bir kelimenin sürüsüyle anlamı vardır. İngilizce bilimsel terimleri toplasak bile 800.000 kelime belki eder. İngilizcede bile bu kadar kelime yokken Arapçada bu kadar kelime olamaz. Arapçada takriben ne kadar kelime olduğu hakkında bilgisi olan var mı?

Edit: Bir sayıma göre İngilizce'de 988,968 kelime varmış. http://www.slate.com/id/2139611

tarihinde kafir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nerenden uyduruyorsun bunları?

İyice şaşırdınız artık!

Hadi doğru olduğunu varsayalım.

İngilizce'deki sözcük sayısı 1 milyondan fazla.

Getir o zaman çelişkili olduğunu söylediğimiz ayetlerin İngilizcesini.

Türkçesi olmuyorsa İngilizcesini tartışalım.

Çakal Pante..

Yemin ediyorum çok kurnazsın :lol:

Sitelerde Paylaş
Çakal Pante..

Yemin ediyorum çok kurnazsın

Hiç olmazsa Arapça 800.000, Türkçe 29.000 diyenler gibi sahtekar değilim.

Arapça türevleriyle birlikte 100 küsur bindir.

Önemli olan günümüz Arapçası değildir. Kur'an Arapçasıdır.

Kur'an'da 1710 kök kelime saymışlar.

Türevleriyle birlikte 53.000 civarında.

Ama nasıl?

Örneğin Allah sözcüğünün "lillahi" gibi 111 çeşit farklı hali var.

Bunlar katıldığında bu sayıya ulaşılıyor.

Normalde 5-10 bin farklı kelime ancak ediyor.

Arapça dilinin zenginliği iddiası ve bundan dolayı çeviremezliği iddiası bir kılıftır.

Çevrilemeyecek olan dilde Allah'ın neden kitap gönderdiğini sorarlar adama...

Sitelerde Paylaş

madem öyle her lisanda çevirisini yapıp yollasaydı...

otu b.ku yaratan için zor olmasa gerek...

siz de böyle ıkınıp sıkılmazdınız...

kaldı ki anlamı ne olursa olsun,dandik dinleri reddetmek için kitaplarını okumak ta gerekmiyor..

kitab:)

Sitelerde Paylaş

Yapmayin arkadaslar bu sefer hakli abadd.

Galiba..

Mesela Zeyd-Zeyneb meselesini yanlis cevirmis olabilirler. Hani o meshur mesele. Orda evlatliginiz diye cevriliyor hep ya evladinizsa? Gerci evlatliginizin karisiyla evlenebilirsiniz diye ayet olsada mhmd'den baskasi evlenmemis ama belkide dogrusu evladinizin karisiyla evlenebilirsinizdir gördunuz mu dilin guzelligini.

Madem böyle güzel bir konuya deginmis muhtemelen arap asilli turkce bilen amadd arkadasimiz arapcayada vakiftir yakinda ciltler dolusu kitapta yazar ki 29 bine 8 yuzbin oraninda bir ceviri yaparsa yaklasik elimizde 1 milyon ciltlik bir kuran tefsiri olur meal olarakta 50 milyondan asagi olmaz sonra bunu okuyp anlayip ögrenmek icinde 100 milyon ömur yetmez hay ben böyle allahin. Ulan ne diyeceksen anlasilir bir sekilde söylesene ben sana ne yapacagimi sasirdim.

Yat dedin yattim kalk dedin kalktim ama öbur ceviride yat degilde yatir demissin ama bir digerindede batir demissin ben seni anlamiyom ya tamam lan kac sene yakacaksan yak bir dahaki sefer bana kisa bir talimat gönder mesela 10 tane emir olsun icinde ne lan bu 800 bin ayri maymunlukmu yapacaz bir yarattin diye.

Amad...

Selametle kardesim hadi selametle...

Sitelerde Paylaş

Selam size müslüman kardeşlerim ve kafir arkadaşlarım.

Kuran-i Kerim'in mealini okuyupta bişey anlayamayıp ondan sonra tanrının kitabında hiç böyle saçma şeyler yazarmı.Tanrının kitabı olamazmış.

29.000 kelimenin tamamamınıda bilmediklerine göre 20.000 kelimelik bir dille nasıl olurda 800.000 kelimelik bir dili çözmeye çalışıyorsunuz.

Çözerken dahada çok düğümlüyorsunuz.Haberiniz yok.Sadece meal okumakla olmuyor.Yetersiz kalıyor.Takıldığınız ve saçma(!) bulduğunuz yerin tefsirini açmayı denemediniyseniz Kuran-i Kerim'in hatalı olduğunu ve içinde çelişki olduğunu hala zannetmekteyseniz bu oranı tekrar tekrar aklınıza getiriniz

Mesela: Allah geceyle gündüzü birbirine katar diye bir ayet var. Savunduğunuz şey geceyle gündüz hiç birbirine katılırmı.Ama burda katılmak sözcüğü belkide aynı zamanda bir çok anlam taşıyordur. örneğin:doğmak,çıkartmak,döndürmek,yönetmek,batmak vs.. Öylesine bir misal verdim.Hakkında eleştiri yapmayınız.

Bende bazen arapçasını okuduğum yerin mealini merak ediyorum.Açıyorum meali.Gerçektende bişey anlayamıyorum.Arapçası gibi duygulanamıyorum.

İşte 800.000 ile 29.000 sayısının kıyaslanamaması Kuran-i Kerim'in Allah'ın kitabı olduğunun açık ispatıdır.Çünkü arapçada her kelimeden başka bir keilme ürüyor.Sonra türkçedede o üreyen kelimelerin hepsini (barındırmaya çalışan) bir kelime vardır.E o bir kelimede yetmediği için meali saçma gelebiyor.

.Selametle.

.Selametle.

Sen bu akılla düşünebiliyorsan biz de anlarız sen tasalanma.

Bi zahmet edip TDK'ya girseydin rezil olmayacaktın. Türkçede 29.000 değil güncel rakamla Türk Dil Kurumunun güncel Türkçe sözlüğünde 111 bin 27 kelime var. Birde türkçe esnek dil derler mesela sürme kelimesi tarla sürmeden, araba sürmeye, devam etmekten, bir bölgeden atılmaya, göze çekilen makyaj malzemesine bir dünya anlama gelir. diğer taraftan verilen ingilizce örnekte kelimeler her zaman çekimine göre 1 sayılır. türkçe kelimelerde ise mastar alınır çarp zaman sayısıyla, birde anlam farklılıklarına göre bir mastarı 5 say. Dediğin dilleri 5 katlar. İnsanın başına ne gelirse cahillikten gelir!!!

Sitelerde Paylaş
Arapçada kaç tane kelime var?? 800.000 tane kelime var. Peki türkçede kaç tane kelime var? 29.000 tane kelime var.

Vah zavallı vah. Türkçeyi küçük düşürerek arap tanrısına yaranmaya çalışan alchindus kadar kişilğini yitiren müslümanlara olan tanıklığımız, arap dini islamın arap örfünden başka örfle asla bağdaşmadığını kanıtlıyor bize. Kaldı ki bir dili varsıl yapan özellikler sözcük sayıları değildir; oğur/zaman kipleridir, eylem çekimleridir, ünlüsü/ünsüzü olan sözcüklerin tamlama durumlarıdır...

Arapça ise bu ölçütlerde yavan bir dildir. Tıkla

"Zaman açısından fiil mazi, muzari ve emir olmak üzere üçe ayrılır.

Muzari Fiil; Şimdiki ya da gelecek zamadaki bir duruma delalet eden fiildir (Türkçe'e geniş zaman, şimdiki zaman veya gelecek zaman ile karşılanabilir.)Muzari fiil, mazi fiilin başına muzarilik harflerinden birinin ( ا، ت، ي، ن ) dörtlü fiilde dammeli, diğerlerinde fethalı] olarak getirilmesiyle elde edilir.

Emir fiili; Muzari fiilden elde edilir: Üçlü fiilde, baştaki muzarilik harfi atılır, yerine hemze getirilir. Muzari fiildeki kök harfinin harekesi"...

Diğeri de mazi fiili... Yani geçmiş oğur kipi.

tarihinde BegTeginli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuranı kerim, gayet açık bir dil ve usluptan oluşmakta. Kuranın anlaşılmadığını size kim söyledi?

Nur risalelerinden bahsetmiyorsunuz, dikkatinizi çekerim. Kurandaki cümleler apaçık ve anlaşılır tarzda.

Bana göre, verdiği mesaj gayet açık ve net. Burda olay, inanmak yada inanmamak. İnanmayanlar, çeşitli bahaneler uyduracaklardır tabi.

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cevabım hepinizi kapsıyor.

Söyledikleriniz hep beni küçük düşürmeye çalışmaktadır.Biriniz gelip akıllıca bişey yazamadınız.

Haci hariç bütün ateistler dalga geçerek ve saçmalayarak cevap veriyorlar.Şöyle güzel bir polemiğe hasret kaldım.

Beyninizin içine kazınmış bu ateistlik rezilliği.

Bazı arkadaşlarda arapçada 100.000 kelime vardır diyor.

Ben burda konu açtıysam araştırarak açtım herhalde.

Öyle kafama göre konu açıcak kadar aciz değilim inşallah.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...