Jump to content

Kuran-i Kerim

Recommended Posts

Allah çükütay kadar olamaz ama o da baldırını gösteriyor. :D

"Allah ahirette Peygamberlere kimliğini kanıtlamak için bacağını açıp baldırını gösterir.” Müslim İman 302, Buhari 97/24,10/29, Hanbel 3/1

Kalem 42: Baldırın açılacağı o günde...

Hahaha ben bunu bilmiyordum :D Demek ki Allah baldırından tanınacak :D

Biraz Priapos tanrımızı örnek alsın bence, yiğidin malı meydandadır :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 122
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hahaha ben bunu bilmiyordum :D Demek ki Allah baldırından tanınacak :D

Biraz Priapos tanrımızı örnek alsın bence, yiğidin malı meydandadır :D

Daha dur bi. Allahın daha erkek mi dişi mi olduğu belli değil. Dişiyse açık saçık gezerse gökteki tanrıların tecavüzüne uğrar. :D

(Başlık geyiğe sardı. Tavanarası bile olabilir.)

Sitelerde Paylaş

Afrodit, on 20 May 2010 - 01:13 PM, said:

Sen Kuran'ı elinde tuttuğun iki kapak arası kağıt olarak algıladığın için böyle hakaret ettin sanırım.

Siz müslümanlar kuran'ı iki kapak arası -KUTSAL- kabul ettiğinizden dolayı içini açıp okuyup tam olarak anlamıyor olabilir misiniz acaba?Ölüm korkularınızdan titreyen bacaklarınız sebebiyle bir şeye tapma ihtiyacınızı giderirmeye çalışırken daha çooookkk masal dinlersiniz böyle işte.Daha çooook şeye sorgulamadan inanır,daha çok söğüşlenirsiniz,

Hayatınız boyu daha çooook kandırılırsınız.

:) Ne analiz ama :)

Bu analiz raporundan bir çıktı alıp CV'me ekleyeceğim...

Bilmediğim bir yönüm daha ortaya çıktı, çok sağol... :D

Sitelerde Paylaş

Allahın cinsiyeti bile belli değil. Bu hadise göre dişi gibi. Başka hadislere göre erkek gibi. :D

Ekşisözlükten bir alıntı

yunan mitolojisinde zeus'un baldırı ünlüdür: "on iki olympos tanrısından biri olan dionysos, zeus ile semele’nin oğludur. doğuş efsanesi şöyle anlatılmaktadır. zeus semele’ye aşık olur ama karısı hera onu kıskanır. hera yaşlı bir kadın kılığına girer ve semele’ye zeus’un ona güçlerini göstermesini söylemesini söyler. zeus gücünü gösterirken semele yanar ve karnındaki yedi aylık bebeğini düşürür. zeus bebeği kurtarır ve baldırında saklar. daha sonra tanrı dionysos zeus’un baldırından doğar."

Aynı hikayelerin y.y'lar boyunca insanlar tarafından birbirinden duya öğrene aktara, şekil değiştirterek ve üstüne katarak günümüze kadar getirdiği hikayeler sinsilesi tanrılar tarihi..İşte zeus ve beyinsel evrimin insanlığa katkısıyla beraber daha da saygınlık kazandırılmış İslam tanrısı Allah.Aralarındaki tek fark evrimin tılsımlı dokunuşu

Sitelerde Paylaş

Hadi ordan salak!

Hem Musa'ya-Harun'a verilmiş olacak, hem Kur'an olacak, Hem fark günü olacak, hem doğruyu yanlıştan ayıran olacak, hem iman sahiplerine verilen olacak. Asıl saçmalık bu.

Senin gibi beyinsizler de çıkar "Bunda anlaşılmayacak birşey yok" der.

Niye İsa'ya verilmemiş madem?

Mesih olarak, kurtarıcı olarak tanımlanan İsa, doğruyu yanlıştan ayırana neden sahip olamamış?

Neden diğer peygamberlere verilmemiş?

Senin gibi yavşaklar hangi kılığa girerlerse girsinler, gün gelir maskeleri düşüverir.

Seni aşağılık tahrikçi yavşak seni!

Gerizekalı:)

Tahrikçi ve tahripçinin önde gideni Pislik(BİLDİĞİN BOK),

Süryani tarihi senin bir yerine girsin ahmak.Anlama özürlü.

Sana ayetleri verdim hala tırmalıyorsun,yok aynı zamanda o olurmuş mu da olurmuş.AYRIM YAPAN AYIRAN BİR ÖZELLİK FARKLI FARKLI HERŞEY DE OLABİLİR.

Neyse ben sana bu hakettiğin şeyleri yazmakla bir vakit kaybı harcamayayım.Çünkü boş bir tenekeye yazmanın anlamı yok.

FURKAN FRQ fiilinden türemiş bir kelime.Aşağıda anlamı mevcuttur.Geçtiği ayetler de.

Fa-Ra-Qaf = to separate/distinguish/divide/split/decide. farqun - the act of distinction or separating. fariq - who separates, discriminates. firqun - separate part, heap. firqatun - band of human beings. fariqun - part/portion, some party or band of human beings. furqan - criterion of right or wrong, draft, evidence or demonstration, a name of The Quran, aid, victory, argument, proof, dawn, distinction.

faraqa (vb. 2) to make a division or distinction, make a schism. tafriq - division, dissension.

faraqa (vb. 3) To quit, depart.

mutafarriqun - diverse, different. fariqa - to fear, be frightened, plunge in the wave, seek refuge in fear, succour. yafraqu - to be timid and afraid, appear in one's true colour, be cowardly, be ridden by fear.

faraqa vb. (1)

perf. act. 2:50, 17:106

impv. 5:25

impf. pass. 44:4

n.vb. 77:4

pcple. act. f. pl. 77:4

fariqa vb. (1) impf. act. 9:56

fariq n.m. 2:75, 2:85, 2:87, 2:87, 2:100, 2:101, 2:146, 2:188, 3:23, 3:78, 3:100, 4:77, 5:70, 5:70, 6:81, 7:30, 7:30, 8:5, 9:117, 11:24, 16:54, 19:73, 23:109, 24:47, 24:48, 27:45, 30:33, 33:13, 33:26, 33:26, 34:20, 42:7, 42:7

firq n.m. 26:63

firqah n.f. 9:122

Yok süryaniler bilmemneler diye zırvalayan Arapça'dan bihaber bu gerzeğin yazdıklarına da tamah edeceğinizi sanmıyorum.

tarihinde Galileo100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

:) Ne analiz ama :)

Bu analiz raporundan bir çıktı alıp CV'me ekleyeceğim...

Bilmediğim bir yönüm daha ortaya çıktı, çok sağol... :D

Yok öyle değil.Bundan bir çıktı aldıktan sonra bir bardak suya konup yarım saat beklettikten sonra içilecek.

Şifa olsun.

Sitelerde Paylaş

Sana ayetleri verdim hala tırmalıyorsun,yok aynı zamanda o olurmuş mu da olurmuş.AYRIM YAPAN AYIRAN BİR ÖZELLİK FARKLI FARKLI HERŞEY DE OLABİLİR.

Neyse ben sana bu hakettiğin şeyleri yazmakla bir vakit kaybı harcamayayım.Çünkü boş bir tenekeye yazmanın anlamı yok.

Tümünü misliyle iade ediyorum aşağılık rezil!

Sitelerde Paylaş
Süryani tarihi senin bir yerine girsin ahmak.Anlama özürlü.Sana ayetleri verdim hala tırmalıyorsun,yok aynı zamanda o olurmuş mu da olurmuş.AYRIM YAPAN AYIRAN BİR ÖZELLİK FARKLI FARKLI HERŞEY DE OLABİLİR.FURKAN FRQ fiilinden türemiş bir kelime.Aşağıda anlamı mevcuttur.Geçtiği ayetler de.Yok süryaniler bilmemneler diye zırvalayan Arapça'dan bihaber bu gerzeğin yazdıklarına da tamah edeceğinizi sanmıyorum.

Arap tanrısının arapçadan başka bir dil bilemediğinden, konuştuğu tek dil olan arapçaya, bölgenin başka ulusundan geçen bir sözcüğün, arabın ırkçı dininin ırkçı betiğine köken olunca, işte böyle müslümanlar, karakter yitikliğinden dolayı afallamada doruğa ulaşırlar.

Sitelerde Paylaş

Bu nedir ya?

Sitelerde Paylaş

Yok öyle değil.Bundan bir çıktı aldıktan sonra bir bardak suya konup yarım saat beklettikten sonra içilecek.

Şifa olsun.

Hacı hocaları sevmem, üfürükçülerden nefret ederim, onlar üzerinden espri yapanlara da gülümserim :)

Cümleten şifa olsun...

Sitelerde Paylaş

Kuranı kerim, gayet açık bir dil ve usluptan oluşmakta. Kuranın anlaşılmadığını size kim söyledi?

Nur risalelerinden bahsetmiyorsunuz, dikkatinizi çekerim. Kurandaki cümleler apaçık ve anlaşılır tarzda.

Bana göre, verdiği mesaj gayet açık ve net. Burda olay, inanmak yada inanmamak. İnanmayanlar, çeşitli bahaneler uyduracaklardır tabi.

Buna niye kimse cevap vermemiş acaba?

Bakın tekrarlıyorum. Kuran, apaçık bir kitaptır. Hem dünya, hemde ahiret ile verdiği bilgiler, gayet anlaşılır bir şekildedir.

bir örnek

"Ey iman edenler! Allah'a, Peygamber'ine, peygamberine indirdiği kitaba ve daha önce indirdiği kitaba iman edin"(Nisa,/136).

Burda anlasılmayan ne mesela?

Onlar görmüyorlar mı ki, gökleri ve yeri yaratan ve onları yaratmaktan yorulmayan (Allah), ölüleri de diriltmeye güç yetirir. Hayır; gerçekten O, her şeye güç yetirendir. (Ahkaf Suresi, 33)

Yerin başka bir yere, göklerin de (başka göklere) dönüştürüldüğü gün, onlar tek olan, kahhar olan Allah'ın huzuruna çıka(rıla)caklardır. (İbrahim Suresi, 48)

Olanca yeminleriyle: "Öleni Allah diriltmez" diye yemin ettiler. Hayır; bu, O'nun üzerinde hak olan bir vaidtir, ancak insanların çoğu bilmezler. Hakkında ihtilafa düştükleri şeyi onlara açıklaması ve inkar edenlerin kendilerinin yalancı olduklarını bilmesi için (diriltecektir). (Nahl Suresi, 38-39)

De ki: "Allah sizi diriltiyor, sonra sizi öldürüyor, sonra da kendisinde hiçbir kuşku olmayan kıyamet günü O sizi biraraya getirip toplayacaktır. Ancak insanların çoğu bilmezler." (Casiye Suresi, 26)

O gün, kendisinden sapma imkanı olamayan çağırıcıya uyacaklar. Rahman (olan Allah)'a karşı sesler kısılmıştır; artık bir hırıltıdan başka bir şey işitemezsin. (Ta-ha Suresi, 108)

Bu ayetlerde anlaşılmayan bir yer varmı? yok. O zaman, anlamıyoruz da ne demek oluyor?

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bakın tekrarlıyorum. Kuran, apaçık bir kitaptır. Hem dünya, hemde ahiret ile verdiği bilgiler, gayet anlaşılır bir şekildedir.

bir örnek

"Ey iman edenler! Allah'a, Peygamber'ine, peygamberine indirdiği kitaba ve daha önce indirdiği kitaba iman edin"(Nisa,/136).

Onlar görmüyorlar mı ki, gökleri ve yeri yaratan ve onları yaratmaktan yorulmayan (Allah), ölüleri de diriltmeye güç yetirir. Hayır; gerçekten O, her şeye güç yetirendir. (Ahkaf Suresi, 33)

Yerin başka bir yere, göklerin de (başka göklere) dönüştürüldüğü gün, onlar tek olan, kahhar olan Allah'ın huzuruna çıka(rıla)caklardır. (İbrahim Suresi, 48)

Olanca yeminleriyle: "Öleni Allah diriltmez" diye yemin ettiler. Hayır; bu, O'nun üzerinde hak olan bir vaidtir, ancak insanların çoğu bilmezler. Hakkında ihtilafa düştükleri şeyi onlara açıklaması ve inkar edenlerin kendilerinin yalancı olduklarını bilmesi için (diriltecektir). (Nahl Suresi, 38-39)

De ki: "Allah sizi diriltiyor, sonra sizi öldürüyor, sonra da kendisinde hiçbir kuşku olmayan kıyamet günü O sizi biraraya getirip toplayacaktır. Ancak insanların çoğu bilmezler." (Casiye Suresi, 26)

O gün, kendisinden sapma imkanı olamayan çağırıcıya uyacaklar. Rahman (olan Allah)'a karşı sesler kısılmıştır; artık bir hırıltıdan başka bir şey işitemezsin. (Ta-ha Suresi, 108)

Bu ayetlerde anlaşılmayan bir yer varmı? yok. O zaman, anlamıyoruz da ne demek oluyor?

Ne var ki bu ayetlerde. Ses falan kısıldığıda yok. İşkembeden sallamış.. Hani nerede Arap yarımadası dışına gelen bir peygamber ismi? 

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...

bir örnek

Kur'an-i Kerim'deki bazı ayetler açıkça anlaşılır fakat bazılarıda tefsirlerle açığa kavuşan bazılarıda tefsirlerle bile tam anlamıyla açılmayanlardır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...