Jump to content

sigara dumanı

Recommended Posts

Daha önce hiçbir yayında rastlamadığım için bunu kendi tezim olarak değerlendiriyorum.

Sigara içimi öğrenmeyi ve beynin çalışma performansını olumsuz yönde önemli ölçüde etkiliyor, pasif içicilikte de bu geçerli.

Sigara dumanının içerdiği karbonmonoksitin kandaki hemoglobine oksijene kıyasla bağlanma önceliği olduğundan hemoglobin dokulara( ve beyne) vücuttaki karbonmonoksit tükenene kadar gider. Dolayısıyla bu sigara içimi sırasında öğrenme ve beynin çalışma performansını etkiler.

Bu konuda yorumu olan var mı;?

Sitelerde Paylaş

Ben tam tersi diye biliyorum. Tabi ki vücuda büyük zararı var ama zihinsel aktivitelerde kısa vadede olumlu etkiyor. Beyin için elbette oksijen lazım ama bu durumu şuna benzetebiliriz: Arabanıza ek depo yaptırıp daha fazla benzin koysanız daha hızlı gitmez. Daha fazla gider. Koşunca soluk solğa kalıyoruz ama hiç düşünürken soluk soluğa kaldığımı hatırlamıyorum. Aynı zamanda zeka nöron sayısıyla da ilgili değil.

Sitelerde Paylaş

Aslında nikotin beynin performasyonunu olumlu yönde etkileyen (uyaran) bir stimulan.

Tesla haklı bu konuda.

Ama nikotinin kronik kullanılması ile, arada bir kullanılması arasında beyin performasyonu açısından bazı farklar var.

Kronik nikotin kullanılması durumunda nikotinin stimüle edici olumlu etkisi kayboluyor. Beyin ona alışıyor.

Bu taşiflaksi olarak bilinen bir durum.

Taşiflaksi alışkanlık yapan her ilaçta görülür.

Morfinde örneğin taşiflaksi vardır.

Heroinde çok daha güçlü bir taşiflaksi vardır.

Bir kere kullanan bile alışabilir.

Taşiflakside ilacın aynı etkisi için giderek artan dozlara gereksinim vardır.

Aynı şey sigaradaki nikotin için de söz konusudur.

Tiryaki olmayan birisi için sigara zihni açan bir uyarıcıdır.

Ama birkaç ay içinde taşiflaksiye neden olacağından, zihni açması için giderek yüksek dozlarına gereksinim olacaktır.

Ve sonunda artık nikotinin bu etkisi önemini tümüyle yitirecek ve kendisi bir sorun olmaya başlayacaktır.

Kişi sigara içmezse beyninin performasyonu düşecektir.

Sigaradan uzak durun arkadaşlar..

İnsan vücudu bir mabeddir. Ateistler için bile bir mabeddir.

Tek hazineniz vücudunuzdur..

Onu koruyun.

HACI

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Tek bir sigaranın içerisindeki nikotin miktarı doğrudan kana enjekte edilirse bir insanı öldürmeye yeterlidir. Solunum yoluyla ve aralarda nefes alarak içtiğimiz için bişey olmuyor. Tek bir sigara dahi çok zararlıdır arkadaşlar. Nasılki tanrı konusundaki yanılgılarınızdan kurtuldunuz bundanda kurtulun.

Nikotinin öylesine bir zehirdirki tıpta en ufak bir kullanımı dahi yoktur. Nikotin sigaranın içerisindeki 4000 zehirli maddeden en özelidir.

Bu arada uyuşturucu maddelerin bilinci açmadığı da bilimsel deneylerle kanıtlanmıştır.

Böylesine önemli, insanları etkileyecek bir konuda esrar mesrar diye atıp tutmayın ortalarda. Esrar bir uyuşturucu madde bağımlılığıdır. Bilinci açmaz tam aksine kapatır. Bu konuda örümceklerle yapılmış deneyi görmenizi isterim.

Sitelerde Paylaş
bu skordan sonra ben bu akşama ve geceye mahsus 2 paket sınırını aşarım..nokta..

Yapma yahu çok içmiş sayılırsın 2 çok 1 de çok ben gün 1tane kısa yı 2 günde bitiriyorum lütfen hızlı yaşa hızlı öl ama birazçık geç öl:)

Sitelerde Paylaş
Yapma yahu çok içmiş sayılırsın 2 çok 1 de çok ben gün 1tane kısa yı 2 günde bitiriyorum lütfen hızlı yaşa hızlı öl ama birazçık geç öl:)

korkma metal,

sen de bu kadar erken başladığına göre aradaki farkı yakında kapatırsın. :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...