Jump to content

800 generalin üye oldugu ISLAMCI dergiye polis basgini

Recommended Posts

Iste böyleee,

800 generel islamci dergiye abone

Konya polisinin Ergenekon örgütü ile irtibatlı olduğu iddiası ile operasyon yaptığı Milli Çözüm dergisinin 800 abonesinin emekli general olduğu ortaya çıktı.

Bu bilgi derginin sahibi Ahmet Akgül`ün 21 Aralık 2007 tarihinde Milli Gazete yazarlarında Afet Ilgaz ile yaptığı telefon görüşmesinde ortaya çıktı.

Konya Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından geçen yıl gerçekleştirilen operasyonun teknik takip aşamasında Milli Çözüm Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Akgül ile Ilgaz arasında şu görüşme yaşandı:

-Ahmet Akgül: Bu bizim Milli Çözüm bu generaller ve aydınlar üzerinde çok etkili oluyor.

-Afet Ilgaz: Evet çok etkili.

-Ahmet Akgül: Bizim 800 abonemiz general zaten emekli ve çalışanlar bu çok etkili oluyor.

-Afet Ilgaz: Evet.

-Ahmet Akgül: Geçen bir korgeneral aramış Jandarma Genel Komutanlığı Harekat Daire Başkanı, adres değiştirdim genelkurmaya dergimi gönderin diyor

Erkan Acar-Ünal Livaneli KONYA

10 Temmuz 2009, Cuma

cozum.jpg

Sitelerde Paylaş

:D

Laikliği kurtaracak diye medet umulan orduya bak.

800 general dinci bir dergiye kaptırmış aklını!

Bıraksalar, ordu şeriatı AKP'den önce getirecek galiba.

Demek ki hala Kenan Paşalarının izindeler.

''Ordu Göreve'' diye pankart açanlar bu haberi okuyunca hangi renge büründüler acaba?

Sitelerde Paylaş

:D

Laikliği kurtaracak diye medet umulan orduya bak.

800 general dinci bir dergiye kaptırmış aklını!

Bıraksalar, ordu şeriatı AKP'den önce getirecek galiba.

Demek ki hala Kenan Paşalarının izindeler.

''Ordu Göreve'' diye pankart açanlar bu haberi okuyunca hangi renge büründüler acaba?

Böyle bir haberin doğru olmasına imkan ihtimal yok. Olsa olsa 3-5 tane ancak çıkar...

Sitelerde Paylaş

Dinciler yalancıdır,iftiracıdır.Yıpratma çalışmaları devam ediyor.Dinciye inananın dinci kadar aklı yoktur.Orduyu elimizden allah bile alamaz.Ordu tek kaledir.

tarihinde KerpetenVahsi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

800 tane binbaşı belki olabilir. Çünkü Türkiye'nin 800.000 kadar hazır askeri var. Generallerin sayısı en fazla 100 kadardır.

2003'te vakit isimli paçavradan yayınlanan bir köşe yazısına (onbaşı olamayacakların general olduğu ülke başlıklı) o dönemdeki muvazzaf generaller dava açtılar. Bu olay 312 general davası diye bilinir. Genkur Bşk. Hilmi Özkök haricindeki tüm generaller bu davanın dilekçesini imzaladılar ve geçen hafta sanırım, davayı kazandıkları açıklandı.

Ordudaki general sayısının değiştiğini pek zannetmiyorum. Emeklileri de toplasan, en fazla 1000 kişi olur. Atatürk ilkelerine sıkı sıkıya bağlı olarak yetiştirilen bu insanların neredeyse tamamına yakınının milli görüşçü olduğu iddiasının hiçbir dayanağı yoktur. Atatürk'ün de bir general olduğunu ve silah arkadaşlarının büyük çoğunluğunun da kendisiyle aynı dünya görüşünü paylaştığı da unutulmamalıdır...

Sitelerde Paylaş

2003'te vakit isimli paçavradan yayınlanan bir köşe yazısına (onbaşı olamayacakların general olduğu ülke başlıklı) o dönemdeki muvazzaf generaller dava açtılar. Bu olay 312 general davası diye bilinir. Genkur Bşk. Hilmi Özkök haricindeki tüm generaller bu davanın dilekçesini imzaladılar ve geçen hafta sanırım, davayı kazandıkları açıklandı.

Ordudaki general sayısının değiştiğini pek zannetmiyorum. Emeklileri de toplasan, en fazla 1000 kişi olur. Atatürk ilkelerine sıkı sıkıya bağlı olarak yetiştirilen bu insanların neredeyse tamamına yakınının milli görüşçü olduğu iddiasının hiçbir dayanağı yoktur. Atatürk'ün de bir general olduğunu ve silah arkadaşlarının büyük çoğunluğunun da kendisiyle aynı dünya görüşünü paylaştığı da unutulmamalıdır...

312 general arasında emekli olanlar da vardır. Zaten emekli general sayısının aktif olarak görev yapan generallerden çok olduğunu sanıyorum.

800 general Türk ordusu için çok fazla. Bizde her önüne geleni general yapmıyorlar.. Emeklilerle beraber daha fazla general olmaz bizde.

Sitelerde Paylaş

312 general arasında emekli olanlar da vardır. Zaten emekli general sayısının aktif olarak görev yapan generallerden çok olduğunu sanıyorum.

800 general Türk ordusu için çok fazla. Bizde her önüne geleni general yapmıyorlar.. Emeklilerle beraber daha fazla general olmaz bizde.

Biraz araştırma yaptım. TSK'nın general ve amiral kadrosu 313. Bu da 312 rakamını açıklıyor. Generaller olarak sadece tugay, tümen, kolordu vs komutanları diye düşünmemekl lazım. GATA'da bile doktor generaller var, hakim generaller var. NATO postlarında bir sürü Türk general/amiral kadrosu var. Özellikle büyük karargahlarda birçok general muhtelif başkanlıklarda görev yapıyor.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

800 generel gercekten cok,sanIrIm 800 subay deyeceklerine 800 generel demislerdir.Ama emeklilerle barabar belki olabilir.

Ama bukadar ordu mensubunun dinci bir dergiye üye olmasi gercekten cok eceyip birsey.

Dinci bir binbasimiz vardi,bir ramazan aksami lokantaya davat ettik binbasiyi.Ellerini yikadi havluyla silmeden masaya oturmak isteyince oglum garson binbasinin eline bir havlu ver deyince,garson kostu havluyu aldi geldi.Ama binbasi yok elimi silmeyecegim.Elimden damlayan herdamladan bir melek olusacak demesinmi?Vanli arkadasim kulagima buda bizim ÜSÜTÜKLERDEN dedi.

Gerelin biri tanInmIs bir falciya gidiyor,bak bakalim ben genel kurmay baskani olacakmiyim diyor.

Alin size koskoca generelin aklin kabul etmedigi inanci.

Demekki askeri okullarimizde Fettullah gülenin Tekkelerine dönmüs.

Tanri bu dincilerin SERRINDEN Türk insanini korusun.

Artih isimiz TANRIYA galdi vallahada billehe.

Yessus ,Jiristus, Mariya.

Tolonbeg:-)))))

Sitelerde Paylaş
Demekki askeri okullarimizde Fettullah gülenin Tekkelerine dönmüs.

Doğru olup-olmadığı belli olmayan iki örnek vererek, onbinlerce subayı nasıl böyle itham edebildiğini anlayamıyorum doğrusu. Bu dediğin doğru olsaydı, şimdiye dek YAŞ kararlarıyla ilişiği kesilen binlerce askere dokunulur muydu?

Yada söylediğin gibi bu ocaklar tekke haline dönüşmüş olsaydı, rejimi istedikleri şekilde değiştirmelerini kim engelleyebilecekti?

Saçma sapan iddialarla kimse TSK'yı yıpratmaya kalkmasın. İkinci bir TSK yok çünkü...

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Sayin Sapien

Dergi belli

Baskin yapan polis belli

Yer belli

Tarih belli

Kisiler belli

Daha ne istiyon gözüm.

Birde adamlari gulagIndan Tutup getirelimmi yani:-)))))).

Ko Ko Komissiniz yani:-)))).

Hint fakirlerinin kulubalari kimin karakollari bize gercek karakol deye yutturmaya kalkanlar sorumlulardirlar.

Aktütün karakolunu her yönden fotograflaini gördük.

Catisindaki uyduruk saclar ucmasin deye üstlerine koman taslar .

Cevresi atilan eski püskü seylerle dolu.

Tamda yoksul bir Anadolulunun köy evi .

Ne yazikki.

Durum böyleee.

Bir tarinde Alman televizyonlari bir marasImda bir Türk tankini göstermisti.Tankin topunun namlusu sagdan soldan iple dönmemesi icintankin ön sagina soluna baglanmisti.Demekki kulenin dislileri yenmis artik görev yapamiyordu.

Ama süper subayimiz,iplerle bagli tanki marasIma cikarabiliyordu.

Ordumuzdaki bazi subaylarin böyle sorumsuzluklarida coktur.

Bir tarihde(60-63 arasI genel kurmaybaskanimiz bir cok yabanci temsilci subayi Sarikamisa konuk ediyor.Komando takiminin tatbikatini gösterecek.

Cadirlar kuruldu kelli vede felli pasalarimiz cadira gelip oturdular.

Apoletler yildizlar,sapkalar,bastonlar piril pirildi.

Yalniz komando erlerinin kayaklari 2 dünya harbinden kalma isvec ve Norvecin hediye ettigi eski kayaklardi.Ayaklarin girdigi yerler deriydi kari görünce gevsiyor.askerin istedigi tarafa deyilde kendi bildigi tarafa gidiyordu.

Kayaklarin orijinal sopalari yok,yerine askerler,cam dallarindan sopa yapmislar kendilerine.Kara sapladiginda sopa kara dibine kadar batmakta asker dengesini kaybedip düsüyordu.Karsimizda büyük bir razalat yasaniyordu.

Cadirin disinda ben duruyordum.

Amerikali yarbay geldi yanima nerdeyse adam gülmekten donuna isiyecekti.

Askerlerin kayaklari ve camdallarindan carcabuk Alal usul yaptiklari sopalar.Askerlerin herbirinin bir yana yuvarlanmalari bir razalatti.

Genel kurmay baskani olmus adam ama,daha ordusunun durumundan habarsiz.Birde yabancilari konuk ediyor tatbikati göstermeye.

Bu olaya son derece cani sIkIlan generel Camal Tural ,bir kayak malzemesi üretecek bir arkeri fabrika yapildida,Isvec Norvecin verdigi yarim asirlik eski kayak ve malzemeleri CÖPE atildi.

Gercekler ne yazikki,pek söylendigi gibi degül.

Bu nedenle icimizde sIzlamaktadIr.

Teröristlerin saldirisina maruz kalan,bir karakola yarim saat sonra yardim edecek ucaklar gelirse

haliyle vatandas sorar.Altinizdakiler sesten hizli ucaklarmi yoksa kagni arabasImIdIr?

SarIkamIs harakatinda 110,000 askerimizi donduran Enver pasalar gibi daha cok pasalarimiz vardIr.

Ama onlarda suc yokki,suclu ülkeyi idere etmesini bilmeyen kelleler.

7 ayda ilk dafa gümrük dayresi kapisindan ben girmisim iceri.

Bu gümrükde 12 memur var görünüyor.Karsima bir memur imza yetkisi olmayan birde temizlikci cikti.Hepsi kafadan izinli.Müdür istanbulda memurlar surda burda.

Bu gümrük hala kapatilmamistir.

45 km ötede gümrük bas müdürlügü oldugu halda.

BU MILLET BU KELLELERLE IDERE EDILDIKCE, BU ÜLKE IFLAH ETMEZ.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Teröristlerin saldirisina maruz kalan,bir karakola yarim saat sonra yardim edecek ucaklar gelirse

haliyle vatandas sorar.Altinizdakiler sesten hizli ucaklarmi yoksa kagni arabasImIdIr?

Karakol saldırılarına uçakla yardım götürülebileceğini zanneden birisi çıkmış asker hakkında atıp tutuyor...

Kardeşim, bu askerler uzaydan gelmiyor. Bir ülkenin milleti neyse askeri de odur. Memleketin her yeri güllük gülistanlık, bir tek askerde problem var dimi?

Sitelerde Paylaş
Bir tarinde Alman televizyonlari bir marasImda bir Türk tankini göstermisti.Tankin topunun namlusu sagdan soldan iple dönmemesi icintankin ön sagina soluna baglanmisti.Demekki kulenin dislileri yenmis artik görev yapamiyordu. Ama süper subayimiz,iplerle bagli tanki marasIma cikarabiliyordu. Ordumuzdaki bazi subaylarin böyle sorumsuzluklarida coktur.

M110.jpg

Muhtemelen görmüş olduğun böyle birşeydir. İp zannettiğin şeyler de namlunun irtifa almasını engelleyen kilitler olsa gerek.

Ayrıca bu gördüğün bir tank değil, Top'tur...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...