Jump to content

Farklı Bir Yobazlık Müessesesi : Alevilik

Recommended Posts

• İleti 119
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Varlığın birliği sembolüdür.

Köşelerini değil . köşeleri tutan kenarları sayarsanda 12 sayısına ulaşırsın.

Ayrıca iki tip yahudilik olduğunu bilmek lazım önce..

tevratın ikili yorumunu bilmek lazım...

eğer bilmiyorsan her 6 köşeli yıldızı her görüşünde,

ahanda israil uşaklığını tespit ettim diye ortaya çıkar komik olursun.

Sitelerde Paylaş

Varlığın birliği sembolüdür.

Köşelerini değil . köşeleri tutan kenarları sayarsanda 12 sayısına ulaşırsın.

Ayrıca iki tip yahudilik olduğunu bilmek lazım önce..

tevratın ikili yorumunu bilmek lazım...

eğer bilmiyorsan her 6 köşeli yıldızı her görüşünde,

ahanda israil uşaklığını tespit ettim diye ortaya çıkar komik olursun.

Bunun yahudilikle alakası yok.Sen farklı bir şey anlatıyorsun.

Sitelerde Paylaş
Ben izah ederimde şunu önce aleviler bir izah etsin bakalım. Bizim izah edemeyeceğimiz bir konu yok henüz.

Akhe, senin yaptığını gavur yapmaz.

Etik dövüşmüyorsun.

Sana onlarca 6 köşeli, 8 köşeli yıldız örneği çıkarırım. Osmanlı'dan, camilerden, türbelerden, hamamlardan, paşa armalarından, Barbaros Hayrettin'in sancağından, Selçuklu'dan, Oğuzlardan.

Yanıtlayamazsın.

Kalkıp da Yahudilikle Bektaşiliği, Aleviliği ilişkilendirmeye kalkma.

Sitelerde Paylaş

Akhe, senin yaptığını gavur yapmaz.

Etik dövüşmüyorsun.

Sana onlarca 6 köşeli, 8 köşeli yıldız örneği çıkarırım. Osmanlı'dan, camilerden, türbelerden, hamamlardan, paşa armalarından, Barbaros Hayrettin'in sancağından, Selçuklu'dan, Oğuzlardan.

Yanıtlayamazsın.

Kalkıp da Yahudilikle Bektaşiliği, Aleviliği ilişkilendirmeye kalkma.

Pante sen kime yazdığının farkında değilsin anlaşılan. :lol:

Ben şuan Siyon yıldızının Alevilerde ne aradığını sorguluyorum, daha sonra bahsettiğin sembollerle ilgili başlık açarız ara başlıkta harcanmaz.

Evet Alevilikte siyon yıldızı ne iş yapar. ?

Sitelerde Paylaş
Pante sen kime yazdığının farkında değilsin anlaşılan. :lol:

Ben şuan Siyon yıldızının Alevilerde ne aradığını sorguluyorum, daha sonra bahsettiğin sembollerle ilgili başlık açarız ara başlıkta harcanmaz.

Evet Alevilikte siyon yıldızı ne iş yapar. ?

Bak dövecem şimdi ona göre. :D

Onun adı Siyon yıldızı değil.

Çolpan yıldızı.

Öğren de gel. :lol:

Sitelerde Paylaş
Kime göre pante kime göre. tarihin neresine göre.

Sana göre de öyle olmalı.

Kalkıp da onu Yahudilikle bağdaştırdığında, sen kime ve neye hizmet etmiş olacaksın?

Birleştirecek misin, bölecek misin?

Onu kaldırtmak ya da Yahudi yıldızı diye tanıtmak yerine kadim Türklerden kalma Çolpan yıldızı olduğunu savunman daha doğru değil mi?

Sitelerde Paylaş

Sana göre de öyle olmalı.

Kalkıp da onu Yahudilikle bağdaştırdığında, sen kime ve neye hizmet etmiş olacaksın?

Birleştirecek misin, bölecek misin?

Onu kaldırtmak ya da Yahudi yıldızı diye tanıtmak yerine kadim Türklerden kalma Çolpan yıldızı olduğunu savunman daha doğru değil mi?

Bu çalınan sembollerimizden sadece biri, Bir ara orhun Z harfini avatar olarak kullanıyordum , yönetim gamalı haç yasak diye kaldırdı. :lol:

Bu sembollerle ilgili uzun süre önce sıfırforumda kaosla epey yazıp çizmiştik.

Bu forumdada bu sembol işine bir ara başlamıştım banlanınca başlığım yarım kaldı, hangi nikle banlandığımı hatırlayamadığım için bulamıyorumda. :lol:

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

Yahu ben kendim hala Alevi'yim ve az çok bazı şeyleri aşarak bazı şeyler öğrenmişliğim vardır ve şunu söylemek gerekirse şurada yazılanların çoğunun işkembeden geldiğini düşünüceğim kadar alakasız olduğunu belirtmek isterim. Burada söylenen en doğru söz Alevi'liğin sırra dayandığı üzerinedir. Çoğu kendini Alevi diye tanıtan kişi(ki o kısmı sorgulayamam kolay kolay ikrarda varsa hiç yapamam) zaten eğitim sıkıntısından dolayı(dergahların olmaması) bu sırların nerdeyse hiç birine bile vakıf olamaya biliyor ve ilk başkta öğrendiği şeyler ile hayatını geçiriyor ve buna göre yaşıyor. Sırf bu yüzden de pek çok Alevi kendini müslüman sanıyor ve onu savunuyor çünkü daha ileriye gidememiştir. Her neyse ben kendi adıma bi şeyler söyledim zaten gerçek anlamda merak eden kişi araştırıcak ve az çok öğrenicektir ama Alevi'liğin dinle allah'la falan işi yoktur. Pek çok deyişte ve dedelerin, pirlerin söylevinde de bunu görebilirsiniz zaten ama en başında da dediğim gibi araştırın ve görebilirseniz görün işte :)

Nasıl olsa herkes Alevi olmak zorunda değil, yani olmiyinca bi şey olmuyor aslında siz yobazlıktan bahsediyorsunuz ama asıl yobazlık kendisi gibi olmayanlara(kendisine zarar vermese hatta çok iyi davransa bile) zarar vermek veya onları aşşağı yani aptal vb şekillerde görmektir.

Sitelerde Paylaş

Alevi ne demek ? Ali'nin evi. Nerede bu ev? Kaç metrekare ? Kaç oda kaç salon ?

Hz Ali kim ? Hz. Muhammed'in damadı.

Hz Ali nasıl namaz kılıyordu ? Hz. Muhammed'in kıldığının bire bir aynı şekilde.

Hz. Ali'nin Kuran'a inancı, islamı uygulayışı nasıldı ? Hz. Muhammed'in uyguladığının %100 aynısı.

Peki, alevilik diye uydurma dini kim icat etti ? Hz. Ali'nin icat etmediği kesin !!!!

tarihinde Z-karn-223 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Alevi ne demek ? Ali'nin evi. Nerede bu ev? Kaç metrekare ? Kaç oda kaç salon ?

Hz Ali kim ? Hz. Muhammed'in damadı.

Hz Ali nasıl namaz kılıyordu ? Hz. Muhammed'in kıldığının bire bir aynı şekilde.

Hz. Ali'nin Kuran'a inancı, islamı uygulayışı nasıldı ? Hz. Muhammed'in uyguladığının %100 aynısı.

Peki, alevilik diye uydurma dini kim icat etti ? Hz. Ali'nin icat etmediği kesin !!!!

Olaya kendi tarafından bakıyorsun. Sünni islam doğru ama alevilik bozulmuş diyorsun.

Hepsi hırıstiyanlığın çeşitli kültürler tarafından farklı yorumlanmasından ortaya çıkmışlardır.

Seninkinin doğru olduğunu nerden biliyorsun?

Sitelerde Paylaş

Her dediği kesin doğrudur değiştirilemez vs denmez ama Alevi'likte pirlerin söylediklerinde sır vardır çoğu zaman bakın birisinin sözleri :)

Yücelerden yüce gördüm

Erbabsın sen koca Tanrı

Alim okur kelam ile

Sen okursun hece Tanrı

Kıldan köprü yaratmışsın

Gelsin kulum geçsün deyü

Hele biz şöyle duralım

Yiğit isen geç a Tanrı

Garib kulun yaratmışsın

Derde mihnete katmışsın

Anı aleme atmışsın

Sen çıkmışsın uca Tanrı

Kaygusuz Abdal yaradan

Gel içegör şu cür'adan

Kaldır perdeyi aradan

Gezelim bilece Tanrı

Kaygusuz Abdal(15.yy.)

Sitelerde Paylaş

Alevilik din değildir !! Bunu sadece dinimizi, yurdumuzu bölmeye çalışan alçak, siyonist zihniyetli sinsi örgütler yapmakta.

Alevilik, milletimize ait bir kültür parçasıdır. Her türlü kültürümüze sahip çıkalım.

Ancak bu kültürü evirip çevirip yeni din icat etmeye çalışan uyanık sinsilere de engel olalım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...