Jump to content

Istanbul'un fethi

Recommended Posts

?İstanbul mutlaka feth olunacaktır. Onu fetheden kumandan ne güzel kumandan, onun askerleri ne mübarek askerlerdir.? (El-müsned Ahmed bin Hanbel c/4. sf: 335. İstanbul-1982 Çağrı Yay. Camiu?s-Sağir. c/2 Sf: 104)

Allah belli ki, muhammed'e istanbulun fethedilecegini soylemis ama kimin fethedecegini bildirmemis..koca ayi ikiye ayiran ... istanbulu fethedecek kumandanin ismini bile bilmiyor.. hatta istanbulu fetheden kisinin bir arap degilde, Turk oldugunu bilse...

Muhammed tabi ki bu sozlerle o zamanin hristiyanliginin baskenti constantinopolis'i birinin gelecekte fethetmesi icin milleti gaza getirmis.

=> Peygamber kabul edilen şahıslara karşı direkt ve bariz hakaret içerdiğinden editlendi

Andromeda

Sitelerde Paylaş
  • İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

aksine bağdaşıyor bence . nedenmi, çünkü ikiside birlik mesajı taşır. ortak özelliği olan insanların birliğinden bahsediyor.

bu hem fenerbahçeli, hemde akp li olan gençler derneği gibi bişey.(ALLAH korusun). ırkçılık ve milliyetçilik farklı tabı.

Sitelerde Paylaş

ırkçılık ve milliyetçilik ayrı demiştim size.

atsızı savunurum, çünkü türkeş gibi siyaset ugruna çizgisini ve politikasını satmamış, değiştirmemiştir.

atsızıcı değilimdir, çünkü ırkların birbirinden üstünlüğü olduğuna inanmam. öyle olsa idi arap olarak doğan bebeğin bir TÜRK bebeğe karşı 1-0 önde yada geride hayata başlaması saçmadır.

atsızın savunulacak ve eleştirilecek yanları mevcuttur, dikkat çekmek lazım ki biz MÜSLÜMAN TÜRK ler atıyorum nurculara filan benzemeyız, kayıtsız sartsız bır ideolajıye bağlı değiliz. kendi gerçeklerimiz vardır.

Sitelerde Paylaş

Sizin kendi doğrularınız var,gerçek nesneldir.Konuyu uzatmak istemiyorum ama,İslamın Türk milletinin en büyük belası olduğunu tarih kanıtladı,ırkta melezleşme,dilde melezleşme,bilimde gerileme,batıl inançlar,aşırı taviz bunların hepsinin kökeninde doğrudan İslam var.Herşey bir tarafa Allahın dinini temsil eden valiler,halifeler Türk kanından değirmen döndürüp ekmek yaptırdı,40 km boyunca Türkleri ağaçlara astı,müslümanlaşması için Türkleri arap ailelerle birlikte yaşamaya,aynı evi paylaşmaya zorladılar,ganimet diye bütün varlıklarını ellerine alıp sonrada camide namaza gidenlere sadaka verdiler.Bunların acısını kanırta kanırta çıkadıkları için Cengiz, Hülagu ve Atatürkün ruhları şad olsun.

Sitelerde Paylaş

aynen katılıyorum dostum sana ağzın bnal yesin. bende bunu anlatmaya çalışıyorum.Türk ırkçılığıda doğru değil, müslüman olucaz diye araplaşmakta doğru değil. arapları sevmem evet, ama peygamberin de arap olması nedeni ile dini reddedecek değilim.

Sitelerde Paylaş
aynen katılıyorum dostum sana ağzın bnal yesin. bende bunu anlatmaya çalışıyorum.Türk ırkçılığıda doğru değil, müslüman olucaz diye araplaşmakta doğru değil. arapları sevmem evet, ama peygamberin de arap olması nedeni ile dini reddedecek değilim.

O zaman sana dinini yaşamada başarılar,umarım milliyetçiliğinden birşey kaybetmezsin.

Sitelerde Paylaş

seksapeli yüksek olan hurim, canım ciğerim, hatta kendimi tatmin etme fantezim;

dediğin vesilesi ile; o dönemin yazıları bi nevi oscar wilde yorumları gibidir.

ota boka hobarey şöyle laflarını bulabilirsin.

tabi amerika kıtasını keşfetme erdemine ulaşmadıkları için; aztekler de şöyledir, mayalar ki hele hele böyledir dememişlerdir.

ancak yakın mesafede bulunanlar için laf atabilirler !

buyur ben örnek laflar atayım.

jüpiter'e yaklaşan ne muhteşem biridir !?

mars'a adım atan robot'un yayları yağlanasıdır.

astreoid kuşağını geçenlerin başı göğe ermiştir.

hubble'dan galaksi resimleri çekenler gölgelerin gücü adınadır.

bunlara karşı gelen iskeletordur!

gibi.

ha arada istanbul'u fethetmeyi 350 yılda çözdüler de;

inşallah istanbul trafiğini 350 yıldan önce çözerler.

Sitelerde Paylaş
din yaratnındır, arabın yada TÜRK ün değildir.

O halde insanlar sana gore dinsiz olmali.. musluman olan Allah..oyle ya, din insanlarin degil, Allahindir diyorsun.

ırkçılık ve milliyetçilik ayrı demiştim size.

atsızı savunurum, çünkü türkeş gibi siyaset ugruna çizgisini ve politikasını satmamış, değiştirmemiştir.

atsızıcı değilimdir, çünkü ırkların birbirinden üstünlüğü olduğuna inanmam. öyle olsa idi arap olarak doğan bebeğin bir TÜRK bebeğe karşı 1-0 önde yada geride hayata başlaması saçmadır.

atsızın savunulacak ve eleştirilecek yanları mevcuttur, dikkat çekmek lazım ki biz MÜSLÜMAN TÜRK ler atıyorum nurculara filan benzemeyız, kayıtsız sartsız bır ideolajıye bağlı değiliz. kendi gerçeklerimiz vardır.

Gok Tengri askina!!!

Koyu halde gosterdigim yazilarini kendin bir daha oku..

Atsizi savunurum demissin, sonra atsizci degilim demissin..

"Kayitsiz sartsiz bir ideolojiye bagli degiliz" demissin..

Imzanda "Nihal atsiz'i kayitsiz sartsiz onder olarak benimseyen gercek Turkculeriz" mi yaziyor? yoksa ben mi yanlis goruyorum..

Arkadasim sen ne yanar doner bir adamsin?

sexsi vatandaş neoldu , anlamadım kıben hem adama subyancı de hemde efendımız de ? dalgamı geçiyosun yoksa yenımı ateist oldun?

Gokturk arkadasim ben hic bir zaman ateist oldugumu herhangi bir konuda yazmadim.. Siz oyle saniyorsunuz..

Bu arada ben senin ne oldugunu bir turlu anlayamadim.. malum kayitsiz sartsiz yanar doner bir havadasiniz..

Sitelerde Paylaş

Türkçülük sevdasında evet önderimizdir. vatanı ve milleti sevme konusunda önderimizdir. evet ayrıldığımız nokta ise biz ırkçı değiliz, bizden başkasına da yaşam hakkı tanırız. atsız felsefesinin bize uyanını alır, uymayanını terk ederiz. bu mu sorun?

ayrıca hiçbir ideolajıye de kayıtsız bağlı değiliz, atsızdan biraz, nazızımden bıraz, bıraz kemalızım, belkı bıraz darvınızım.

biz böyleyız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...