Jump to content

kitapların yalan olduğunun kanıtı

Recommended Posts

adem konuşabiliyor yazabiliyor gördüğü nesline (yaklaşık 1000 yıl) okuma yazma öğretiyor yaradandan bahsediyor.................. peki sorum olacak o zaman yazının, dilin, dinin... bunalrın sonradan bulunması o yazılan dediğiniz kitaplarla örtüşmez mi yaradana inananlar??? ( yeni üyeyim umarım yanlışlık yapmamışımdır)

tarihinde gksplsener tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ilk inanların konuşamadığı yazamadığı bilim de apaçık ortadadır dinin de sonradan bulunduğu apaçık ortadadır çünkü aya güneşe...derken zeburdan başlayarak ilahi din sayılan dinlerin de geldiği göz önündedir eğer ki hayır bunlar hep vardı dersen o zaman bilimi ve din kavramını hiç bilmiyorsun derim

Sitelerde Paylaş

elle tutualacak kanıt mı diyorsun ilk yazının ne zaman bulunduğunu bilemyecek kadar cahl misin???dinin olmadığını biraz fikir yürütürsen anlarsın din olmadığından dolayı davut musa isa muhammed din getirrmiştir olan bir şeyin üğstüne niye din gelsin ki??? ayrıca habilin çiftçi olduğu yazar kitapta kaldı ki insanlar tarımı çok sonraları bulmuşlardır..elle tutulur bi kanıt diye bana soruyorsun hepsinin elle tutulr kanıtları var yeter ki oku ama yaradanın bana bir tane kanıtını göster 5 duyu organıyla hissedebileceğim??

Sitelerde Paylaş

yok dostum senle anlaşamıcaz.

kronolojık bakarsan davut, musa isa muhammed hep din getirmiştir, insanlar bır öncekını dejenere ettiği için. zaten isanın muhammed den önce din getirdiğini bılıyosan din yoktu diyemessın. ademın çocuklarına öğrettiği de dindi, nuh un da anlattığı dındı, ibrahımın de dindi. al sana kronolojı al sana bılınen ilk insan dan ıtıbaren dın. ayrıca adem zamanından kalma yazı-resim bulunmuşmudur, bulunamamışsa neden bulunamamıştır yada bılımın suan ulastığı verıler ne kadar guncel yada reeldır. yarın yazının tarıhı ıle ılgılı bılınen tum gerçeklerın bır anda yenı bır çalışma ıle değişmeyeceğini garantı edebılırmısın.

Sitelerde Paylaş

sen sadece cevap vermek için vermişsin soruma sana bi sorum olacak aklının el verdiğince cevap ver bana habilin yani 2.neslin tarımla uğraşması sana mantıklı geliyor mu???? yani bize öğretilen bilimin çerçevesindeki insan tarihlerinin hepsi mi yanlış bilim niye böyle bi yanlış iddaayı ortaya atmıştır??? şimdi evrensel bi görüş olarak kabul görmüştür???adem yaradanı biliyodu da neden sonraki insanlar ilahi dinleri bilmediler davuta kadar tek tanrıdan uzak yaşadılar??? nuh allahı anlattığında ya da başka bir peygamber neden onalra inanan tek tanrılı kurum topluluk yoktu neden herşey musayı bekledi??? aklını biraz kurcalayınca anlaman lazım musaya kadar tek tanrı inancı yoktu çünkü bir fikir ilahi dini bilen insanlar gidipte zmanla aya güneşe puta...tapmazdı kaldı ki adem 1000 yaşadı.onun nesli çeşitli dillerde konuştu ve de dağıldılar ama insanların konuşamadıklarını sen de biliyorsun insasnlrın dili sonradan öğrendiklerini sen sadece dinin verdiği emirleri sorgulamaktan korkuyorsun...ve unutma bu sorunun cevabını istediğin dindar kişiyi getir cevaplayamaz sadece bu soru yüzünden kaç insan yaradandan uzaklaşmıştır etraımdaki yok cevabı inan ki yok:)

Sitelerde Paylaş
adem konuşabiliyor yazabiliyor gördüğü nesline (yaklaşık 1000 yıl) okuma yazma öğretiyor yaradandan bahsediyor.................. peki sorum olacak o zaman yazının, dilin, dinin... bunalrın sonradan bulunması o yazılan dediğiniz kitaplarla örtüşmez mi yaradana inananlar??? ( yeni üyeyim umarım yanlışlık yapmamışımdır)

Ewt, kitapların doğru olduğunun kanıtlarından biride bu olaydır.

Zira dikkat ederseniz ilk kitabın indiği Davut peygamberden önce yaşamış peygamberlere hiç bir zaman yazılı bir şey inmemiştir.

Ne Adem'e kitap indi yazar nede Nuh peygamberine....Kitap inmemiştir çünkü o zamanlar yazı yoktu. Bu yüzden peygamberler Allah'tan aldıkları vahiyleri insanlara söz yoluyla iletiyorlardı.

Ewt kitapların doğru olduğunun kanıtlarında biride budur.

yeni üyeyim umarım yanlışlık yapmamışımdır

Yaptığın hatalar;

1) Kuranda Adem'in yazı yazdığından bahsedilmez.

2) Kuranda Adem'in nesiline okumaz yazma öğrettiği söylenmez.

3) Kuranda Adem'in 1000 yıl yaşadığı geçmez.

5) İlk insanların birbirlerini anlayabilmeleri için illaki kelimeler kurup konuşmalarına gerek yoktu.

Sitelerde Paylaş
Zira dikkat ederseniz ilk kitabın indiği Davut peygamberden önce yaşamış peygamberlere hiç bir zaman yazılı bir şey inmemiştir.

Aziz arkadaşım, ilk kitap Musa (a.s) indirilen Tevrat'tır. Zebur ise Daha sonra gelen Peygamber olan Hz. Davut'a inzal edilmilştir. Ve Tevrat'ın tecdidi mahiyetinde idi.

http://www.islamiyet.gen.tr/peygamberlerimiz/hz_davut.php

http://www.sorularlaislamiyet.com/subpage....&s=show_qna

Sitelerde Paylaş

Bu soruyu tersinden sorsanız herhalde daha doğru olabilecektir. Şöyle ki:

Biz biliyoeuz ki ilk insan bir peygamber ve O'da mucize olarak bütün eşyanın isimlerini bilen ve bunu da gösteren ve meleklere insanın üstünlüğünü gösteren bir peygamber ve kendine de suhuf gelmiş bir peygamber.

Hem Allah insanı bir vazife ile yaratıp en önemli özelliği olan dua vazifesini ifa etmesi için lazım olan konuşma nimetini onlara vermesin. Bu mümkün değil. Hem de yazı ve eşyaların isimleri de malumsa o halde bugünkü bilimselllik adı altında anlatılan yazının, konuşmanın sonradan bilindiği ve bulunduğu hikayeleri, insanların Hz. Ademdem değilde evrimle oluştuğu saçmalığını kabul ettirmek için bir kurgu mu? İnsanlığı kendi emelelrine göre bir yere sevk etmek için soysuz hale getirip bir hayvan gibi yaşamalarına zemin hazırlayıp belli grubun insanalrı hayvan gibi güderken kendileri dünyanın kaymağını yemek mi acaba?

Sitelerde Paylaş

beyler beyler bu yorumlara sadece güldüm:)ademin konuştuğu söyleniyor dil kaybolmaz,ademin yazdığı söyleniyor yazı kaybolmaz,siz diyorsunuz ki tüm insanlar yazı yazmayı ve de okumayı biliyordu size sadece gülüyorum:)sağolun ve dediklerimi de anlamamışsınız kitapların yalan olduğunun kanıtı derken adem olayından bahsettim kitaplarda geçen adem olayını herşeyi bilen ademin insanlara öğrettiklerini kaybedip insanların sonradan nasıl oluyosa dili dini yazıyı bulmalarına hayret ediyorum neyse dava düştü

tarihinde gksplsener tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Aziz arkadaşım, ilk kitap Musa (a.s) indirilen Tevrat'tır. Zebur ise Daha sonra gelen Peygamber olan Hz. Davut'a inzal edilmilştir. Ve Tevrat'ın tecdidi mahiyetinde idi.

http://www.islamiyet.gen.tr/peygamberlerimiz/hz_davut.php

http://www.sorularlaislamiyet.com/subpage....&s=show_qna

Obbaala dumura uğradım...:S

Şuana kadar bize hep zeburun ilk inen kitap olduğunu söylemişlerdi :S

:S:S:s

Sitelerde Paylaş

Soruyu anlamamışınız ki.

Adem diyor madem ilk insandı ve Allah ona her şeyi öğretti ise bunun içine okuma ve yazmada dahil. Elbette Adem yazı yazacaktır.. (Hoş yazıyı neyle ve nereye yazacağı ayrı bir konu)

Ama gelin görün ki ilk yazı Sümerler döneminde ortaya çıkmıştır.. Madem Ademe ve nesline yazı yazma öğretildiyse onların yazıları ve yazdıkları neden kaybolmuştur?

Sitelerde Paylaş
Soruyu anlamamışınız ki.

Adem diyor madem ilk insandı ve Allah ona her şeyi öğretti ise bunun içine okuma ve yazmada dahil. Elbette Adem yazı yazacaktır.. (Hoş yazıyı neyle ve nereye yazacağı ayrı bir konu)

Ama gelin görün ki ilk yazı Sümerler döneminde ortaya çıkmıştır.. Madem Ademe ve nesline yazı yazma öğretildiyse onların yazıları ve yazdıkları neden kaybolmuştur?

Soru o şekilde sorulmuşsa,

Sizin de yorumunuz buysa ; Madem Ademe ve nesline yazı yazma öğretildiyse onların yazıları ve yazdıkları neden kaybolmuştur?

Bize de ; Herhalde arkadaş, Adem dönemlerinde kağıt kullanıldığını sanıyor demekten başka bir şey kalmıyor.

Ha derseniz ki Sümerlerin ki neden var.

Devlettiler en başta, medeniyet vardı, muhafaza etmeyi biliyorlardı gibi faktörleri atlamayalım deriz.

Saygılar.

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Barışarock verdiğin cevap mı şimdi?

Madem Adem ve nesli okur yazardı, harf bilirdi de Sümerlere kadar gelen nesil bu yazıyı, harfleri unuttu?

Sizlerden taş tablet isteyen yok ki!!

Allah ın aklına geleceğini zannetmiyorum Ademe taş tablete yazdırmasını..

Sitelerde Paylaş
Barışarock verdiğin cevap mı şimdi?

Madem Adem ve nesli okur yazardı, harf bilirdi de Sümerlere kadar gelen nesil bu yazıyı, harfleri unuttu?

Sizlerden taş tablet isteyen yok ki!!

Allah ın aklına geleceğini zannetmiyorum Ademe taş tablete yazdırmasını..

Şu anda dünyada eski kalıntılarından çıkan onlarca işaret var.

Onların bir çeşit yazı olmadığını nerden bilebilirsin?

Veya herhangi bir işaretin, yazı olduğunu kabul ettik diyelim ;

e peki bunun Adem' e ve soyuna ait olduğunu nerden bilebiliriz?

Sorular arttırılabilir.

Sitelerde Paylaş

Neymiş bu yazılar Barışarock?

Bu insanlar madem yazıyı biliyorlardı da neden 600.000 sene boyunca taş yontup durmuşlarda başka bir alet yapamamışlar? Madem Ademe her bir şey öğretildiyse neden metal işleri yapamamışlar 600.000 yıl boyunca taş yontmuşlar?

Neden evcil hayvanlar 14.000 sene önce ortaya çıkarken Allah ın insanlar için yarattığı koyun, keçi gibi memeli hayvanların vahşi oldukları dönemlerde sütünü nasıl sağmışlar?

İlk tarım toplumu 10.000 sene önce ortaya çıkmışken bu Adem ne ekip biçmiştir?

Sitelerde Paylaş

Neymiş bu yazılar Barışarock? -Mohammed-

Açıkçası tam olarak arkeololglar bu tür şekillere bir ad veriyorlar mı bilmiyorum ancak var olduklarını bliyorum.

Bu insanlar madem yazıyı biliyorlardı da neden 600.000 sene boyunca taş yontup durmuşlarda başka bir

alet yapamamışlar? Madem Ademe her bir şey öğretildiyse neden metal işleri yapamamışlar 600.000 yıl boyunca taş yontmuşlar? -Mohammed-

İnsan olgunlaşmaya gelmiştir dünyaya. bunca yıl taş yontularsa sebebi bundandır. Yoksa herkes, herşey ve medeniyet bugünkü seviyede yaratılırdı.

Mohammed, ayrıca 600.000 rakamı tam doğruyu ifade edemez. Ortalama rakamdır belki de ama gerçeğe çok da yakın değil sanki bilemiyorum.

Neden evcil hayvanlar 14.000 sene önce ortaya çıkarken Allah ın insanlar için yarattığı koyun, keçi gibi memeli hayvanların vahşi oldukları dönemlerde sütünü nasıl sağmışlar? -Mohammed-

Hayvanların evcilleşmesi, insanın ortaya çıkışının yanında hiçtir. Kaç asır önce ki evcilleştirme. İnsanın yaratılışına bakarsan daha bebek mevzusudur bu.

Süt sağma meselesi ise süt kullanımı var mıydı diye sormayı da gerektirir?

Sen biliyor musun ilk insanların onbinlerce yıl evvel süt içtiklerini, ben bilmiyorum.

Hatta evcilleştirme meselesiyle kıyaslayınca sanmıyorum bile. Çooook sonraları oluşabilir bu durum.

İlk tarım toplumu 10.000 sene önce ortaya çıkmışken bu Adem ne ekip biçmiştir? -Mohammed-

Buğday o zaman da vardı, tahıllar.

Zaten insan yaratılışından bugüne toprağa bağlıdır. Tahıl, buğday vs hep vardı, ekilip biçilirdi.

Yalan derseniz İslamiyet' ten önce de topraktan yaratma mevzusu vardı, İslam bunu çaldı lafınız boşa gider. Çünkü size göre insanoğlu hep topraktan geçinmiştir. Ki bize göre de öyledir.

He ama ille de fotoğraf istiyoruz derseniz uzaylılara sorun deriz herhalde ne diyelim. Veya sinema vardı o yıllarda açıkhavada o kasetleri yollayalım deriz.

Sevgiler.

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Barışarock Kuranı atlamışsın bu konuda ne diyor bak..

İlk önce yer sonra bitkiler ve hayvanlar yaratılldı.

bu bitki ve hayvanlardan insanlar yararlansın diye yarattı.

Sonra Adem yaratıldı ve Ademe her bir şeyi öğretti.

Ama gel gör ki Ademin öğrendiği bir şey yok ortada..

O zaman bu ayetlere göre diyebiliriz ki tarım toplumuna geçiş M.Ö 10.000, hayvan evcilleştirilmesi M.Ö 14.000 (oda köpektir) Ademde bu tarihlerde yaratılmıştır..

Zira bu tarihler öncesinde ne tarım yapılıyordu, ne maden işleniyordu, ne evcil hayvanlar vardı ne yazı ne de harf..

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...