Jump to content

ateistforum inanç istatistiği

ateistforum inanç istatistiği  

42 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

teizmle deizmin arası bir yer olabilir...

deist bir yaratıcıyı kabul eder ama dinleri reddeder...

bir yaratıcının olduğunu ve uymamız gereken şeyin aklımız olduğu konusunda deiste katılıyorum...

ayrıldığım nokta peygamberlirin aslında bunu savunan kişiler olduğunı kabul ediyor ve bu anlamda onları saygıdeğer kahramanlar olarak görüyorum...

ama onlardan sonra gelenlerin dinleri kurumsallaştırıp yozlaştırdığını ve asıl amacından yani aklın yolundan çıkardığını da düşünüyorum...

Sitelerde Paylaş

Deizm,korkakları cesur gösteren aptal bir "inanç"tır.

bir çok deist din var aslında örneğin tanrının yolu topluluğu var olan dinleri reddeder tanrı göndermemiştir diye kabul eder evrimi kabul eder bunu tanrının yaptığını düşünür.Yine cennet yolcuları diye bir tarikat var tanrıların dinleri insanların aklını sınaması için gönderdiğini iddia eder,buna göre bu dinler bir tuzaktır kabul eden testten kalmış olur dinleri kabul etmeyip aklını kullanan insanlara sonsuz yaşam ödülü verilir,yani ateistler bile cennete gider bu dinde. :D

Sitelerde Paylaş

iyi ve dürüst biri olmaya çalışıyorum...

yani müslüman olmaya...

senin islam ve müslüman anlayışın çok farklı,yani bu kavramlara farklı anlamlar uydurmuşsun.

bende küçükken angelina jolieyi zenci sanırdım onun gibi bişey heralde

Sitelerde Paylaş

senin islam ve müslüman anlayışın çok farklı,yani bu kavramlara farklı anlamlar uydurmuşsun.

bende küçükken angelina jolieyi zenci sanırdım onun gibi bişey heralde

eğer bir tanrı varsa ki bana göre var...

bizden isteyebileceği en makul şey bizim iyi biri olmamız olacaktır...

bunu herkes becerebilir ve bunun için kitaba peygambere gerek yoktur...

ama yine de arada bazılarını bu durumu hatırlatmak için görevlendiriyor olabilir...

Sitelerde Paylaş

eğer bir tanrı varsa ki bana göre var...

bizden isteyebileceği en makul şey bizim iyi biri olmamız olacaktır...

bunu herkes becerebilir ve bunun için kitaba peygambere gerek yoktur...

ama yine de arada bazılarını bu durumu hatırlatmak için görevlendiriyor olabilir...

Ya sen yaniliyorsan,ya kötüyse.Ben icat edilen tanrilara bakiyorum hec eyi görünmüyorlar:)))

Sitelerde Paylaş

tanrı kötüyse hepimiz yandık dmektir...

iyi de olsak kötü de olsak zevkine yakar...

ama iyi ise en azından iyi olanlar kurtulur...

Iyi bir tanri olsaydi böyle bir dünya yaratmazdi.Benim kurguladigim dünya allahin dünyasina on ceker...

Sitelerde Paylaş
Iyi bir tanri olsaydi böyle bir dünya yaratmazdi.Benim kurguladigim dünya allahin dünyasina on ceker...

Senin kurguladığın dünya, bu dünyaya 10 çeker belki.

Ama tanrının milyarlarca farklı dünyasının milyonda birini hayal bile edemezsin.

Vahiy gelmedi. Varsa yani! :D

Sitelerde Paylaş

Senin kurguladığın dünya, bu dünyaya 10 çeker belki.

Ama tanrının milyarlarca farklı dünyasının milyonda birini hayal bile edemezsin.

Vahiy gelmedi. Varsa yani!

Bu dünyadayiz ama farkli dünyalardayiz:)))))

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...