Jump to content

Soruma cevap verecek babayigit bir musluman ariyorum

Recommended Posts

O kimin kızdığını daha iyi biliyor. Sen mearaklanma. Senin varlığın yeter ne gerek var başka robota.

iste sen busun..

konuya hic bir aciklik getiremeyen, konu hakkinda hic bir bok bilmedigin icin sadece kisilerle laf dalasina giren zavalli birisisin.

Sende yuz olsa foruma 2 ay ugramazdin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 140
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

nur suresi

14. Eğer size dünya ve ahirette Allah'ın lütfu ve rahmeti olmasaydı, içine daldığınız bu iftiradan dolayı size mutlaka büyük bir azap dokunurdu!

sahsen bu ayeti uzayda okusam, allahin beni kaale almadigini zannederdim, ki ayetten o anlam cikiyor

Sitelerde Paylaş
sahsen bu ayeti uzayda okusam, allahin beni kaale almadigini zannederdim, ki ayetten o anlam cikiyor

Ha sen müfessirdin değil mi? ---------- seni ne alaka. hem inkar et hem de zırt bıt anlamlar yumurtla.

Bak sana bir kere daha diyorum sen nereye gidersen orası senin dünyan oluyor. neymiş sen nereye gidiyorsan orası senin dünyan olur. bunu aklından çıkarma. Gezegen olarak üzerinde yaşadığımız yerin adı yeryüzü, ilişkili olduğumuz her şey dünya, toplam herşeye ise kainat diyoruz. Bir insan kainatı ihata edemez. ama alemine girdiği kadarı onun dünyasını şekilendirir.

Tamam mı koçum benim.

=>Şahsa hakaret içerdiğinden editlendi

Andromeda

Sitelerde Paylaş
iste sen busun..

konuya hic bir aciklik getiremeyen, konu hakkinda hic bir bok bilmedigin icin sadece kisilerle laf dalasina giren zavalli birisisin.

Sende yuz olsa foruma 2 ay ugramazdin.

ama sen hasretinden bu sefer kahrolusun ki sana bu kötülüğü reva göremem...

Sitelerde Paylaş
O kimin kızdığını daha iyi biliyor. Sen mearaklanma. Senin varlığın yeter ne gerek var başka robota.

Calinos amca ben cok guzel bir cocugum, sana hizmetim seni rahatlatir insallah. Insallah senin cocuklarinin hizmetide baska amcalari rahatlatir.

(Valla hic kizma, bu laflari sen dedin mi? dedin.. bende o cocuklar icin seninle mucadeleye girdim Calinos. Musluman arkadaslarim var benim altin gibi insanlar, sen koyun postuna burunmus cakalsin Calinos, inandigin dinin sahte olduguna dua et, yoksa cehennemi boylardin. Sende biliyorsun)

tarihinde C3PO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ha sen müfessirdin değil mi? -------- seni ne alaka. hem inkar et hem de zırt bıt anlamlar yumurtla.

Bak sana bir kere daha diyorum sen nereye gidersen orası senin dünyan oluyor. neymiş sen nereye gidiyorsan orası senin dünyan olur. bunu aklından çıkarma. Gezegen olarak üzerinde yaşadığımız yerin adı yeryüzü, ilişkili olduğumuz her şey dünya, toplam herşeye ise kainat diyoruz. Bir insan kainatı ihata edemez. ama alemine girdiği kadarı onun dünyasını şekilendirir.

Tamam mı koçum benim.

Kıvır kıvır kelime oyunu yap dur, başka bi' icraatini göremedim konudaki hiçbir mesajında. Ha bi' de sürekli olarak kişisel hakaretlerle mesajlarına başlaman var tabi. Evrensel hukuk normlarıymış falanmış fistanmış. Bu kadar basit bi' kuramla savunma yapacak kadar aciz misin?

Sitelerde Paylaş
Kıvır kıvır kelime oyunu yap dur, başka bi' icraatini göremedim konudaki hiçbir mesajında. Ha bi' de sürekli olarak kişisel hakaretlerle mesajlarına başlaman var tabi. Evrensel hukuk normlarıymış falanmış fistanmış. Bu kadar basit bi' kuramla savunma yapacak kadar aciz misin?

Evet sizi basit kuramlarla dahi mat etmenin zevkini yaşıyorum. Zira çok basit bir fikir kurgunuz var. Sizi mat etmek için niye kendimi yorayım ki. Durum ortada daha evrenselin anlamını dahi bilemeyecek kadar kültür ve gerçek yoksunuz.

Ama ben şuna eminim ki: Sizden bir 2*2 kaç eder diye bir soru sorsa ve inanalrdan biri de 4 dese onu dahi inadınızdan kabul etmezsiniz siz. Zira sizin atesitliğinizin gereği bu. Ya yok sayarsınız ya da yalanlayıp dalgayla güya başlkasını dalgaya alırsınız halbuki kendinizi makaraya almış olursunuz..

Sitelerde Paylaş

Calinos arkadaşım .. ne demek istediğini anladım ama yanlış düşünüyosun .. insanın kendi dünyası dediği mecazlı söylem 1500 sene önce arap yarım adasında varmıydı acaba hiç düşündün mü bunu .. bizim aldığımız mecazların bi çoğu şu anda avrupada kullanılan kelimelerdir .. yani o zaman ki dönemde insanın kendi dünyası denilen mecazlı anlatım yoktur .. eğer varsa arapça metinler getirde ispat et bize bunu .. çünkü gördüğümüz kadarıyla bildiğimiz gezegen olan dünayadan bahsediyo.. şayet öyle değil de mecazlı söylem diyosan .. bize bunun arap yarım adasında o dönemlerde kullanılan bi mecazlı söylem olduğunu kanıtlaman gerekiyor.

Sitelerde Paylaş
tatarcık .. ayda değilde .. dünyadan fırlatılan uydularda yaşayan insanlar var.

sangre o dediğinde haklı olabilirsin ama şu varki

1.kıyamet tüm kainatın üstüne kopacaktır<sadece dünyaya değil>

2.insanoğlu sadece dünya için yaratılmıştır.

3.uydularda ölen kişileride muakkak dünyaya geri getiren birileri olacaktır.

4.ayette geçen dünya hayatın sözünün muakkak mecazi yönü vardır.

5.kuranda ay güneç yıldızlar vs geçtiğine göre demekki Allah bunları biliyor böyle bahsedebilirdi yani.

Sitelerde Paylaş
sangre o dediğinde haklı olabilirsin ama şu varki

1.kıyamet tüm kainatın üstüne kopacaktır<sadece dünyaya değil>

2.insanoğlu sadece dünya için yaratılmıştır.

3.uydularda ölen kişileride muakkak dünyaya geri getiren birileri olacaktır.

4.ayette geçen dünya hayatın sözünün muakkak mecazi yönü vardır.

5.kuranda ay güneç yıldızlar vs geçtiğine göre demekki Allah bunları biliyor böyle bahsedebilirdi yani.

1-Banane!

2-Banane!

3-Banane!

4-Madem mecazi bi yönü var bunu kanıtlaman gerekiyo.. o mecazın o dönemde kullanıldığına dair eski bi metin istiyorum .. ayrıa bunu kuranda kiyle karşılaştırıcaz .. bakalım uyum sağlıyor mu?

5-Banane!

bizim konumuz sadece 4.madde diğer konularla ilgilenmiyoruz bu başlık altında.

Sitelerde Paylaş

Dünyadan başka bi yerde hayat varmı?

Marsta kimler yaşamış?Ve kaç yıl?

Bir astronot ömrünü nerde geçirir?

Şimdilerde uluslararası uzay istasyonu inşaatı var.Bu inşaatta bile işçi astronotlar kaç gün kalabiliyorlar orada en fazla?Ve insan ömrü ne kadar?

Sitelerde Paylaş
Dünyadan başka bi yerde hayat varmı?

Marsta kimler yaşamış?Ve kaç yıl?

Bir astronot ömrünü nerde geçirir?

Şimdilerde uluslararası uzay istasyonu inşaatı var.Bu inşaatta bile işçi astronotlar kaç gün kalabiliyorlar orada en fazla?Ve insan ömrü ne kadar?

Bizim sorularımız bunlar değil arkadaşım .. eğer aya üst kurulursa orda yaşayanlar allahın gönderdiği emirlerden muhaf mı olucaklar?? .. yada 1 aylığına uyduyla uzaya çıkmış biri yine bu emirlerden muhaf mıdır??..

Sitelerde Paylaş

gördüğüm en mantıksız sorulardan biri gülmemek içten değil marsa yerleşek insanlar için ne olacak falan...:) şöle bak duruma istersen kuranda böle bi ayet olsa yani insanlar uzaya yerleştiklerinde de günah durumları aynı gibi bi ayet olsa saçma olmaz mıydı o zamanın kitabıyla konu açmak için yazma bence

tarihinde gksplsener tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ya kardeşim sen ne diyosun bana .. yok kıyamet bütün evrende kopucak da .. banane kıyametten .. biz dünyada yaşayan insanın dünyadan ayrıldığı anda allahtan gelen emirlerin geçersizliğinden bahsediyoruz .. insana gelen, yapması gereken emirler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...