Jump to content

Soruma cevap verecek babayigit bir musluman ariyorum

Recommended Posts

kusursuz bi yaşam için kusursuz tanrı olmalıdır. ve kusursuz tanrı da olamaz...

düşünelim dünyada birçok kusur var mesela biri açken biri tok, biri yatakta yatarken biri toprakta , biri 2100 de yaşadı biri 100 yılında teknoloji farkı

dünya sınav dimi, evet sınav diyeceksiniz allah sonucunu bilmiomu ? neden doğrudan cennete ya da cehenneme atmadı ?? sakın ahirette ne yaptım diyince delil olarak söleme hani allaha beni neden yarattın soramıyoduk ya işte bunuda soramayazı hem tanrı istese bize sordurtmaz değil mi ?? acaba bu bi uydurmaca değil mi ?? apaçık ortada değil mi ??

adil bi dünya yookmuş demekki gelelim kusurlardan birine daha

hem deniz de hemde karada slonum yapan canlılar var muhammed en sevdiği kuluydu (hayvanlar kuldu ya ) en çok sevdiği kula okadar üstün özellik vermiş ona neden vermemiş ?? ya da neden tüm insanlığa vermemiş ??

sakın daha çok suç olurdu demeyin göz ve kol felan olmasaydı kimse kimseyi öldüremezdi cinsellik olmasaydı tecavüz olmazdı ama bunları vermiş, bunu da vermemiş demekki insana herşeyi vermemiş bu ya da yok öyle biri verememiş.

yaşam kusurlu öyleyse tanrı olsaydı yaşam kusursuz olurdu hadi kusulu bi yaşam veren tanrı diyelim bu durumda onun tanrı olduğyunu kim kabul eder ?? kimse tanrı herşleyi ytapabbiliodu ya bak bunu yapamamıomuş işte bizi cehenneme atıp zevk alan bi tanrı ... düşünemiorm emrhametliydi ya ozaman herkesi iyi yaratsaydı yapamazmıydı ?* herkesini iyiliğini istiomuş ...

tanrı yoktur...

muhammed şizofrenidyi bence ve hayallerini kitaba yazmış çelişkileri bile değiştitip olumlu yapıyorsunuz subjektifsisniz bırakın şu ayağı gerçek yolu bunun...

Tanrı Yok!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 140
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

dünyadan ayrılan kişi geçici süre için ayrılır.tekrar geri dönecektir.sürekli uzayda yaşayamaz.tek yaşanılacak yer dünyadır.

Kardeşim şu anda yaşınalacak biyerin bilinmemesi, yaşanılacak bi yer olmadığını kanıtlamaz ... peki şöyle bi soru soriyim .. 1 aylığına uzaya giden bi insan orda zina yaparsa bu günahmıdır?? :rolleyes: .. uzay derken mekiğin içinde yani adam.. yada sen dünyada olmaktan ne anlıyosun tatar ayağının toprağa basması mı??.. mesela uçakta olan bi insan dünayada mıdır?? .. yada uçakta olan bi insanla uzay mekiğinde olan bi insanın arasında ne fark vardır??.. ikiside dünyada değilmidir??.. allahın emirlerinden muhafmıdır o anda??.. zina yapabilirler mi??

Sitelerde Paylaş

yahu ne abuk subuk sorular soruyorsunuz.

sanırım bu soruları sormak için dangalak olmak lazım.

neyse cevap vereyim.

evet bu kitap yalnız dünya için.uzaya çıkınca hükmü yok.

uzaya gönül rahatlıyla çıkabilirsiniz.siz bizden bizde sizden kurtuluruz.

uzayda Kuran yok ! hadi güle güle yolunuz açık olsun.

böyle delikanlı cevap vereceksin ki dangalakların gazını alacaksın.

Sitelerde Paylaş

:)

Elma ağacı altında uyurken kafama kurt düştü..

huriye;

şimdi sizin yukarıdaki cümlede geçen kurt kelimesinin, köpek cinsinden kurt olacağını düşündüğünüzü düşündüğümde, bende acaba ateist forumda ateist kalitesizlik prim yapmayamı başladı diyedüşünmekten kendimi alamıyorum..Konu başlığında da espri yapmış olmalısınız..Ciddi olamazsınız değilmi?

Sitelerde Paylaş
Evet sizi basit kuramlarla dahi mat etmenin zevkini yaşıyorum. Zira çok basit bir fikir kurgunuz var. Sizi mat etmek için niye kendimi yorayım ki. Durum ortada daha evrenselin anlamını dahi bilemeyecek kadar kültür ve gerçek yoksunuz.

Ama ben şuna eminim ki: Sizden bir 2*2 kaç eder diye bir soru sorsa ve inanalrdan biri de 4 dese onu dahi inadınızdan kabul etmezsiniz siz. Zira sizin atesitliğinizin gereği bu. Ya yok sayarsınız ya da yalanlayıp dalgayla güya başlkasını dalgaya alırsınız halbuki kendinizi makaraya almış olursunuz..

Sen o kadar sabit fikirlisin ki; her teze saçma bi' antitez (aslında antitez bile denemez, saçmalama sadece) uydurup milleti mat ettiğini sanarak kendini tatmin ediyorsun. Allah'ın akılsız askeri seni..

Sitelerde Paylaş
sahsen bu ayeti uzayda okusam, allahin beni kaale almadigini zannederdim, ki ayetten o anlam cikiyor

Siz hiçbişeyden anlam çıkaramıyorsunuz ki , Fen ve Din Bilimlerini Zorunlu Kılan Ayetlerden Anlam Çıkarasınız :lol:

Düşünce fakirleri Allah'ın Ayetleri Üzerinde Düşünmeye Hiç Kalkmayın Siz Yolunuzda Devam Edin :lol:

Sexy Zurii :lol:

Kendi ''İzm'' lerinizle ilgili konular açın Kutsal Kitabı Karıştırmayın :angry:

Sitelerde Paylaş
Kendi ''İzm'' lerinizle ilgili konular açın Kutsal Kitabı Karıştırmayın :angry:

Hadii yaa emredersin :lol: .. istediğimiz herşey hakkında konu açmakta özgürüz .. beğenmiyosan, ''çıkış'' butonu nikinin hemen yanında. ;)

Sitelerde Paylaş

Sexy Huri:

Ben de sana birkaç soru sorayım, sen bana doyurucu cevap ver, bende senin soruna doyurucu cevaplar vereceğim.

Soru 1. Neden 2+2 = 4 ediyor, neden 5 ya da 6 yada başka bir sayı etmiyor, neden?

Soru 2. Neden kuzey kutbunda kışlar hep soğuk geçiyor, neden sıcak geçmiyor?

Soru 3. Neden daldan elma kopunca yere düşüyor, neden gezmiyor biraz yukarılarda da ille de yere düşüyor?

Hadi bekliyorum....

Selametle....

Sitelerde Paylaş
Sexy Huri:

Ben de sana birkaç soru sorayım, sen bana doyurucu cevap ver, bende senin soruna doyurucu cevaplar vereceğim.

Soru 1. Neden 2+2 = 4 ediyor, neden 5 ya da 6 yada başka bir sayı etmiyor, neden?

Soru 2. Neden kuzey kutbunda kışlar hep soğuk geçiyor, neden sıcak geçmiyor?

Soru 3. Neden daldan elma kopunca yere düşüyor, neden gezmiyor biraz yukarılarda da ille de yere düşüyor?

Hadi bekliyorum....

Selametle....

Nereye cekmeye calisiyorsun konuyu, hic bir sey anlamadim

Sitelerde Paylaş
sacma sapan sorularin neresine cevap vereyim berguzarcigim.

Evet Huri:

Neymiş, saçma sorulara cevap verilmezmiş değil mi?

Birde rica edeyim, bana hitap ederken cığım eklerini kullanma olur mu, senin bir bey olduğunu biliyorum, fikrini de biliyorum, olaki beni de huri konumuna filan koymaya kalkarsan daha elim şeyler olmasın diye uyarmak istedim...

Gerçi ben de sana huriciğim demiştim ama senin yazılarını daha detaylı okuyunca yanlış bir hitap olduğunu anladım, ben geri alıyorum hitabımı, sen de buna özen gösterirsen sevinirim.

Selametle....

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sexy Huri,

dny kelimesi aşağı,yanı,yakını demek..

Kuran dünya kelimesini yaşadığımız gezegen ismi için kullanmamıştır,Yaşadığımız hayat ve şartlar için kullanmıştır...Adam hangi gezegene giderse gitsin dünya dadır:)

Dünya -yakın,aşağı

Ahiret -uzak,sonraki

Örneğin orjinal metinde semaed dünya en yakın gök diye çevrilmiştir..

Gezegen ve madde olarak ise Kuran ARD kelimesini kullanmıştır..

Selam..

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Evet Huri:

Neymiş, saçma sorulara cevap verilmezmiş değil mi?

Birde rica edeyim, bana hitap ederken cığım eklerini kullanma olur mu, senin bir bey olduğunu biliyorum, fikrini de biliyorum, olaki beni de huri konumuna filan koymaya kalkarsan daha elim şeyler olmasın diye uyarmak istedim...

Gerçi ben de sana huriciğim demiştim ama senin yazılarını daha detaylı okuyunca yanlış bir hitap olduğunu anladım, ben geri alıyorum hitabımı, sen de buna özen gösterirsen sevinirim.

Selametle....

Bravo yani.. sizden ancak bu kadar sacma bir cevap beklenirdi zaten..hic bir seyi kanitlayamadiginiz icin bravo..

Ayrica "berguzarcigim" dememin nedeni sizin bir onceki yaziniza nispetendi.

Sen benim sorularıma cevap ver huriciğim, ben sana anlatıcam ne yapmaya çalıştığımı?

yoksa size cigimli cugumlu konusmak icin geberdigimden degil.. kendinizi dev aynasinda gormeyiniz.

Sitelerde Paylaş

Sexy Huri ciğim...

Bergüzar gayet güzel bir şekilde her sorunun soru olmadığını anlatmış..! Siz kafanıza takılan her şüpheyi yada her zannı soru sanıp, mantık süzgecinden geçirmediğinizden saçma sapan sorular ile sanki bir halt yediğinizi mi sanıyorsunuz..?

Sitelerde Paylaş
Sexy Huri ciğim...

Bergüzar gayet güzel bir şekilde her sorunun soru olmadığını anlatmış..! Siz kafanıza takılan her şüpheyi yada her zannı soru sanıp, mantık süzgecinden geçirmediğinizden saçma sapan sorular ile sanki bir halt yediğinizi mi sanıyorsunuz..?

Maskcigim,

Kanada'da dogmus bir hristiyan olsaydiniz, Islami mantik suzgecinizden gecvirip musluman olma sansiniz yuzde kac olurdu e canim cigerim maskim?

Siz musluman olarak buyutulmussunuz, islam dininin dogru din oldugu beyninizin bir tarafina betonlanmis. kanadali hristiyan olsaydiniz ve isminiz salliyorum arif hasan mustafa degilde michael veya johnny olsaydi, yine bana karsi su an savundugunuz dusunce tarzini savunuyor olacakmiydiniz be sevgili maskcigim hayatim herseyim?

Sitelerde Paylaş

Allah, sadece bu dünya'nın Tanrısıdır.

ZUHRUF : 45

Ey Muhammed! Senden önce gönderdiğimiz peygamberlerimize de sor, biz Rahman olan Allah'tan başka kendisine ibadet edilecek ilâhlar yapmış mıyız?

Çok açık.

İnsanlar için "yapılan" (yaratılan) Tanrı Allah.

Hatta sadece Mekke ve çevresinde yaşayanlara özel yaratılmıştır Allah. Arapça konuşur.

.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...