Jump to content

124.000 peygamber

Recommended Posts

Evet bu başlık kısa ve öz. İslam kaynaklarında her kavme bir peygamber indiği söylenir sayısı da 128.000 civarındadır. İyi ama neden bu Allah 3 kutsal kitapta bu 124 bin peygamberden Arap yarım adasından olmayan birisinin adını söyleyememiştir?

Üzerine üstlük Arabistan dışında çok büyük medeniyetler kurmuş toplumlar mevcut (İnkalar, Mayalar, Çinliler, Hintliler... v.s.). Neden bu El İlah tek bir tanesine yollanan peygamber ismi veremez?

Kutsal kitaplarda bahsedilen peygamber sayısı 25 yi geçmez 124 binden 50 çıkarırsanız 123.975 tane ki bunların sayısı Arabistan'a gelenlerden binlerce kat fazla olmasına rağmen bu semavi dinlerin Tanrısı bunların tekini bile söylemez.

Mesela Japonlara ,İngilizlere, Fransızlara,Türklere, Ruslara peygamber gelmiş mi? Gelmiş kuran söylüyor diyerek saçmalamayın, örnek ve isim verin. Veremezsiniz çünkü yok...Belki de Allah Arap yarımadasından başka bir yeri bilmiyordur ondan olmasın?

Birde şu var. Tarihte, birtakım kimseler ortaya çıkıp, kendilerini yüce yaratıcının görevlendirdiğini iddia etmişler, toplumsal düzeni değiştirme konusunda yaratandan emir aldıklarını söylemişler, birtakım kuralları yasakları yaratıcı adına dile getirmişler. Başarılı olanlarına "peygamber" başarısız olanlarına ise "şarlatan" denmiştir. Bu şarlatan peygamberlerin sanırım tarihten haberleri yokmuş.. Daha doğrusu dünyadan..

Sitelerde Paylaş

http://sozluk.sourti...bin%20peygamber

Şu konuyu da tavsiye ediyorum. Komik bir konu

En can alıcı noktası da şu: yeryüzünde bir anda yalnızca tek bir peygamber olduğunu var sayarsak Adem'in en az 6 milyon yıl önce yaşamış olduğu sonucuna varırız. Ama maalesef 6 milyon yıl öncesinde insana ait tek bir fosil YOK.

Sitelerde Paylaş

Ayetlerde 124.000 ifadesi geçmiyor,hadis denen zırvalarda geçiyor, ulan bu sayıyı sallıyorsunuz en azından salldığımız belli olmasın diye şunu küsüratlı yapın be.

Herneyse hadislerin zırvalaması kuranın da zırvalamasına engel teşkil etmiyor.Çift taraflı bir bilgi kirliliği,bir yalan dolan,bir aldatmaca sürüp gidiyor.

Kuran göre de her millete kavme peygamber gönderilmiş.Farzedelim türklere gönderilmiş,metehan zamanında.Kardeşim o zamanla benim ne alakam var.

Madem allahsın,büyüksün göster büyüklüğünü 2010 da yaşayan türklere de gönder.

Şimdi birileri çıkıp reshad halife delisinden,said nursi delisinden bahsedip bizi fıtık edecekler,etsinler.

Ben de peygamberin lan o zaman.Herşey serbest,herşey helal,herkes cennete gidecek,kurallar değişti.

Sitelerde Paylaş

http://sozluk.sourti...bin%20peygamber

Şu konuyu da tavsiye ediyorum. Komik bir konu

Ekşisözlük'te bahsi geçen başlığa birileri benim 124.000 peygamber konususu ile ilgili yazımı koymuş, nedense imzamı silip de koymuş...

Bahsi geçen yazının orjinali Ateistforum'da şu adrestedir; http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=23327

http://bilgehanbengi.blogspot.com/2009/10/peygamber-bollugu-ve-peygamber-ktlg.html

Sitelerde Paylaş

Evet bu başlık kısa ve öz. İslam kaynaklarında her kavme bir peygamber indiği söylenir sayısı da 128.000 civarındadır. İyi ama neden bu Allah 3 kutsal kitapta bu 124 bin peygamberden Arap yarım adasından olmayan birisinin adını söyleyememiştir? 

Üzerine üstlük Arabistan dışında çok büyük medeniyetler kurmuş toplumlar mevcut (İnkalar, Mayalar, Çinliler, Hintliler... v.s.). Neden bu El İlah tek bir tanesine yollanan peygamber ismi veremez?

Kutsal kitaplarda bahsedilen peygamber sayısı 25 yi geçmez 124 binden 50 çıkarırsanız 123.975 tane ki bunların sayısı Arabistan'a gelenlerden binlerce kat fazla olmasına rağmen bu semavi dinlerin Tanrısı bunların tekini bile söylemez. 

Mesela Japonlara ,İngilizlere, Fransızlara,Türklere, Ruslara peygamber gelmiş mi? Gelmiş kuran söylüyor diyerek saçmalamayın, örnek ve isim verin. Veremezsiniz çünkü yok...Belki de Allah Arap yarımadasından başka bir yeri bilmiyordur ondan olmasın?

Birde şu var. Tarihte, birtakım kimseler ortaya çıkıp, kendilerini yüce yaratıcının görevlendirdiğini iddia etmişler, toplumsal düzeni değiştirme konusunda yaratandan emir aldıklarını söylemişler, birtakım kuralları yasakları yaratıcı adına dile getirmişler. Başarılı olanlarına "peygamber" başarısız olanlarına ise "şarlatan" denmiştir. Bu şarlatan peygamberlerin sanırım tarihten haberleri yokmuş.. Daha doğrusu dünyadan.. 

Merhaba,

Peygamberlerin Kuran da geçen isimlerinin çoğu arabistanda geçiyor, Belki de Peygamberimiz (SAV) orada neşet ettiği içindir. 124 bin Peygamberin tek tek nereye geldiğini biliyor olsaydık neden hepsi x bölgesine diyebilirdik ancak eğer allaha inanıyorsak "Elçi göndermedikçe azap edecek değiliz." buyuruyor. Şimdi buradan yola çıkınca demek ki unutulan kaybolan isimler her tarafa geldi ancak kabile kabile geldiği için İslam hristiyanlık veya yahudilik gibi büyük dinler değildi. Hz. ademe gelen sadece 10 sahifeydi. Kuran gibi büyük bir kitap gelse zaten bu saçma olurdu. Bundan dolayı isimlerini bilemediğimiz insanlar hakkında konuşamıyrouz. ancak Buda Brahman Konfiçyüs, Sokrat gibi insanlar İslama yakın mana da ahlak kurallarından bahsediyorlar, Hatta sokrat ahiretten bahsediyor bu insanlarda belki de bir zamanlar Peygamberlerdi ancak şeriatlarıda sözleri de bozuldu ve bu hale geldi zaten Allah bozulunca yeni dini gönderiyor ve Bozulmayan bir dinle beraberiz günümüz de yenisi gelmeyeceği için 1400 senedir İslam korunmakta ve yaşanmaktadır.

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş

Dine inananlar herhalde genetik bir bozukluk olsa gerek olaylara ters cevirerek bakıyorlar.

Eski insanlarda ahiret benzeri inanç vardı demek ki onlara da peygamber geldi ama onlar bu dini bozdular diyorlar.

Olaya doğru yönden bakarsan Eski insanlarda ahiret benzeri inanç vardı muhammet ve ortadoğudaki diğer aklı evvellerde bunu biraz daha değiştirip yeni yarattılar diye düşünmek gerekir.

Sitelerde Paylaş
Sokrat gibi insanlar İslama yakın mana da ahlak kurallarından bahsediyorlar, Hatta sokrat ahiretten bahsediyor bu insanlarda belki de bir zamanlar Peygamberlerdi ancak şeriatlarıda sözleri de bozuldu

insanın bu zırvalığa isyan edesi geliyor.sokratla alakalı herşey biliniyor.eserleri. herşey.bak, oku:

http://en.wikipedia.org/wiki/Socrates

Sitelerde Paylaş

Gençmüslüman islam hakkında mantıklı birşey varmı ki ateistlerden mantıklı birşeyler bekliyorsun.Azcık mantıklı ol ya :D

şöyle izah etsem benim hislerimi anlarmısın acaba bir defa 124.000 sayısı islamın belirlediği kesin bir tespit değil bir kısım alimlerin bir kısım tahminleri

ee bunun nesini eleştiriyorsunuz bu tahmini az mı buldunuz çok mu buldunuz :)

Sitelerde Paylaş

şöyle izah etsem benim hislerimi anlarmısın acaba bir defa 124.000 sayısı islamın belirlediği kesin bir tespit değil bir kısım alimlerin bir kısım tahminleri

ee bunun nesini eleştiriyorsunuz bu tahmini az mı buldunuz çok mu buldunuz :)

Ben şahsen az buldum.Çünkü 124.000 peygamber sadece islam dünyasına gelseydi tahminimce yine adam edemezdi o insanları.

Sitelerde Paylaş

Ben şahsen az buldum.Çünkü 124.000 peygamber sadece islam dünyasına gelseydi tahminimce yine adam edemezdi o insanları.

Bak bir tahminde sen yürüttün ve 124.000 çok fazla olduğunu söyledin

anlatmaya çalıştığım da bu işte biri 124.000 demiş bir 128.000 demiş ben de 500.000 diyorum nolcak bir önemi var mı bunun yok öyleyse neyi tartışıyoruz

kuranın bu konudaki görüşü şu "her kavme uyarıcı gönderilmiştir" bu temel bilgiden hareketle bir çok tahminde bulunulabilir hiç bir tahmin de gerçeği bulmamızı sağlamaz.işin komik tarafı gerçek sayıyı bulsak da bir işimize yaramaz.

Sitelerde Paylaş

Bak bir tahminde sen yürüttün ve 124.000 çok fazla olduğunu söyledin

anlatmaya çalıştığım da bu işte biri 124.000 demiş bir 128.000 demiş ben de 500.000 diyorum nolcak bir önemi var mı bunun yok öyleyse neyi tartışıyoruz

kuranın bu konudaki görüşü şu "her kavme uyarıcı gönderilmiştir" bu temel bilgiden hareketle bir çok tahminde bulunulabilir hiç bir tahmin de gerçeği bulmamızı sağlamaz.işin komik tarafı gerçek sayıyı bulsak da bir işimize yaramaz.

Bende nerde çok fazla dedim yahu.Dünya üzerine değil sadece islam alemine bile az 124 bin dedim.Allah 300.000 uyarıcı falan gönderseymiş müslümanlar anca kendini bulurmuş.Tek Muhammed yetmemiş onlara.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...