Jump to content

Metal dinleyen varmı

Recommended Posts

AlbatrosS önce ağzını bozmadan konuşmayı öğren ben daha önceki iletilerimde sorun yok

demiştim olayı buraya getiren sensin artık anlamadığın konularda zırvalamayı bırak... <_<

Ohhh, azize meryem; tevazudan gözlerim yaşardı :) Önce yaptığın dangalaklıktan özür dileyeceksin öyleyse; ''kusura bakma, yanlış anlamışım'' deseydin sorun yoktu, kimsenin ukalalığına tahammül etmek zorunda değilim...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 212
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Metal bilmiyorsan bu başlıkta işin ne? Bilmediğin işlere karışma. Alevi sazıymış. Zülfü livaneliymiş. Kim onlar ya? Metal başlığında işi ne bunların! <_<

Sadece bir örnekti; hangi bağlamda neye karşı yazıldığını anlamıyorsun, hala abuk sabuk cümleler kuruyorsun...

Sitelerde Paylaş
Sadece bir örnekti; hangi bağlamda neye karşı yazıldığını anlamıyorsun, hala abuk sabuk cümleler kuruyorsun...

Bilmediğin metal konusunda ne nutuk atıyon? Yok kültür sanatmış. Yok ödüllülermiş.. Banane zülfüden alevi sazından....

Sitelerde Paylaş
Ohhh, azize meryem; tevazudan gözlerim yaşardı smile.gif Önce yaptığın dangalaklıktan özür dileyeceksin öyleyse; ''kusura bakma, yanlış anlamışım'' deseydin sorun yoktu, kimsenin ukalalığına tahammül etmek zorunda değilim...

ulan öküz :) metalden anlamadığın halde ortalığa sıçan sensin kabahat bende sana adam muamaelesi

yapıyorum :cray: hadi yaylan anlamadığın konuda zırvalayıp başlığı kirletme sen git anladığın konuda sazla

sözle ilgili başlık aç koçum..

Sitelerde Paylaş
ulan öküz :) metalden anlamadığın halde ortalığa sıçan sensin kabahat bende sana adam muamaelesi

yapıyorum :cray: hadi yaylan anlamadığın konuda zırvalayıp başlığı kirletme sen git anladığın konuda sazla

harbiden ya. Bu tarz adamların ne işi var bu konularda anlamıyorum. metal forumlarında özentilerle uğraşıyolar. burda da cahillerle uğraşıyoruz. hay aq

Sitelerde Paylaş
Bilmediğin metal konusunda ne nutuk atıyon? Yok kültür sanatmış. Yok ödüllülermiş.. Banane zülfüden alevi sazından....

Hala anlamadan dangalaklık ediyorsun!

Bence, yorum yaparken önce yazılan şeyleri dikkatli okuyun arkadaşım; sonra da ''kültür'' dediğimiz nedir, ne değildir adam gibi öğrenin, birkaç FOLKLORE kitabı okuyun mümkünse, sonra yorum yapın. Hele hiç tanımadığınız insanlar yorum yapmayınız mümkünse Zira, bundan 9 sene önce dinlediğim bir müzik türünün bende bıraktığı izlenimi yazmıştım sadece; hala öyle düşündüğüm yahut o müzik türünü karaladığım, küçük gördüğüm gibi bir anlam çıkmaz o kısa değerlendirmeden. Sen bu toprakların kendi ürünü sanat eserlerini dinliyor musun mesela? Alevi-bektaşi sazını, deyişlerini ustalardan dinledin mi söz gelimi? Yahut Metin Kemal Kahraman, Mazlum Çimen, Mikail Arslan, Şiwan Perver, Erdal Erzincan gibi ustaları dinledin mi? Yahuu, adamlar Amerikadan, avrupadan geliyor bunları dinlemek için Söz gelimi Zülfü Livaneli, sabahat akkirazgibi ustalar Batıda özel ödüller alıyor Şimdi sorarım sana benim ''bu kafam''da ne gördün arkadaşım

Buradan alevi-bektaşi kültürü, ritimleri ile metal müzik arasında bir karşılaştırma mı yapılmış? Yoksa, burada anlatılmaya çalışılan başka bir şey mi var? Sendenönce yorum yapan şahıs dangalaklığın dikalasını yaparak ''bu kafada'' olan biri şeklinde de dahiyane(!) bir yargı belirtmiş.O yaptığı şeyin farkına vardı varmasına da, senin bu konuda inadını anlamak mümkün değil. Sananeyse, anlamıyorsan, bilmiyorsan yorum yapma arkadaşım; neyi hangi bağlamda söylemişiz idrak edemediysen yorum yapma. Neyi işaret etmişiz, neyi anlatmaya çalışmışız anlamadıysan yorum yapma. Anlamadığın bir şey varsa sor; ayıp değil, belki bizim de tam ifade edemediğimiz birşeyler olmuştur, ama sor. Bir daha da böyle abuk sabuk yorumlarla çıkma karşıma; ne lan bu; KREŞE ÇEVİRDİNİZ burasını!!!

Sitelerde Paylaş
harbiden ya. Bu tarz adamların ne işi var bu konularda anlamıyorum. metal forumlarında özentilerle uğraşıyolar. burda da cahillerle uğraşıyoruz. hay aq

hem metalden anlamadığını kendi ağzıyla söylüyor hem de ukalalığından

yanına yaklaşılmıyor herifin yaw.

Sitelerde Paylaş
Hala anlamadan dangalaklık ediyorsun!

Bence, yorum yaparken önce yazılan şeyleri dikkatli okuyun arkadaşım; sonra da ''kültür'' dediğimiz nedir, ne değildir adam gibi öğrenin, birkaç FOLKLORE kitabı okuyun mümkünse, sonra yorum yapın. Hele hiç tanımadığınız insanlar yorum yapmayınız mümkünse Zira, bundan 9 sene önce dinlediğim bir müzik türünün bende bıraktığı izlenimi yazmıştım sadece; hala öyle düşündüğüm yahut o müzik türünü karaladığım, küçük gördüğüm gibi bir anlam çıkmaz o kısa değerlendirmeden. Sen bu toprakların kendi ürünü sanat eserlerini dinliyor musun mesela? Alevi-bektaşi sazını, deyişlerini ustalardan dinledin mi söz gelimi? Yahut Metin Kemal Kahraman, Mazlum Çimen, Mikail Arslan, Şiwan Perver, Erdal Erzincan gibi ustaları dinledin mi? Yahuu, adamlar Amerikadan, avrupadan geliyor bunları dinlemek için Söz gelimi Zülfü Livaneli, sabahat akkirazgibi ustalar Batıda özel ödüller alıyor

şimdi de yazdıklarını tevile mi kalkıyorsun? :lol: Yakında ben böyle bir şey demedim diye inkar da edersin. Neyse gelişme var... :)

Sitelerde Paylaş

Sana mı soracam la ne hakkında yorum yapıp ne hakkında yapamıyacağımı?? Kaskafalı herif, tanımadığın bilmediğin insanlar hakkında hangi sıfatla yorum yapıyorsun? Çapsız herif, ben kültür ve sanatın eğitimini aldım; senin boyunca kalın kalın kitapların, boru gibi derslerin içinden geldim, buna ukalalık yahu, bu ne molozluk. Önce insan ol insan; onu bile olamıyorsan insan taklidi yap ki muhatap alınasın.

Eeee, eğitim sisteminin böyle içine sıçarlarsa böyle de anlama ve okuma özürlü molozlar yetişir işte. Metal biliyormuş da, ben ne anlarmışım da vıdı vıdı vıdı... Pehh pehh pehhh, duyan da gören de KÜLTÜR VE SANAT üzerine doktora yapmış da eğitim veriyorsanacak!!!! Kültür üzerine iki tane doğru cümle kur burda eşşek gibi anırırım lan ben!!! Kendi cümlelerinle iki tane doğru önerme kur!!!! Terbiyesiz herif, yaptığın öküzlükten insan gibi özür dileyceksin önce!!!! Yanlış anlamışım kusura bakma abi demek bu kadar mı zor lan!!!

Sitelerde Paylaş
hem metalden anlamadığını kendi ağzıyla söylüyor hem de ukalalığından

yanına yaklaşılmıyor herifin yaw.

Ulan dangalaf herif; metal uzmanı olmadığımı ancak, yine de dinlediğimi söyledim!!! Bu konuda da bir anımı paylaştım!!! Sense 9 sene önce yaşanmış bir hadise üzerinden gerzekçe bir yorum yaptın!!! Önce adam ol, saygı duy!!! sana bok atan mı var yahuu? Kimseye çattım mı? Sanane yahuu, severim sevmem; keyfimin kahyasımısın? Kaldıki böyle bir yargım bile olmadı; sadece 10 senönce yaşanmış bir olayın o zamanki izlenimini aktardım!!! Çok mu zor bunu anlamak; ço0k mu zor buradaki iyi niyeti idrak etmek terbiyesiz herif!!!

Sitelerde Paylaş
Sen bu toprakların kendi ürünü sanat eserlerini dinliyor musun mesela? Alevi-bektaşi sazını, deyişlerini ustalardan dinledin mi söz gelimi? Yahut Metin Kemal Kahraman, Mazlum Çimen, Mikail Arslan, Şiwan Perver, Erdal Erzincan gibi ustaları dinledin mi? Yahuu, adamlar Amerikadan, avrupadan geliyor bunları dinlemek için Söz gelimi Zülfü Livaneli, sabahat akkirazgibi ustalar Batıda özel ödüller alıyor Şimdi sorarım sana benim ''bu kafam''da ne gördün arkadaşım

Yanlış başlığa mı geldim ben? Metal konuşmuyor muyduk burada? Zülfü Livaneli Wacken'da mı çıkacakmış? Erdal Erzincan da G3'e katılır artık... :)

Sitelerde Paylaş
Ulan dangalaf herif; metal uzmanı olmadığımı ancak, yine de dinlediğimi söyledim!!! Bu konuda da bir anımı paylaştım!!! Sense 9 sene önce yaşanmış bir hadise üzerinden gerzekçe bir yorum yaptın!!! Önce adam ol, saygı duy!!! sana bok atan mı var yahuu? Kimseye çattım mı? Sanane yahuu, severim sevmem; keyfimin kahyasımısın? Kaldıki böyle bir yargım bile olmadı; sadece 10 senönce yaşanmış bir olayın o zamanki izlenimini aktardım!!! Çok mu zor bunu anlamak; ço0k mu zor buradaki iyi niyeti idrak etmek terbiyesiz herif!!!

Gören de senelerdir metal müzik yapan birisi sanacak. Kültür sanat biliyon da metal konusunda ne işin var? De ki tamam ben metalden anlamıyorum. Ahmaklık ettim. Metal müzik hakkında yorum yaptım. Sonra bir kere daha ukalalık ettim. İnsanlara sanat kültür dersleri vermeye çalıştım. Sonra bir kere daha ukakalık ettim. İnsanlara sazlı sözlü müzik tavsiye ettim. Sonra bir kere daha ukalalık ettim. Tüm yaptıklarımdan sonra hala dik başlılığıma devam ettim.

Bunları demen yeterli ama konuştukça batıyorsun. Metal biliyorsan iki gram ileti yaz. Çok mu zor. Ama bilmiyorsan da KO-NUŞ-MA-YA-CAK-SIN.

Sitelerde Paylaş
Sana mı soracam la ne hakkında yorum yapıp ne hakkında yapamıyacağımı?? Kaskafalı herif, tanımadığın bilmediğin insanlar hakkında hangi sıfatla yorum yapıyorsun? Çapsız herif, ben kültür ve sanatın eğitimini aldım; senin boyunca kalın kalın kitapların, boru gibi derslerin içinden geldim, buna ukalalık yahu, bu ne molozluk. Önce insan ol insan; onu bile olamıyorsan insan taklidi yap ki muhatap alınasın.

Eeee, eğitim sisteminin böyle içine sıçarlarsa böyle de anlama ve okuma özürlü molozlar yetişir işte. Metal biliyormuş da, ben ne anlarmışım da vıdı vıdı vıdı... Pehh pehh pehhh, duyan da gören de KÜLTÜR VE SANAT üzerine doktora yapmış da eğitim veriyorsanacak!!!! Kültür üzerine iki tane doğru cümle kur burda eşşek gibi anırırım lan ben!!! Kendi cümlelerinle iki tane doğru önerme kur!!!! Terbiyesiz herif, yaptığın öküzlükten insan gibi özür dileyceksin önce!!!! Yanlış anlamışım kusura bakma abi demek bu kadar mı zor lan!!!

ulan anlama özürlü ezik tip yorum yaptığın konu başlığına bir bak METAL DİNLEYEN VAR MI? sen hem metal

dinlemiyorsun hem metal müzikten bi habersin gelip başlığın içine zıçıyorsun kalkmış bide bana kültürden

bahsediyor başlık konusu ile ne alaka :crazy: fazla kendini rezil etme

Sitelerde Paylaş
AL İŞTE, OKUMA ÖZÜRLÜ BİRİ DAHA :D ulan nurcuları da geçtiniz yahuu :D

Haddini aşma... Eğer promosyonunu yapmak istediğin bişey varsa "Metal dinleyen var mı?" başlığı altında değil açacağın başka bir başlıkta yap...

Artık seninle açıkça dalga geçiliyor, ar duyup çekip gitmiyorsun, bir de üstelik "okuma özürlü", "nurcu" diye kendince alay ediyorsun.

Neyse... embriyonic ve Gucistenci söylenmesi gerekenleri söylemişler zaten sana...

Sitelerde Paylaş

Bu konuda adam gibi bir açıklama yapayım ki; bir daha da anlamadan, bilmeden kimse yorum yapmasın.

Bu başlık altındaki ilk iletim şuydu: sanırım deicede'i kendini en arıza hissettiğin zamanlarda dinliyorsun; diğerlerini tanımam ama o gurubu birkaç kere dinledim; sanırım Almandılar, bir arkadaş tavsiye etmişti. Binlerce paslı tenekenin bir araya gelip birbirine sürtüldüğü garip bir ses armonisi gibi gelmişti bana Uzun zaman oldu tabi, takriben 9 sene kadar önce...

Görüldüğü gibi takriben 9-10 sene kadar önceki bir ''izlenim'' paylaşılmış, yani şu ana ait bir hissi durum değil. Şimdi ''anlama özürlü'' nasıl olunur şekildeki gibi görelim:

Hayret deicide ne masksatla dinledin merak ettim zira senin gibi metalden uzaktan yakından alakası olmayan birinin

death metalin kralını dinleyip yorum yapması çok garip ...ee bu kafayla teneke sesi algılaman çok normal

.

Tam on sene önce, eski bir anımı ve o anki hissi bir duygumu paylaştığım bir yazıya verilen cevaba bakıp hizaya gelin önce! Bu adam, karşımda olsaydı onu odunla eşşek sudan gelinceye kadar döverdim :) Bu kadar ön yargılı, anlamaktan uzak ve dangalakça yorum yapan birinin önce karşısındakinden özür dilemesi gerekiyor; zira kendine ne laf atan, ne laf sokan ne de bu konuda ukalalık yapan biri var. İnsan okuma ve anlama özürlü olmayagörsün tabi...

Bu cevabın üzerine ;Metalciler medyumluğa başladı da bizim haberimiz yok bilmiyorum; ama ''metal müzikle alakamın olmadığı''nı nasıl anlayabiliyorsun? Elbette, bu müzik türü hakkında kapsamlı yorumlar ve analizler yapamam yahut metal müziğin fanatik bir dinleyicisi olduğumu da söyleyemem; ama seni rahatlatacaksa, beğendiğim grupları ve ritimleri de dinlerim, dinledim de demiş ve birkaç şey daha açıklamışız:

Herne kadar müziğin ''evrensel'' bir olgu olduğunu düşünsem de, bir yanıyla da son derece yerel bir olgudur. İnsan içinde yetiştiği kültürün dışında farklı bir kültür katmanından nağmeler dinlediğinde başlarda garipseyebilir. Bizim Türkiyeli entellere has tuhaf bir dünya algımız var aslında; biraz da içindeki kültüre yabancılaşmanın getirdiği olumsuz bir duygu. Hiç unutmam, NTV'deki bir belgeselde, kendinden emin ve ukala tavırlarla konuşan populer bir yönetmen dayım; şehiriçi dolmuşlarında ''mozart, bach gibi klasik müzik türlerinin yahut operaların dinlenebilmesi gerektiğini; arabesk müziğin ise çok çağ dışı ve iğreti olduğunu'' vaaz etmişti Tabii, bu hazret,''arabesk'' olgusunun da içinde yaşadığımız kültür kodlarının içinden türediğini, bu topluma ait yerel bir gerçeklik olduğunu; klasik müzik ve opera gibi türlerin de batılı toplumların/halkların içinden türediğini bilmez. Bunun adı entel yabancılaşmasıdır(entellektüel değil; entel:) )

Bence, yorum yaparken önce yazılan şeyleri dikkatli okuyun arkadaşım; sonra da ''kültür'' dediğimiz nedir, ne değildir adam gibi öğrenin, birkaç FOLKLORE kitabı okuyun mümkünse, sonra yorum yapın. Hele hiç tanımadığınız insanlar yorum yapmayınız mümkünse Zira, bundan 9 sene önce dinlediğim bir müzik türünün bende bıraktığı izlenimi yazmıştım sadece; hala öyle düşündüğüm yahut o müzik türünü karaladığım, küçük gördüğüm gibi bir anlam çıkmaz o kısa değerlendirmeden. Sen bu toprakların kendi ürünü sanat eserlerini dinliyor musun mesela? Alevi-bektaşi sazını, deyişlerini ustalardan dinledin mi söz gelimi? Yahut Metin Kemal Kahraman, Mazlum Çimen, Mikail Arslan, Şiwan Perver, Erdal Erzincan gibi ustaları dinledin mi? Yahuu, adamlar Amerikadan, avrupadan geliyor bunları dinlemek için Söz gelimi Zülfü Livaneli, sabahat akkirazgibi ustalar Batıda özel ödüller alıyor Şimdi sorarım sana benim ''bu kafam''da ne gördün arkadaşım

Görüldüğü gibi kültürün yerelden evrensele giden bir olgu olup yaşadığımız çevreye yabancı gelen öğelerin/kodların başlarda yadırganabileceğini; ancak bunun bizi ''ne cahil ne de sığ'' yapacağını söylemişiz. Hele ki

''bu kafada olan birinin böyle bir yorum yapması normaldir''
şeklinde ucube bir yorum yapan birine aklı elbette yukarıda söylediklerim söylenecektir. Doğal olarak, kendi topraklarımdaki kaliteli ve usta sanat eserlerinden örnekler verip ''benim kafamda ne var'' diye de sormuşuz :) Böyle tane tane anlatıyorum ki, niye sertleştiğimi anlayın; daha da dangalakça yorumlar yapmayın.

Peki buna verilen cevap ne olmuş:

Tamam arkadaşım abartma bende senin 9 yıl önceki düşüncene göre yorum yaptım zaten

Görüldüğü gibi, bu zatı muhterem de yediği naneyi anlamış gibi görünmekle birlikte hala ukalalık yapmaya devam etmiştir!!! Adam açık açık ''özür dileyeceğine'' burnundaki kılların hesabını yapmaktadır!!!

Arkadaşlar; hiç kimseye çatmadığım, konu hakkında ileri geri konuşmadığım ve kimseyi rencide etmediğim masum bir ''anı''ya böyle absürt tepkiler veren bir dangalağı bizim köyde dövmeye doyamazlar :) Lütfen artık anlamadan, bvilmeden ileri geri yorumlar yapmayın; zira ağzımın kantarı daha da bozulacak...

Sitelerde Paylaş
Haddini aşma... Eğer promosyonunu yapmak istediğin bişey varsa "Metal dinleyen var mı?" başlığı altında değil açacağın başka bir başlıkta yap...

Artık seninle açıkça dalga geçiliyor, ar duyup çekip gitmiyorsun, bir de üstelik "okuma özürlü", "nurcu" diye kendince alay ediyorsun.

Neyse... embriyonic ve Gucistenci söylenmesi gerekenleri söylemişler zaten sana...

Önce yukarıdaki açıklamayı oku; ondan sonra tekrar yorum yap. Bu öfkemin kaynağını anlıyacağını umuyorum...

Sitelerde Paylaş
metal forumlarında özentilerle uğraşıyolar.

Meraktan soruyorum,nasıl özentiler bunlar?

Hayır,özenmek gibi gayet doğal ve samimi bir güdüyü bir hakaret malzemesi yapıyorsunuz ya,elitliğiniz altında ezildim ve alkış tutmak istiyorum.

Sitelerde Paylaş
Meraktan soruyorum,nasıl özentiler bunlar?

Hayır,özenmek gibi gayet doğal ve samimi bir güdüyü bir hakaret malzemesi yapıyorsunuz ya,elitliğiniz altında ezildim ve alkış tutmak istiyorum.

Mesela bi örnek.

http://eksiportakal.blogspot.com/2008/05/s...zm-ve-rock.html

Anlamadan metal dinleyenler özentidir. İnanan kişinin metalciyim demesi çok zor. Anca hristo metaller var bi kaç tane onları dinler. Onların da sanatsal değerleri yok. Metal özel bi müzik. Herkes yorum yapamaz. Herkes dinleyemez. Biraz kapasiteyi aşmak lazım.

Dersanede din karşıtı black metal dinleyip halay çeken abazalar vardı biliyor musun? Hatta kolbastı bile oynuyorlardı metal müzikle :D

Sitelerde Paylaş
Mesela bi örnek.

http://eksiportakal.blogspot.com/2008/05/s...zm-ve-rock.html

Anlamadan metal dinleyenler özentidir. İnanan kişinin metalciyim demesi çok zor. Anca hristo metaller var bi kaç tane onları dinler. Onların da sanatsal değerleri yok. Metal özel bi müzik. Herkes yorum yapamaz. Herkes dinleyemez. Biraz kapasiteyi aşmak lazım.

Dersanede din karşıtı black metal dinleyip halay çeken abazalar vardı biliyor musun? Hatta kolbastı bile oynuyorlardı metal müzikle :D

Konu başlığı ''metal dinleyenler var mı'' şeklinde genel bir başlık. Buradan ''metal uzmanları, fanatikleri var mı'' şeklinde bir anlam çıkmaz ebette, ben de dinlerim, ama fanatik değilimdir. Peki sen bana asıl ; sanırım deicede'i kendini en arıza hissettiğin zamanlarda dinliyorsun; diğerlerini tanımam ama o gurubu birkaç kere dinledim; sanırım Almandılar, bir arkadaş tavsiye etmişti. Binlerce paslı tenekenin bir araya gelip birbirine sürtüldüğü garip bir ses armonisi gibi gelmişti bana Uzun zaman oldu tabi, takriben 9 sene kadar önce... şekllinde naçizane bir anımı paylaştığım bir yazıya nasıl olup da

Hayret deicide ne masksatla dinledin merak ettim zira senin gibi metalden uzaktan yakından alakası olmayan birinin

death metalin kralını dinleyip yorum yapması çok garip ...ee bu kafayla teneke sesi algılaman çok normal

şeklinde, böylesine ön yargılı, ukala ve tacizkar bir üslupla cevap verildiğini açıklar mısın? Benim 10 sene önceki bir anımı, bir izlenimimi paylaştığım bir yazıya(şimdiki zamana ilişkin bir yargı, eleştiri yahut karalama yokken) nasıl oluyor da ''bu kafayla öyle algılaman çok normal'' şeklinde bir yargı belirtilebiliyor? Buraya ait olmayan, yaşadığım topraklara ciddi derecede yabancı gelen bir müzik türüyle, hem de en sertlerinden biriyle karşılaşmış birinin bu dyguları hissetmesi normal değil midir yahu? Bunun üzerine böyle tahrik edici, tacizkar ve ukala bir yorum yapmanın anlamı ne?? Bu adam bok mu attım? Metal müziği karaladım mı? Herhangi bir olumsuz fikir mi beyan ettim? Derdiniz ne yahuu?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...