Jump to content

Metal dinleyen varmı

Recommended Posts

Anlamadan metal dinleyenler özentidir.

Ritimden,melodiden,müziğin agresifliğinden hoşlanmak?Bunlar yeterli sebepler değil mi?Müzikten bahsediliyor,müzik dinlemek "anlamak zorundasın" gibi şartlara bağlanabilir mi?

İsterse anlamasın,keyif alıyor ve dinlemek,üzerine konuşmak istiyorsa o insanı aşağılama hakkını kim veriyor?

İnanan kişinin metalciyim demesi çok zor.

Türüne göre değişir.İnançlı bir black metal dinleyicisi bence de tutarsızdır;fakat kimsenin adamın iç dünyasına burnunu sokmaya hakkı yok.

Metal özel bi müzik. Herkes yorum yapamaz. Herkes dinleyemez. Biraz kapasiteyi aşmak lazım.

Elitizm rulz o zaman =P

Metal müziği,ego beslemek için dinleyen de olur,tam anlayamadan dinleyen de,hakkını vererek dinleyen de.Kimsenin müzik dinlemek için şöyle süper,böyle aşmış olması gerekmiyor.

Dersanede din karşıtı black metal dinleyip halay çeken abazalar vardı biliyor musun? Hatta kolbastı bile oynuyorlardı metal müzikle :D

Evet,aynı anda hem black dinleyip hem halay çekmeyi sevdikleri için linç edilmeliler.Bizim üstün kültürümüz böyle melez enikleri kabul etmez.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 212
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Alevi-bektaşi sazını, deyişlerini, Metin Kemal Kahraman, Mazlum Çimen, Mikail Arslan, Şiwan Perver, Erdal Erzincan, Zülfü Livaneli, sabahat akkiraz

Bak arkadaşım. Bunları bu konuda niye savunuyorsun? Yaran mı var? Sana bu konuda yaz diyen mi var? Git bunları savunacaksan yeni başlık aç. Savun. Bu başlıktan uzak dur dedik. Hala aynı şeyleri savunuyorsun.

He bir de bilmediğin işlere bulaşma. Rezil oluyorsun. Millet sana gülüyor burda.

Sitelerde Paylaş
Ritimden,melodiden,müziğin agresifliğinden hoşlanmak?Bunlar yeterli sebepler değil mi?Müzikten bahsediliyor,müzik dinlemek "anlamak zorundasın" gibi şartlara bağlanabilir mi?

İsterse anlamasın,keyif alıyor ve dinlemek,üzerine konuşmak istiyorsa o insanı aşağılama hakkını kim veriyor?

Türüne göre değişir.İnançlı bir black metal dinleyicisi bence de tutarsızdır;fakat kimsenin adamın iç dünyasına burnunu sokmaya hakkı yok.

Elitizm rulz o zaman =P

Metal müziği,ego beslemek için dinleyen de olur,tam anlayamadan dinleyen de,hakkını vererek dinleyen de.Kimsenin müzik dinlemek için şöyle süper,böyle aşmış olması gerekmiyor.

Evet,aynı anda hem black dinleyip hem halay çekmeyi sevdikleri için linç edilmeliler.Bizim üstün kültürümüz böyle melez enikleri kabul etmez.

iyi tamam ne dinlersen dinle. Git albatros gibi alevi sazı dinle, zülfü livaneli dinle. :D Hatta bunları da dinle. Alevi-bektaşi sazını, deyişlerini, Metin Kemal Kahraman, Mazlum Çimen, Mikail Arslan, Şiwan Perver, Erdal Erzincan, Zülfü Livaneli, sabahat akkiraz

Ulen başlığın içine ettiniz. :D Neyse böyle sataşmak daha zevkli oluyor. :D

+ Metal dinleyen zaten kendini aşmış olur. Metal dinlemek için kendini aşmasına gerek yok.

Sitelerde Paylaş

Renkler ve zevkler tartışılmaz derler.. Tabii ki de insanların müzik zevkleri de tartışılmaz..

Metal dinleyen biri aşmıştır felan diyen, ''Kırmızıyı seven insan aşmıştır, ulan hangi salak insan siyahı sever'' diyen biriyle aynı şeyi söylemiş olur..

Bu yüzden bu konulara pek takılmayın.

tarihinde sangre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Renkler ve zevkler tartışılmaz derler.. Tabii ki de insanların müzik zevkleri de tartışılmaz..

Metal dinleyen biri aşmıştır felan diyen, ''Kırmızıyı seven insan aşmıştır, ulan hangi salak insan siyahı sever'' diyen biriyle aynı şeyi söylemiş olur..

Bu yüzden bu konulara pek takılmayın.

metal müzik sadece renk değildir. Sadece renk olarak görenler de içine ediyolar metalin (müzik üretenleri diyorum). Onun için bu tarz şeylere takılmaman lazım...

Neyse sen yine de kafana göre takıl...

tarihinde Gucistenci01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Alevi-bektaşi sazını, deyişlerini, Metin Kemal Kahraman, Mazlum Çimen, Mikail Arslan, Şiwan Perver, Erdal Erzincan, Zülfü Livaneli, sabahat akkiraz

Bak arkadaşım. Bunları bu konuda niye savunuyorsun? Yaran mı var? Sana bu konuda yaz diyen mi var? Git bunları savunacaksan yeni başlık aç. Savun. Bu başlıktan uzak dur dedik. Hala aynı şeyleri savunuyorsun.

He bir de bilmediğin işlere bulaşma. Rezil oluyorsun. Millet sana gülüyor burda.

Arkadaşım; sen alıntıladığım yerlere cevap yazar mısın?

Konu başlığı ''metal dinleyenler var mı'' şeklinde genel bir başlık. Buradan ''metal uzmanları, fanatikleri var mı'' şeklinde bir anlam çıkmaz ebette, ben de dinlerim, ama fanatik değilimdir. Peki sen bana asıl ; sanırım deicede'i kendini en arıza hissettiğin zamanlarda dinliyorsun; diğerlerini tanımam ama o gurubu birkaç kere dinledim; sanırım Almandılar, bir arkadaş tavsiye etmişti. Binlerce paslı tenekenin bir araya gelip birbirine sürtüldüğü garip bir ses armonisi gibi gelmişti bana Uzun zaman oldu tabi, takriben 9 sene kadar önce... şekllinde naçizane bir anımı paylaştığım bir yazıya nasıl olup da

Hayret deicide ne masksatla dinledin merak ettim zira senin gibi metalden uzaktan yakından alakası olmayan birinin

death metalin kralını dinleyip yorum yapması çok garip ...ee bu kafayla teneke sesi algılaman çok normal

Bana burayı izah et önce; sen burada ne görüyorsun onu söyle?

Sitelerde Paylaş
metal müzik sadece renk değildir. Sadece renk olarak görenler de içine ediyolar metalin (müzik üretenleri diyorum). Onun için bu tarz şeylere takılmaman lazım...

Neyse sen yine de kafana göre takıl...

Sen bir nevi din olarak kabul ediyorsun sanırım :)

Sen de kafana göre takıl dostum.

tarihinde sangre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sen bir nevi din olarak kabul ediyorsun sanırım :)

Sen de kafana göre takıl dostum.

Bana karşı açıkça bir terbiyesizlik ve saldırı yapıldı; ancak bunu dahi anlamaktan uzak GÜÇİSTENCİ. Şimdi de ona cevap yazmak işine gelmediği için konuyu başka yönlere çekiyor. Yiğtiliğe bok sürülmesin aman :D

Sitelerde Paylaş
sanırım deicede'i kendini en arıza hissettiğin zamanlarda dinliyorsun; diğerlerini tanımam ama o gurubu birkaç kere dinledim; sanırım Almandılar, bir arkadaş tavsiye etmişti. Binlerce paslı tenekenin bir araya gelip birbirine sürtüldüğü garip bir ses armonisi gibi gelmişti bana :) Uzun zaman oldu tabi, takriben 9 sene kadar önce...

demişsin. Ben de senin iletine cevaben;

Hocam sen hiç metal dinlememişsin ki :)

demişim. Gayet şirin bi ifade. 9 sene öncenle sorunum yok benim.

Ama o iletinin ardından müzik konusunda çok bilmişlik yapmışsın. Nasihat vermişsin.

yorum yaparken önce yazılan şeyleri dikkatli okuyun arkadaşım
. demişsin. Bu ne demek yahu?. Kendini ne sanıyorsun sen? Daha metalden bi habersin. Karşındakini ahmak sanıyorsun.

Hatta yine büyük üstat demiş ki;

"kültür'' dediğimiz nedir, ne değildir adam gibi öğrenin, birkaç FOLKLORE kitabı okuyun mümkünse, sonra yorum yapın.

Hatta konuyla alakasız olarak

gibi kişilerini dinle demişsin. Bu ne demek? Müslüman mahallesinde salyangoz mu satıyorsun sen?

Kafan almıyo mu senin. Bu kaçıncı deyişim. <_< Metalden bi habersin. Burda metal konuşuluyo. Git savunacağın şarkıcı varsa başlığını aç savun. Ama senin kalbin mühürlü. :rofl: Yine aynı ahmaklığı yapacaksın. Ben de seninle bi güzel eğlenecem. :D

tarihinde Gucistenci01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
demişsin. Ben de senin iletine cevaben;

demişim. Gayet şirin bi ifade. 9 sene öncenle sorunum yok benim.

Ama o iletinin ardından müzik konusunda çok bilmişlik yapmışsın. Nasihat vermişsin.

. demişsin. Bu ne demek yahu?. Kendini ne sanıyorsun sen? Daha metalden bi habersin. Karşındakini ahmak sanıyorsun.

Hatta yine büyük üstat demiş ki;

İyi de kardeşim; benim muhatabım sen değilsin ki. Sendenönce, yazdığım o masumane anıma karşı andavallık edip dangalakça bir cevap yazan terbiyesiz herifti benim muhatabım. Sense hala o andavalın ve konunun buraya gelmesine neden olan diyaloğun cevabını vermiyorsun. Benim yazdığım masumane bir anıya verilen ''Hayret deicide ne masksatla dinledin merak ettim zira senin gibi metalden uzaktan yakından alakası olmayan birinin

death metalin kralını dinleyip yorum yapması çok garip ...ee bu kafayla teneke sesi algılaman çok normal bu terbiyesizce cevaba söyleyeceğin bir şey var mı arkadaşım? Zaten konuyu zıvanadan çıkarak bu tahrik edici ve tacizkar cevaptır. Benim yazdığım ilk iletiye böyle bir cevap niye verilir? Ben bu sözleri hakketmek için ne demişim yahuu? Sen bana desen ki ''ben bundan on sene önce Kafka'yı okudum; ama düzensiz, rastgele yazılmış bir roman gibi geldi, öyle hissettim'' ; benim de sana ''senin de zaten çapın bu kadar, senden ne beklenir'' mi diyeceğim? Neden bu terbiyesizliği anlamamakta ısrar ediyorsun?

Yahuu, konunun senle ilgisi yok; sen o adamın DADISI MISIN be mübarek adam :) Benim derdim o adamın bana ettiği terbeyesiz ve ukalaca sözle ilgili. Üstelik, yaptığı sanki çok matah bir şeymiş gibi, ukalalık etmeye de devam etti. Senin dediklerinle bunun ilgisi ne ? 50 seferdir sana bu durumu açıklıyorum;üstelik de tane tane yazıyorum. Arkadaşım bu terbiyesizliğe sözün yoksa, benim de muhatabım sen değilsin. Ben de sana doğal olarak ''anlama özürlü'' derim, çünkü 50 seferdir anlattım. Olayı başlatan iletileri yazdım; sen hala neyin hesabını görüyorsun bana? Var mı kardeşim bu densiz adama bu densiz iletiye bir sözün? Yoksa çek git yahuu, senle muhatap olan kim...

Sitelerde Paylaş
  • 11 years later...

Şu şarkı dinlenmez mi be! Hele ki bu ses efsane. Sanırım Hakan Aysev'in sesiymiş. Tek kelimeyle harika. 

Almora'yı bu kadar geç tanımak da ülkenin ayıbı olsun. Mutlaka dinleyin. İsimden ne hakkında olduğunu anlamışsınızdır sanırım. 

Soruya cevap verecek olursam eğer; metal dinlemek bir gelenektir. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...