Jump to content

Metal dinleyen varmı

Recommended Posts

• İleti 212
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bu manowar sarkıların sozlerını yazarken "blood,steel,metal,fire,kingdom" gibi sözcükleri kenara not alıp sonrada aralarına bir kaç bağlaç yerşetirip hazırlıyor diye geyik yapardık zamanında arkadaslarla

Evet ama guzel yinede, bence inanilmaz, 9 yasindan beri dinliyorum non-stop, simdi 28 yasindayim..

Cok emekleri var bende

Sitelerde Paylaş
Evet ama guzel yinede, bence inanilmaz, 9 yasindan beri dinliyorum non-stop, simdi 28 yasindayim..

Cok emekleri var bende

norveçli immortalda aynı sadece onlar "winter,demon,grimness,fullmoon" türü sözcükleri yeğliyor.

neyse bendende bir kaç tavsiye gelsin:

Mgla-further down the nest(damar black metal)

"gerçi yukarıdaki gruplara bakınca pek beğenilceklerini sanmam"

tarihinde Isenbuka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sozlerinden cok nasil o sozleri soyledikleri onemli benim icin. Manowar solisti Adams Muzikallerde rol alan bir ses sanatcisi zaten. Phantom of the Opera 'yi soylemesine bakarmisin? Daha once rol alanlara tas cikartmis burada..

kalabaligin sarkiya katilanin o oldugunu anladigi zaman verdigi tepki de ayri.. :D

http://youtube.com/watch?v=bkkHp26w9no

Bu adam sesini gerektiginde sevecen, gerektiginde korkunc yapabilen bir adam..

Sitelerde Paylaş

Ben biraz eski kaldım:

Slayer,

Sepultura,

Napalm Death,

Bolt Thrower,

Pestilence,

Obituary,

Massacra,

Cancer,

Death,

Cannibal Corpse,

Defecation,

Believer,

Exhorder,

Metallica,

Megadeth,

Annihilator,

Motörhead,

Accept

ve elbette

Deicide

Dark, Power ve Doom pek bana göre değil. Thrash, Speed, Death ve Grindcore'dan ise asla vazgeçmem..

Sitelerde Paylaş
Hip-hop, heavy, metal ve s... Iğreniyorum bu gürütltülerden...

Teessüf ederim sevgili Rexino! Hayır, metal müziği gürültü diye nitelemenden ötürü değil, hip-hop denen iğrençlikle aynı cümle içinde ortak bir yüklemle kullanmandan dolayı!

Sitelerde Paylaş
Ben biraz eski kaldım:

Slayer,

Sepultura,

Napalm Death,

Bolt Thrower,

Pestilence,

Obituary,

Massacra,

Cancer,

Death,

Cannibal Corpse,

Defecation,

Believer,

Exhorder,

Metallica,

Megadeth,

Annihilator,

Accept

ve elbette

Deicide

Dark, Power ve Doom pek bana göre değil. Thrash, Death ve Grindcore'dan ise asla vazgeçmem..

Oo bunlar baya eski sayılır metal müziği insanlara tanıtan gruplar bunlar hepside süper

Sitelerde Paylaş

20 sene ye yakın zamandır geniş rock yelpazesinde bir o yana bir bu yana gittim. Bi dönem hard rock ve glam daha çok sever oldum, bi dönem heavy metal, son 5-6 senedir neredeyse tamamen thrash metale

gönül vermiş durumdayım. Dönem dönem amerikan, dönem dönem de alman thrash metalini huşu içerisinde dinleyip, olamaz bu ne ya, yok artık diye bağırarak şaşkınlığımı dile getiririm. İmzamı da oluşturan

Kreator'ın ""second awakening" şakısında yazdığı tarzda sözleri okudukça gaza gelirim ne güzel de yazmışlar derim, internete girip graspop'un, wacken'in tarihlerine bakarım, naapsakta izni bu döneme getirsek

diye sinsi sinisi planlar yaparım, metali severim.

Sitelerde Paylaş

Bende bir liste yapayım,eksik kalmıyayım:

Judas Iscariot

(eski)Darkthrone

Mgla

Malign

(eski)MayheM

Armagedda

Bloodline

Dolorian

(eski)Shining

(eski)Forgotten Tomb

(eski)Manes

Funeral Mist

Triumphator

Strid

(eski)Watain

Von

Beherit

Zyklon B

(eski)Bathory

(eski)Bethlehem

Bloodsoil/Fucking Funeral

Sodom ilk Ep

Slayer ilk Albüm

(eski)Carpathian Forest

Sitelerde Paylaş

Aslında rokçı karakter çözümlemesi ve sınıfladırması da iyi giderdi Nietzsche analizinden sonra ama yorgunum efendim. İlerinde inşaallah efendim. :-)

Deicide, sevgiler. :-) Ben classic (ve türevleri) ve jazz (ve bir kısım başka tarzlar ile karışımları) dışında hepsini dışlıyorum. Hip-hop konusunda vallahi haklısın, onu daha da alt sınıfa dahil etmek gerek, bir de zencilerin özgürlük mücadelesi filan diyorlar ya sinir oluyorum. Size Nietzsche okuyup, ona bağlanan tipler üzerine analizimi okumanızı önereceğim naçizane, aslında buradaki Z.Ö.M. tepkisi de oradaki tepki ile aynı psikolojik temelleri içeriyor.

tarihinde Rexino tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dinlediğim bazı klasik müzik ustaları vardır. Sovyet döneminde yetişmiş kompozitörleri de katmak gerek... Başta Çaykovski olmak üzere, Rachamaninov, Stravinsky, Prokofiyev, Kabalevski ve s... Son dönem çıkanlardan pek hazzetmem. Kızlardan kurulu gruplar, dejenere tiplerden oluşmuş ne idüğü belirsiz müzik yapanlar filan... TATU'dan gir, Serebro'dan çık...

Ya siz? Özellikle filmler hakkında düşüncelerinizi de merak ediyorum, ben film izlerim bol... :-)

Bu arada Rus müziğinden etkilenmiş, bir bakıma iç-içe geçmiş azeri, gürcü ve ermeni müzikleri de var. Bizim de bir takım iyi klasik müzik yapan üstatlarımız vardır. :-)

tarihinde Rexino tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...