Jump to content

Metal dinleyen varmı

Recommended Posts

Klasik müzik sevmeyen var mı ki? :)

Bir defasında bir köy kahvehanesinde, kahvehaneyi işleten adam tv kanallarını zaplarken TRT yi açtığında, masalardan birinde oturan bir adamın "Yahu Yavuz değiştirme de biraz kafa dinleyelim" dediğini duymuştum. Klasik eserler bence beğeni sınırlarını aşıp hemen hemen tüm insanlara hitap edebildiği için klasik olabilmiştir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 212
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Eskiden metal dinlerdim, Dio, Malmsteen, Metallica, Manowar ama şimdi bünye kaldırmıyor daha çok slow rock dinleyebiliyorum, Dio'nun ve hatırladığım kadarıyla Manowar'ın harika slowları vardı. Yine eskilerden bir hoş sada olarak hala daha zevkle dinlediğim Deep Purple, Rainbow, Led Zeppelin, Guns N Roses ve Dire Straits var ama tabi bunlar metal değil, rock, hard rock ve ne tesadüfse hepsi de İngiliz.

Şunu da belirtmek istiyorum, tüm ergenlik dönemim neredeyse yabancı müzik dinleyerek geçti, türküden ve sanat müziğinden zerre hazetmezdim, herhalde "kendi kültürüne tepeden bakarak üstün olduğunu sanma" kompleksine sahiptim bilemiyorum ama 30'lu yaşlardan sonra türkü dinlemekten zevk almaya başladım. Sanat müziği ise öyle olmadı, sadece sakinleştirici etkisinden faydalanıyorum o da şöyle oluyor, baktım ki trafik beni geriyor ve fonda da RadyoOdtü/Capital FM bu gerilime katkıda bulunuyor, hemen Bektaşlar FM/Trt 4 açıyorum, tavsiye ederim :)

Sitelerde Paylaş
metal delikanlı adamı bozar.satanist müziğiğ gibi geliyor bana

giygiy musik adami bozar. Erkek muzigi sert olur.

Sert muzik icin sert adam olmak lazim

sarkinin adi "Savas Marsi" Ay isiginda hucum eden atlilarin gozunden soylenmis..

Kaldirabildigimin iki katini kaldiriyorum bu sarki calarken.. iste motivasyon

Savasci ruhlu bir insan 1.24uncu saniyedeki o girise dayanamaz

Ramazan icin Yigit bir Mars

tarihinde C3PO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Metal dinleyen arkadaşlara arada bir Arif Susam,Ümit Besen,Attila Kaya vb. dinlemelerinide öneririm,doom metali bile solda sıfır bırakan damar şarkıları vardır.

valal hoşumua gitse dinlerim bunları ama hiç hoş değiller.

Sitelerde Paylaş
Ümit Besen falan da dinlerim ben yeri geldiği zaman. Pop hariç her şeyi dinlerim beğendiğim sürece ama metalin üzerine müzik tanımıyorum kesinlikle.

Abi aşk acısı ve alkolün kombinasyonunu tecrübe eden bir çok insan,A.Susam,Ü.Besen,A.Kaya,T.Tuncel gibi sanatçıların değerini bilir ama zevkler ve renkler tartışılmaz tabi.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

marlıyn mansonu sevmem hiçde tasvif etmem iğrenç bir yaratıktır kendisi aynı zamandada satanisttir(satanıst değil demeyin Conrad Robury ile çekilmiş bir çok resmi var) böyle bir yaratığı nasıl dinliyorsunuz anlamıyorum bunu dinleyeceğime domuzun sesi ni dinlerim daha hoş gelir kulağıma..

AYrıca metal dinlerim yasvif ettiğim grupler ise:

chidren of bodom

mettalica

sum 41

sepultura

slayer

venom

within temtation

korn...

Sitelerde Paylaş

Urıah heep ,deep purple ile başladığım metal yolcuğunda

dozu artırarak tam gaz gidiyorum hevy,speed,trash,doom,black

her türünü dinlerim ağılıklı olarak death ve brutal death

dinlerim Obutuary,Napalm death,Kretator,Death

Cannıbal corpse, Six fitth under, Carcass,Exsodus,Deicide

bu gupların bende ayrı bir yeri vardır

şu sıralar dinlediğim guplar

Aborded

Agressor

Angel corpse

Atro cıty

Avulsed

Adramelech

Amon amarth

Abıgor

Aborym

Abyssıc hate

At the gates

Amatris

Another messıah

Being

Benigted

Catamanıa

Core

Cramıtıon

Devıan

Dark age

Dany the urge

Daranged

Dark tranqulıty

Grınd

Gorgoroth

Hıpocrısy

Ikuınen

Inalth

Imperıal sodomy

In nomıne

In slumber

Infınıted hate

Internal bleedıng

Kalmah

Lethora

Marduk

Malevolent creatıon

Mevadıo

Mumakıl

My graın

Novembers doom

Never more

Orpened land

Obliteration

Orıgın

Pandemonium

Repulsive Carnivorism

Rytmihairio

Secrecy

Samael

Sentenced

Rottıng christ

Thecrown

Tombthroat

Wulfar

listeyi fazla uzatmayayım... :P

Sitelerde Paylaş

Metal demişken 13 temmuzdaki Judas Priest konserini de unutmamaklazım.

Uzun yıllardır dinlediğim bu güzide metal grubunu izleyebilmek için iki şansım var

1- İznimi o döneme denk getirip Türkiye' ye gelicem.

2- Türkiye'de ki konseri boş verip buraya gelmelerini beklicem. (CEZAYİR)

Sanırım ilk seçenek daha mantıklı duruyor.

Sitelerde Paylaş

marilyn manson ve grubundaki ler ünlü seri katil isimlerini takma ad olarak kullanıyor. Marilyn Manson bir Charles manson hayranı olduğu için adını almış. Bazılarıda kalkıp farimdir çok severim falan diyo, kafanız güzel heralde, yada mantık aynı çalışıyo (potansiyel seri katillermi var yoksa aramızda).

Ateist arkadaşlar tamam ateistsinizde bukadar olmayın bee :)

Sitelerde Paylaş
Metal gibi müzik türü yok bence..Metallica nın gelmeside yalan oldu halen ses seda yok :(

metal müziğe nasıl yok diyorsun ,anlamdınm neye daynarak diyorsun açıkalrmısın

AYRICA;metallica'da 27 temmuzda istanbul alisamiyen stadyumuna gelicek.

Biletler bundan 2-3 hafta önce satışa sunundu bile.

inan mıyorsan burdan baka bilirsin

june27 istabul tour yazıryor

http://www.metallica.com/page.asp?id=13367

Sitelerde Paylaş
marilyn manson ve grubundaki ler ünlü seri katil isimlerini takma ad olarak kullanıyor. Marilyn Manson bir Charles manson hayranı olduğu için adını almış. Bazılarıda kalkıp farimdir çok severim falan diyo, kafanız güzel heralde, yada mantık aynı çalışıyo (potansiyel seri katillermi var yoksa aramızda).

Ateist arkadaşlar tamam ateistsinizde bukadar olmayın bee :)

Albümlerini dinledin de mi böyle yorumlar yapıyorsun , yoksa önyargılarınla mı ? Sarkıları gayet güzeldir , dinlenesi sarkılardır , satanist olmasını müslüman olmasına tercih ederim o ayrı meseledir .

Bunu dinleyeceğime domuzun sesini dinlerim demis birisi , sen görüntü ile sesi karıstırıyorsun sanırım , adamın sesi gayet dinlenesidir .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...