Jump to content

Metal dinleyen varmı

Recommended Posts

Astur, abi sana Yngwie Johann Malmsteen öneriyorum... Atais olmasam tapardım kendisine... :huh::blink::D

Yngwie babayı sevmesine severim, Rising Force ve Eclipse ve Trilogy albümleri süperdir ama bir yerden sonra tüm eserleri aynı gelmeye başlıyor, kendini geliştirememiş gibi geliyor, tabi teknik anlamda demiyorum bunu, Yngwie abimiz hayvandır :)

Bu ara konsere gelmiyor esas, epey sık gelirdi eskiden. İlk Yngwie konserime gittiğimde epey gençtim, baya da etkilenmiştim, sonra o yüzden 1 sene falan neo-klasik shred takıldım gitarda, ama bir yerden sonra o biraz sıktı; neyse yine de konserleri epey eğlencelidir, umarım yine gelir ve bizi dağıtır :)

Enstrümental rock konusuna hiç girmeyelim, zira esas takıntım odur, gitar çalmanın zararları :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 212
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Astur, abi sana Yngwie Johann Malmsteen öneriyorum... Atais olmasam tapardım kendisine... :huh::blink::D

Ben metal müzik babında bir tek Marilyn Manson ve Rammstein dinliyorum, metal müzikten çok da anlamam. Zaten Rammstein'da en çok sevdiğim şarkının 'Ohne Dich' olması da bunu kanıtlıyor :D

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

hayatımın anlamı olarak atfettiğim şarkıdır.. metalle tanışıklığımda bu şarkıdaydı.. eski sevgilimin bu şarkıyı sevdiğini öğrendiğim anda daha çok sevmiştim.. size hediyem olsun madem..

msn grupta konuşurken birden geliverdi aklıma.. :D

Sitelerde Paylaş

Bu glam'e girer aslında, ama olsun bu ara taktım kafayı günde 10 kere dinliyorum, USC sonumu hayır etsin.

http://www.youtube.com/watch?v=C2X8ub_1pSs

Good to be bad B)

Sitelerde Paylaş

Cok otantik bir klip :)

Bu adamlar "cevreci metal" yapiyorlar. Surekli agaclari, ormanlari koruma hakkinda sarki soyluyorlar.

Ben cocuklugumdan beri metal, ozellikle Manowar dinlerim ama metalci goruntusunu hic bir zaman kendime uyarlamadim. O yuzden insanlar sasirir ben "metal severim" dedigim zaman.. :)

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...

Ooooo bayağı özenti varmış burda yaw. Death metale metal değil diyen, çoluk çocuk müzikleri dinleyen. vs. Ama iyi metalciler de var. Onların hakkını yemeyelim.

Size özentileri sayayım. Korn, P.O.D., System of a down, Cradle Of Filth, HIM, Marilyn Manson, Slipknot, Linkin Park, Limp Bizkit... Şimdilik bunlar yeter. Bunlar da tür olarak metaldirler. Ama bunları özentiler dinler. Genelde dinci metalciler dinler bunları. Eğer inançlı ve bunların dışında bir metalci dinliyorsa o extra, multi double özentidir. Gerçi bunları bile dine inanan kimse dinleyemez. Bunları dinlerken bile seçici olmak zorunda. Şarkılarının yarısı din karşıtı, satanist, dinin karşı olduğu şeyleri öğütlüyor.

Mesela bi tane abaza burda. http://eksiportakal.blogspot.com/2008/05/s...zm-ve-rock.html

Daha dininden habersiz, biz dine tapıyoruz deyip de rock müziği (heavy metal demesi lazım) seviyoruz demek hangi aklın karıdır?

Metal dinleyicisi öyle kuran dinler gibi dinlemez. Dinlediğini anlayarak dinler. Anlamadan dinleyenler hiç dinlemeseler daha iyi. Anlamadan dinlerseniz din karşıtı black metalle halay bile çekebilirsiniz. :D

Thrash metali pek sevemiyorum. Genelde kanlı müzikler yapıyorlar. Dinleyen de "Bunlar her gün insan kesiyorlar." diye düşünür. Dinlediğin öyle uzaya uçan değil hayatında yaşayabileceğin şeyler olacak. Katliam, soykırım, adam öldürme, vs. Bunları yapamazsınız zaten. Bu tarz şarkıları konu edenleri de dinlemiyorum. İnsanların yapabileceği, uçuk olmayan konular güzel olur.

Hard rock/Heavy metal yapanlar da sıkıyo artık.

Metalcore da iğrenç. Bağır bağır dur. Hiç mana yok.

Brutal vocalli olanlardan da nefret ediyorum. Köpek gibi havlıyorlar. Hiç estetik yok. Sevene de saygı duyarız. Yapacak bişey yok.

Black metal metalin en zirvesidir. Herkes o zirveye ulaşamaz. Ateizmi bile bırakmak lazım ulaşmak için.

Ben daha çok senfonik/melodik black, senfonik/gotik, endüstri, gotik/doom, bazen dark ambient black, black, melodik death metali falan seviyorum.

Dimmu Borgir, Burzum... Bunlar efsane gruplar.

Old Man's Child, Bishop Of Hexen, Catafalque, In Flames, Fear Factory, Slayer, Flowing Tears, Satyricon, Delain, Sirenia, After Forever, Rammstein, Venom, Bathory, Dark Funeral, Naglfar... Şimdilik aklıma gelen bunlar.

tarihinde Gucistenci01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bende metal dinlerim,sadece metal değil tabiki,ama ağırlıklı olarak metal ve metal müzik türevleri hoşuma gider.İyiki tanışmışım zamanında metal'le yoksa hayat çekilmez olurdu,be=)

Dİnlediğim bazı gruplar;

Opeth,pantera,cradle of filth,dimmi borgir,black sabbaht,in flames,iced earth,judas priest,iron maiden,remembering never,mayhem,marduk,epica,deicide..............

Ruh halime bağlı olarak dinliyorum :D

tarihinde modafinil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bende metal dinlerim,sadece metal değil tabiki,ama ağırlıklı olarak metal ve metal müzik türevleri hoşuma gider.İyiki tanışmışım zamanında metal'le yoksa hayat çekilmez olurdu,be=)

Dİnlediğim bazı gruplar;

Opeth,pantera,cradle of filth,dimmi borgir,black sabbaht,in flames,iced earth,judas priest,iron maiden,remembering never,mayhem,marduk,epica,deicide..............

Ruh halime bağlı olarak dinliyorum :D

sanırım deicede'i kendini en arıza hissettiğin zamanlarda dinliyorsun; diğerlerini tanımam ama o gurubu birkaç kere dinledim; sanırım Almandılar, bir arkadaş tavsiye etmişti. Binlerce paslı tenekenin bir araya gelip birbirine sürtüldüğü garip bir ses armonisi gibi gelmişti bana :) Uzun zaman oldu tabi, takriben 9 sene kadar önce...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...