Jump to content

'Dürüst müsün?'

Recommended Posts

Bu forumdaki ateistlere bunu bir türlü anlatamıyoruz.Şimdi sizin kafanızda şöyle bir önyargı yerleşmiş."kuranda tevratta ve incilde ifade edilen hususlar insanlık tarihi boyunca hiç ifade edilmemiş hususlar olmalı" tüm testlerinizi buna göre yapıyorsunuz uzak doğu dinlerinde de bulduğunuz bir takım benzerlikleri ahaa buldum diye imalı imalı anlatıyorsunuz

Aslında bu kuranın sürekli altını çizdiği bir gerçeğin teyididir o gerçek de tüm kavimlere mutlaka bir uyarıcının önderildiği gerçeğidir.

Tabi bunu kabul etmenizi beklemiyorum ama bu olayın mantığını anlatmaya çalışıyorum. yaratıcının insanlık tarihi boyunca uyarıcı göndermesinin doğal sonucu olarak o uyarıcıların dünyanın çeşitli yerlerinde mesajlarına rastlanılması gayet normaldir.o mesajlarin bize göre bir kısmı orjinalliğini korumuş bir kısmı çarpıtılmış bu ayrı bir tartışma konusu

Farkındaysan bu söylediklerin peygamberlik iddiasına eleştiri olarak getirilebilecek bir durumdur.

Çünkü ortada bir tanrı yok ama habire vahiy aldığını iddia eden ve eskilerin yazdıkları felsefi gerçekleri modifiye edip satmaya çalışan birleri vardır.

Sitelerde Paylaş

Farkındaysan bu söylediklerin peygamberlik iddiasına eleştiri olarak getirilebilecek bir durumdur.

Çünkü ortada bir tanrı yok ama habire vahiy aldığını iddia eden ve eskilerin yazdıkları felsefi gerçekleri modifiye edip satmaya çalışan birleri vardır.

:) yine anlatamadım

Sitelerde Paylaş

Siz ise bir tanrıya tapmadığınız halde müslümansınız bu nasıl oluyor?

Daha nasıl açıklayalım müslüman olmadığınızı ...

Biraz cesaret!

Tapmaktan ne anladığına bağlı.Kimyasal tortuların anlıyabileceği bir durum değil.

Cesaret mi ? Kimden senden mi korkuyoruz dersin ? değişik nickle gelip tanrıya sövmek çok mu zor ?

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...