Jump to content

Kadınları sakat bırakıncaya kadar dövün!

Recommended Posts

Şu benim eklediğim anketleri beğenmeyenlerle bir gün İstanbul'un ara semtlerinde bir dolaşsak da Türkiye'nin durumunu bir anlasak, açığa kavuştursak diyorum :)

(Ciddiyim)

Ve sürekli düştüğüm bu notu tekrar düşeyim; ''uç noktalarda konular açılmıyor, altına uç şekilde yazılar yazılmıyor olsa, o anketleri eklemek yerine başka şeyler yazmış olabilirdim''.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 238
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu haberden heralde kadınlar dayak yemeyi hakediyor sonucunu çıkardın o mikroskobik beyninle :)

Senin beynin olsaydı o yazıyı neden eklediğimi anlardın ama olmadığı açık olduğundan sana bir şey diyemiyorum, yani o gruba girdiğin açık.

Sitelerde Paylaş

Senin beynin olsaydı o yazıyı neden eklediğimi anlardın ama olmadığı açık olduğundan sana bir şey diyemiyorum, yani o gruba girdiğin açık.

Amacınız nedir? erkeklerinde ezildiğini kanıtlamak mı?

Sitelerde Paylaş

Amacınız nedir? erkeklerinde ezildiğini kanıtlamak mı?

Erkeğe yönelik şiddet (fiziki değil) için bir anket var mı? sorusuna bir cevaptı yalnızca, elbetteki erkekler de şiddet görüyor.

Esther Vilar'ın ''Kölenin Mutluluğu; Kadının Dünyası; Erkeğin Rüyası'' adlı kitabından bir alıntı eklemiştim foruma.

Kitabının çıkmasıyla şiddetli tepkiler, ölüm tehditleri alıyor, tüm kadınlar, özellikle kadın hareketi başta olmak üzere kendine düşman oluyor ve kendisine ''ayrımcı'' ''kadın düşmanı'' ''faşist'' gibi yakıştırmalar yapılıyor, Almanya'dan göç etmek zorunda kalıyor.

Kadın resmen erkeği kullanıyor diyor, kısmen aynı düşünceleri paylaştığım için ekliyorum, buyrun okuyun;

''Kadın Nedir?''

(Devamını da eklemek lazım aslında)

Sitelerde Paylaş

Kadına yönelik şiddet, amenna.

Erkeğe yönelik şiddet (fiziki değil) için bir anket var mı?

Bu konuda bir anket var mı bilmiyorum ama sistemin erkek üzerinde de baskısı var.Ama hazcı kültür kadın bedenine daha baskın.

Kadına yönelik baskı güzellik,dişilik ve şiddet üzerinden yapılıyor.Kadın hem arzunun hem de şiddetin nesnesi.

Batı'da yaşayan ve belirli bir sosyo ekonomik statüye sahip kadın bile aldatılmamak için kendi bedenine müdahele edip gerekli ya da gereksiz estetik cerrahiye başvurabiliyor.Kadının kendine yönelik bir şiddet girişimidir bu.(çoğu kez)

Medya'nın pompaladığı yeni güzellik ikonlarıyla kadın,idealize edilen ölçülere sahip olmak en azından yaklaşmak istiyor.İdealize edilen bu ölçüleri "ister"hale getiriliyor.Bu da bir korku kültürüdür.

Sitelerde Paylaş

Müslim ve Kuran inanırı olarak ateistlerden bariz farkım:

erkek eşini dövebilir

erkek dört eş ile evlenebilir

fahişelik kötü bir meslek değildir, kötüdür, bu müessese var olmamalıdır.

İroni yapmıyorum.

Yalnız Bektaşi'nin dediği gibi:

"Namaz kılmayın"

Yani o eylemin yada eylemsizliğin oluşmasını sağlayan şartları ele almazsan herşeyi yanlış anlarsın.

Evet, bu şartlar kıvırma yalanma falan değil. Kuran'ın ideolojik bir çözümler silsilesidir.

:)

Ne kadan hoş yazmışsın puppet, sana buradan kocaman bir teprik koyuyorum (burayı gülelim diye yazdım) :D

Gerçekten çok hoş ve doğru bir bakışla yazmışsın. Ama kaç kişi anlar burda anlatılan sayfalarca yorumu, kaç kişi farkına varır bilemem. Gerçi ben çok yüksek bir oran bekliyorum. Zira bir müslüman hanım olarak akıl ve zeka seviyem buradaki üyelere bakınca ortalamanın çok altında kalıyor ya. :) Hadi hayırlısı.

Selam eder gözlerinden öperim...

Kimse bir başkasının düşüncesine saygı duymak zorunda değildir.Bu başlıkta olduğu gibi pek çok başlıkta ben jadı'yla tartıştım.Ben bilgilerime,deneyimlerime göre doğru olduğunu düşündüğüm bir fikri savunurum elbette,herkesin de böyle bir hakkı var.

Fakat bu başlıkta jadı'nın Serare'ye verdiği tepki çok normal.Aynı şeyleri ben de düşünüyorum çünkü.

Ben inançlı bir insan iken diyorum ki,bakın şayet kuran'da ilgili ayette geçen darabe fiili vurmak(dövmek)anlamına geliyorsa bile biz bunu böyle yorumlayamayız.Zaman değişmiştir,koşullar değişmiştir,biz de değişmek zorundayız.

Hala dayak yemeği isteyen,hakeden kadınlar var diyerek aslı nesli belli olmayan anketleri buraya taşımakta ne oluyor?

Apaçık kadına yönelik şiddeti haklaştırmak,meşrulaştırmak demektir bu.

Kaldı ki bizim ülkemiz cok vahim bir durumda.Bir yanda milyonlarca okuma yazmayı bilmeyen kadın diğer yanda öğle arası botox seanslarına koşan kadınlar..Bir paradoks haline gelmiş Türkiye'de kadın.

Uç noktalardaki bu kadınların hepsinin başka gerçeği var.Ben eminimki üç beş anomali kadın dışında hiçbir kadın dayak yemeyi hakettiğini falan düşünmez.

Serare'nin verdiği linke baktım ve sonuna kadar okuyamadım bile.Kadın ancak bu kadar aşağılanabilir..yuh diyorum sadece..

Sevgili zensen'im,

Serarenin yanlış anlaşıldığını düşünüyorum. Onu savunacak değilim ama düşüncemi belirteyim. Neyse o konu başka zaten.

Drb, kavramlar sözlüğüne baktığında seyahat anlamına da gelir. Bunu göreceksin.

Ayetler maalesef emevinin oyuncağı olmuş, onların uzantısı gelenekçi mealcilerin de bizler kurbanıyız.

Selamlar canım...

Sitelerde Paylaş

"""""Yukarıdaki parantezleri gördünüz değil mi? Hiç bir kitapın tercümesinde böyle binlerce parantez gördünüz mü? Binlerceyi bırakın, hiç bir kitabın tercümesinde, Kuran'ın tercümesinin onda biri kadar parantez gördünüz mü? Görmediniz değil mi? Gören varsa göstersin. Pekiyi Kuran'ın tercümesi neden bu kadar parantez dolu?"""""

Bu ne biçim konu ?

Arapça dilinin zenginliğinden haberin yok mu ?

Çevirinin, hiç bir zaman orjinali karşılayamayacağını göremiyor musun ?

Bu parantezleri neden KURAN-I kerim e mal ediyorsun ?

konu açmak ne kadar basit ve seviyesizleşti .

Yetkililerin, bu konu açma konusuna eğilmeleri gerekir, saçma konular bu forumun ciddiyetini baltalıyor.

Sitelerde Paylaş

Erkeğe yönelik şiddet (fiziki değil) için bir anket var mı? sorusuna bir cevaptı yalnızca, elbetteki erkekler de şiddet görüyor.

Esther Vilar'ın ''Kölenin Mutluluğu; Kadının Dünyası; Erkeğin Rüyası'' adlı kitabından bir alıntı eklemiştim foruma.

Kitabının çıkmasıyla şiddetli tepkiler, ölüm tehditleri alıyor, tüm kadınlar, özellikle kadın hareketi başta olmak üzere kendine düşman oluyor ve kendisine ''ayrımcı'' ''kadın düşmanı'' ''faşist'' gibi yakıştırmalar yapılıyor, Almanya'dan göç etmek zorunda kalıyor.

Kadın resmen erkeği kullanıyor diyor, kısmen aynı düşünceleri paylaştığım için ekliyorum, buyrun okuyun;

''Kadın Nedir?''

(Devamını da eklemek lazım aslında)

Serare yazının tamamını okumadım.Boş bir vaktte okuyacağım inşallah.Yalnız kadın bu rolü neden belirlemiştir bunu da düşünmek lazım.Erkeğin baskıcı ve şekilci tutumuna karşın bu stratejiyi seçtiğini düşünüyorum.Toplumun erkeğe biçtiği güçlü olma mecburiyeti bence biraz fazla abartılı gelmiş.Kendinden zeki kadını kaldıramayan erkekler kadınların daha az zeki fakat görsel olarak daha iyi olanını seçmişler kanımca.Tamamen arz ve talep meselesi.Kadını böyle davrnmaya iten bir erkek.Sonrasında ceremesini çeken de yine bir erkek.Çünkü insanın başına gelenlerin tümü kendi kazancıdır.

Sitelerde Paylaş

Müslim ve Kuran inanırı olarak ateistlerden bariz farkım:

erkek eşini dövebilir

erkek dört eş ile evlenebilir

fahişelik kötü bir meslek değildir, kötüdür, bu müessese var olmamalıdır.

İroni yapmıyorum.

Yalnız Bektaşi'nin dediği gibi:

"Namaz kılmayın"

Yani o eylemin yada eylemsizliğin oluşmasını sağlayan şartları ele almazsan herşeyi yanlış anlarsın.

Evet, bu şartlar kıvırma yalanma falan değil. Kuran'ın ideolojik bir çözümler silsilesidir.

Bu konuyu açalım diyorum bütün şıkları ile beraber :)

Sitelerde Paylaş

Bergüzar abla drb'nin gitmek ve ayrılmak anlamlarına da geldiğini biliyorum.Ama özellikle ima ettim dedim ki dövmek anlamında bile kullanıldıysa biz bu şekilde yorumlayamayız.

Serare'yi "yanlış anlamış"olmayı çok isterim.Sorun benim anlayış kıtlığım olsun inan ziyanı yok.

Çünkü bir kadın her nasıl olup da "bu dayağı hakettim"diyebiliyorsa baskının dik alasını yaşamaktadır halen.Bunu görebilmek için peygamber olmaya gerek yok :)

Sitelerde Paylaş

Bergüzar abla drb'nin gitmek ve ayrılmak anlamlarına da geldiğini biliyorum.Ama özellikle ima ettim dedim ki dövmek anlamında bile kullanıldıysa biz bu şekilde yorumlayamayız.

Serare'yi "yanlış anlamış"olmayı çok isterim.Sorun benim anlayış kıtlığım olsun inan ziyanı yok.

Çünkü bir kadın her nasıl olup da "bu dayağı hakettim"diyebiliyorsa baskının dik alasını yaşamaktadır halen.Bunu görebilmek için peygamber olmaya gerek yok :)

Ya ben serare'nin sorununu yazdım zensen, yorumlarına başka neden aramaya gerek yok. Gerçekten bak

Sitelerde Paylaş

Zensenim sen demi brütüs ?

Serare'yi savunmak bana düşmez kendisini gayet güzel savunuyor fakat ''bu dayağı haketim '' gibi bir mana yok söyleminde.Hayırdır birşeyler oldu herkes bir yanlış anlama pozisyonuna mı girdi ?

Yoksa benim anlamadığım bir şeyler mi var ?

Yukarıdki bariz hakaretlerin sahibini savunma gereğini nerden duydun hiç anlamadım gerçekten.Bir ömür tecrubeye kafii değilmiş sözü geldi birden aklıma.

Sitelerde Paylaş

jadı ve serare, burası kadınlar hamamı değil, gidin başka yerde kavga edin:)

Yorumlarınız , insanların değerli zamanını boşa harcıyor.

YOk efendim erkeğini beğenmiş de, yok efendim başka erkeklere sulanmamış da ...

Magazin yok hanımlar , dedikodu yok .

Yönetimden rica ediyorum konu altına yazılanları silsinler lütfen.

O şahıs jadı yapıyor tüm iğrençliği.

Bunlardan korkulur.

Pisliğin bu derecesi.

tarihinde Serare tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

noir ben bergüzar'a cevap verdim.

Jadı'yı savunduğumu nerden çıkardın?Jadı'nın ateist ve serarenin de müslüman olması kendi fikrimi açıkça ortaya koymamı engellemez.

yahu benim mi kafam çalışmıyor?

serare "dayak yemeyi hakettiğini düşünen kadınlar"var diyerek anket linki yapıştırmadı mı?

yani serare ironi yaptı da ben mi anlamadım noir?

Sitelerde Paylaş

jadı sizin için oyun olabilir ama benim için oyun değil, varsa bir sorunun özelden anlat ve lütfen iğrençliklerinle insanı yazdığına pişman etme. Bak söylüyorum senden insan olmaz ve sakın tek bir sefer bile İslam inanırlarını sözde size çamur atmakla suçlama, çamurun ve psiliğin kendisi sizsiniz.

Umarım konu altına yazılanlar silinir silinmezsede pisliğiniz içinde kalın demekten başka söz düşmez bana.

Çoğul konuşma. Pislik olan sensin. Bunu aylar boyu sağa sola yaptığın çirkin hakaret ve küfürlerle, yaptığın ucuz sohbetlere, yapıştırdığın çıplak kadın resimleriyle defalarca ıspatladın. Resmi silip seni uayrdığıımda "niye sildin ki, aynısı sende de var bende de var" diyecek kadar basitleşen, burayı kadın hamamına çeviren her drefa sendin.

Bu forumda herkes bilinir. Herkes kimin ne olduğunu, arka planda neler çevirdiğini bilir. Burası bir bütündür ve bil ki hiçbir şey gizli saklı kalmaz. Onun için herkes aklını başına toplasın, daha sonra utanç duyacağı şeyler yapmaktan uazak durmaya çalışsın. Kimse sizin arkanızı toplamak zorunda değil.

Burada çok ilginç şeyler yapıyor insanlar, sonra da birileri onu dillendirince ya da hatırlatınca problem oluyor.

Oynamayın arkadaşım. Yalan söylemeyin. İftira atmayın. Başkalarının namusunu ahlakını diinize dolarsanız, birileri de sizi kendi gerçeğinizle yüzleştirmek isteyecektir. Burada ayrı, Facebook'da ayrı konuşan, gelip sonra bize ahlak teraneleri okuyanlardan gına geldi. Onlar da var burada. Onları da biliyoruz.

Gruplaşıp topluca saldırı planları yapanlar, insanları manipüle ederek bir hedef üzerinde oynamaya kalkanlar vs.. Hepsi mevcut burada.

Sen der başka türlü bir hastasın işte.. Sen değil misin "bana bayılıyorlar, cazibeme dayanamıyorlar" diye ortaya yazan?

E şimdi ne diye debeleniyorsun?

Bu forumdaki müslüman kadınların büyük çoğunluğu iki yüzlü, maskeli kardeşim. Bunlar benim/bizim umurumuzda değil. Kim nasıl istiyorsa öyle yaşasın. Ama kalkıp burada başkaları üzerinden namus ahlak bilmem ne teraneleri okur ve kendi iki yüzlülüğünüzü onlara, sırf ateist oldukları için yamamaya kalkarsanız, altında kalırsınız.

Herkes kendine bakacak.

Şimdi Jadı'nın da senin de o iletileri siliniyor.

Benim bu iletim de silinecek. Okunduktan sonra.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...