Jump to content

‘İnsanlık filosu’ yola çıktı...

Recommended Posts

Ülkemizin insanları çok yüksek standartlarda yaşıyor, acayip zengin bir ülkeyiz hiçbir eksiğimiz yok, yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızda.. Sıra başka ülkere yardıma geldi değil mi <_<

Devlet önce kendi insanını doyursun.

Gerekirse biz açlıktan ölüp oradakilere yardım edeceğiz.Hepimiz Arap değil miyiz sonuçta.(!)

Sitelerde Paylaş

Yardımın şova dönüşmesi doğru olmamış.

Konuya diğer taraftan bakarsak orada açlık ve sefalet içinde bir halk var, her ne olursa olsun durumları bizimkinden onlarca kat daha kötü.

Böylesi sefil bir durumda olan bir halka götürülen yardım karşısında devlet önce bize baksın ya da onlar bize düşman gibi söylemler, farklılığın insan ruhunun üstünde nasıl bir alçaklık oluşturduğunun göstergesidir. Sizin yetiştireceğiniz insanlara, çocuklara acıyorum. Size acımıyorum bile.

Sitelerde Paylaş

burada uzaydan masallar okuma biraz güncel dünya görüşleri ile olaylara bak. yoksa bizde biliyoruz hümanistlik, iyilik,güzellik.....

tv de ben ateistim de bakalım başına ne gelecek. katledilme olmasa bile senden kaçacak insanlar var. sanki eski zamanlarda hastalıklı insanlardan kaçmaları gibi....

Böyle hastalıklı davranırsanız elbet öyle görürler.Siz iyiliği bile hor gören meczuplarsınız.(yurıdaki yorumun)Ateizmi hiç kaldıramazsınız.Çakma ateist olursunuz ancak.İnsan olmayı denerseniz sizi insan yerine koyarlar merak etmeyin.İnsanlar bencildir kendileri yanmadıkça cehennemde yanacağınız umurlarında olmaz.

Sitelerde Paylaş

İnsanlık filosu mu?

Şuna dini faşistler desenize!

Bu filo neden Ruanda ya ya da Somali' ye en önemlisi Sudan'a gitmedi?

Arap ve Müslüman olan El Beşir in baskıları yüzünden evinden olan milyonlara neden yardıma gitmiyorlar? Neden El Beşirin faşizminden öksüz kalan binlerce Hırıstiyana gitmiyor buu gemiler? Neden Nepal in dağlarında yokluk çeken Budist ya da Hindu ya gitmiyorlar?

Sitelerde Paylaş

İnsanlık filosu mu?

Bu filo neden Ruanda ya ya da Somali' ye en önemlisi Sudan'a gitmedi?

Arap ve Müslüman olan El Beşir in baskıları yüzünden evinden olan milyonlara neden yardıma gitmiyorlar? Neden El Beşirin faşizminden öksüz kalan binlerce Hırıstiyana gitmiyor buu gemiler? Neden Nepal in dağlarında yokluk çeken Budist ya da Hindu ya gitmiyorlar?

Taze bitti bir dahaki sefere oralara gidecekler :D

Sitelerde Paylaş

Konuya diğer taraftan bakarsak orada açlık ve sefalet içinde bir halk var, her ne olursa olsun durumları bizimkinden onlarca kat daha kötü.

Böylesi sefil bir durumda olan bir halka götürülen yardım karşısında devlet önce bize baksın ya da onlar bize düşman gibi söylemler, farklılığın insan ruhunun üstünde nasıl bir alçaklık oluşturduğunun göstergesidir. Sizin yetiştireceğiniz insanlara, çocuklara acıyorum. Size acımıyorum bile.

seçimler yakın şovada dönüşecek gösteriyede gayet normaldir ne kadar reyting o kadar oy mantığı ... sırf tekrar oy alıp iktidara gelebilmek için israille gırtlak gırtlağa girdik kimbilir belki savaşa bile girebiliriz pisi pisine saygılarımla ...

Sitelerde Paylaş

Iste büyleee,

Israilliler,Receb bege bu oyunu oynatmazlar.

Aha amburiya yaziyom.

Giz Quantum,sen nerden cIhdIn gözelim.

Giz pecede senin gözelligine gözellik gatmis.

Giz o belin ne öyle incecik,Masallah degim yohsa Tanri gorusun nazarim degecek..

Giz agzindan yel alsin,senin gibi gözeller ölecegine,Bülen.....gibi MORUHLAR ölsün.

Oglu olsaymis askere göndermiyecekmis.

Hele ben basbahan olimde seni bülem askere alirdim billaha.

Varmi üle yagma.

Türkiye DINGONUN ahirimi.

Quantum sen yasa,ezreili Moruh bülente gönderecem.

Siz yasadihca biz variz.

Sizsiz Dünya,Sinopun Tarihi hapishenesinden kötüdür.

Fazlada simarmayin haaaaaaaaa:-)))).

Tekrer görüselim.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Aynı fikirdeyim sizinle.Yapılan bu yardımların Filistin halkının sorunlarına köklü bir çözüm getiremeyeceği çok açık fakat bu halk o kadar mağdur bir durumdaki her ne koşulda ve hangi amaçla olursa olsun desteklenmeli.

Bu arada dünyaca ünlü ingiliz film yönetmeni Ken Loach dünyadaki bütün aydınları İsrail'i boykot etmeye çağırdı.Adaletsizliğe karşı çıkmanın kendisinin en büyük sorumluluğu olduğunu belirtti.Ve hatta 2009 da Melbourn film festivalinde "looking for eric"adlı filmini,festivalin finansörünün İsrail olduğunu öğrendikten sonra geri çekti.

Ayrıca ingiliz söz yazarı ve yorumcu Elvis Costello'da İsrail'in Filistinlilere yönelik bitip tükenmeyen yıldırma ve aşağılama politikaları yüzünden İsrail'deki konserlerini iptal etti.Santana ve Gill Scott-Heron'da aynı sebeplerden İsrail konserlerini iptal ettiler.

Sitelerde Paylaş

milli görüş şov yapıyor

işin kötüsü

türkiye nin başına ağrı saracak

Muhalefeti bizim muhalefet partilerimizden mi öğrendiniz ?

Her türlü koşulda muhalefet olayı ? yapıcı yıkıcı ne olursa olsun maksat muhalefet olsun.

Sitelerde Paylaş

İnsanlık filosu mu?

Bu filo neden Ruanda ya ya da  Somali' ye en önemlisi Sudan'a  gitmedi?

Oralara gitmeye ne gerek var. Yakında özgürlük savaşçısı Amerika barış politikalarını oralara da götürür.

Sitelerde Paylaş

Haberlerde izledim. Gemide her inançtan insan olduğu, hatta ateistlerin olduğuda söylendi. Ve bu sabah haberlere baktığımızda ölenleri görüyoruz.

Geminize bir şekilde saldırıldı ve insanlarınız öldürüldü. Normal şartlarda bu savaş nedenidir? Ama eminim buradaki yorumlar şu ağırlıkta olacak.

Türkler bunu bilmiyor muydu efendim, gemileri yola çıkarmasalardı?

Binlerce yıldır bu dünyada insanlar şu veya bu şekilde savaşmışlardır ve emin olun bu savaşların nedeni "sizin inek bizim hıyar tarlasına girdiydi"den öteye gidemeyecektir.

Yarın Türkiye'nin başına gerçekten birilerinin haksızlıkları yüzünden belalar gelse, o zaman dünyada Osmanlı bu topraklara çok çektirdi, iplemeyin bu Türkleri diyecektir. Dediği zaman ne tepki vereceksiniz bilmiyorum açıkcası.

Yardımın amacı şov mu değil mi bilemem. Ama askeri olmayan bir topluluğa askerle karşı durursanız bu zulümdür. Ve inanın Abd dahil bütün dünya bu zulme sessiz kalacak. O zaman buradaki muhterem insan hakları!savunucularını bakalım buraya yazarken görebilecek miyiz?

Üstelik tarihi tek taraflı okumayın. İşinize gelince öyle, işimize gelince böyle olmayın. İngilizin Arabı kandırdığını söylüyorsunuzda aynı İngiliz sizinde yakın tarihizde sizi kandırdı, halada kandırmaya devam ediyor.

Çuvaldızı kendine sokabilenler yazsınlar buraya. Daha erdemli olur.

Selamlar...

Sitelerde Paylaş

İyilik her zaman amacına ulaşmaya bilir, bazen iyi bir iş yaptığımızı sanarken farkında olmadan tam aksine hizmet edebiliriz, ya da tam tersi...

İşte gördük...

Benim yardım gemime çıkıp benim insanımı öldüren bir ülkeye karşı alınacak tavır bakalım nasıl olacak...

Ne demiştik çok daha başlıklarda ve çok daha önceleri, "bana küfret ki seni dövmeye hakkım olsun" mantığı...

Ha sorun bana diyeyim, evet belliydi, fiyasko olacağı belliydi, ama benim kadar düşünemediler... İsrail askerinin acımasızlığını hesaba katmadılar...

Katil kadar maktülü katilin kucağına oturtan da suçludur...

Hesap vermesini istiyorum, insanımı öldürenin de pisi pisine ölüme yollayanın da...

Sitelerde Paylaş

Önden giden Türk gemileri olduğu için ilk müdaheleye maruz kaldılar.

Sivillere kurşun sıkmayı kahramanlık sayan İsrail Ordusu ve İsrail Hükümeti malum tavrını sergiledi.Zaten defalarca rezil olmuş ve rezil olduklarını dünyaya duyurmuş bir ülkeydi.

İsrail'in malum tavrını bilenlerin bu tongaya düşmesi de üzücü.Bu olay artık çok şeyi değiştirecek Ortadoğu'da.İsrail, Türkiye için toptan bitmiştir.

Çok keskin yanıt bekliyorum Türkiye'den.Çünkü Gazze Filistin'indir İsrail'in değil.İsrail kendi karasuları ve kendi toprakları olmayan bir bölgede saldırı gerçekleştirmiştir.

Gemiye paraşütle ve zorla girererek zaten İnsanlık karşıtı olduklarını gösterdiler buna direniş göstermekte bir suç olarak lanse edilemez.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...