Jump to content

Bilgisayar çökünce

Recommended Posts

İki gün önce bilgisayarım çöktü. Bu işlerden hiç ama hiç anlamdığım halde kız başıma ve yarım aklımla yeniden kurdum ve elimden geldiği kadar yükledim.

Hala bazı sorunlarım devam ediyor. Şu an youtube'da videoları izleyebiliyorum ama ses kapalı, nasıl açacağımı bulamadım

Antivirüs olarak kayspersky yükledim.

Başka neler yapmam gerekebilir? Bu konuda devalı sorunlar yaşadığım için bu başlıkta çözüm önerilerini toplamak için açtım. Şimdiden teşekkürler

Sitelerde Paylaş
  • İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ses kartı sürücüsünü yükle yani pcyi ilk aldğında sana verilen cd. eğer o cd yoksa googlede driverin adını yaz sornada indir yükle. ekran karı driverini yüklemen gerekiyor tabi :)

tarihinde bilibid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İki gün önce bilgisayarım çöktü. Bu işlerden hiç ama hiç anlamdığım halde kız başıma ve yarım aklımla yeniden kurdum ve elimden geldiği kadar yükledim.

çok garipsin bilişim erkek başına yapılan bir işmidir eli maus tutan herkez bilgisayarını bozup yapabilir. :blink:

Sitelerde Paylaş

çok garipsin bilişim erkek başına yapılan bir işmidir eli maus tutan herkez bilgisayarını bozup yapabilir. :blink:

:):):)

Bu arada jadı yukarıdaki tavsiyelere uymanı tavsiye ederim . Büyük ihtimalle ses sürücüsünün yüklenmesi veya güncellenmesi gerekir . Eğer bu işlem tamamsa ve hala ses gelmiyorsa kabloları takmayı unutmuş olmayasın :) .

Sitelerde Paylaş

Bilgisayarinin internet sayfasindan yükledigin sistem icin bazi sürücüleri alman gerek olabilir.

kaspersky yetmez en az iki antivirüs programı daha kur, yarın diğer başlıkta görüşürüz=)

Bu iletideki amac ne olursa olsun, bence cift antivirüs bilgisayir yavaslatir.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Bu iletideki amac ne olursa olsun, bence cift antivirüs bilgisayir yavaslatir.

SAYGILAR

Hiç başınıza geldi mi bilmiyoum ama aynı anda çalışan çift antivürüs bilgisayarı çökertir. Ama biri pasif yapıp diğeri aktif yapılabilir.

tarihinde kafir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Acronis True İmage veya Easius Partition Master programlarını bir araştırın.

Eğer bu programlardan birini kurabilir veya kullanabilirseniz çökme ve yeniden kurulumdaki sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Kısaca açıklayayım, PC nizi tam ve sorunsuz bir şekilde kurduğunda, bu programlardan biri yardımı ile HDD(harddisk) nizin bir yedeğiniz alıyorsunuz.

PC nizde herhangi bir nedenle sorun olduğunda, açılmadığında, çöktüğünde vs.. bu yedek üzerinden yeniden kurulum yapabiliyorsunuz.

Daha detaylı bilgi nette mevcuttur..

Antiviruü olarak da Avira yı öneriyorum, Ram ı fazla meşgul etmiyor, dolayısı ile PC niz kasmıyor..

Sitelerde Paylaş

kaspersky yetmez en az iki antivirüs programı daha kur, yarın diğer başlıkta görüşürüz=)

Virüs programları virüsleri kızdırmaktan başka işe yaramıyor.

Kızan virüsler daha çok tahribat veriyor sonra.

Bende hiçbir antivirüs programı yok, hatta güvenlik duvarını bile kapattım.

Bilgisayarım şimdi virüs cennetine döndü, 1yıldır da hiç format atmadım. :D

Ama anlaşıyoruz şimdilik, virüslere istedikleri azıcık refah ortamını sağladığın zaman barış ve kardeşlik içinde yaşanabiliyor.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tamirciye götür diyenlere ve içinde bulunduğum durumun zorluğuyla dalga geçenlere cevabım şu: an yurtdışındayım ve bilgisayarım casper her şeyi türkçe bilgisayardan anlayan hiç türk bulamıyorum mecbur hiç bilmediğimden kendim yaptım ama o kadar zor değilmiş kendi kendisine disketi takınca yapıyo sadece uzun iş

sesi disketten yüklücam, başka yeni kurulan biilgisayara neler yükleme neler kurmak gereklidir?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...