Jump to content

Bilgisayar çökünce

Recommended Posts

• İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...

Az önce bilgisayar açıkken şekerleme yaptım. Sonra baktım bilgisayarı beklemeye almış, sonra açmaya çalıştığımda bilgisayar kilidini sordu. bende bilmediğim için kapattım ve yeniden açtım

Bu bilgisayar kilidi denen şey ne ve bunu nasıl değiştirebilirim.

Sitelerde Paylaş

Az önce bilgisayar açıkken şekerleme yaptım. Sonra baktım bilgisayarı beklemeye almış, sonra açmaya çalıştığımda bilgisayar kilidini sordu. bende bilmediğim için kapattım ve yeniden açtım

Cilingirci cagir yada googleye sor...

Sitelerde Paylaş

Pc'yi formatlarken yazdığın user name ve password olabilir bu kullanıcı kilidi.Eğer password yazmadısysan direk enter diyip açabilirsin.Eğer böyle birşey sormasını istemiyorsan Başlat > Denetim Masası > Kullanıcı Hesaplarından bilgisayar adı dışındaki (Administrator yada format atarken yazdığın user name ) kullanıcıları silmen yeterli olur.

Sitelerde Paylaş

Pc'yi formatlarken yazdığın user name ve password olabilir bu kullanıcı kilidi.Eğer password yazmadısysan direk enter diyip açabilirsin.Eğer böyle birşey sormasını istemiyorsan Başlat > Denetim Masası > Kullanıcı Hesaplarından bilgisayar adı dışındaki (Administrator yada format atarken yazdığın user name ) kullanıcıları silmen yeterli olur.

Orası bilgisayar parolası. ben bilgisayar kilidinden bahsediyorum. Geçen sefer bilgisayar çöktü dediğim buydu zaten, açarken adam ille bilgisayar kilidini sordu, bende böyle bir kilit olduğunu hatırlamıyorum ve bulamadım, mecbur yeniden yükledim. Eskiden forumda bu işlerden anlayan bir yığın adam olurdu, şuan bilgili kimse kalmamış belliki.

Sitelerde Paylaş

Orası bilgisayar parolası. ben bilgisayar kilidinden bahsediyorum. Geçen sefer bilgisayar çöktü dediğim buydu zaten, açarken adam ille bilgisayar kilidini sordu, bende böyle bir kilit olduğunu hatırlamıyorum ve bulamadım, mecbur yeniden yükledim. Eskiden forumda bu işlerden anlayan bir yığın adam olurdu, şuan bilgili kimse kalmamış belliki.

Siz elektrikli süpürgesi,ütü , bulaşık makinası, çamasır makinası gibi aletlere yönelin. :lol:

Sitelerde Paylaş

Dediğin olay ekran koruyucu kilidine benziyor. Sağ tuşla masaüstüne bas, properties/seçeneklerden screensaver/ekran koruyucu, ordan da parola kullanmayı iptal et. Ayrıca Control Panel/denetim masasından User accounts/kullanıcı hesaplarından kullanıcı şifreni kaldır.

Sitelerde Paylaş

neyse, kimse sorduğum soruyu anlamadı bile sanırım, çok bilinen bir problem değil heralde. sadece bilgisayarın otomatikten bekleme moduna geçmesini önlesem bir sorun olmaz heralde

Sitelerde Paylaş

Masaüstünde boş bir yere sağ tıkla.

Sırasıyla Properties>Screen Saver>Power

Açılan sayfada Turn off hard disk ile System Stanby sekmelerinin yanında bulunan kutucuklarda "never" seçeneğini seç.

Yanyana 2 tane olacak, biri pc fişe takılı iken, diğeride şarz halinde iken. Sen her ikisinde de "never" seçeneğini işaretle.

Onuda beceremezsen, Control Panel'e gel. Oradan User Accounts yazan simgeye tıkla. Orada şifreli hesaplar yer alacak. Onları sil yada değiştir.

Sitelerde Paylaş

sesi disketten yüklücam, başka yeni kurulan biilgisayara neler yükleme neler kurmak gereklidir?

Windows yükledikten sonra bilgisayarın sürücülerini yüklemelisin. Bilgisayarın marka ise kendi CD'sinde sürücüler mevcuttur. Yok ise, bilgisayarın bileşenlerinin markasına bakarak sürücüleri internetten indirip yükle.

Bunun dışında yardımcı programlar da yüklemen gerekecektir. Bu yardımcı programlar zamanla karşına çıkar. O programlar olmadığından bir şeyler çalışmaz, o zaman yüklersin.

Benim bilgisayarda a bir sorun var, bir haftadır halledemedim. Sanırım benimkinde hardware bir sorun var.. Olmazsa laptop ile devam edeceğim.

(Not: bu mevzu iki hafta öncenin mevzusuymuş. Ben de yeni sanıp fikrimi yazdım. Neyse, yine de işe yarar belki...)

tarihinde Arykanda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...