Jump to content

İslam'dan bir başka sorun daha

Recommended Posts

• İleti 108
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

kes be sen söle bakalım bu din arap dini değil mi??

araplar üstündü hani??

akraba olmamıza ramak kaldı queenofhearts. beni daha fazla tahrik etme

tarihinde keyy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dininizi savunamayan sizler ancak bel altı vurmayı bilirsiniz zaten. Hemen konuyu ilkokul seviyesine indirdiniz ya helal olsun. Tabii size göre hiç kimse sağlam müslüman (o da neyse artık) kendi için doğru yolu (bence ateizmi) bulamaz. Ateistleri kurtaracaksınız ya!!!! Tüm ayetler açık seçikken hala neyi savunuyorsunuz?? Adam tomurcuklanmış meme demiyor mu?? Evlatlığının karısını götürmüyor mu? tecavüz için 4 şahit demiyor mu? Siz hiç hayatınızda 4 tane şahitin önünde tecavüz edildiği bir olayla karşılaştınız veya okudunuz mu?? Komik sadece komik...

tarihinde carpgoth tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bunların hepsi haddi aşmaktır.Kuran haddi aşanları sevmiyor.Ucu son derece açık.Zaten evrenselliği de burada.

Had nedir peki? Hangi durumlarda had aşılmış olur. Bunun bir kuralı var mı? Ayrıca kuranın evrensel olmadığını kölelik mevzuunda açıkladık...

:) xislam senin rezil olmana dayanamadı yalancılığını ortaya çıkardığım mesajlarımı sildi

bravo ona bir kez daha ateizmi kurtardı

xislama not:keyy in yalancı olduğunun ortaya çıkmasının ateizmin yenilgisi falan değil üzülme ya

Muslumangenc; Muhammet'in 9 yaşında kız aldığını yalanlamak için attığın yalan kopya alıntıdan sonra rezil olduğun yetmiyormuş gibi gelmiş burada ahkam mı kesiyorsun. Sen git önce kendi yalanlarını temizle...

Sitelerde Paylaş

Had nedir peki? Hangi durumlarda had aşılmış olur. Bunun bir kuralı var mı? Ayrıca kuranın evrensel olmadığını kölelik mevzuunda açıkladık...

Muslumangenc; Muhammet'in 9 yaşında kız aldığını yalanlamak için attığın yalan kopya alıntıdan sonra rezil olduğun yetmiyormuş gibi gelmiş burada ahkam mı kesiyorsun. Sen git önce kendi yalanlarını temizle...

rezil mi oldum benim niye haberim yok. :) linkini ver. birileri anlaşılan yokluğumdan faydalanmış

ben bu foruma yazdığım her yazının arkasındayım ama beni ateistler ile karşılaştırma hata yaptığımda da özür dileyip hatamı kabul edecek kadar delikanlıyım

tarihinde muslumangenc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Avatarından gülü kaldır istersen,gül avatarı koyunca islam sevgi dini olmuyor.

Herşeyiniz sahtekarlık,yalancılık,aldatma,şekil üzerine kurulu

bütün bir insanlık yalan ve aldatma üzerinde birleşemez.belki bir an için birleşebilerler ama bu insanlık tarihi boyunca olmaz

bırak bu sloganları

Sitelerde Paylaş

rezil mi oldum benim niye haberim yok. :) linkini ver. birileri anlaşılan yokluğumdan faydalanmış

ben bu foruma yazdığım her yazının arkasındayım ama beni ateistler ile karşılaştırma hata yaptığımda da özür dileyip hatamı kabul edecek kadar delikanlıyım

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=37309&view=findpost&p=609260

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=37309&view=findpost&p=609268

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=37309&view=findpost&p=609272

Sitelerde Paylaş

bütün bir insanlık yalan ve aldatma üzerinde birleşemez.belki bir an için birleşebilerler ama bu insanlık tarihi boyunca olmaz

bırak bu sloganları

Tam tersi demen lazım. Tüm insanlık doğruluk adına asla birleşemezler diye. Burda da demogoji burda da yalancılık, sahtekarlık. Senin de forumdaki bir kaç müslüman gibi çakma müslüman olduğunu düşünüyorum..

Sitelerde Paylaş

bırak bu sloganları

Bütünm insanlık bir yalan etrafını birleşir.

Ortaçağ Avrupası;

Pagan çağlar

döneminde hepsi bir yalan etrafında birleşti; tıpkı müslümanların 1400 yıldır yaptığı gibi...

Sitelerde Paylaş

Tam tersi demen lazım. Tüm insanlık doğruluk adına asla birleşemezler diye. Burda da demogoji burda da yalancılık, sahtekarlık. Senin de forumdaki bir kaç müslüman gibi çakma müslüman olduğunu düşünüyorum..

aceleyle ve tepki amaçlı yazdığın belli insanlar doğruluk etrafında neden birleşmesinler ki

Sitelerde Paylaş

aceleyle ve tepki amaçlı yazdığın belli insanlar doğruluk etrafında neden birleşmesinler ki

En azından kendi görüşlerini yazıyor; senin gibi sırf cevap olsun diye yalan başlıkları kopyalama yapmıyor. Üstelik kaynaklarında yazanları bile incelemeden yazman asıl kimini acelesi olduğunu gösteriyor...

Sitelerde Paylaş

:) kitapkurdu bana bir özür borçlusun yazımı anlamamışsın

:) sen şakamısın ya

o kaynaklarda tabiki senin dediğin şeyler yazılı

ben alıntı yaptığım yazıyı kısalttım dedim.kaynak istenince o yazının tüm kaynaklarını kopyalayıp yapıştırdım.yani yazının orjinalinde senin yukarıya aldığın Hz Aişenin söylediği iddia edilen söz kaynakları ile verilmiş ve bu olayın doğru olmadığı anlatılmış

şimdi utandın mı kitapkurdu

Sitelerde Paylaş

Çıkar insana her şeyi yaptırır. Doğruluk ana amaç değildir.. Bu zamana kadar iki kişinin bile tüm fikirleri tamamen aynı değil. Tüm insanlığın aynı noktada buluşması imkansız..

Sitelerde Paylaş

Çıkar insana her şeyi yaptırır. Doğruluk ana amaç değildir.. Bu zamana kadar iki kişinin bile tüm fikirleri tamamen aynı değil. Tüm insanlığın aynı noktada buluşması imkansız..

Sitelerde Paylaş

Sitelerde Paylaş

Buhari cilt 3 hadis no 432 (ayrıca cilt 3 hadis no 718)

Ebu Said el-Hudri anlatıyor ki o Allah'ın elçisi ile otururken ona dedik ki "Ey Allah'ın elçisi, biz savaş ganimeti olarak kadın esirler elde ettik, ve bunların fiyatı konusunda endişe ediyoruz, acaba geri çekme (el-azil) konusundaki fikrin nedir?" Peygamber dedi ki "Bunu gerçekten yapıyor musunuz? Yapmazsanız sizin için daha iyi. Allah'ın dünyaya gelmesini takdir ettiği bir ruh elbetteki dünyaya gelecektir."

Burda "kadın esirlerin fiyatı" derken demek istenen şudur: Bu adamlar bu kadınlara tecavüz etmek istiyorlar. Ama kadınlar hamile kalırlarsa bunları köle pazarında sattıklarında fiyatı düşer diye çekiniyorlar. O yüzden cinsel ilişki sırasında tam boşalırken cinsel aletini dışarı çıkartıp dışarı boşalmayı, ve böylece kadının hamile kalmasının önüne geçmeyi istiyorlar (bunu Arapça el-azil terimi ile soruyorlar), ve merak ettikleri bu geri çekme ve dışarı boşalma işinin günah olup olmadığı. Peygamber ise esir kadınlara tecavüz edilmesi konusunda "tecavüz etmeyin" demiyor. Sadece "el-azil yapmayın" diyor.

Buhari cilt 9 hadis no 506 (ayrıca cilt 5 hadis no 549)

Ebu Said el-Hıudri tarafından anlatılmıştır ki Beni al-Mustalik savaşı sırasında bazı kadın esirler ele geçirmişlerdi ve onları hamile bırakmadan onlarla yatmak istiyorlardı. Bu yüğzden peygambere el-azil konusunda fikrini sordular. Peygamber dedi ki "yapmazsanız sizin için daha iyidir, çünkü Allah Kıyamet Gününe kadar kimi yaratacağını yazmıştır". Qaza dedi ki "Ebu Said'in şöyle dediğini işittim: peygamber 'yaratılması takdir edilmiş bütün ruhları Allah yaratır' dedi".

Bu hadis de yukardaki aynı olayı anlatan başka bir hadis.

Bu aşağıdaki hadis ise bu "evliya" adamların iğrenç zihniyetini açıkça ortaya koyuyor:

Buhari cilt 5 hadis no 637

Bureyde anlatıyor: Peygamber Ali'yi Halit'e Humus'u (savaş ganimetinin bir kısmını) getirmesi için gönderdi ve ben Ali'den nefret ederdim, ve Ali (Humus'tan bir köle kızla cinsel ilişkiden sonra) gusül abdesti almıştı. Halit'e dedim ki "Bunu (yani Ali'yi) görüyor musun?" Peygambere ulaştığımızda bunu ona anlattım. O dedi ki, "Ey Bureyde! Ali'den nefret mi ediyorsun?" Dedim ki, "Evet." O dedi ki, "ondan o Humus'tan bundan daha fazlasını hakediyor diye mi nefret ediyorsun?"

İngilizcesinden çevirdiğim kaynak: http://www.answering-islam.org/Silas/femalecaptives.htm

Sitelerde Paylaş

Buhari cilt 3 hadis no 432 (ayrıca cilt 3 hadis no 718)

Ebu Said el-Hudri anlatıyor ki o Allah'ın elçisi ile otururken ona dedik ki "Ey Allah'ın elçisi, biz savaş ganimeti olarak kadın esirler elde ettik, ve bunların fiyatı konusunda endişe ediyoruz, acaba geri çekme (el-azil) konusundaki fikrin nedir?" Peygamber dedi ki "Bunu gerçekten yapıyor musunuz? Yapmazsanız sizin için daha iyi. Allah'ın dünyaya gelmesini takdir ettiği bir ruh elbetteki dünyaya gelecektir."

Burda "kadın esirlerin fiyatı" derken demek istenen şudur: Bu adamlar bu kadınlara tecavüz etmek istiyorlar. Ama kadınlar hamile kalırlarsa bunları köle pazarında sattıklarında fiyatı düşer diye çekiniyorlar. O yüzden cinsel ilişki sırasında tam boşalırken cinsel aletini dışarı çıkartıp dışarı boşalmayı, ve böylece kadının hamile kalmasının önüne geçmeyi istiyorlar (bunu Arapça el-azil terimi ile soruyorlar), ve merak ettikleri bu geri çekme ve dışarı boşalma işinin günah olup olmadığı. Peygamber ise esir kadınlara tecavüz edilmesi konusunda "tecavüz etmeyin" demiyor. Sadece "el-azil yapmayın" diyor.

sevgi dinine yakışan da budur zaten

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...