Jump to content

Neden sünnet oluyoruz?

Recommended Posts

• İleti 80
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sözün özü öyle ya da böyle Allah var. Bundan şüpheniz yok yani..

Calinos, anlayasın diye öyle yazıyorum. Senin, pipimin varlığından şüphe duyup tanrının varlığından şüphe duymamandaki ironin de altını çizmek isterim ki, benim elle tutulur gözle görülür kanıtlarım da var :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş
Bir kerede konuyla alakalı cevap yazsan ayıp olur zaten

Yazanlar yazdı. Sen doktora gitsen doktor da sana reçete verse, sen de alsan sonra tekrar aynı doktora gitsen doktor seni tekrar muayene etmeden aynı reçeteyi veriri ve senin enayiliğinden faydalanarak da cebini şişirir...

Sitelerde Paylaş
Calinos, anlayasın diye öyle yazıyorum. Senin, pipimin varlığından şüphe duyup tanrının varlığından şüphe duymamandaki ironin de altını çizmek isterim ki, benim elle tutulur gözle görülür kanıtlarım da var :lol: :lol:

Süper yaa :lol: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş
Sünnet olmayanlarda oluşabilecek hastalıkları şöyle sıralamak mümkündür:

1- Sünnet derisi iltihabı hastalıkları. (balanitis, posthitis)

2- Sünnet derisi darlığı. Bu durum acil sünneti gerektirir. Çünkü idrarını tam yapamayan çocukta biriken idrar nedeni ile böbrek yetmezliklerine kadar varan hastalıklar gelişebilir.

3- Sünnet derisinin uzun olması ve dar olması nedeni ile derinin geriye kaçarak penis başını boğması. (paramifosis) Bu da acil sünnet gerektiren bir durumdur. Sünnet olmazsa penis başının kansız kalması sonucu kangren meydana gelir.

4- Sünnet derisi altında taş oluşması. Normalde sünnet derisi altında meydana gelen salgı dışarıya atılmazsa taş olur.

5- Sünnet derisi altında toplanan idrar sonuçta iltihaba dönüşür ve böbreklere kadar varan hastalıklara sebebiyet verir.

6- Sünnet olan penis dış temaslara, sürtünmelere karşı dayanıklı olur. Bu nedenle sık sık yara oluşması önlenir.

7- Sünnetlilerde penis başı hassasiyeti azaldığı için erken boşalma daha azdır.

8- Sünnet olmayanlarda seksüel durumlarda meninin sünnet derisi altında kalmasından ve daha az miktarda atılmasından dolayı kısırlıklar görülmüştür.

9- Sünnetsiz olanlarda selim ve habis kanserler daha sık görülür. Eşlerinde ise rahim ağzı kanserlerine daha sık rastlanır.

10- Sünnetsizlerde frengi, bel soğukluğu gibi zührevi hastalıklar daha sıktır.

Sünnet bundan olunur...Gerçi sen neden oluyorsun ki...Senin daha cinsiyet belli değil ki sünnet olasın...Vesselam..

Bence olayı çok inceliyorsun yararlı olacaksa bende biraz bilgi veriyim beynini aldırmazsan oluşabilecek hastalıklar.

1-Beyin İltihabı (Anseptik Menenjit)

2-Beyin Kanaması (Serebral Hemoraji)

3-Beyin Trombozu (Serebral Tromboz)

4-Beyin Ambolisi (Serebral Amboli)

5-Beyin Tümörü

Fazla ayrıntıya girmeyelim.Yani kısaca insanın heryeri hastalanabilir tehlike oluşturabilir bunlar hayatın gerçekleridir.O zaman intehar mı edelim?Hayır, fazla önemsemeden yaşayalım.

tarihinde liveislife tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bence olayı çok inceliyorsun yararlı olacaksa bende biraz bilgi veriyim beynini aldırmazsan oluşabilecek hastalıklar.

1-Beyin İltihabı (Anseptik Menenjit)

2-Beyin Kanaması (Serebral Hemoraji)

3-Beyin Trombozu (Serebral Tromboz)

4-Beyin Ambolisi (Serebral Amboli)

5-Beyin Tümörü

Fazla ayrıntıya girmeyelim.Yani kısaca insanın heryeri hastalanabilir tehlike oluşturabilir bunlar hayatın gerçekleridir.O zaman intehar mı edelim?Hayır, fazla önemsemeden yaşayalım.

öne aramıza hoşgeldiniz. çok güzel bir noktaya temas etmişsiniz tebrik ederim. ama cevap beklemyin çünkü cevap veremezler, konuyu başka noktaya çeklerdir. genelde özellikleri budur. tekrar hoşgeldiniz.

Sitelerde Paylaş
iyide ateistler allah ın varlığını inkar etmezlerki.sadece nefret ettikleri için eleştrirler.

Neyden nefret ettikleri için eleştiriyolar .. allahtan .. peki bişeyden nefret etmek için ilk önce onu kabul etmek gerekiyo .. ateistler allahı kabul ediyo mu hayır.. ee peki tatar neden bu kadar çelişkili.. çünkü bi insan bu kadar aptal olabilir.

Sitelerde Paylaş
öne aramıza hoşgeldiniz. çok güzel bir noktaya temas etmişsiniz tebrik ederim. ama cevap beklemyin çünkü cevap veremezler, konuyu başka noktaya çeklerdir. genelde özellikleri budur. tekrar hoşgeldiniz.

Erkek olan gayet bu sorunun cevabını iyi bilir. demek erkekliğini tam yaşayamayanalr ya da o özelliği olmayanalr da böyle merak eder durur. burası seviyeli bir yer. Bir doktora gidin ve size bunun gerekçlerini aklınızın lacağı bir şekilde size anlatsın.

Dediğim gibi, erkek olan bu soruyu sorma ihtiyacı bile hissetmez. Zira hikmetini gayet iyi bilir. bilemiyorsa da dediğim gibi problemleri vardır..

Sitelerde Paylaş
Erkek olan gayet bu sorunun cevabını iyi bilir. demek erkekliğini tam yaşayamayanalr ya da o özelliği olmayanalr da böyle merak eder durur. burası seviyeli bir yer. Bir doktora gidin ve size bunun gerekçlerini aklınızın lacağı bir şekilde size anlatsın.

Dediğim gibi, erkek olan bu soruyu sorma ihtiyacı bile hissetmez. Zira hikmetini gayet iyi bilir. bilemiyorsa da dediğim gibi problemleri vardır..

Cevabin yoksa cevap vermek zorunda degilsin.

Her neyse, sen simdi birak laga lugayi. Allahiniz tasarim hatasi yapmis mi yapmamis mi?

Sitelerde Paylaş

Bu nedir yaa.. doktor din bilgini mi bize allahın neden böyle yaptığını açıklıcak?? .. soru açık ve net .. madem sünnet olunca eskisinden daha sağlıklı bi yaşam sürüyoruz .. o zaman neden sünnetli doğmadık?? .. neden daha sonradan oluyoruz.

Sitelerde Paylaş

burası sevilyeli bir yer diyorsun doğru fakat seviyesiz bir şeklide erkeklğimi ve akıl sağlığımın tam olmadığını idda ediyorsun. nerden biliyorsun erkek olmadığımı yada akıl sağlımın tam olmadığını, sizede vahiy mi geldi bu "hto" kulum varya şizofrendir ayrıca aleti'de çalışmıyor sebebi zamanında babası olacak zındık sünnet ettirmedi kafayı yedi

tarihinde hto tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Soruyu soran zaten cevabını da biliyor eğer erkekse..

Neden? Kadin olsa bu sorununun cevabini bilemez mi?

Neyse, soylemiyorsun o zaman ben soyleyeyim. Uc ihtimal var:

1) Allahiniz pipiyi yaparken camuru fazla kacirmis, yani tasarim hatasi yapmis, bu nedenle sunnet var.

2) Sizin Allahiniz bizi yaratmamis, hani diyorum ki evrim mi yaratmis acaba? Yoksa evrim bir hata mi yapmis? :blink:

3) Allah yok, hata da yok, sadece evrim pantolunu/salvari hesap edemedigi icin pis ortamlarda pipi sorun oluyor. yani sunnet pipini temiz tutuyorsan sart olacak bir sey degil.

Eh artik izin ver de okuyanlar kararlarini versin. Ha bu arada, gitmem gerek. Nasil olsa anlamsiz bir yanit vereceksin. Erkeksin ya! Ustte kalmana izin veriyorum!!. Sana hayatta basarilar erkek adam :lol:

Sitelerde Paylaş
Dikkatle oku sadece ben biliyorum demiyorum soruyu soran daha iyi biliyor diyorum. Dikkat, dikkat..

Ben konuyu saptırmaya çalıştığını düşünüyorum ama, yine de senden bildiğin ve erkek olanların bildiğini iddia ettiğin olayı açıklamanı rica edebilir miyim?Belki bilmeyenler vardır benim gibi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...