Jump to content

İsrail gemileri harekete geçti

Recommended Posts

• İleti 974
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dincilerden nefret ediyorum ama yine vatandaşlarımız olarak gözümde değerleri var.

Emperyalist usagi olmak böyle bir seydir iste...

...istenildigi anda sinek gibi ezilirler.

Sudan Somali Irak Afganistann gibi ülkelerde yillardir Amerikanin yaptigi katliamlar nedeni ile milyonlarca cocuk kadin ihtiyar insanlar acliktan ölmekteler sakat kalmaktadirlar... fakat kimsenin sesi cikmamakta...

Mazlum-der mis...

Neden Filistin ve Gazze?

Neden?

Beyinleri birileri tarafindan kullanilmaya bedenleri koyun gibi güdülmeye aliskin insanlari kandirirlar ancak.

Simdi sira senaryonun ikinci perdesinde.

Bekleyin görün.

Sitelerde Paylaş

Şu başlıkta Filistin ve arap karşıtı yazılanların ırkıçılıktan, pis bir ayrımcılıktan farkı yok. İslam, arap vs denilince gözünüzü nefret bürüyor, en feci ayrımcıdan beter oluyorsunuz, hemen komplo teorilerin peşine düşüyorsunuz.

Orada başka ülkelerden de gemiler vardı, amaç uluslararası bir yardım eylemiydi. Türk gemisine çoğunlukta dincilerin olması, yardım kuruluşunun islamcı olması sizin için o insanların ölmesini, israril'in bu eylemini haklı çıkaracak düzeyde mi? Bu ne kadar adil?

Hiçbir ülke kendi sularında olmayan bir gemiye baskın yapıp sivillere saldıramaz. Ve özellikle gemi beyaz bayrak çekmiş bir gemi. Bu İsrail'in muhteşem egosunun, güç manyaklığının ve Türkiye ile ilişkilerinin kininden kaynaklanan bir durumdur. Daha önce de yakışıksız olaylar gerçekleşti biliyorsunuz türk elçisini aşağılamak vs gibi.

Dediğim gibi hiçbir ülke böyle uluslararası hukuka aykırı bir hareketi bu kadar fütursuzca gerçekleştiremezdi. Bunun altında yatan komplo değil İsrail devletinin artık güç sarhoşluğu ve nefretidir, bunu yıllardır Filistin'de sivilleri katletmesinden görebilirsiniz. İşinize gelince komplo teorilerine gülüp geçiyorsunuz ama iş islamla ilinti bir duruma geldiğinde hemen komplo teorileri dökülmeye başlıyor. Ortada AKP'ye yaraması planlanan bir komplo felan yok, böyle bir durum AKP'yi bitirebilir bile. Sizin islam nefretinden gözünüz dönmüş, öyle bir dönmüş ki en azılı ırkçıdan beter olmuşsunuz.

Ne bir dinciyim ne de ateist. Orta noktadan bakınca bu tavrı görmek çok üzücü. Hangi millete ya da hangi dinden insanlara karşı olursa olsun bu tutumunuz kabul görecek gibi değil.

Sitelerde Paylaş

Şu başlıkta Filistin ve arap karşıtı yazılanların ırkıçılıktan, pis bir ayrımcılıktan farkı yok. İslam, arap vs denilince gözünüzü nefret bürüyor, en feci ayrımcıdan beter oluyorsunuz, hemen komplo teorilerin peşine düşüyorsunuz.

Orada başka ülkelerden de gemiler vardı, amaç uluslararası bir yardım eylemiydi. Türk gemisine çoğunlukta dincilerin olması, yardım kuruluşunun islamcı olması sizin için o insanların ölmesini, israril'in bu eylemini haklı çıkaracak düzeyde mi? Bu ne kadar adil?

Hiçbir ülke kendi sularında olmayan bir gemiye baskın yapıp sivillere saldıramaz. Ve özellikle gemi beyaz bayrak çekmiş bir gemi. Bu İsrail'in muhteşem egosunun, güç manyaklığının ve Türkiye ile ilişkilerinin kininden kaynaklanan bir durumdur. Daha önce de yakışıksız olaylar gerçekleşti biliyorsunuz türk elçisini aşağılamak vs gibi.

Dediğim gibi hiçbir ülke böyle uluslararası hukuka aykırı bir hareketi bu kadar fütursuzca gerçekleştiremezdi. Bunun altında yatan komplo değil İsrail devletinin artık güç sarhoşluğu ve nefretidir, bunu yıllardır Filistin'de sivilleri katletmesinden görebilirsiniz. İşinize gelince komplo teorilerine gülüp geçiyorsunuz ama iş islamla ilinti bir duruma geldiğinde hemen komplo teorileri dökülmeye başlıyor. Ortada AKP'ye yaraması planlanan bir komplo felan yok, böyle bir durum AKP'yi bitirebilir bile. Sizin islam nefretinden gözünüz dönmüş, öyle bir dönmüş ki en azılı ırkçıdan beter olmuşsunuz.

Ne bir dinciyim ne de ateist. Orta noktadan bakınca bu tavrı görmek çok üzücü. Hangi millete ya da hangi dinden insanlara karşı olursa olsun bu tutumunuz kabul görecek gibi değil.

Seni kim takarki sevgili Boethius,

Sen şu iletinle burada eleştirdiklerin karşısında Yalova Kaymakamından farksızken üstelik.

Burada ırkçılık suç ve yasak. Ama Türk milliyetçiliği ve ırkçılığı. Onun haricinde işin içinde islam ve müslümanlar varsa geri kalan herşey serbest.

Ama yazdığın iyi olmuş, ben sonuna kadar senin destekliyorum ve bütün iletilerinin takipçisi olacağım her zamanki gibi

Yaz, şiddetle sen yaz.

Çünkü inan birileri okuyor ve senin dediklerinin aynısını düşünüyor ve söylüyor günlük hayatında.

Selam ederim.

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş

Ben bir ateist olarak bu yazının altına imzamı atarım, duygularıma tercüman olmuşsun sevgili Boethius.

İnsani yardım taşıyan, sivillerle dolu bir gemiyi basıp oradakileri öldürenler de, bunu onaylayanlar da gözümde insanlığı ölmüş insanlardırlar. İsrail ise 21. yüzyılın en faşist rejimlerinden biri olduğunu gösterdi.

Sitelerde Paylaş

boethius

olay sadece islami kesimimi kapsıyor zannediyorsun?

bütün Türkiye Cumhuriyeti devleti ve vatandaşlarına yansıyacak..

gidenler yem olarak kullanılmıştır...

adam diyor baştan sokmam...

hadi madem geldiniz başka limana boşaltın yükü...

inadına akılları sıra ambargoyu delecekler..

kör gözün parmağına ...

şimdi yırtınan hükümet neden en başta ben bunun arkasındayım demedi yardım yola çıkmadan??

sonucunu bile bile seyrettiler...

Sitelerde Paylaş

Ben bir ateist olarak bu yazının altına imzamı atarım, duygularıma tercüman olmuşsun sevgili Boethius.

İnsani yardım taşıyan, sivillerle dolu bir gemiyi basıp oradakileri öldürenler de, bunu onaylayanlar da gözümde insanlığı ölmüş insanlardırlar. İsrail ise 21. yüzyılın en faşist rejimlerinden biri olduğunu gösterdi.

Sizin ateist kimliğiniz bir Tanrı varsa (ki ben var olduğuna inananlardanım) sadece ikinizin arasındaki meseledir.

Ama insan olarak diğer insanları ilgilendiren tavrınız şu doğruyu işaret etmektir.

Bu konuda birileri zulmün üstünü örtüyor ve hatta burada görüyoruzki neredeyse İsraili mazlum ilan edecek.

Bu tavır içinde olanlar aşağının daha aşağısında insanlardır. İnsanlığını çoktan yitirmiş sefil varlıklardır ne yazıkki.

O gemide bu foruma üye olan bir ateist/kürt biri var. Ya o ateist/kürt kişi salak, ya bunlar çok akıllı!!!

Selamlar...

Sitelerde Paylaş

boethius

kör gözün parmağına ...

şimdi yırtınan hükümet neden en başta ben bunun arkasındayım demedi yardım yola çıkmadan??

Olayı neden Türkiye indirgiyorsunuz. Bu hedef küçültme ve olayı saptırmadır.

O yola başka millettende gemiler çıktı.

Ve olay uluslararası kara sularında sivil bir harekete yapıldı.

Yapılan eylem ise askeri bir eylem....

Hiçbir haklı yanı yok, kusura bakmayın ama...

Sitelerde Paylaş

Bir konuyu anlamamakta sanirim zorluk cekiyorsunuz.

Söz konusu uluslar arasi iliskidir ve bunun bir prosedürü vardir.

Her aklina esen...her önüne gelen bu tip maceralara kalkisamaz.

Bu olayin olacagi bilinirken neden kimse engel olmaya calismadi veya hükümet el koymadi vs...

Olay olduktan sonra viyak viyak bos yere bagirmanin tepinmenin geregi yok.

Kafalari strateji ve tasarim üzerine calisanlarin cok kolay cözebilecegi basit bir olayi fazla büyütmeye gerek yok diye düsünüyorum.

Bekleyin ve görün.

Sitelerde Paylaş

Herneyse, eylem başarıyla amacına ulaşmış gibi görünüyor. Amaç yardım götürmek değil İsrail'i provake ederek tepki görmesini sağlamaktı. Yardım yapmak isteyen bunu uygun yollardan yapabilirdi. Bu arada on kişi hayatını kaybetmiş ama ne farkeder, onlar zaten şehit oldu, şu an hurilerle yiyişmeye başlamışlardır bile. İnsan hayatı çok değerli evet tabi

Sitelerde Paylaş

boethius

kör gözün parmağına ...

Hükümet zaten göstermelik hareket yapmanın en birincisi cerium. Onlara diyecek laf yok. Diyorum ya bu yüzden bu iş AKP'ye yaramaz. Adamların verdiği tepki tepki bile değil İsrail'e karşı, anca tatbikatları iptal etsinler. Şimdi olay daha yeni, eğer bu işin üstüne gitmezlerse, türk bandralı bir gemiye böyle bir saldırı yapılmasının peşine düşmezlerse ve hak aramazlarsa çok gözden düşecekler, CHP de bu durumu kullanacak tabi. Ve sanmıyorum ki AKP one minute demekten başka ciddi anlamda kafa tutup bu işin peşine düşsün. Ancak şov yapar, bunu da artık yemezler.

Sitelerde Paylaş

boethius

yarar yada yaramaz ilerde günlerde görürüz..

ama 3.dünya ülkerinin klasik politikası budur...

verirsin cahillere gazı,takarsın peşine sonra da yolarsın..

ayrıca tepki verse ne olacak,ancak nota verir,elçiyi çeker geri yollar vs vs...

gerçek manada tepki vermesi,yaptırım uygulaması için en baştan yola çıkan gemiler için arkasındayız mesajı verirlerdi..o zaman değişik yönde seyir edebilirdi bütün olanlar..tabii bu konuda samimi olsalardı...

Sitelerde Paylaş

Herneyse, eylem başarıyla amacına ulaşmış gibi görünüyor. Amaç yardım götürmek değil İsrail'i provake ederek tepki görmesini sağlamaktı. Yardım yapmak isteyen bunu uygun yollardan yapabilirdi. Bu arada on kişi hayatını kaybetmiş ama ne farkeder, onlar zaten şehit oldu, şu an hurilerle yiyişmeye başlamışlardır bile. İnsan hayatı çok değerli evet tabi

Bir sürü ülkeden bir sürü sivil beyaz bayraklı gemilerle yardım götürüyorlardı... Daha uygun yolu nedir bunun?!

Sitelerde Paylaş

Bir konuyu anlamamakta sanirim zorluk cekiyorsunuz.

Söz konusu uluslar arasi iliskidir ve bunun bir prosedürü vardir.

Her aklina esen...her önüne gelen bu tip maceralara kalkisamaz.

Bu olayin olacagi bilinirken neden kimse engel olmaya calismadi veya hükümet el koymadi vs...

Olay olduktan sonra viyak viyak bos yere bagirmanin tepinmenin geregi yok.

Kafalari strateji ve tasarim üzerine calisanlarin cok kolay cözebilecegi basit bir olayi fazla büyütmeye gerek yok diye düsünüyorum.

Bekleyin ve görün.

Cigi,

70 küsür mil açığında, İsrail sularıyla alakasız bir gemiye saldırmak da fena macera sayılmaz bence.

Ayrıca milletlerarası anlamda böyle bir olayın ses getirmesine vesile olmuş ve olacaksa bu olay, bu normal bir durum olur. Ancak yardım eyleminin amacının bu olduğunu, bu yardımın provokasyon temelli olduğunu kanıtlamaz. Bunu söylemek çok bilinçsizce.

Tekrar tekrar söylüyorum bu eylem sadece İHH ile gerçekleşmiş değildir, başka başka ülkeler ve sivil toplum örgütleri de bu işin içindedir. Saptırmayın. Dünyada her düzenlenen yardımın altında birşey arayalım o zaman, neden iş Filistin'e karşı bir yardım olunca altında bir pislik arıyorsunuz? Bu taraflı bir sallamanın en güzel örneği. Bakış açınız islam işin içine girince öyle bir bulanıyor ki her türkü fesatlığın peşinde koşabiliyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Tekrar tekrar söylüyorum bu eylem sadece İHH ile gerçekleşmiş değildir, başka başka ülkeler ve sivil toplum örgütleri de bu işin içindedir.

Bildiğim kadarıyla o gemilerde onlarca ülkeden insan var, hatta Avrupalı parlamenterler falan da var...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...