Jump to content

İsrail gemileri harekete geçti

Recommended Posts

Genç Dostum,

Çetin Yetkin'in o kitabı sadece içindeki kronolojik veriler babında bir değer taşıyor; kurgu ve çıkarsamalar tümüyle mantıksız ve temelsiz. İsmet İnönü'yü bir karşı devrimci olarak görmek, tümüyle paranoyaklıktır. Yaşanan acı deneyimlerin ve olumsuzlukların, ülkenin içinde bulunduğu nesnel koşullarla ilgisi kurulmalıdır. Herkesi hain ilan etmekle tarihsel bir tez yazılmış olunmaz, sadece düşünce sığlığına teslim olunmuşluğun manifestosu yazılabilir. Çetin Yetkin, samimi ve dürüst bir yazar olabilir, kişiliğine saygı duyarım, ancak çok yanlış düşündüğünü gizleyemeyeceğim.

Valla msn'de konuşurken öyle demiyordun, sürekli İsmet İnönü'ye sallıyordun. Galiba Akp'liler İnönü'ye sallayınca biraz daha sahiplendin, ondan dolayı olabilir. O kitap akademik üslupte yazıldığı için doğal olarak yorumdan çok kaynak ve belge vardır. Gayet de iyi bir kaynaktır.

Ondan daha iyi ve kapsamlı bir kitap varsa söyle bakayım, benim bildiğim pek yok. Bir tek Oktay Sinanoğlu kitaplarında üstünkörü bahseder. Bir de benim bildiğim Cemil Koçak'ın "Türkiye'de Milli Şef Dönemi" adında kitabı var. Senin gibi birinin o adamı okuyacağını hiç sanmıyorum çünkü kendisi Astur, Ludwig gibi tiplerin seveceği türden bir tarihçi. Önyargılı konuşmuş olmayayım, belki güzel bilgiler vardır. Yarın bakıp haber ederim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 974
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Atanın 2 kuşak akrabaları hem aile doslarımız hemde kökenlerimiz aynıdır.

Taşa toslarsın kerpeten hiç deneme. Sapına kadar Türk oğlu Türklerdir. :lol:

Sorun o değil ki,Biri Selanikli ise yahudi bozması etiketini nasıl yapıştırırsın bu kadar kolay ? Atatürk'te selanikliydi,ve yahudi değildi,taşa toslayan sensin.

Sitelerde Paylaş

Sorun o değil ki,Biri Selanikli ise yahudi bozması etiketini nasıl yapıştırırsın bu kadar kolay ? Atatürk'te selanikliydi,ve yahudi değildi,taşa toslayan sensin.

İşte bunu yazacağını biliyordum , peki nerden biliyordum ? Size ben bu forumda beş yüz defa Endülüs tarihi öğrenin demiyormuyum. Peki siz ne yapıyorsunuz, öğrenmemekte ısrar ederek aynı cümleleri yıllarca yazmaya devam ediyorsunuz. Yarın Ziya Paşa Endülüs tarihinden başla konuya.

Sana diğer bir ip ucu , Atatürk selanikten niye ayrıldı. ?

Sitelerde Paylaş

Mal herif, Atatürk neden Selanik'te doğmuş araştırdın mı? Babası Manastır, annesi de Bulgaristan Vodina, kökeni de Anadolu Karaman Yörükleridir. Babasının görevi nedeniyle orada doğmuştur. Hadi babasını Yahudi yaptık, ama annesi -imkânı yok- Yahudi çıkmıyor, yani o kadar uğraşa rağmen maalesef anneden dolayı Yahudilik işi yatıyor :) Sonuçta köken olarak Selanikli değildir.

Hem bu Selanik'ten çıkan herkesi Yahudi-Sabetay ilan edenleri anlamıyorum, gören de Selanik'te hiç Türk yok, sırf Yahudi var sanacak. Bu kafayla Türk bırakmadınız: İzmir başta olmak üzere Ege Yunan; Doğu Kürt ve Arap; Karadeniz Çerkes, Pontus; İstanbul ve Trakya zaten gitmiş, kala kala bir İç Anadolu kalıyor, onu da Hitit felan yaptık mı geriye Türk kalmıyor.

Şimdi benim anne-babam Ankaralı, ama ben babamın görevi nedeniyle Doğu'da bir şehirde doğdum, ondan dolayı Kürt mü oluyorum?

tarihinde ironman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Valla msn'de konuşurken öyle demiyordun, sürekli İsmet İnönü'ye sallıyordun. Galiba Akp'liler İnönü'ye sallayınca biraz daha sahiplendin, ondan dolayı olabilir. O kitap akademik üslupte yazıldığı için doğal olarak yorumdan çok kaynak ve belge vardır. Gayet de iyi bir kaynaktır.

Ben de İnönüyü birçok noktada eleştiririm, kimi zaman çok sert biçimde hem de. Ama "vatana ihanet" çok ağır bir sözdür. Sen sözlerin ağırlığını tartamıyorsan o senin sorunun. Ayrıca, kitap akademik falan da değil. Hiçbir akademik değeri yok, boş, temellendirilmemiş iddialarla dolu...

Ondan daha iyi ve kapsamlı bir kitap varsa söyle bakayım, benim bildiğim pek yok. Bir tek Oktay Sinanoğlu kitaplarında üstünkörü bahseder. Bir de benim bildiğim Cemil Koçak'ın "Türkiye'de Milli Şef Dönemi" adında kitabı var. Senin gibi birinin o adamı okuyacağını hiç sanmıyorum çünkü kendisi Astur, Ludwig gibi tiplerin seveceği türden bir tarihçi. Önyargılı konuşmuş olmayayım, belki güzel bilgiler vardır. Yarın bakıp haber ederim.

Ben Şevket Süreyya Aydemir'in kitaplarından şaşma derim. Sanırım netten indirebilirsin.

Cemil Koçak'ın sözünü ettiğin kitabının e-kitap linki varsa gönder bir bakalım. O döneme ilişkin pek fazla kaynak yok gerçekten de. Aydınlarımız bol bol yatıp güneşlenmişler anlaşılan...

Gerçi hangi konuda adamakıllı, tam donanımlı bir kaynak var ki...

Kendi tarihimizi bile yabancı araştırmacılardan öğreniyoruz.

Yazık bize, yazık...

tarihinde DİRİLİŞ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben de İnönüyü birçok noktada eleştiririm, kimi zaman çok sert biçimde hem de. Ama "vatana ihanet" çok ağır bir sözdür. Sen sözlerin ağırlığını tartamıyorsan o senin sorunun. Ayrıca, kitap akademik falan da değil. Hiçbir akademik değeri yok, boş, temellendirilmemiş iddialarla dolu...

Kitapta "vatana ihanet" var mı hatırlamıyorum fakat zannetmiyorum. Zaten kitapta da anlaşmalar, icraatlar, devrimlerden verilen tavizler gibi olaylar yer alıyor, öyle pek bir yorum hatırlamıyorum. Neyse yarın bakarım.

Ben ŞEvket Süreyya Aydemir'in kitaplarından şaşma derim. Sanırım netten indirebilirsin.

Cemil KOoçak'ın sözünü ettiğin kitabının e-kiatp linki varsa gönder bir bakalım. O döneme ilişkin pek fazla kaynak yok gerçekten de. Aydınlarımız bol bol yatıp güneşlenmişler anlaşılan...

Gerçi hangi konuda adamakıllı, tam donanımlı bir kaynak var ki...

Kendi tarihimizi bile yabancı araçtırmacılardan öğreniyoruz.

Ş. S. Aydemir'in tam olarak bu konuyla ilgili (İkinci Adam'dan başka) hangi kitabı var? Falih Rıfkı'nın da yazdıkları vardır ama onun İnönü'ye salladığını hiç sanmam. Cemil Koçak'ınki 1945'e kadar olan bölüm, çok uzun, zaten 2 cilt. E-kitap olarak bulunacağını sanmam.

Aklıma geldi, eğer bulabilirsen Feridun Kandemir'in Ş.S.Aydemir'e ve İnönü'ye cevap olarak yazdığı "İkinci Adam Masalı" adlı pek bilinmeyen ama çok güzel bir kitabı var. Tam olarak Milli Şef döneminden bahsetmiyor, ağırlıklı olarak milli mücadele dönemindeki icraatlarını yazıyor ama yine cumhurbaşkanı olduğu dönemle ilgili olarak yazıları var. Keza aynı yazarın "Kazım Karabekir'in İstiklal Harbimizin Esasları Neden Yakıldı?" adlı eserinde İsmet İnönü'yle ilgili geniş bir bölüm vardır. Kitaplardan anlaşıldığı üzere kendisi İnönü'yü pek sevmez fakat belgesiz salladığına ve yanlış yazdığına pek rastlamadım. Fırsat bulursan oku derim.

Tarih konusunda o kadar umutsuz değilim, (çoğu ölmekle beraber) gayet iyi Türk tarihçileri ve eserleri vardır. Esas sorun cumhuriyet sonrası (özellikle Atatürk sonrası) tarihte. Onun dışında pek bir eksik olduğunu sanmıyorum.

tarihinde ironman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bizim Sabetaycılar gibi onlarda müslüman olmuş yani. :D

Hiç yahudi kendinden olmayan birine destek verirmi.Markos senin yaş kaçtı. :lol:

Shakespeare'nin Venedik Tüccarını okudunmu. :lol:

Noam Chomsky, Naomi Klein gibi Amerikalı olup da Amerika'yı, İsrail'i, kapitalizmi, Irak savaşını, Gazze operasyonunu vs eleştiren solcu toplumsal eleştirmenlerin Yahudi olduğunu biliyor muydun? Bunun ötesinde İsrail'de de solcular ve sol partiler olduğunu, İsrail'in politikalarını eleştirdiklerini, Filistinliler'i çok konularda haklı bulduklarını biliyor muydun?

Sitelerde Paylaş

Mal herif, Atatürk neden Selanik'te doğmuş araştırdın mı? Babası Manastır, annesi de Bulgaristan Vodina, kökeni de Anadolu Karaman Yörükleridir. Babasının görevi nedeniyle orada doğmuştur. Hadi babasını Yahudi yaptık, ama annesi -imkânı yok- Yahudi çıkmıyor, yani o kadar uğraşa rağmen maalesef anneden dolayı Yahudilik işi yatıyor :) Sonuçta köken olarak Selanikli değildir.

Hem bu Selanik'ten çıkan herkesi Yahudi-Sabetay ilan edenleri anlamıyorum, gören de Selanik'te hiç Türk yok, sırf Yahudi var sanacak. Bu kafayla Türk bırakmadınız: İzmir başta olmak üzere Ege Yunan; Doğu Kürt ve Arap; Karadeniz Çerkes, Pontus; İstanbul ve Trakya zaten gitmiş, kala kala bir İç Anadolu kalıyor, onu da Hitit felan yaptık mı geriye Türk kalmıyor.

Şimdi benim anne-babam Ankaralı, ama ben babamın görevi nedeniyle Doğu'da bir şehirde doğdum, ondan dolayı Kürt mü oluyorum?

hayır olmuyorsun ama aslen doğulu olup da batıda doğup büyüyen biri anında kürt ve istanbullu izmirli bilmemneli oluveriyor

olsun tabi de aynı anda pkkcılık oynuyorlar

biz aslında hititiz diyerek hedef saptırma taktikleri uygulayıp ortada türk bırakmadılar evet

aklıbaşında bir adminimiz doğu ermenistanın olabilir demişti

peki adama sormazlar mı cidden senin de dediğin gibi, o halde batı da yunanlara gitsin

saflık mı nedir anlamadım ki..

ayrıca pork chomsky'nin bir numaralı ermeni soykırımı kabulü destekçisi olduğunu hatırlatayım..

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Noam Chomsky, Naomi Klein gibi Amerikalı olup da Amerika'yı, İsrail'i, kapitalizmi, Irak savaşını, Gazze operasyonunu vs eleştiren solcu toplumsal eleştirmenlerin Yahudi olduğunu biliyor muydun? Bunun ötesinde İsrail'de de solcular ve sol partiler olduğunu, İsrail'in politikalarını eleştirdiklerini, Filistinliler'i çok konularda haklı bulduklarını biliyor muydun?

Nerden bilsin bu zavallı nazi özentisi atsızcı bunları. Bunlar salak yani, bir tane forumları var yazılanları görsen deli saçması şeyler. Devamlı kafa taslarını falan ölçüyolar, şaman ayini yapan, kımız içen falan böyle manyaklar işte. Yahudi düşmanlığı nazi özentiliğinden kaynaklanıyor, yoksa yahudilerle hayatları boyunca hiçbir ilişkileri söz konusu değil. Hitler'in en azından Yahudi düşmanı olması için kendince sebepleri vardı, bunlarda oda yok

Sitelerde Paylaş

ayrıca pork chomsky'nin bir numaralı ermeni soykırımı kabulü destekçisi olduğunu hatırlatayım..

Pek çok solcu gibi yani. Siz Türkiye'de solcu geçinenler Soykırımı inkar etmeye devam edin, sonra da bize solcu olduğunuz masalını anlatın.

Sitelerde Paylaş

Nerden bilsin bu zavallı nazi özentisi atsızcı bunları. Bunlar salak yani, bir tane forumları var yazılanları görsen deli saçması şeyler. Devamlı kafa taslarını falan ölçüyolar, şaman ayini yapan, kımız içen falan böyle manyaklar işte. Yahudi düşmanlığı nazi özentiliğinden kaynaklanıyor, yoksa yahudilerle hayatları boyunca hiçbir ilişkileri söz konusu değil. Hitler'in en azından Yahudi düşmanı olması için kendince sebepleri vardı, bunlarda oda yok

Ey embesil, asıl sen ne biliyorsun da milletin neler yaptığını sallıyorsun? Şimdi hakkında yazdıklarının bunları yaptığını ispatlayabilir misin? Aksi takdirde müfteri biri olduğunu yazabilir misin?

Pek çok solcu gibi yani. Siz Türkiye'de solcu geçinenler Soykırımı inkar etmeye devam edin, sonra da bize solcu olduğunuz masalını anlatın.

Ne alaka, komünistler ateist olmak için komünist olmak gerekir diyorlar. Sen de solcu olmak için soykırımı kabul etmeli kanununu mu koydun?

Ayrıca o Noam Chomsky denen beyefendi Osman Baydemir adlı herifin sayesinde Diyarbakır'a gelmiş ve Kürtlerle ilgili olarak konuşmuştur. Öyle hiç de Türk yanlısı felan değildir.

Sitelerde Paylaş

Bu memleket, Atatürk gibi, İnönü gibi "Yurtta Barış Dünyada Barış" felsefesiyle hareket eden liderlerden zarar görmez, görmedi.

Bu memleket, kafasında "İslam'ın dünyaya egemenliği" olanlardan, "Türklüğün dünyaya egemenliği" olanlardan zarar görür.

Bu tür sapık zihniyetlere sahip radikaller tehlikelidir, ateşle oynarlar. Kendilerini yaktıkları gibi ülkelerini, halklarını da yakarlar. Dünya tarihi bunun örnekleriyle doludur. RTE de bu kategori içinde yer alan bir zihniyete sahiptir.

Sırtımızdan atmanın vakti gelmiştir.

Aksi takdirde yarın muhriplerle, uçaklarla korumalı yardım gemileri göndermeye kalkışır ve kendimizi savaşın içinde buluruz. Sonrası malum! Nitekim bu yönde rivayetler vardır.

Bu rivayetler üzerinden çeşitli komplo teorileri üretmek mümkündür.

BOP da bunlar arasındadır. "Acaba BOP bu yolla mı sağlanmak isteniyor?" diye düşünmemek elde değildir.

Sitelerde Paylaş

İronman cevabını vermiş. Cahil cüheylanın biri olmasan cevap yazardım fakat zaman kaybısın sadece.

O kadar kırosun ki , benim kemalist olup ATsız'cı olmadığımı anlamayacak kadar Siyaset Felsefesi yoksunusun.

Fakat maşallah pabuç gibi bir dil geliştirmişsin. Forumda en fazla aşağılama ve ırkçılığı bayan olman nedeniyle saklasanda dikkatli okuyucudan asla kaçmaz.

tarihinde JackBauer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şimdi bir soru:

1. olay:

Geçen yıl şubat ayında İsrail Kara Kuvvetleri Komutanı Mizrahi, Davos’ta İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’e “Siz öldürmeyi iyi bilirsiniz” sözleriyle tepki gösteren Başbakan Erdoğan için “Aynaya baksın” ifadelerini kullanmıştı.

Mizrahi, İsrail’i suçlayan Türkiye’nin uzun yıllar önce Ermenilere dünyanın en büyük katliamlarından birini yaptığını söylemişti.

2. olay:

İsrail yardım gemilerine saldırdı, katliam yaptı.

İki olaydan hangisi daha önemlidir ve hangisinde İsrail daha suçludur?

Sitelerde Paylaş

Şimdi bir soru:

1. olay:

Geçen yıl şubat ayında İsrail Kara Kuvvetleri Komutanı Mizrahi, Davos’ta İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’e “Siz öldürmeyi iyi bilirsiniz” sözleriyle tepki gösteren Başbakan Erdoğan için “Aynaya baksın” ifadelerini kullanmıştı.

Mizrahi, İsrail’i suçlayan Türkiye’nin uzun yıllar önce Ermenilere dünyanın en büyük katliamlarından birini yaptığını söylemişti.

Türkleri her dönem arkasından vuran Ermeniler katliama uğramamış tam tersine hayatlarına her hangi bir kasıt olmamsı için yer değiştirilmiştir.

Yahudilerin ermeni soy kırımı ifadeleri kullanmasının altında yatan HOlokost Masalıyla 50 yıldır haraca bağladığı avrupa insanının düşüncelerine zincir vurmasıdır.

2. olay:

İsrail yardım gemilerine saldırdı, katliam yaptı.

İki olaydan hangisi daha önemlidir ve hangisinde İsrail daha suçludur?

Ya bu işi iran yapsaydı , bu forumda neler olurdu siz onu düşünün. :lol:

Yahudiyse suçludur, olayın o'su bu'su yoktur. Yahudi demek kan demektir, yahudi demek açlık demektir, yahudi demek ihanet demektir.

tarihinde JackBauer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ya bu işi iran yapsaydı , bu forumda neler olurdu siz onu düşünün. :lol:

Yahudiyse suçludur, olayın o'su bu'su yoktur. Yahudi demek kan demektir, yahudi demek açlık demektir, yahudi demek ihanet demektir.

Irkçı olmayan biri, özellikle İsrail'i şiddetle protesto eden ve hükümeti destekleyen biri soruma yanıt versin.

Malum, ırkçılar sapıtıyor. Soruya bir yanıt veremiyor, yine kalkıp Yahudi düşmanlığı yapıyor. :lol:

Sitelerde Paylaş

• Evvelden Deniz Feneri'yle cepleri soyulan bu yüzde 10'luk oy potansiyeli, daha önceki sabah İnsani Yardım Vakfı gibi tartışmalı, şaibeli bir vakıf tarafından göz göre göre ölüme gönderildi

• Bu Ortadoğu bataklığının sonunda felaket var. Bir yandan kendi topraklarımızda savaşırken, bir yandan başkasının savaşına taraf olmanın bedelini ödeyen yine bizler olacağız.

• Bu bataklıkta ne işimiz var, biri bana açıklasın. Sırf Başbakan Erdoğan kendisini Ortadoğu'nun lideri yapmak istiyor, üniversite odasında 'Neo Osmanlı' hayalleri kuran, oryantalist hayalperest dışişleri bakanı yapıldı diye mi yılların şekil verdiği Türkiye'nin dünyadaki konumu böyle kolay sarsılıyor?

• Açıkça Hamas'ın yanında yer alıyor yeni Türk dış politikası. Oysa biz her Hamas dediğimizde karşılık olarak PKK dense söyleyecek sözümüz yok.

Yok yok bunları bu başlıktan derlemedim..Bunları kimmi söylemiş?

Buradaki bazılarından bir gıdım daha delikanlı ibne pardon gay bir Yahodi..

Yine pardon ruhen yahudi mişşş..Dahasıda var tabi..

http://www.bugun.com.tr/haber-detay/71084-interstitial-haberi.aspx

Bu arkadaş aşağıda fotoğrafı radikal dincilerin kullanacağını bile bile çektirmiş, sinagog bombalanmasında kippasıyla bile bile dolaşmış..E tabi bile bile, aklısıra "gizli siyonist" "sebaytacı" "israil uşağı"şeklinde yapılan deşifreleri "ti" ye alarak bertaraf ediyor..Acaba bu aklı bir kaç satılık kalemle birlikte düzenli olarak İsrailin düzenliği gezilerde, İsrailli ruh ikizlerinden mi almış diye merak ediyor insan..Neyse buradaki bazılarının bu gay gibi kippalı fotoları varsa yayınlayalım ve İsraile yapılan haksızlığa karşı "Hepimiz Yahodiyiz" şeklinde bir kampanya düzenleyelim..Nasıl olsa başlıkta tamam "İsraili kınıyoruz ama" şeklinde başlayan satılmış cümlelerle ortam buna hazırlanmış..

l1020252.jpg

tarihinde taipen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...