Jump to content

İsrail gemileri harekete geçti

Recommended Posts

Basbakanin israil ile ilgili elestirileri aslinda "light"lasmis bir elestiri, dünyadaki tüm progressiv devrimci sosyalist hareket, isgalci siyonist rejimin varligini sorgulayabiliyorken, tayip erdogan elestirisini "israildeki simdiki is basindaki hükümet" ile son derece kisitli, nitekim bu hükümet bugün var yarin yok, ama siyonist istilasi altindaki topraklarda hakli filistin halkinin bagimsizlik talebi hep vardir, ve var olmaya devam edecektir.

Bizlerde dikkatli olmaliyiz, elestirilerimizi musevi vatandaslarin özgürce yasadiklari topraklarda yasayabilip, yasayamamasindan ziyade, bu gayri mesru rejimin ne kadar zulum meydana getirdigini vurgulamaliyiz.

Israil icinde yahudi olup ama bu zulme dur demek isteyenler ile dayanisma icinde olabilmeliyiz.

Filistine Özgürlük talebini ilk dile getiren bu ugurda silahli aksiyona gecen örgütün kurucusu ve tüm lider kadrosu hristiyan filistinlilerdir, kimsenin filistinlilerin siyasl tercihine ipotek etme hakki yoktur, onlar istedikleri tavirlarini koyabilmeliler, bizlerin sadece siysal tavirlarini koymus olan bir toplum ile olan iliskilerimizin nasil olmasi gerektigi hakkinda bir söz söyleme hakkimiz vardir, yoksa onlarin toplumsal düzenlerini tayin etme gibi bir hakkimiz yoktur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 974
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kesinlikle konvoyu kınamak için demiyorum, ama inanıyorum ki Afgan kadınları Filistin kadınlarından binlerce kat daha ağır durumdadır...

Bir yerde zulüm varsa nedense orda hep İslam var... Az bi özeleştiri yapma zamanı gelmedi mi arkadaşlar?

Sitelerde Paylaş

bu kadar insani yardımı düşünen (!) bir müslüman topluluğu

bugüne kadar nerdeymişti

ve

niye illa gazze..?

ırak da sınır komşumuz milyonlarca insan öldü kadınlar dul çocuklar aç biilaç ve gemiyede gerek yok iken

eşşekle bile gdebilirdik

bu olayın arkasında çok şey yatıyor çok

Sitelerde Paylaş

Bugün Posta haberini verdi ; Filistin başkanı gemidekilere Filistin vatandaşlığı verecekmiş. :lol:

Len kim ne yapsın senin ülkenin vatandaşlığını, sen kendi insanlarına bakamıyorsun millet ne arasın orada.

Ama gitmek isteyen gitsin tabi kurtuluruz ükemizdeki kökten dincilerin bir kısmından.

Sitelerde Paylaş

Bekir Coskun İsrail yalakası satılmış gazetecilerden biridir. Yazısı okunmaya değmez

Dermatolog bekir, ben de sana nasıl yazarlık yaptırılıyor onu anlamayamıyorum ne olacak şimcik

Arkadaşlar Bekir'in iki kitabının ismi Ben Pako, Pakoya Mektuplar adam sıkı bir hayvan hakları savunucusu dikkat edin derim

Bekir Coşkun

Önce insan olmalı...

“KÜFÜR edip durma“ diyeceğim ama sen başka dil bilmezsin.

Düşündüklerini ifade etmek için kullandığın müstehcen sözcükleri çıkartınca, geriye “koyarım”, “sokarım”, “geçiririm” kelimeleri kalıyor ki, bunlarla cümle de kuramazsın zaten...

Çünkü cahilsin..

Zırcahil...

Bizler “Siyonist uşağı”, “İsrail köpeği” falan değiliz.

Bizler; dünyanın en bereketli toprakları üzerinde beşinci sınıf devlet, en zengin kültür hazineleri üzerinde sekizinci sınıf toplam olmaktan dolayı acı çeken, gururu kırılan ve suçu uzaklarda aramaktansa sadece aynaya bakan ve önce kendi suçunu-günahını gören insanlarız, o kadar...

Sen önce “insan” ol...

Düşünen, öğrenen, bilen...

“İnsan” olmadan “inanç sahibi” de olunmaz...

“İnsan” olmak; iki kulak, iki göz, iki burun deliği, uzun bir dil, bir çift ayakkabı ya da pantolon sahibi olmak anlamına gelmez...

“İnsan olmak” akıl ister...

Ve o aklın erdiği; bilgi, görgü, sevgi, merhamet, hoşgörü, uyum, saygı...

“İnsan olmak” gelişmeyi gerektirir... Kurbağalar bir milyon yıldan beri bir yerden öbürüne zıplayarak giderler... Oysa bak öbür “insanlar” sana otomobil

yaptılar...

“İnsan olmak” sorumluluktur...

Gelişmeyi-uygarlığı-modern yaşamı reddeden... Medeniyete direnen... İlim ve bilime kızan... En sonunda da kendisi gibi düşünmeyenleri “düşman” sayan,

onları yok etmeye, ezmeye, azarlaküfürle susturmaya kalkan, yeterince “insan” değildir...

“İnsanlık” yalanı, dolanı, sahtekârlığı da kabul etmez...

“İnsan” olan masumların duygularını sömürmez... “Din-iman” diyerek onları kendi çıkarına, ticaretine, siyasetine alet etmez “insan” olan...

http://haberturk.com/yazarlar/520504-once-insan-olmali

Sitelerde Paylaş

Akp ve Chp'nin 2 saldırı (gemi,iskenderun) arasın da bağlantı var açıklamasının sebebi, yobaz gürühun hedefine Kürd özgürlük hareketini koymak ve saldırıya geçmelerini sağlamak. Kılıçdaroğlu denilen soysuz kemalist dönmesi, şimdiden ne halt olduğunu göstermeye başladı. İslamcı pisliklerin ne halt olduğunu zaten biliyoruz, umarım kaşınıp ters hareketlere girişmezler yoksa sonuçlarına katlanmak zorun da kalırlar. Kürd halkı fetullahcıların da,milli görüşcülerin de,kemalist bozuntuların da boğazın da kalıp boğacak kadar büyüktür. İsrail'e APO'yu yakalamak için yalvardıkları günleri çabuk unutmuşa benziyorlar.

Sitelerde Paylaş

Türkiydeki müslümanlarin yahudi düsmanligi olmus olsa, israile gitmeye hic gerek yok, ülkemizde yahudilerde, sebateistlerde cokca mevcut zaten, israil disindaki en büyük yahudi cemaatlari, müslümanlarin yönettigi topraklarda yasamaktalar. ama dünyadaki akli basinda herkesin, hatta yahudilerin bile bu siyonist rejim ile ciddi sorunlari var, cünkü bu siyonist rejim insanin insanca yasayabilmesine engel.

Ama ben akli basinda insanlardan söz ediyorum, kendisini ateist sanan, siyonizmin gönüllü truva atini oynayanlardan degil !

islamcı zihniyetle yapılan yardımları desteklemem, ama barışcıl aktivistler zaten batıda her zaman her olayda böyle eylemlere organizasyonlara katılırlar bu elbette takdir edilecek harekettir..

Sitelerde Paylaş

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=38465&st=20&p=612754entry612754

Notamatik yardım konusunda haklı. Her ülkeden bir veya birkaç gazetecinin olması o olayı uluslararası bir yardım yapmaz. Bu insani değil basbaya İslami bir yardımdır. Eğer yardım Gazze'ye gitseydi ve bir olay çıkmasaydı (ki imkânsızdı) Başbakan ve diğer yetkililer hemen İslami edebiyata başlayacak, insani unsurlardan, şu anda sürekli tekrarladıkları Hıristiyan, Musevi kişilerden veya bunun uluslararası bir yardım olduğundan bahsetmeyeceklerdi.

Benim asıl gıcık olduğum ve bir Türk olarak utandığım nokta şu:

Başbakan ve diğer üst düzey yetkililer de konuşmalarında sürekli bunun sadece Türklere ait değil, uluslararası çapta genel olarak düzenlenmiş bir kampanya olduğunu söylüyorlar. Sürekli gemide Türklerden başka (özellikle gayri müslim) insanların olduğunu, onların da zarar gördüğünü vurguluyorlar. Bu, Türkiye Cumhuriyeti için bir utançtır. Bunu derken amaçları da dünya kamuoyuna "hani Türkler öldü, kimse onları sallamıyor, tamam. Ama bakın sizden de ölenler veya zarar görenler var, bir şeyler yapın." diyerek Türklerin ölümünü önemsizleştirerek sürekli gayri Türk kişilerden bahsetmek ve resmen diğer ülkelerden yardım ve İsrail'e karşı tepki dilenmektir.

İsrail-Filistin meselesinde kimin haklı olduğuna girmeyeceğim. İsrail işgalcidir, her türlü pisliği yapıyor, kimseyi de sallamıyor. Sen ne demeye yardıma gidip de daha sonra olacak muhtemelen şeyler için (ki oldu da) insanlıktan, hak-hukuktan bahsetmeye hazırlanıyorsun? İsrail'in daha önce -en yakın ve önemli olan Lübnan başta olmak üzere- neler yaptığını bilmiyor musun? Sen veya başkası, dünya kamuoyu, büyük devletler, Birleşmiş Milletler İsrail'i ne olarak görürse görsün (gerçi kınamaktan başka bir bok yaptıkları da yok) İsrail'in kimseyi takmadığını, kendi menfaati için -daha önceden saldırmayacağız, hiçbir şey olmayacak dese bile- neler yaptığından ve yapabileceğinden haberin yok mu? Zaten İsrail'in olduğu bir yerde hak-hukuktan bahsetmek abes kaçar. Madem yardım götürüyorsun, sonuçlarını da hesaba katacaksın. Ya oradaki muhtemel ölümlere (maalesef gerçekleşti) ses çıkarmayacaksın, ya da İsrail'in yaptığına karşılık vereceksin, gerekise savaşacaksın. (Nitekim, hiçbir işe yaramayan Falkland Adası için İngiltere ve Arjantin'in savaşması hâlâ tazeliğini koruyor. Bu adanın herhangi bir devlete faydası yoktu, fakat söz konusun devletin onuru olunca iki devlet de savaştı.) Sonra rezil gibi Türk vatandaşlarını hiçe sayarak televizyona çıkıp büyük devletlere "ama bakın sizden de ölen var, bir şeyler yapın" tarzında dilenip devletini ve milletini küçültücü hareketler yapmayacaksın.

Sitelerde Paylaş

gene yanlis biliyorsun queenofhearts,

bu organizasyon zaten batililarin organisayonu, bu gemi turlari yillardir batililar tarafindan yapilmakta, hatta organizasyon merkezi ingiltere olmali, ama bu sene türkiyden de ciddi sayida bir katilim oldu, olay bu !

ama sen gene de sirf müslüman oldugu icin destekleme hümanist aktiviteleri, simdi olurmu canim, bir yanda siyonist rejim diger yanda kendi topraklarinda esir ve magdur insanlar, pardon müslümanlar.......

Sitelerde Paylaş

Israildeki Netayahu yonetimi nin tutumu sagci ve sert olabilir bunu anladik !

Peki ya iran ve onun bolgedeki pit -bull kopegi HAMAS farklimi ???

Hamas ,filistindeki Yurtsever EL-FETIH kadrolarini nin burolarini basip cinayet islerken, israilde sivillere 3000 binden fazla Roket sallayip bir suru cocugun olumune ,kolsuz bacaksiz kalmasini neden olurken (!) hic elestirildimi vijdanli,dini butun muslumanlar tarafindan ??

Hayir..

Gormediler bile , bilenler'de bir sekil'de HAMASin hakli oldugunu kanitlamak icin israilin ve mossadin eski yaptigi operasyonlara dikkat cekip, hakli bir direnis oldugunu vs,, anlatmaga basladilar..

Israil eskiden bir cok tasvip edilmez asiri operasyonlar yapmis olabilir,ama benzeri arap orgutleri ve gizli servisleri tarafindan(da israile ve yahudi halkina yapilmisti!!!

Ve israilin ,araplara karsi olan bu asiri tutumu yine israil icindeki sivil toplum orgutleri,savas karsiti mualif gruplar tarafindan (((ki-hepsi duyarli israil vatandaslari nin yaptigi girisimlerdir ))) -protesto edilmis ve yapanlari kendi vijdanlarin'da mahkum etmislerdir..

Daha'da ileri gidip,Filistinli yurtsever orgutlere katilanlar dahi olmustur..

israil bu kendi icindeki mualif yahudi vatandaslarina ARAPLARA yardim ediyor ve diye asla Vtan haini damgasini vurup ,vatandaslik satatusunu tedavulden kaldirmamistir !!! Bu davranis israil devleti nin Demokrasisine isret eder..

-Yani israil ne kadar Islami medya'da siyonist ,gaddar gosterilmek istense bile bizler biliyoruzki Irandan'da ,sudi kiralarindan'da,Irakli araplardan'da,suriyeli rejimden'de daha halkiina karsi daha Uygar ve medinidir !

Bana sorsalar ve deselerki ; 25 arap islam devletindemi yasamak istersin ?? Yoksa israildemi ??

-Ben hic dusunmeden israil derdim ..

Cunku israilde Turk-kurd-arap olarak, Ateist olarak yasama hakkim vardir..

Ama diger arap devletrein'de bu yasama degil, Islam oteritesi tarafindan idam edilme gerecekniz olcaktir ...

saygilar..

tarihinde LEVISstrasco tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İsrail hem Araptan Hem Türkten mertmiş bunu anladık.

Gelmeyin sıkarım diyor ve sıkıyor.Bravo İsrail'e.

Bu ölenler siyasi bir propagandaya kurban gitmiştir.İnsani görünen siyasi propaganda.

Tek bir İsrail askeri ölmedi iyiki yoksa o gemi suyun dibindeydi şimdi.

tarihinde Galileo100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Fatih Altaylı

Hadi canım siz de!

NEYİN doğru neyin yanlış olduğunu da söyleyemeyeceğiz.

Farklı bakış açıları getirmek de yasak.

Tek, prototip bir yaklaşım olacak ve papağan gibi onu tekrarlayacaksınız.

Yoksa.

“Yoksa”sı çok fena.

Ya satılmışsınız, ya ajansınız. Hele hele konu İsrail ise “Siyonist uşağı” veya “MOSSAD”sınız.

Bütün bunları birkaç gündür bana ve birkaç gazeteciye daha yakıştırıyor bazıları.

Abuk sabuk internet sitelerinin ve gazetelerin benim laflarımdan, yazılarımdan aldıkları bölük pörçük parçaları okuyup kin kusuyorlar.

O parçalar benim tam olarak fikrimi yansıtmadığı gibi, ne demek istediğimi de dile getirmiyor, ama çok da önemli değil.

Velev ki farklı düşünüyorum, size ne?

İsrail’de bazı sol gazetelerin, İsrail hükümetinden farklı düşünmesini “çok önemli ve çok değerli” buluyorsunuz da, Türkiye’de birilerinin farklı düşünmesini niye kabul edemiyorsunuz.

Bazılarınız, Başbakan Erdoğan’ın ilk gün yaptığı konuşmayı dinlediniz ve bayıldınız değil mi!

Peki o konuşmanın, Habertürk’ün o günkü haberleriyle ve benim yazdıklarımla neredeyse bire bir aynı olduğunu da gördünüz mü? Eeee o zaman.

İsrail’e tepkiyse eğer, biz sizden on kat güçlüsünü ve bin kat akılcısını gösteriyoruz zaten.

Ama bir yandan da fikir üretiyor, bu ülke için doğrusunu bulmaya çalışıyoruz.

Boş laf, aksiyonsuz tepki üretmekten yana değiliz çünkü. Ama bazılarınız, bunu yapana, “Siyonist ajan, İsrail köpeği” yakıştırmasını yapıyor.

Çok şükür Allah’a, hayatımızda kimsenin köpeği olmadık. Ne birinin, ne bir fikrin.

Bizim önceliğimiz, bu topraklarda yaşayan herkesin geleceği.

Bize sövenlerin bile. Onların çocuklarının bile. Onun için yazıyoruz.

“Niye o gösterilerde Türk bayrağı yok da, bu konuda gıkını çıkarmayan Arap ülkelerinin bayrakları sallanıyor? Ölenler bizim vatandaşımız” diye sorduk.

Ayıp mı ettik?

Asla!

Kaynak

Sitelerde Paylaş

Baskıcı sansürcü dediğimiz İsrail'de gazeteciler daha özgür.Karşıt ve beğenmediğimiz fikri eleştirmek yerine o fikri söyleyeni birşeyin uşağı olmak ve yaftalamak elbette doğru değil ama son yıllarda bu karakterin esiri olduk HEPİMİZ.

Bu yardımlarda amaç neydi?

Amaç zor durumdaki filistinlilere yardımcı olmak mıydı gerçekten?

Bu konuda Türk yetkililer Türk savcılar ne yapıyor?

Bu gemilerin oraya gitmesi soruşturulmayacak mı?

Tamam İsrail'e hesap sorulsun ama buradakilere sorulmasın mı?

Ölen 9 kişi nasıl bir organizasyonun şehidi oldular?

Bence gazetecilerin eleştiri yazmasını istemeyenlerin bir derdi gizledikleri var.

tarihinde Galileo100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

gene yanlis biliyorsun queenofhearts,

bu organizasyon zaten batililarin organisayonu, bu gemi turlari yillardir batililar tarafindan yapilmakta, hatta organizasyon merkezi ingiltere olmali, ama bu sene türkiyden de ciddi sayida bir katilim oldu, olay bu !

ama sen gene de sirf müslüman oldugu icin destekleme hümanist aktiviteleri, simdi olurmu canim, bir yanda siyonist rejim diger yanda kendi topraklarinda esir ve magdur insanlar, pardon müslümanlar.......

sen asıl nikini söylemeden saldırmayı bıraksana bir

islamcılar filistin için şehit olmaya gitti mi gitti bu kadar basit

olay çıkarmışlar orada neye güvenerek bunu yaptılar hem öldüler hem başımızı da derde soktular diğer gemiye neden ateş açılmadı ..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...