Jump to content

İsrail gemileri harekete geçti

Recommended Posts

Diyorlar ki israil mallarını protesto edlim, peki gerizekalılar o malların Türkiyeye girmesine izin veren o ONE MİNUTE diyen başbakanınız değil mi?

Başbakan dün yapılan toplantıda israille ekonomik ilişkilerin süreceği sinyalini verdi, anlamıyoruz kızmanız gereken birisi varsa o da başbakandır, resmen sizi öküz yerine koyuyor haberiniz yok sefiller...

Bir ara rusya doğalgazı kesecem diyince nasıl kıvırdı başbakan, bu salaklarda sanıyor ki savaşıcaz bitecek siz o zaman görün sefaleti birbirinizi yağmalarsınızancak ne salaklar var ya..

Adama one minute diyor, hala israil malları ülkemizde öyle kolay kaldırılmıyor savaşlar sadece toğla tüfekle olmuyor kafaya çuvalı yersin boş milliyetçiliğe devam edersin.....

Pantenin düştüğü hataya düştün, üste ne yazdık AKP kimseyi temsil etmez, siyasi bir oluşumdur.Üst kadrosuda tamamen yahudi kökenlidir. Müslüman halkı kandırarak oy alıp perde arkasında yahudilere ülkeyi peşkeş çekmek inanç sahibi insanlara mal edilemez. Şeytanın partisi AKP yi kimlerin ne zaman ne amaçla kurduğu bellidir ve Konumuzda bu değildir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 974
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben İsrail'in varolma hakkını kabul ediyorum. Bunda yanlış birşey bulamıyorum. Kendilerini korumaları da onların hakkı. Hamas gibi teröristlerle uğraşmak kolay mı? PKK belasıyla uğraşan bizim herkesten önce İsraillileri anlamamız gerekir.

Sitelerde Paylaş

Konuyu hukuksal ve insani zeminden dine ırka çekmemeye çalışmalısınız.

İsrail'in Türklerden oluşan sivil bir gemiye hiçbir hukuki hakkı olmadan saldırması var.Bu eksende tartışmalısınız.

Hükümeti muhalefeti konuya bu eksende bakmalıdır.

İsrail Türkiye'yi umursamadığını ve gözünü kırpmadan masum Türkleri vuracağını göstermiştir.Bu Türklerin inancı kimseyi bağlamaz.Herkes dilediği inanca sahip olabilir ve dilediği zorda kalmış sivillere yardım götürebilir.

Netice İsrail değerli bir müttefikini kaybetmiştir.

Netice İsrail Türkiye'nin askeri tehditler içeren ülkeler kapsamına girmiştir.

Netice İsrail Türkiye için casus belli kategorisinde bir ülke olmuştur.

Netice İsrail diplomasisi kaybetmiştir.

Türklere ve Türkiye'ye olacak olası İsrail saldırısının sonucu bellidir.

İsrail o gemidekilerin Türk olduklarını ve masum sivil olduklarını zamanında hesaplamalı idi.

İsrail o gemidekilerin insani değerlerle bir araya toplanmış milletlerden olduğunu da hesaplamalı idi.

İSRAİL ARTIK TERÖRİST VE KORSAN DEVLETLER sıralamasında başı çekecektir.

Sitelerde Paylaş

Ben endekslemiyorum.

Endeksleyenlere, AKP'yi nemalandırma çabasında olanlara karşı çıkıyorum.

Bu İsrail 2 gün önce rezilleşmedi, zaten hep öyleydi.

Sen olsan OECD'ye girişlerini veto etmez miydin?

Aptal herif..Sanki bunu bir tek sen biliyorsun..

İsraili zor duruma düşürüp, dayatmak için fırsat geçti işte ele..

Bunun dışında İsrailden faydalanabileceğimiz kadar faydalanıcaz..

Çıkarlarımızı üst seviyede tutacağız..

İsrail,bugün olduğu kadar hiç bir zaman dünya kamuoyu önünde zor duruma düşmemişti..

Çatlasanda patlasanda bunu AKP başarmıştır..Hazmedemiyorsan hazmedemiyorum..Ona buna bok atma..

Sitelerde Paylaş

Ben İsrail'in varolma hakkını kabul ediyorum. Bunda yanlış birşey bulamıyorum. Kendilerini korumaları da onların hakkı. Hamas gibi teröristlerle uğraşmak kolay mı? PKK belasıyla uğraşan bizim herkesten önce İsraillileri anlamamız gerekir.

Kaçamak ve temelsiz düşünceler, beraber siyon tepesinden tanrıyamı ulaşacaksınız yoksa. :lol:

Ülkesi işgal edilmiş bir organizasyonu niye Teröriist bir eylem olarak yazıyorsun, önce tarih öğren. Kim nereyi işgal etmiş ...( Bu yazıdan sonrada 1071 falan yazda ordanda Hodriye Alayım seni) :lol:

Sitelerde Paylaş

Way be ne enternasyonelist hümanist adamlarmış şu anarşistler, gözlerim yaşardı, ailesel sebeplerden Araplar'a laf ettirmiyormuş meğer. Bu arada "erkek olun erkek!" diye naralananlar bir tek Türk anarşistleri mi yoksa Zapatistaların da muadil terimleri var mı?

Anarşistler hakkında ne biliyorsun

Sitelerde Paylaş

İsrail'in varolma hakkını kabul ediyorsun da Kürdistan'ınkini neden kabul etmiyorsun? Yani Kürtler bizden daha güçlü olsalar, savaş teknolojisi olarak bizi katlasalar o zaman onların da ülke olma hakkını kabul edecektin. Bir ülkenin kabul edilebilme kıstası senin için nedir?

Sitelerde Paylaş

Ben endekslemiyorum.

Endeksleyenlere, AKP'yi nemalandırma çabasında olanlara karşı çıkıyorum.

Bu İsrail 2 gün önce rezilleşmedi, zaten hep öyleydi.

Sen olsan OECD'ye girişlerini veto etmez miydin?

Aptal herif..Sanki bunu bir tek sen biliyorsun..

İsraili zor duruma düşürüp, dayatmak için fırsat geçti işte ele..

Bunun dışında İsrailden faydalanabileceğimiz kadar faydalanıcaz..

Çıkarlarımızı üst seviyede tutacağız..

İsrail,bugün olduğu kadar hiç bir zaman dünya kamuoyu önünde böyle zor bir duruma düşmemişti..

Çatlasanda patlasanda bunu AKP başarmıştır..Hazmedemiyorsan hazmedemiyorum de..Ona buna bok atma..

tarihinde taipen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
One minute, bir şey yapamamanın ezikliğe ile bu büyük bir diplomatik rezalettir!.. Başbakan, diplomasi bilmezliğinin, hesap kitap bilmezliğinin faturasını Türkiye’ye ödetmektedir. Türkiye artık yalnızlığa mahkûmdur!.. diyen sanki benmişim gibi savaş çığlakları at bakalım..

Ama öyle bir şey olsa gemide fareliğe razı olanlarda benim sanki, sahte jakobenler, sıkı siyonistler sizi..

"One minute" de show'du, gemi operasyonu da show'dur.

Ancak sizin gibi ezikler bunlarla mutlu olur. Zaten amaç ahmakların mutluluğundan oyları yükseltmektir.

İsrail Filistinlileri beton duvarlara hapseder, o beton duvarların çimentosunu Hamas'ın meclis başkanı satar.

Mısır'ın tünellerinden yardımları geçirip karaborsa erzak satışı yapanlar da Hamaslılardır.

İHH ve Deniz Feneri soyguncularının ve işbirlikçilerinin de farkı yok.

Satılmış arıyorsan onlara ve aynaya bakacaksın.

Sitelerde Paylaş

İsrail'in Türklerden oluşan sivil bir gemiye hiçbir hukuki hakkı olmadan saldırması var.Bu eksende tartışmalısınız.

Hükümeti muhalefeti konuya bu eksende bakmalıdır.

İsrail Türkiye'yi umursamadığını ve gözünü kırpmadan masum Türkleri vuracağını göstermiştir.

O dediğin eğer o gemi Gazze'ye değil de Mısır'a tatile ya da başka yere gidiyor olsa olurdu. O zaman İsrail "durup dururken" içinde Türkler bulunan bir gemiye saldırmış olurdu. Ama gemilerin nereye gittiği, amacının ne olduğu, içinin de tıkabasa İsrail düşmanı insanlarla dolu olduğu, ve bunların politik bir mesaj verme peşinde olduğu belli.

Eğer ki İsrailliler ya da başka bir ülkenin insanları kalkıp Mahmur kampına ya da PKK ile ilişkili başka bir yere gidip "insani yardım" götürmek isteseler senin tepkin ne olur? Bu "insani yardım" denilen şeyin verdiği politik anti-Türkiye mesajı hakkında ne hissedersin?

Sitelerde Paylaş

Neyse ki gerek dış basında hatta bilhassa İsrail'de şu forumdaki kadar haset ve şöven duygular beslemeden düşünen akil adamlar var ki en azından bu elim saldırı ve ondan da önemlisi Gazze işgalini idrak edebiliyoruz. Buyrun birkaç yorum:

Somalili korsandan beter

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalHaberDetay&ArticleID=1000190&Date=02.06.2010&CategoryID=132

bu da israil'deki haaretz gazetesi'nden:

Gazze'ye giden gemilerde yaşanan utanç verici başarısızlık İsrail'in statüsünü tehdit ediyor. Acilen bir soruşturma komisyonu kurulmalı

Düzenli, iyi silahlanmış ve iyi eğitilmiş bir ordu sivil gemilerden oluşan, siviller, gıda ve ilaçla yüklü birn ‘özgürlük filosuna’ karşı savaşa girerse sonuç baştan bellidir. Ve çatışmanın amacına ulaşıp filoyu Gazze’ye ulaşmaktan alıkoyup koymadığının bir önemi yoktur. Sebebi ister kötü askeri planlama ister kötü uygulama olsun, yaşanan şiddetli çatışma hatalı politikadan, prestij savaşlarından ve bu çatışmanın anlamlarıyla etkilerinin yapayanlış anlaşılmasından kaynaklandı.

Çatışmanın yol açtığı ağır siyasi hasar ortada. Türkiye’yle ilişkiler muhtemelen daha da kötüleşecek ve resmi düzeyde ciddi hasar bile yaşanabilir.

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalHaberDetay&ArticleID=1000180&Date=02.06.2010&CategoryID=132

aynı gazeteden bir yorum daha:

İsrail'in kaybetmekte olduğu 'ikinci Gazze savaşı', ilkine kıyasla çok daha maliyetli ve acı verici olabilir. En kaygı verici olanı da şu: Adım adım sürdürülen delice bir yürüyüşle, hayati bir bölgesel güç olan Türkiye'yle ilişkilerde savaş noktasına tehlikeli bir biçimde yaklaştık

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalHaberDetay&ArticleID=999978&Date=02.06.2010&CategoryID=132

Saldırıya uğrayanların taşıdığı soft islamcı kimliğinden dolayı durumu Arap düşmanlığı bağlamında okuyanların bilmesi gereken en önemli şey, bu gemilere yapılan saldırıdan daha aşağılık ve barbarca olanı Gazze ablukasıdır. Hiçbir argüman ve sav Gazze'de yaşatılan ve dünyadan tecrit edilen 3 milyon insanın dramını meşru gösteremez. Nasıl ki Türkiye PKK ile savaşta güneydoğudaki hukuk dışı uygulamalardan AİHM'den tonla davayı kaybettiyse israil de hamas'la yaşadığı sorunları bahane ederek böyle bir abluka yapma hakkına sahip olamaz ve bu abluka derhal kalkmalıdır. Gazze'ye giden yüzlerce insanın dikkat çekmek istediği de insanlık dışı Gazze ablukasıydı. Ablukanın gayrı meşru olup kalkması gerektiğini değil islamcı, el kaide militanları da söylese doğru ve meşrudur.

Öte yandan, hadi Türkiye'den giden konvoydakileri ''islamcı'' sıfatıyla karalama çabası içindesiniz. Peki, Yunanistan, Almanya'dan milletvekilleri ile İrlanda'dan ödüllü yazar gibi kişiler de ''islamcı'' mıdır? Misal yardıma giden Alman sosyal demokrat vekiller de islamcıların ''oyununa''(!) mı gelmişlerdir?

Sitelerde Paylaş

Ancak sizin gibi ezikler bunlarla mutlu olur. Zaten amaç ahmakların mutluluğundan oyları yükseltmektir.

İsrail Filistinlileri beton duvarlara hapseder, o beton duvarların çimentosunu Hamas'ın meclis başkanı satar.

Mısır'ın tünellerinden yardımları geçirip karaborsa erzak satışı yapanlar da Hamaslılardır.

Bu kez muhalefette İsrail'e net tepkisini koymakta bence bu konu partiler üstü bir konudur.Sağcısı solcusu birlikte hareket edecektir.

AKP bundan nemalanamaz,nemalandırmayacağız bu kayıpların en büyük sorumlularından biri hükümettir.

O gemileri GAZZE'ye sağ salim ulaştıramamıştır.Akdeniz'e Türk kanı akmıştır.

AKP bu işi başaramamıştır.

Ecevit gibi Karaoğlan lazım ABD filan dinlemicek :D

Sitelerde Paylaş

ailesinin ve sevdiklerinin onurunu korumayanın özgürlüğü yoktur.

ziyade diye bir kelime vardır, senin belirttiğin söylem için daha uygun düşebilir; ancak altında şu sebep var demek, şu sebepler bu durumla hiç ilgilenmiyor demek olur.

Sitelerde Paylaş

En büyük satıcı senin genel sekreterin..

İki günde unuttunuz uğruna göz yaşı döktüğünüz başkanınızı..

Helal olsun Tayyibe, bir avuç dolusu korkak dinciyle Gandi Kemal fırtınasını melteme çevirdi..

Salla salla bu Yahudi yalanlarını..

Sonra bunlara Yahudi tohumu diyince kızıyorlar..

İsrailin dediğine babalarının sözü gibi inanıyorlar..

Sözüm ona ateistler bir de..

Sitelerde Paylaş

Yukarda yazan öküz ben polis oğluyum sen kimsin lan şerefsiz, İki tokat çeksem ağlarsın mal....Biz israili savunmuyoruz, ama araplarıda savunmuyoruz...erkeksen ver adresini özelime bakalım savaş çığırtkanlığı yapıyorsun cesaretini görelim..siz hep aynısınız savaş olsa sizden iyi savaşırız rahat ol korkak pislik...

Kafaya çuvalı yemek hoşuna mı gidiyor gerizekalı....

SİZ VATANSEVER DEĞİL, ARAP SEVERSİNİZ.....Yoksa vatanın sorunlarına daha duyarlı olurdunuz.....

Bizim israili savunduğumuz yok yahudilerde, pislik araplarda..Kelimelerine dikkat et alırım aşağı seni korkak tavuk svaş çıkartıp kaçanlardansınız iyi tanırım sizin gibileri...

Sitelerde Paylaş

Eğer ki İsrailliler ya da başka bir ülkenin insanları kalkıp Mahmur kampına ya da PKK ile ilişkili başka bir yere gidip "insani yardım" götürmek isteseler senin tepkin ne olur? Bu "insani yardım" denilen şeyin verdiği politik anti-Türkiye mesajı hakkında ne hissedersin?

Sen yazılanları okumuyormusun yoksa araştırmıyormusun. ? PKK ya gelen yardımları tüm dünya öğrendi TC sınırları içerisinde bir tek sen kaldın hala öğrenemeyen. Bununla ilgili bir dolu yazıyı ben bastım bu forumda. Çakma Liboşculuk oynayacağına biraz okuma vaktin geldi. Adamlar göstere göstere yardım yapıyor, sen nerde yaşıyorsun Ay'damı.

Sitelerde Paylaş

İsrail'in varolma hakkını kabul ediyorsun da Kürdistan'ınkini neden kabul etmiyorsun? Yani Kürtler bizden daha güçlü olsalar, savaş teknolojisi olarak bizi katlasalar o zaman onların da ülke olma hakkını kabul edecektin. Bir ülkenin kabul edilebilme kıstası senin için nedir?

Bak bu başlıkta birkaç sayfa önce ne yazmışım: http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=38275&view=findpost&p=610909

Kürtleri olayında da seni anlayamıyorum. Sana öyle geliyor ki Kürtler doğal olarak başka bir milletin hakimiyeti altında yaşamaya meyilli köle bir millet. Ve Türkler de doğaları gereği hakim millet olarak, ve yüzyıllardır Kürtlerin üzerinde hakim olmuş olarak bu göreve en layık kişiler. Kürtler'in büyük abileri. Kürtler'in aklından "bağımsızlık" gibi fikirler geçmez. Onların beyni öyle çalışmaz. Onlar doğal olarak hükmedilmeye ve başka millete tabi olmaya meyillidir. Eğer "bağımsızlık" isteyen varsa bunlar ajandır, ülkeyi bölmek isteyenler Kürtler'i kandırıyordur ya da maşa diye kullanıyordur. Senin zihniyetin bu işte. Acaip. Hayal aleminde yaşıyorsun.

Sonuç olarak ben Kürtler ayrılsın diyen biri değilim, altını çizeyim. Ama "ayrılmak istiyoruz" demenin de onların doğal hakkı olduğunu düşünüyorum. Hele ki TC gibi onları zorla asimile etmeye çalışmış, dillerini etnik kimliklerini unutturmaya çalışmış bir despotluk altında yaşayan Kürtler'in bu tarz fikirleri olması gayet doğal gibi görünüyor bana.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...