Jump to content

''one minut'' DEĞİL, İSRAİL'E BOYKOT

Recommended Posts

İsrail tüm Türk ulusunu aşağılıyor.Biz bu oyunu daha öncede de görmüştük Ege de yapılan tatbikatta BD fırkateynimizi vurmuş yanlış anladık savaş çıktı sandık demişti K.Irakta Özel Kuvvetlerin başına çuval geçirilmiş İncirlik üssünde BD li bir çavuş Türk subayını kelepçelemişti şimdi de İsrail Türkleri sinek avlar gibi avlıyor.Eğer biz ilk başta Ege tatbikatında BD e ait bir fırkateyni vurup onlar gibi yanlış anladık deseydik ne Özel Kuvvetlerin başına çuval geçirilirdi nede İsrail şimdi yaptığı katliamı yapabilirdi nede PKK tekrardan silaha dönmekten bahsedebilirdi.

Sitelerde Paylaş

Düşünüyorum da İsrail yerden göğe kadar haklı aslında. Helal olsun heriflere.

Biz yıllardır, bırakın yardım konvoyunu, insani bilmemne için Avrupadan bireysel olarak doğuya gelen insanlara bile gıcık olduk.

Roj TV'ye MED TV'ye izin veren ülkelere gıcık olduk.

Adamın şerefi var, onuru var, patır patır taradılar işte. Sıkıysa birşey yap şimdi!

Helal be!

Eskiden biz de böyleydik. Kıbrısa haşırt diye çıktık. Suriyeyi savaşla tehdit ettik..

Ama bu ulusalcılarımızı hapse attılar, sanki küfürmüş gibi "ERGENEKONCU" dediler.

Dünyada dinciden daha çirkefi yok (bu "dinci"ye müslümanı da yahudisi de dahil)

Sitelerde Paylaş

Hükümet "sert" tepki gösterdi, haberiniz yok mu ?

Bu kaçıncı sert tepki bilmiyorum.

Daha önce başlarına çuval geçirilen,yanlışlıkla vurulan gemi ve sayamayacağım birçok olayda da sert tepki göstermişti hükümetler.

Sonuç ? Her sert tepkiden sonra türkiyenin türküyle kürdüyle ne kadar zavallı,aciz olduğu teyid edildi.

Eğer kendinize güveniyorsanız,haklı olduğunuzdan eminseniz, derhal israil karasularına doğru savaş gemilerini çıkarır,savaşa niyetiniz olmasa bile hazır bekletirsiniz ki şaka yapmadığınız en azından anlaşılsın.

Arınçın tepkisi kimse savaş beklemesin oldu,ulan mesaj verirken bari tavrınızı net ortaya koyun.Madem iskenderun saldırısını da israile bağlıyorsun, çıkıp savaş dahil tüm seçenekler masamızdadır diyeceksin.

Helal olsun israile,girme karasularıma arkadaş girersen asker-sivil demem vururum diyor,vuruyorda.Kaypak ve korkak müslümanlardan yana tavır almaktansa israilde yana tavır almak evladır.

Sitelerde Paylaş

Davutoğlunun mesaja bak ;

- İsrail uluslararası hukuka uygun davranmalı. Türkiye bu saldırıyı kınıyor ve soruşturma başlatılmasını istiyor. İsrail uluslararası toplumdan, saldırıda ölen ve yaralananların ailelerinden özür dilemeli. Gemiler derhal serbest bırakılmalı ve bir soruşturma başlatılmalı.

özür dileyince herşey yoluna girecekmiş :lol:

Sitelerde Paylaş

Hükümet "sert" tepki gösterdi, haberiniz yok mu ?

Bu kaçıncı sert tepki bilmiyorum.

Daha önce başlarına çuval geçirilen,yanlışlıkla vurulan gemi ve sayamayacağım birçok olayda da sert tepki göstermişti hükümetler.

Sonuç ? Her sert tepkiden sonra türkiyenin türküyle kürdüyle ne kadar zavallı,aciz olduğu teyid edildi.

Eğer kendinize güveniyorsanız,haklı olduğunuzdan eminseniz, derhal israil karasularına doğru savaş gemilerini çıkarır,savaşa niyetiniz olmasa bile hazır bekletirsiniz ki şaka yapmadığınız en azından anlaşılsın.

Arınçın tepkisi kimse savaş beklemesin oldu,ulan mesaj verirken bari tavrınızı net ortaya koyun.Madem iskenderun saldırısını da israile bağlıyorsun, çıkıp savaş dahil tüm seçenekler masamızdadır diyeceksin.

Helal olsun israile,girme karasularıma arkadaş girersen asker-sivil demem vururum diyor,vuruyorda.Kaypak ve korkak müslümanlardan yana tavır almaktansa israilde yana tavır almak evladır.

Gören de İsrail'i preveze deniz zaferi kazandı sanacak :D Aslan İsrail :D

Napacak hükümetler savaş mı ilan edecek?Savaşalım deyince götünüz üç buçuk atıyor İsrail'den?

Sitelerde Paylaş

Düşünüyorum da İsrail yerden göğe kadar haklı aslında. Helal olsun heriflere.

Biz yıllardır, bırakın yardım konvoyunu, insani bilmemne için Avrupadan bireysel olarak doğuya gelen insanlara bile gıcık olduk.

Roj TV'ye MED TV'ye izin veren ülkelere gıcık olduk.

Adamın şerefi var, onuru var, patır patır taradılar işte. Sıkıysa birşey yap şimdi!

Helal be!

Eskiden biz de böyleydik. Kıbrısa haşırt diye çıktık. Suriyeyi savaşla tehdit ettik..

Ama bu ulusalcılarımızı hapse attılar, sanki küfürmüş gibi "ERGENEKONCU" dediler.

Dünyada dinciden daha çirkefi yok (bu "dinci"ye müslümanı da yahudisi de dahil)

Yazının aslında anatemasına katılıyorum ama PKK ile Filistin arasında bağ kurulmasını İsrail politikası olarak görmekteyim burada ciddi tongaya düşüyorsunuz.

tarihinde Galileo100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Savaş ilan etmene gerek yok,savaşın da masada olduğunu belirtmen yeterli, hatta isaril ticaret gemilerine misilleme yapar gözdağı verirsin bölgede varlığı kabul edilmesi zorunlu güç olduğunu gösterirsin.

Artık kınama,milli takımı geri çekme gibi sert önlemler (!) zavallılığımızı göstermek için bariz bir kanıttan ibaret oluyor.

Bu olaya özgü söylemiyorum,bu olay zaten sapık şeriatçıların şovu idi,istediklerini aldılar.Hatta hükümet destekli bile olabilir.

tarihinde Ramirez tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

TKP: Şovu bırakın, adım atın!

1. Türkiye Komünist Partisi, İsrail Devleti'nin

a) Gazze'deki insanlık dışı ablukayı derhal kaldırmasını,

b- işgal ettiği bütün topraklardan çekilmesini,

c) işgale ve zorbalığa karşı direndikleri için tutuklanan ya da hüküm giyen tüm Filistinli tutsakları serbest bırakmasını,

d) Gazze'deki yıkım nedeniyle Filistin yönetimine tazminat ödemesini,

e) son yardım konvoyunda yer alanlardan tutsak aldıklarını derhal serbest bırakmasını talep eder.

2. Türkiye Komünist Partisi, yıllardır İsrail Devleti ile ikiyüzlü bir işbirliği yürüttükten sonra, ABD'nin Ortadoğu taşeronluğunu üstlenmek için giriştiği rekabette İsrail ile karşı karşıya kalan AKP hükümetinin şov yapmayı bırakarak gerçek bazı adımlar atması konusunda çağrı yapmaktadır. Bu adımlar atılmadığı sürece, TKP hükümetin ikiyüzlülüğünü ve İsrail hükümetine haklı olarak yönelttiği "yalancı" sıfatına ortak olduğunu kamuoyuna en etkili araçlarla anlatmaya başlayacaktır.

a) İsrail ile yapılan bütün siyasi ve askeri anlaşmalar, tüm içeriğiyle kamuoyuna açıklansın ve derhal iptal edilsin,

b- İsrail Devleti ile bu anlaşmalar uyarınca yürütülmüş gizli bütün faaliyetler konusunda halka bilgi verilsin,

c) İsrail'den silah alımları durdurulsun, askeri ihaleler iptal edilsin,

d) Türkiye'de çeşitli biçimlerde denetlendiği bilinen bazı Filistin örgütlerinin faaliyetlerine dönük açık ya da gizli tüm kısıtlamalar kaldırılsın,

e) İsrail Devleti'nin Türkiye'de gerçekleştirdiği ve “iyi ilişkiler” gerekçe gösterilerek halktan gizlenen tüm örtülü operasyonlar hakkında ayrıntılı açıklama yapılsın, belgeler kamuoyuyla paylaşılsın,

f) İsrail tekellerinin Arap ülkeleriyle ekonomik ilişkilerinde onlara aracı olan, İsrail sermayesini perdeleyen şirketlerin listesi yayınlansın,

g) İsrail büyükelçiliği bu ülke Gazze'deki ablukayı kaldırıncaya kadar kapatılsın,

h) İsrail Devleti'nin zalimliklerini fırsat bilerek yahudilere karşı açık açık şiddet, hatta katliam çağrısı yapan kişi ve kurumlar hakkında derhal yasal işlem yapılsın.

http://haber.sol.org...in-haberi-29156

tarihinde Pante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu solcular harbi çok çirkef adamlar. Geçen aylarda İmf Başkanı Türkiye'ye gelmişti. Adama sözde kendini solcu, kapitalist karşıtı diyen biri Nike marka ayakkabı fırlatmıştı. Salak adam Nike marka ayakkabı giyiyor birde kapitalizmden rahatsız olduğunu söylüyor. Ben şahsen bunların samimi olduklarına inanmıyorum. Ben kendim mümkün olduğunca Türk malı kullanmaya çalışıyorum. Sizde öyle yapın. Ama İmf Başkanına Nike ayakkabı fırlatıp kapitalizmi eleştiren salaklardan olmayın.

Sitelerde Paylaş

İşçi Partisi Genel Sekreteri Hasan Basri Özbey:

Haydut İsrail’in Saldırısına Tayyip Erdoğanlar Seyirci Kalmıştır

• Terörist devlet İsrail, sırtını dayadığı ABD’den ve BOP Eşbaşkanı Tayyip Erdoğanların basiretsizliğinden aldığı cesaretle saldırmıştır.

• Saldırıdan, İsrail kadar, iç politika malzemesi yaratmak amacıyla önlem almayarak, seyirci kalan AKP iktidarı da sorumludur.

• İsrail’in uluslararası sulardaki saldırısıyla, İskenderun’da Türk Ordusu’nun Deniz Üssüne saldırının arkasında aynı güçler vardır. Her ikisi de CİA-MOSSAD operasyonudur.

İşçi Partisi Genel Sekreteri Hasan Basri Özbey, Ankara’da bir basın açıklaması yaparak, İsrail’in, Filistin halkına insani yardım malzemeleri götüren gemilere saldırarak 19 kişiyi katletmesini protesto etti. Özbey açıklamasında şunları belirtti;

Haydut devlet İsrail, Filistin halkına insani yardım malzemesi götüren gemilere, uluslararası sularda saldırmış ve 19 masum insanı katletmiştir.

Bu saldırıdan 2 saat önce ABD güdümlü bölücü teröristler Türk Ordusu’nun İskenderun’daki stratejik öneme sahip deniz üssüne saldırmış ve 7 askerimizi şehit etmiştir.

Her iki saldırının arkasındaki güç aynıdır: ABD ve onun Ortadoğu’daki koçbaşı İsrail’dir. Saldırıların uygulayıcısı CIA ve MOSSAD’dır.

AKP iktidarı, geliyorum diyen İsrail saldırısına karşı hiçbir siyasi ve diplomatik girişimde bulunmamış, güvenlik önlemi almamış ve seyirci kalmıştır.

ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesinde görev aldığını 34 kez itiraf eden Tayyip Erdoğan, İsrail’le olan ilişkilerde iç politika malzemesi üretmek amacıyla kendince sorunlar yaratıp yeni “one minute” gösterilerine hazırlanmakta iken, 19 masumun katline zemin hazırlamıştır.

İsrail’in terör saldırısından, Tayyip Erdoğanlar da sorumludur.

Tıpkı İskenderun’da 6 askerimizin şehit edilmelerinden sorumlu oldukları gibi. “Ergenekon”, “Balyoz”, “Kafes” tertipleriyle Deniz Kuvvetlerimizi hedef tahtasına koyan Tayyip Erdoğanların, “açılımları”, bölücülüğü muhatap alan tutumları, PKK’nın CİA-MOSSAD güdümünde İskenderun Deniz Üssüne saldırı cesaretini vermiştir.

Türkiye, bölücü terör belasından da, uluslar arası ilişkilerde başı eğik olmaktan da kurtulmak için süratle Tayyip Erdoğan İktidarından kurtulmak zorundadır.

http://www.ip.org.tr...ay&idhaber=2492

Sitelerde Paylaş

İsci Partisi ve Tkp en çok tiksindiğim iki parti. Aldıkları oy oranı binde 1 bile değil ama her pisliğin altından mutlaka bunlar çıkar. Pkklılarla kolkolalar, provakatörlük mü yapılacak piyon olarak bunlar kullanılır. Sinek küçük ama mide bulandırır ya bunlarda o tiplerdendir. O yüzden bunlar dokuz laf konuşuyorsa dokuzuda doğru olsa bile düşünceksin. Bunların isimlerini ağıza bile almaya değmez.

Sitelerde Paylaş

Ödp: İsrail'e Karsı 'Şovun' Ötesine Geçen Tavırlar Alınmalı

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Genel Başkanı Alper Taş, İsrail'e karsı "şovun' ötesine geçen tavırlar alınmadıkça, İsrail'in bu tür teröristçe saldırıları yapmaya devam edeceğini kaydetti. Taş, ""Sonucuna katlanırlar' diyen AKP iktidarı söylediğinin ağırlığına uygun bir tavır alarak İsrail ile askeri, ekonomik ve diplomatik tüm ilişkileri kesmelidir" dedi. ÖDP Genel Başkanı Taş yaptığı yazılı açıklamada, İsrail devletinin Gazze'ye yardım götüren gemilere düzenlediği saldırıyı kınayarak, "Bu saldırı insanlığa, insanlığın temel değerlerine karşı açılmış bir savaştır. Bu saldırı ile İsrail devleti yalancı, terörist bir devlet olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur" dedi. Taş, İsrail'e karsı "şovun' ötesine geçen tavırlar alınmadıkça, İsrail'in bu tür teröristçe saldırıları yapmaya devam edeceğini kaydetti. ""Sonucuna katlanırlar' diyen AKP iktidarı söylediğinin ağırlığına uygun bir tavır alarak İsrail ile askeri, ekonomik ve diplomatik tüm ilişkileri kesmelidir" ifadelerini kullanan Taş, İran'a yaptırıma soyunan basta ABD olmak üzere uluslar arası güçlerin İsrail'e karsı yaptırım kararı almaları gerektiğini kaydetti. Taş, İsrail devletinin Ortadoğu'da barışa engel olduğunun bir kez daha görüldüğünü belirerek şöyle devam etti:

"Ortadoğu'da İsrail devletinin bu politikalarına karsı durmadan ve Filistin halkının devlet kurma ve tarihsel haklarına sahip çıkma mücadelesine destek vermeden eşitliğin, bir arada yaşamın ve kardeşliğin kurulması mümkün değildir. İsrail devletine karşı yürütülecek bu mücadele Yahudi yurttaşlara yönelik bir tepkiye dönüştürülmemelidir. İnsanlığa karşı açılan bu savaşa insanlığın temel değerlerini savunarak karşı durabiliriz."

http://www.haberler....2079736-haberi/

Sitelerde Paylaş

Bu solcular harbi çok çirkef adamlar. Geçen aylarda İmf Başkanı Türkiye'ye gelmişti. Adama sözde kendini solcu, kapitalist karşıtı diyen biri Nike marka ayakkabı fırlatmıştı. Salak adam Nike marka ayakkabı giyiyor birde kapitalizmden rahatsız olduğunu söylüyor. Ben şahsen bunların samimi olduklarına inanmıyorum. Ben kendim mümkün olduğunca Türk malı kullanmaya çalışıyorum. Sizde öyle yapın. Ama İmf Başkanına Nike ayakkabı fırlatıp kapitalizmi eleştiren salaklardan olmayın.

İyide ne Türk malı.Bazı Türk malları yabancı menşeeli mallardan çok çok pahalı.Sonuçta onlar gidip fakir ülke insanlarını ucuz iş gücü olarak kullanıp maliyeti düşürüyorlar.Ama bizimkilerin böyle bir şansı yok.

Nike dediğin neki Çin yada Wietnam malıdır sudan ucuzdur hem artık Nike Kinetix filan komunist malı sayılır.

Sitelerde Paylaş

CHP Mersin Milletvekili İsa Gök'ten RTE'ye bombardıman:

Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu. İhaleler ver, tankı, uçağı, askeri tatbikatı, toprak ihalesi ver, bu kadar sarmaş dolaş can ciğer kuzu sarması ol, ondan sonra İsrail senin geminde bir sürü insan öldürsün.

Ya dürüst olacaksın yada olduğun gibi görüneceksin. Sen nerede horozluk yapıyorsun? Sen kimin çöplüğünde ötüyorsun? Sen zaten bu adamların kucağındasın.

Ak Parti Hükümeti zaten İsrail ve Amerika'nın kucağında değil mi? Perdenin bu tarafında halkın önünde İsrail'e fırça çekerek, 'One Minute' diyor. Arka tarafında can ciğer kuzu sarması.

BDP'den Hükümete İsrail Eleştirisi

"AKP hükümetinin, dış politikadaki başarısıyla övünegeldiği bir dönemde, böyle vahim bir olayın yaşanması, AKP'nin dış politika çizgisinin bir kez daha mercek altına alınması gerektiği anlamına geliyor. İsrail hükümeti, zaten 40 yıldır Filistin halkı üzerinde devlet terörü uyguluyor. Bu devletin sivillere yaklaşımı bu kadar açık net ortadayken, böylesi bir konvoyun oraya gidişi öncesinde hükümetin yeteri derecede önlem almamış olması kafalarda soru işaret bırakıyor.

Konvoy yola çıkmadan önce, kamuoyunda, yardım heyetine karşı muhtemel müdahale açıkça ifade ediliyorken, hükümetin en azından gizli diplomasiyi işleterek bu konvoyun çalışmasını kolaylaştırmamış olması, kafalarda soru işaret uyandırıyor. Komşularla sıfır problem üzerine ilişki yürüttüğünü iddia eden bir hükümet, bir yardım konvoyunu bile Gazze kıyılarına ulaştırmayı maalesef ki başaramamıştır."

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...