Jump to content

Kuran ve Tefsirleri..

Recommended Posts

geçen gün erzurumdan(hemşeri olduğumu vurguluyorum :D ) bir arkadaşla tartışıyorduk. felsefe eğitimini son sınıfta bırakan dindar biri neyse ben ayeti okuyorum bu naslı olur diyorum . arkadaş diyorki bendeki kitapta öyle yazmıyor. tonla ayeti her kitabı yazan kendine göre çevirmiş saatlerce tartıştık çoğu ayet çevirenin kafasına göre şekillenmiş. bu bile kuranın bozulamayacağı iddasını çürütüyor. açıklama gereği ise saf milleti yorum yaparak kandırmaya çalışmaktan başka bir amaç içermiyor

Sitelerde Paylaş

Bilimler kitaplarda ve google da mevcutken niye insanalr üniversiteye gidiyorlar. Bu insanlar birbirlerini anlamıyorlar mı?

Hadi Allah misilsiz eşi ve nenzeri olmadığı için O'nun kelamı da beli bir seviyeye gelinceye kadar anlaşılmaz. Çünkü o eşsizdir.

Ama bş babanın çocuğu ile konuşması gibi tenzzül ederk her kavmin lisanı ile o kavme de hitap ederk kudretini göstermiştir.

Ve Kur'an son kitap olduğu ve kıyamete kadar gelecek insanlara o derlsleri paket program olarak yüklediği için ihtiyaç duyuldukça o paket programın fonksiyonları ortaya çıkacaktır. Bu da göstermektedir ki Kur'an bütün insanalrın rabbi olan Allah'ın kelamıdır. Bunu de müfesirler yapar. Tıp kı üniversitedeki hocalar gibi..

Sitelerde Paylaş
Bilimler kitaplarda ve google da mevcutken niye insanalr üniversiteye gidiyorlar. Bu insanlar birbirlerini anlamıyorlar mı?

Hadi Allah misilsiz eşi ve nenzeri olmadığı için O'nun kelamı da beli bir seviyeye gelinceye kadar anlaşılmaz. Çünkü o eşsizdir.

Ama bş babanın çocuğu ile konuşması gibi tenzzül ederk her kavmin lisanı ile o kavme de hitap ederk kudretini göstermiştir.

Ve Kur'an son kitap olduğu ve kıyamete kadar gelecek insanlara o derlsleri paket program olarak yüklediği için ihtiyaç duyuldukça o paket programın fonksiyonları ortaya çıkacaktır. Bu da göstermektedir ki Kur'an bütün insanalrın rabbi olan Allah'ın kelamıdır. Bunu de müfesirler yapar. Tıp kı üniversitedeki hocalar gibi..

yine ayni hatayi yapiyorsun?

neden Tanri sozu ile Insan sozunu bir kefeye koyuyorsun? Tanri en ustun degil miydi? yoksa Tanri ile ayni zekaya mi sahibiz?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...