Jump to content

ATEİSTFORUMUN SON FAŞİZAN EYLEMİ!

Recommended Posts

Dünden beri üyeliği sonlandırılan kullanıcılar başlığına Akhenaton'un niye banlandığı, bunun niye ilan edilmediğine dair vicdanlı forum üyeleri tarafından yazılar yazıldı. Bu yazılar sadece silindi. Başka bir açıklama, tepki verilmedi.

O yazılar yazılırken online görülen mod IfeelGood idi, şimdide yine online görülen kendisi.

Kendisi ile ilgili daha önce bu tutumuna dair birkaç başlık açılmıştı. Ben ise birini eleştirmiştim. O kişi hakkaniyetlidir ve yapmaz diye.

Ne acı.

Kendini poliscilik oynamaya adamış bir moderatörümüz varmış.

Hayırlı uğurlu olsun diyorum.

Vicdanlı ve hakkaniyetli üyeler, her kim olursa olsun. İster ateist, ister teist. Buna sessiz kalmayacaktır. Kalmayacağını dün akşamki tavır ile göstermiştir.

Ama ben biliyorumki yine bunları boşa yazıyorum diye üzülmek yerine bunları boşa yazmadığımı çok iyi biliyorum.

Okuyanlar okuyor.

Yorum ve takdir ise gerçekten okuyan, okuduğunu anlayanlarındır.

IfeelGood, bütün forumu yanılttın ve forumun görevin konusu bağlamında güvenini kaybettin.

Faramir, seni çok özlüyorum. Kulakların çınlasın ayrıca.

Selamlar...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 77
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Polisçilik oynayan sensin ki adım adım beni takip etmişsin. Ben gizli saklı bağlanan biri de değilim.

Akhenaton'u kimin uzaklaştırdığını bilmiyorum. Ben uzaklaştırmış olsam sizden çekinip korkacak değildim. Bugüne kadar kimden çekindim de üç tane sınırsızdan çekineyim?

Üyeliği Sonlandırılanlar başlığına yazılan her ilgisiz yorum silinir. Ben de onu yaptım. Hepimiz sileriz.

Sana ya da başkasına da bunun için hesap verecek değilim.

Ayrıca sen kim oluyorsun da bütün forum adına konuşma hakkını kendinde buluyorsun?

Benim üstümden oynama. Bu modaya uymuşsun ama sen de altında kalırsın. Kalırsın çünkü doğru ve gerçek olan benim.

Günlerdir oynadığın bu çarıklı kurnazı oyun, bu popülizm artık kabak tadı verdi. Akhenaton konusuyla uzaktan yakından ilgim olmadığını adamın kendisi biliyor da sana ne oluyor? Sen ne diye benim adımı kullanıyorsun saygısız?

Daha fazla kişiselleştirme Bergüzar. Benimle de uğraşma.

Sitelerde Paylaş

Dünden beri üyeliği sonlandırılan kullanıcılar başlığına Akhenaton'un niye banlandığı, bunun niye ilan edilmediğine dair vicdanlı forum üyeleri tarafından yazılar yazıldı. Bu yazılar sadece silindi. Başka bir açıklama, tepki verilmedi.

Aslinda isin gercegi böyle durumlarda kimsenin kimseye aciklama ve hesap verme gibi bir zorunlulugu yoktur.

Girilen bir yerin mekanin ortamin kurallari ne ise ona uyulmak zorunlulugu vardir.

Herkes her istedigini her yerde dayatma ve degistirme özgürlügüne de sahip degildir.

Orayi kendi isteklerinize ve arzulariniza hitap edecek sekilde degistirmeye kalkmak istemeniz yanlistir.

Iste buna...

...iclerine girmeyi kabul ettiginiz ve karsilastiginiz farkliliklarin farkliligina tahammül etmek diyoruz.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş

E günaydın bergüzar diyelim cigi de açıklamış zaten adamlar iki de bir beğenmeyen gelmesin diyorlar.Taş elimizde kuş elimizde borumuzu öttürürüz diyorlar .Seninki de nasıl bir saflıksa artık.

Şimdi birileri gelir pullu davetiye basmadık der çıkar.

Hala beklentilerin var.Ama bu gibi durumlarda insanların tavrını göstermesi gerekir.Çünkü bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı yüzünden insanlık bu haldedir.Başkasına yapılan zulme susanlar bir gün mutlaka o zulme tabi olacağını bilmelidirler.

O yüden bu tür başlıklarda fikrimi ve doğru gördüğümü söylemek benim vazifem.Çünkü '' insan'' olmak istiyorum.

Sitelerde Paylaş

Psikopat bir ırkçının avukatlığına soyunman ne acı bergüzar

Jadı,

Aynı tavıra sen maruz kalsaydın bergüzar aynı tepkiyi verir miydi, vermez miydi?

Bunu cevapla başka birşey istemiyorum.

Cevapla ki senin gerçekten ateist ve hakkaniyeti bilen biri olduğunu hepimiz bilelim.

Komunist,

Kürtçü,

Liberal,

ayaklanmalrından sonra şimdi de reformist ayaklanmasının ayak sesleri bence.

Sevgili Ramirez;

Bu forumda 2 yılı aşkın süredir varım ve binlerce ileti yazdım. Birçok iletimde herkese çiçek böcek dağıtan, sevgi pıtırcığı gibi aşağılamalara bile maruz kaldım. Din konusunda kuranı anladığım gibi anlattım ama hep birlik, beraberlik ve barıştan yana tavrımı net bir biçimde ortaya koydum.

Bazı ateistlere insan olarak daha meyilli olduğum için müslümanlar tarafından ateist yalakası olmakla itham edildim.

Bazı müslümanların fikirlerini benimsediğim için bazı ateistler tarafından iki yüzlü, kaypak, sapık gibi aşağılanmalara sürekli maruz kaldım.

Buna rağmen bazen üslubum sertleşse ve bazen yönü kaysa bile elimden geldiği kadar saygıyı, sevgiyi ve insanlığımı muhafaza etmeye çalıştım.

Ben bile. Bak özellikle ben bile diyorum üstüne basa basa. Ben bile bu noktaya gelmişsem, bunu gören birileri hala susuyorsa ve bunu dillendirenler bir şekilde onurlu davranıp forumu terk edebiliyorsa artık birilerinin kendine bakması gerekir diye düşünüyorum.

Ha bu dediklerimden faramir gibi çekip gideceğim sakın anlaşılmasın. O faramirin tercihi idi kullandı. Ama ben o hakkımı kullanmayacağım ve o hakkı şu an çok eline geçirmek isteyenlere ise asla ama asla o fırsatı vermeyeceğim.

Olaya bu taraftan biraz bakınca belki ne demek istediğim daha iyi anlaşılır.

Selam ederim.

Polisçilik oynayan sensin ki adım adım beni takip etmişsin. Ben gizli saklı bağlanan biri de değilim.

Akhenaton'u kimin uzaklaştırdığını bilmiyorum. Ben uzaklaştırmış olsam sizden çekinip korkacak değildim. Bugüne kadar kimden çekindim de üç tane sınırsızdan çekineyim?

Üyeliği Sonlandırılanlar başlığına yazılan her ilgisiz yorum silinir. Ben de onu yaptım. Hepimiz sileriz.

Sana ya da başkasına da bunun için hesap verecek değilim.

Ayrıca sen kim oluyorsun da bütün forum adına konuşma hakkını kendinde buluyorsun?

Benim üstümden oynama. Bu modaya uymuşsun ama sen de altında kalırsın. Kalırsın çünkü doğru ve gerçek olan benim.

Günlerdir oynadığın bu çarıklı kurnazı oyun, bu popülizm artık kabak tadı verdi. Akhenaton konusuyla uzaktan yakından ilgim olmadığını adamın kendisi biliyor da sana ne oluyor? Sen ne diye benim adımı kullanıyorsun saygısız?

Daha fazla kişiselleştirme Bergüzar. Benimle de uğraşma.

Ben senden kişisel bir hesap sormadımki, niye bu kadar üstüne alındın yahu :D

Ama akşam biz o iletileri yazarken sen buradaydın, bu sabahta buradaydın. Madem bazı üyeler atıldığında kimseye hesap verilmeyecek bunu ilan edin. Bu kadar ilkeli davranmak zor mu?

Yada akşam onları gördün, ben silmedim Akhenaton'un üyeliğini, kim yaptı bilmiyorum demek çok mu ağırına gitti?

Ben seni takip ediyorum, evet, sürekli edeceğimde. İnsan olarak ne yaptığın vs bunlar umurumda bile değil. Ama burada senin ne yaptığın ve ne dediğinle bizzat ben ilgileneceğim. Bu herşeyden önce benim insanlık görevim. Yok öyle fildişi kulesinde oturup ey aşağıdakiler bu dünya bizim, biz ne dersek o olur edasıyla, suya sabuna dokunmayan grup benim takibimde bundan sonra. Sende dahil bütün fildişi kulesi sakinlerine duyurulur. Ki onlar kim olduklarını gayet iyi bilirler. Tıpkı senin kendini bildiğin gibi...

Bu arada saygısızda sensin, çarıklı kurnazı da sensin. Aynen iade ediyorum bilumum bu tarz laflarını. Üstüne birşey koymayacağım. Bakarsın sana hakaretten filan yargılanır idam edilirim. :D

Doğru ve gerçek olan sen değilsin.

Doğru ve gerçek olan benim.

Bak hacı bile anlamış hiçbir lafın altında kalmayacağımı, hele haklı olduğum bir konuda.

Sen ki beni tanıdığın halde bunu anlayamamışsın, o yüzden doğru ve gerçek olan benim, sen değilsin.

Sen fildişi kulende mutlu mesut yaşarken inmeyecektin bu çarıklıların ortamına. Yutarlar seni işte böyle.

Hadi şimdi göklerdeki yerine çekilebilirsin...

Aslinda isin gercegi böyle durumlarda kimsenin kimseye aciklama ve hesap verme gibi bir zorunlulugu yoktur.

Girilen bir yerin mekanin ortamin kurallari ne ise ona uyulmak zorunlulugu vardir.

Herkes her istedigini her yerde dayatma ve degistirme özgürlügüne de sahip degildir.

Orayi kendi isteklerinize ve arzulariniza hitap edecek sekilde degistirmeye kalkmak istemeniz yanlistir.

Iste buna...

...iclerine girmeyi kabul ettiginiz ve karsilastiginiz farkliliklarin farkliligina tahammül etmek diyoruz.

Selamlar.

Sevgili arkadaşım,

Sen konuyu cidden biliyor musun? Bildiğini sanmıyorum.

Burada bir üyenin üyeliği sonlandırılıyor. Neden yaptıkları ve bu işin kim tarafından yapıldığı belirtilmiyor. Üyenin ricası üzerine bunu foruma sorduk. Susuldu.

Madem burada kafasına göre işlem yapabiliyor yönetim, o zaman üyelik sonlandırma başlığını kaldırsınlar. Kaldırsınlarki bizde bilelim buranın faşizan kuralını. Faşizanlıksa evet öyle, kuralsada uyulur. Buraya gelen bu kuralları kabul ederek geliyor zaten.

Ama kuralları çiğneyen onlar, yani yönetim. Bu konuda üyeler kural çiğnememiştir.

Sevgiler...

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O yüden bu tür başlıklarda fikrimi ve doğru gördüğümü söylemek benim vazifem.Çünkü '' insan'' olmak istiyorum.

Demagoji yapmadan ve neden dürüst olmayi denemiyorsun?

Ben senin evinin icine girdigim zaman...evinin düzenini kurallarini ve hayat felsefeni degistirebilecek sekilde müdahalede bulunamam.

Bulunabilir miyim?

Kendi isteklerimin ve arzularimin dogrultusunda bir seyleri degistirmeni sana dayatamam.

Dayatabilir miyim?

Sitelerde Paylaş

Ben senin evinin icine girdigim zaman...evinin düzenini kurallarini ve hayat felsefeni degistirebilecek sekilde müdahalede bulunamam.

Bulunabilir miyim?

Kendi isteklerimin ve arzularimin dogrultusunda bir seyleri degistirmeni sana dayatamam.

Dayatabilir miyim?

Güzel arkadaşım,

Forum kuralları belli değil mi?

Bu kuralları ihlal eden bu forumdan atılır, bu belli.

Üyeliği sonlandırılan arkadaşın şimdiki atılma nedeni belli değil, ki kuralları ihlal edecek tek iletisi bile yok.

Ha onun adı çıkmış diye yapıyorlarsa buda adil değil.

Burada defalarca küfürden atılmış ateist ve müslüman üyeler var. Yeniden üye oluyorlar ve yönetim bunların kim olduğunu iyi biliyor. Ki zaten onlarda saklamıyor.

Çifte standart hoş olmuyor ama...

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş

Ben senden kişisel bir hesap sormadımki, niye bu kadar üstüne alındın yahu :D

Açık açık hakkımda başlık açmışsın, üstelik son derece ucuz, bayağı ve popülist bir dille, ondan sonra da neden alındın diyorsun.

Aklın başında mı senin? İyice şuurunu kaybettin.

Ama akşam biz o iletileri yazarken sen buradaydın, bu sabahta buradaydın. Madem bazı üyeler atıldığında kimseye hesap verilmeyecek bunu ilan edin. Bu kadar ilkeli davranmak zor mu?

Yada akşam onları gördün, ben silmedim Akhenaton'un üyeliğini, kim yaptı bilmiyorum demek çok mu ağırına gitti?

Bilgim olmadığı bir konuda açıklama yapmam ben. Yorum da yapmam. O başlık tartışma ya da hesap sorma başlığı olmadığı için de iletileri sildim. Hepimiz her zaman sildik, bundan sonra da silinecek. Sana bunun mu hesabını vereceğim?

Ben seni takip ediyorum, evet, sürekli edeceğimde. İnsan olarak ne yaptığın vs bunlar umurumda bile değil. Ama burada senin ne yaptığın ve ne dediğinle bizzat ben ilgileneceğim. Bu herşeyden önce benim insanlık görevim. Yok öyle fildişi kulesinde oturup ey aşağıdakiler bu dünya bizim, biz ne dersek o olur edasıyla, suya sabuna dokunmayan grup benim takibimde bundan sonra. Sende dahil bütün fildişi kulesi sakinlerine duyurulur. Ki onlar kim olduklarını gayet iyi bilirler. Tıpkı senin kendini bildiğin gibi...

Ne insanlık görevinden bahsediyorsun? İnsanlık size kaldıysa öldük hepimiz.

Basbayağı çarıklı kurnasızın, showgirl'lüğe soyunmuş kendini rezil ediyorsun. Başka da bir şey yaptığın yok.

Bak hacı bile anlamış hiçbir lafın altında kalmayacağımı, hele haklı olduğum bir konuda.

Sen ki beni tanıdığın halde bunu anlayamamışsın, o yüzden doğru ve gerçek olan benim, sen değilsin.

Sen fildişi kulende mutlu mesut yaşarken inmeyecektin bu çarıklıların ortamına. Yutarlar seni işte böyle.

Hadi şimdi göklerdeki yerine çekilebilirsin...

Git bu "ağır abla" rollerini başkalarına kes. Ben çok tokum.

Başka da yanıt vermeyeceğim, showuna diğer yandaşlarınla devam et.

Sitelerde Paylaş

Burada bir üyenin üyeliği sonlandırılıyor. Neden yaptıkları ve bu işin kim tarafından yapıldığı belirtilmiyor. Üyenin ricası üzerine bunu foruma sorduk. Susuldu.

Madem burada kafasına göre işlem yapabiliyor yönetim, o zaman üyelik sonlandırma başlığını kaldırsınlar. Kaldırsınlarki bizde bilelim buranın faşizan kuralını. Faşizanlıksa evet öyle, kuralsada uyulur. Buraya gelen bu kuralları kabul ederek geliyor zaten.

Berguzar arkadasim,

Bu sitenin cizgisine ve kurallarina uymaya özen gösterip modlarina yöneticilerine tarafimdan agir bir yük getirmek istemeden... zaman buldukca yazmaya ve paylasmaya calismaktayim.

Sitenin yönetimi ve tutumu beni ilgilendirmiyor ayrica onlara karisamam. Beni sadece yazdiklarim baglar. Hata da yapabilirim...yaparsam özür dilerim.

Bir ateist sitesinin sicili kabarik bir üyesi icin olan tutumu... cok rahatlikla feryad ederek elestirelebilmekte...

...fakat söz konusu günlük yasamda "farkliliklara tahammül etmek esit haklara sahip olmak" oldugu zaman ise 1 mm. dahi geri adim atilmamakta.

Bu cifte standarttir ve samimiyetsizliktir.

Kendilerinden farkli inanan ve düsünen insanlarin nefes almasina dahi izin verilmeyen bir ülkede...ülke yönetimini ve onun fasizan tutumunu...

...yere göge sigdiramiyan düsüncelerin ve yazilarin sahipleri... yazilari ile birlikte forumlarda asili durmaktadir.

Önce kendine dürüstlük adalet ve tarafsizlik.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar..

Forumu siz değil, biz idare ediyoruz.

Atılanları ben attım.

Bu kadarını bilmeniz yeter. Daha başka ne bilmek istiyrosunuz?

Forumda huzursuzluk çıkaranların üyeliğine son verme hakkımız var.

Forum kuralları arasında uzaklaştırma nedeni olarak başkaların hakaretamiz özel mesajlar atmak ve mesajlarını cıvık iletilerle yanıtlamak da var.

Bu kurallara yeterince dikkat edilmiyor ve sonunda büyük kavgalar çıkıyor.

Umarım iletileriniz ve özel mesajlarınızla kimseyi rahatsız etmezsiniz.

Sitelerde Paylaş

Hacı abi iyide Akhe dün hiç kimseye hakaret etmedi .Ben gözlerimle gördüm.Mümkünse bunu belgelemen lazım.Bunu yapmaya yetkin var sanırım.

tarihinde NOIR tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar..

Forumu siz değil, biz idare ediyoruz.

Atılanları ben attım.

Bu kadarını bilmeniz yeter. Daha başka ne bilmek istiyrosunuz?

Forumda huzursuzluk çıkaranların üyeliğine son verme hakkımız var.

Forum kuralları arasında uzaklaştırma nedeni olarak başkaların hakaretamiz özel mesajlar atmak ve mesajlarını cıvık iletilerle yanıtlamak da var.

Bu kurallara yeterince dikkat edilmiyor ve sonunda büyük kavgalar çıkıyor.

Umarım iletileriniz ve özel mesajlarınızla kimseyi rahatsız etmezsiniz.

Sağol hacı, teşekkürler.

Umarım herkese aynı mesafede durabilirsin. Kişiye özel olmaz sanırım bu tavır.

Çünkü Akhenaton dünkü olayı hak etmedi. Bu sadece benim değil bir sürü kişinin ortak görüşü. Akşam yazdı hepsi ama silindi hep yazılanlar.

Selam ederim...

....

Ve IfeelGood,

Ben show filan yapmıyorum. Sana söylediklerini aynen iade ediyorum.

Kendine azizelik misyonu biçmişsin ama biliyoruzki azizelik diye bir kurum hiç olmadı.

Ve ne yazıkki hayata bakışını değiştiremediğin sürece insanlığı maalesef ben gibi çarıklılardan öğrenmek zorunda kalacaksın.

Ha bunu ben yapmıyorum sana.

Hayat seni buna mecbur edecek.

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim Kürt Yahudileri hakkındaki yazılarımı kim sildi birisi cevap versin ?

Foruma üye olmuş, başlık açabilmek için de 20 iletilik kotayı doldurmak için flood yapmışsın.

Tavanarası'ndaki bir başlığı seçmiş, arka arkaya 20 tane "ben neden başlık açamıyorum" diye mesaj atmışsın.

Ondan sonra da Ateistcafe'de birbirinin neredeyse aynısı olan beş ayrı başlık açmışsın.

Böyle davranan üyelerin ileti sayacı sıfırlanır ve uzaklaştırılır. Bugüne kadar da hep böyle yapılmıştır.

Burada yazmak isteyen, buranın kurallarına uymak zorundadır. O 20 iletilik kotanın neden konduğu belli. Kötüye kullanan uzaklaştırılır. Kafede aynı içerikli beş başlığa değinmiyorum bile... Hepsi de Kürt yahudiler hakkındaydı.

Sitelerde Paylaş

Açık açık hakkımda başlık açmışsın, üstelik son derece ucuz, bayağı ve popülist bir dille, ondan sonra da neden alındın diyorsun.

Aklın başında mı senin? İyice şuurunu kaybettin.

Bilgim olmadığı bir konuda açıklama yapmam ben. Yorum da yapmam. O başlık tartışma ya da hesap sorma başlığı olmadığı için de iletileri sildim. Hepimiz her zaman sildik, bundan sonra da silinecek. Sana bunun mu hesabını vereceğim?

Ne insanlık görevinden bahsediyorsun? İnsanlık size kaldıysa öldük hepimiz.

Basbayağı çarıklı kurnasızın, showgirl'lüğe soyunmuş kendini rezil ediyorsun. Başka da bir şey yaptığın yok.

Git bu "ağır abla" rollerini başkalarına kes. Ben çok tokum.

Başka da yanıt vermeyeceğim, showuna diğer yandaşlarınla devam et.

Ucuz ve bayağı mı? Ahahhaha. Yahu zamanında yazmadım, tepki vermedim ama daha fazla dayanamayacağım bu komediye. Burada milleti ucuzlukla bayağılıkla suçlayan insan günler önce bir başlık altında NOİR adlı kullanıcıya çeşitli çirkin sözcüklerle ''Toplumda senin hayal bile edemeyeceğin kadar önemli bir yerimiz var.'' cümlesini kurdu.

Ne demek bu. Toplumda öyle bir üst konuma sahibim ki, bu beni üstün bir duruma koyar. Ve sen o kadar aşağısın ki böyle bir konumu ancak hayal edebilirsin. Bu cümlenin parafrazı budur.

Asıl ucuzluk toplumdaki persona'sıyla, kimliğiyle millete caka satanlarındır. Öyle bir basitliktir ki bu gelip geçici sosyal konumla ona buna üstünlük kurmaya çalışır ve bunu karşı tarafla tartışmalarında bir argüman olarak kullanırlar, her fırsatta. NOIR'ın yazısında ise bu cevabı gerektirecek birşey yoktu, belirtmek isterim.

İnsanlar onu bunu ucuzlukla suçlayacağına dönüp kendi şişkin egosuna bakmalı bence. Yoksa komik oluyor. Asıl ucuzluk kendisini seçkin zannedip bununla övünenlerindir.

Sitelerde Paylaş

Bergüzar senin IFeelGood için yazdıkların temelsiz, nedensiz aptalca suçlamalar.

Onları okumaktan usandık artık.

Bir takım komplekslere bürünmüş saldırıp duruyorsun.

Bu başlık da çok saçma..

Burasını idare etmemize bile müdahale ediyorsunuz.

Küfür etmek atılma nedenlerinden sadece biridir.

Bir katılımcı küfür etmeden de atılabilir.

Sürekli olarak forum düzenini bozan, cıvık ve uygunsuz iletiler asarak katılımcıları rahatsız eden herkesin forumla ilişkisi kesilebilir.

Sitelerde Paylaş

Bulunabilir miyim?

Dayatabilir miyim?

Burası ne zaman evin içi oldu ? Topluma halka açık bir forum burası.Kalkıp Freddie gibi yazılarımın teli hakkını istmem buraya paylaşmaya geliyoruz hepimiz.Ama madem bzı kurallar var onlara uyulmalı.

Dün akheneton adlı üye ne bir hakaret nede küfür etmeden susturuldu.Benim gördüğüm budur ve gördüğümü söylemekle yükümlüyüm.Akeyi susturan her kims bilerek susmuş.Gerçi adı geçen şahsın olmadığını sanıyorum o kişinin kim olduğu belli.Son zamanlara bukalemun gibi kendisi maşallah.

Sitelerde Paylaş

Aman yaa, off , her ne kadar mimli de olsa bir üyenin o anda forum kurallarına aykırı davranmadığı halde atıldığı iddia ediliyor.

Ya haketmiştir ya da başka bir nedeni vardır.

Nedir yani, iki gündür "şu sebepten banladık" ya da "şöyle bir yanlış anlaşma olmuş" deyin de cümle alem bi rahat edelim.

Pire oldu deve... Neden, iş uzadı diye...

Akhe aşağı Akhe yukarı, gerçekten kıskanılmayacak gibi değil... :)

Ne adammış ya...

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...