Jump to content

O GEMİDE ASLINDA KİMLER VARDI ?

Recommended Posts

Yahudiler kadirşinas insanlardır, kalleşlik nedir bilmezler, apılan iyilikleri unutmazlar. Dini nefretler insanların gözünü kör etmiş durumda, birde aşırı güçlü bir ülke ve cemaat olmalarından kaynaklı bir çekememezlik var tabi

yok yahu... demek bu irlandalılar, yunanlılar, almanlar, holokost'tan kurtulmuş yahudi vatandaş falan tarikatçı <_<

Sitelerde Paylaş
  • İleti 202
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Terörist çapulcuların silah tüccarları için çalışması başka ülkesi işgal altında olanlara yardım etmek yine bir başka.

Olayları beyninizle anlayın.

Bu ülke izin versin o doğunun anasını beller bu millet sen kafanı yorma böyle şeylere .

Senin vatandasi oldugun.

Vergini verdigin.

askerlik yaptigin.

Camisin'de Namazini kildigin.

Kerhanesinde Dusurulmus kizlari miktigin ulke!

Turkiye yani :)

Hangi ulke ile silah antlasmalarina girdi ??

Heronlari nerden siparis etti ??

Yilardir israil ve onun politikalari ile en iyi uyum icinde olan devlet kimdi ???

Bana bak cocuk senin o isgalci diye KAKA dedigin israil ile Turkiyenin Evliligi cook eskiye dayanir..

Yanilmiyorsam israilin ,ilk Baskani'da istanbul'da buyme!

Safmisin ,nesin ??

Donunu cek ilk once sen ;) Bana ders vermeden once ..

---Ayrica bir dip not : Dogu diye ayirdigin ve gayri gordugun oradaki insanlar'da Musluman ve insan.

Antepte,marasta ,urfa'da Sark cephesin'de sarikamista vs,vs ! Onlarda Kurtulus icin olmese idi ..

Emin olki senin adin su an Ya BENJAMin yada Albert olurdu ..

The and..

Sitelerde Paylaş

yok yahu... demek bu irlandalılar, yunanlılar, almanlar, holokost'tan kurtulmuş yahudi vatandaş falan tarikatçı <_<

Filistin halkına yardım götürseler bile İsrail'in haritadan silinmesini istediklerini sanmam. Bu istek müslümanlığa özgü bişey, İsrail'in aşırı saldırgan davranışlarını değerlendiriken bu gerçeği göz önünde bulundurduğum için sizin kadar reaksiyon göstermiyor olabilirim.

Sitelerde Paylaş

Türkiyede de yahudileri seven insanlar var arkadaşım.

ben ne diyorum sen ne diyorsun

ben diyorum maydanozlu domatesli salata sen diyorsun kerevizli havuç çorbası.

Devlette severdi.Bizim aleyhimize ne yapmışlar bu zamana kadar ? Ama Arapların aleyhimize yaptıklarını sayabilirim.

tarihinde KerpetenVahsi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Filistin halkına yardım götürseler bile İsrail'in haritadan silinmesini istediklerini sanmam. Bu istek müslümanlığa özgü bişey, İsrail'in aşırı saldırgan davranışlarını değerlendiriken bu gerçeği göz önünde bulundurduğum için sizin kadar reaksiyon göstermiyor olabilirim.

yapma yahu! demek, alman parlamenterler sen kadar istihbarat bilgisine sahip değil; demek tc'nin başbakanı bile halen daha ciddi ilişkileri olduğu bir ülkeyi haritadan silmenin planlarını yapıyor; demek 32 milletten insan bir olmuş, israil'i nasıl yok ederiz diye düşünüyorlar!

korkunun toplumsallaşmış tahakkümü ve israil'in(hali hazırda o terörist devletin politikalarına destek verenlerin de) yapmak istedikleri bu aslında. sizler de hiç sorgulamadan bu korku siyasetini afiyetle yiyor, sanki çok orijnal bir şey söylüyormuş gibi tekrar ediyorsunuz. ee, atalarımız boşuna ''ite vurma, korkut'' dememişler. kuruluşandan beri militarist bir hegemonya savaşının merkezinde yer almış israil devlet aygıtı da kendi vatandaşlarını bu korku siyasetiyle politize edip ''hijyenik bir toplum'' yaratmaya çalışıyor aslında. tabi, bu konuda yalnız değil. arkasında politik/iktisadi destek aldığı evanjelist neocon aktörler ve medya grupları da buluyor.

aslında bu tarz politik söylemler hiç de öyle alelade, sanki ortak akılmış gibi sunulan şeyler değil; hepsi belli merkezlerde üretilip şahane pazarlame teknikleriyle servis ediliyor. bunun üzerine akademik kurullardan geçmiş bir bilimsel makale bile okumuştum...

tarihinde AlbatrosS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahudiler kadirşinas insanlardır, kalleşlik nedir bilmezler, apılan iyilikleri unutmazlar.

Flash Flash..

Bir kripto radarlarımıza yakalandı..

Yahudilerin yapılan iyikleri unutmadıklarını 1948'den bu tarafa görüyoruz, bunu akıttıkları kanla ispat ediyorlar :ph34r:

Kalleşlik için konuşmaya başlarsam sabahı bulurum, luzum yok B)

İstisnalar elbette var onları tenzih ederim.

Örneğin ellerinde Türk bayraklarıyla zulmü lanetleyenler böyledir..

Size bakıp "köleleştirmede amma başarılı olmuşuz" diyorlar mıdır?

Bence diyorlardır :D

tarihinde Simo Hayha tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Birisi de cikmis slogan atma demis ! :)

ya ben bugun herhangi bir insana yardim yapabilmem icin, vesikalik dokuz resim ile valilikten izin mi almaliyim :)!?!

varmi böyle bir mantik ?! bu yardim organisasyonlari yapanlar sivil toplum kuruluslari degilmi ?! devlete ne ?!

peki bu örnekte bir devlete neden ihtiyac duyulmus ?!

cünkü magdur olan vatandaslar bu devletin vatandaslari ve bu devlet vatandaslarin hak ve hukuklarini mutlaka korumali, eger bir devlet vatandasinin "yaban ellerde" haksiz yere magdur kalmasina tepkisiz kaliyorsa, neylesin vatandas o devleti ?!

söyle düsünün, türkiye ye ye yakin bir uluslar arasi sularda, türk askeri, gerekcesi ne olursa olsun, hakli veya haksiz, dokuz tane sivil yahudiye öldürdügünü düsünün, israil ve israil ile birlikte tüm dünya türkiye yi ne yapardi?!

Akli evvelnin biride cikmis, siyonist rejimi tüm yahudileri temsil ettigini düsünyor anlasilan :)

ülkelerindeki bu insanlik disi fasit siyonist rejime muhalif olan yahudiler, ne o ülkenin bayragina bir saygilari var, nede o ülkeye herhangi bir hizmet etmek gibi bir özel dertleri, askere gitmezler, vergi vermez bu insanlar, peki neden ?! cünkü bu siyonist rejim zulum rejimi oldugu icin !

neden zulum rejimi ?! cünkü ilan edildigi topraklari isgal ederek sahip oldu ! isgal ederken, o topraklari yurt edinmis insanlari toplama kamplarinda esir hayatini dayatarak sahip oldu o devlete, o da yetmedi sabra ve satilla kasaba sharon o kamplari yakip yikti, insanlik tarihi görümedigi vahesti sharon sayesinde gördü.

Finkelstein ve Chomsky gibi bir sürü aydin museviler bu siyonist rejimden tiksinebiliyorken, bizim neyüdü belirsiz deist-müslüman siyonizmin gönüllü elciligi görevini yerine getirmekte.

Eski musevi diplomat Ammon Rubinstein, Siyonizm tahiri icinde Shamir, Netanyahu ve Sharon birer kara lekedir diyebiliyorken, bizim sözde hümanistler bunlarin gönüllü avukatligini yapmayi kendilerine yakistirabiliyorlar.

Neymis niye o kadar gemi varken, sirf türk gemisine saldirmis mis mis, mavi marmara gemisi hem yük bakimindan daha yüklü hemde filistin otonom bölgesinin deniz sularina daha yakin oldugu icin !

cünkü bu saldiri eger uluslar arasi sularda olmasa idi, otonom özerk filistin bölgesinde gerceklesmis bir saldiri olacakti ki, esas skandal o zaman olurdu, siyonist rejimin ordusu bunu önlemek adina, uluslar arasi sularda bu saldiriyi tasarliyarak yapti.

Bu siyonist rejmin avukatligini yapabildiginiz kadar, birde magdur olan insanlarin yaninda olabilme erdemini gösterebilseniz birazcik sayginliginiz olurdu, ama madem siyonst rejimde sizin elestirebileceginiz hic birsey yok, o zaman burada yazilan tüm elestirilerinde muhatabisiniz !

Sitelerde Paylaş

Birisi de cikmis slogan atma demis ! :)

ya ben bugun herhangi bir insana yardim yapabilmem icin, vesikalik dokuz resim ile valilikten izin mi almaliyim :)!?!

varmi böyle bir mantik ?! bu yardim organisasyonlari yapanlar sivil toplum kuruluslari degilmi ?! devlete ne ?!

peki bu örnekte bir devlete neden ihtiyac duyulmus ?!

cünkü magdur olan vatandaslar bu devletin vatandaslari ve bu devlet vatandaslarin hak ve hukuklarini mutlaka korumali, eger bir devlet vatandasinin "yaban ellerde" haksiz yere magdur kalmasina tepkisiz kaliyorsa, neylesin vatandas o devleti ?!

söyle düsünün, türkiye ye ye yakin bir uluslar arasi sularda, türk askeri, gerekcesi ne olursa olsun, hakli veya haksiz, dokuz tane sivil yahudiye öldürdügünü düsünün, israil ve israil ile birlikte tüm dünya türkiye yi ne yapardi?!

Neymis niye o kadar gemi varken, sirf türk gemisine saldirmis mis mis, mavi marmara gemisi hem yük bakimindan daha yüklü hemde filistin otonom bölgesinin deniz sularina daha yakin oldugu icin !

cünkü bu saldiri eger uluslar arasi sularda olmasa idi, otonom özerk filistin bölgesinde gerceklesmis bir saldiri olacakti ki, esas skandal o zaman olurdu, siyonist rejimin ordusu bunu önlemek adina, uluslar arasi sularda bu saldiriyi tasarliyarak yapti.

Bu siyonist rejmin avukatligini yapabildiginiz kadar, birde magdur olan insanlarin yaninda olabilme erdemini gösterebilseniz birazcik sayginliginiz olurdu, ama madem siyonst rejimde sizin elestirebileceginiz hic birsey yok, o zaman burada yazilan tüm elestirilerinde muhatabisiniz !

Ne kadar komiksiniz söyle siz.

Zaten dünya üzerinde isteyen sivil toplum örgütü gemiye atlıyor ve dünyanın istediği bölgesine yardım ulaştırabiliyor değil mi ? Savaş veya çatışmaların yaşandığı bölgelerde de çatışan devletler " aaa hoşgeldiniz yardım mı götürüyorsunuz e hadi buyrun geçin yardımızını yapın " diyor ve kontorlsüz bir şekilde sivil toplum örgütlerine izin veriyorlar öyle mi ?Başta Abd ve Sovyetler Birliği olmak üzere dünyada hiçbir devlet bir başka ülkeyi ablukaya da almamış zaten.Bizim ülkemizde de çatışmanın yaşandığı güneydoğu ve doğuda olağanüstü hal ve sıkıyönetim ilan edilmedi değil mi ? Temel hak ve özgürlükler askıya alınmadı ,isteyen gidip operasyon bölgesinde cirit atabildi...

Sicili A ülkesine kayıtlı bir gemi B ülkesinin bayrağını çekebiliyor ve bu hiçbir sorun yaratmıyor.Doluşuyorsun bir gemiye laylay lom istediğin yere seyahat edebiliyorsun.

Meseleyi tartışacaksan bu reel zemin üzerinde tartış,duygusallığı bir kenara bırak.

Evet sadece Türk gemisinin saldırıya uğraması konsunda hala komplocu düşünüyorum ve düşünmeye de devam edeceğim.İHH başkanının konuşmalarını dinlediysen eğer- ki forumda Ludwig bu konuşmaları alıntılayarak eleştirdi- ölümlerin meydana gelmesi konusunda gemidekilerin de kusuru olduğunu görebilirsin.Bu olay iç ve dış siyasetin şekillendirilmesi konusunda bir işaret fişeğidir ve önümüzdeki günlerde bu daha net bir şekilde görülebilecektir.Bu oyunun aktörleri her zaman olduğu gibi kendi menfaatleri için yine islamcıları piyon olarak seçmişlerdir.Gemide ölen insanlar da bu oyun için harcanmışlardır.Tarihi sivilleri öldürmekle dolu olan bir ülke defalarca uyarıda bulunduğu halde o insanlar korunmamış ve geri de çağrılmamışlardır.İsrail'in saldırıdan önceki beyanatları ile ilgili bu ülkenin yöneticileri ne dedi ? Ne yaptı ?Hiççççç değil mi ? Sonra da soğukkanlı katiller gibi çıkıp bu sonucu beklemiyorlarmışcasına laf salatası üretmeye başladılar.Bu laf salataları ölen insanları geri getirdi mi ?

Siyonist rejimin avukatlığını yapan yok,1990'lara kadar Filistin'in dramı için kalem oynatan,acı çeken ,can veren bu ülkenin sol görüşlü insanlarıydı.Sen ve senin gibiler ise Arafat'ın hareketinin sol söylemli olması nedeniyle Hamas kurulana kadar Filistin davasını görmediniz.Bir kuruş paranız,bir tavrınız bir tepkiniz nasip olmadı o insanlara.Şimdi çıkmış bir yolcu gemisine doluşmuş kurban duaları ve tekbirlerle insancılık oynuyorsunuz ve bir anda iç-dış siyaset şekilleniyor RTE kahramanları oynuyor ve memlekette savaş naraları atılıyor.Ama ne hikmetse borsada yaprak kıpırdamıyor,yatırımcılar hallerinden ve karlarından memnun.Belli ki bunun bir kayıkçı kavgası olduğunu herkes biliyor.Maksat ahali oyalansın,RTE allanıp pullansın....

Sitelerde Paylaş

Savaş veya çatışmaların yaşandığı bölgelerde de çatışan devletler " aaa hoşgeldiniz yardım mı götürüyorsunuz e hadi buyrun geçin yardımızını yapın " diyor ve kontorlsüz bir şekilde sivil toplum örgütlerine izin veriyorlar öyle mi ?

İsrail ağzıyla yazmaktan beyniniz sulanmış..

Gazze ablukası meşru değil, bakınız BM kararları.

Gazze'ye İnsani yardım götürmek meşru bakınız BM kararları..

Sitelerde Paylaş

Ne alakası var ? BM Küba'ya uygulanan ambargoyu da bitirin diyor ama bitmiyor maalesef ,BM Bosna'da yaşanan katliamı da yıllarca seyretti maalesef,Ruanda'daki katliam için de pek birşey yaptığı söylenemez maalesef.

BM'nin bir karar almış olması bir bölgedeki çatışmayı ve o çatışmanın " kendi kuralları" nı ortadan kaldırmıyor.Ben size meseleleri reel düzlemde tartışalım diyorum siz neler diyorsunuz yaaa...Pisi pisine ve göz göre gelen ölümlerin savunuculuğunu yapıyorsunuz...

Sitelerde Paylaş

Gazze ablukası kalksın ama Bu Hamas da lütfedip

1) İsrail devletini tanısın

2) İsrail ile FKÖ arasında yapılmış geçmiş anlaşmaları ve görüşmeleri tanısın

3) Şiddet yapmayı bıraksın

İsrail bu ablukayı zevk olsun, sadistlik olsun diye yapmıyor. Hiç değilse bu onlara extra bir masraftır. Ama senin komşun olacak adamlar senin devletini yoketmeye yeminli fanatik İslamcılarsa ve cihatçılarsa sen de bu tür önlemler almak durumunda kalabilirsin. Hamas barış niyetinde değil. İsrail 1967 sınırlarına çekilmesi karşılığında bile İsrail'e tek önerdikleri 10 yıllık bir ateşkes.

2009 Ocak ayı Gazze operasyonunu çok kişi eleştirdi. Ama Gazze'den İsrail şehirlerine sallanan günde ortalama 50 Kassam roketinin lafını hiç duymadık Türk medyasında. Çok Türk zannediyor ki İsrail öyle zevkine girdi Gazze'ye. Arada içlerinden Filistinli öldürmek geçiyor. Öyle zevkine giriyorlar. Yahudi ya, zaten ruhunda doğuştan kötülük var. Bizim halk öyle zannediyor heralde.

Sitelerde Paylaş

Çok Türk zannediyor ki İsrail öyle zevkine girdi Gazze'ye.

Golan tepelerine niye girdi. ?

Yahudi ya, zaten ruhunda doğuştan kötülük var. Bizim halk öyle zannediyor heralde.

Aynen öyle, kozmogonisi bile Hırsızlık üzerine kurulu.

tarihinde Tutankhamun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O zaman yardımlar BM güvencesi ve korumasında yapılsın ,insanlar ölmesin..BM neden meşru gördüğü bir eylemin güvenliğini sağlamıyor veya neden böyle bir talepte bulunulmuyor..Benim temel yaklaşımım bu.

Gemi neden Komor bandıralı,Komor bandıralı olmasına rağmen neden ismi hala Mavi Marmara,neden Türk bayrağı çekildi ,uluslarası sularda seyr-ü sefer yeterliliği var mı ,yoksa Akdeniz'in ortasında ne işi var ,neden göreceği muameleyi bile bile yoluna devam etti,karşısında silahlı askerler olmasına rağmen neden direniş sergilendi,Akp'li milletvekilleri neden gemiye binmekten vazgeçti,İsrail'in gemiye müdahale edeceğini deklare etmesi sonrasında neden hiçbir yönetici bunun olmaması için kılını kıpırdatmadı ????? Bu sorular ile gemi içindeki kendini bilmez islamcı grubun samimiyetsiz geçmişleri ve cihad hezeyanları da benim bu meseleye şüpheyle yaklaşmama sebep oluyor..Anlaşılabildim mi ?

Sitelerde Paylaş

Gazze ablukası kalksın ama Bu Hamas da lütfedip

1) İsrail devletini tanısın

2) İsrail ile FKÖ arasında yapılmış geçmiş anlaşmaları ve görüşmeleri tanısın

3) Şiddet yapmayı bıraksın

İsrail bu ablukayı zevk olsun, sadistlik olsun diye yapmıyor. Hiç değilse bu onlara extra bir masraftır. Ama senin komşun olacak adamlar senin devletini yoketmeye yeminli fanatik İslamcılarsa ve cihatçılarsa sen de bu tür önlemler almak durumunda kalabilirsin. Hamas barış niyetinde değil. İsrail 1967 sınırlarına çekilmesi karşılığında bile İsrail'e tek önerdikleri 10 yıllık bir ateşkes.

2009 Ocak ayı Gazze operasyonunu çok kişi eleştirdi. Ama Gazze'den İsrail şehirlerine sallanan günde ortalama 50 Kassam roketinin lafını hiç duymadık Türk medyasında. Çok Türk zannediyor ki İsrail öyle zevkine girdi Gazze'ye. Arada içlerinden Filistinli öldürmek geçiyor. Öyle zevkine giriyorlar. Yahudi ya, zaten ruhunda doğuştan kötülük var. Bizim halk öyle zannediyor heralde.

Bu link Israil Gazze'ye operasyon duzenleyip Hamas uyelerini oldurmeden once Israil'e atilan roket sayisini gosteriyor. Goruldugu gibi ateskes boyunca Israil'e roket birkac tane disinda firlatilmamis. Bunlari da Hamas degil, Hamas'in durdurmaya calismasina ragmen Hamas'in ateskesini tanimayan diger orgut ya da kisiler atiyor.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Rock_mort_gaza_2008.JPG

Ateskesi bitiren olay, Israil'in ateskes sartlarina aykiri olarak Gazze seridine operasyon duzenlemesi ve cok sayida Hamas mensubunu oldurmesi. Bu olaydan sonra da Hamas ateskesi yenilemeyi oneriyor ama Israil reddediyor, cunku operasyon planlanmaya baslanmis bile. Israil'in taktigi basit: birkac saldiri duzenleyerek karsi tarafi tepki vermeye zorla, tepki gelince de teroristler bize saldiriyor deyip ne istiyorsan yap. Karsi tarafi terorist diye damgaladigin zaman ne uluslararasi hukuku dinlemen gerekir ne de insan haklari denen kuru gurultuyu. Bu sekilde kendi sorumluluklarini da yerine getirmezsin, teroristle anlasma olmaz der cikarsin. Gercekten super taktik.

Sen de haklisiniz Ludwig, bu Araplar insan degil zaten - olsa olsa untermenschen. Yazik Israillilere de lebensraum lazim. Buyuk Israil'in yuce Yahudi irkina yer acmak icin 3-5 milyon Arabi yerinden yurdundan etmenin ne sakincasi olabilir ki? Direnen de teroristtir zaten. Sirf zevk olsun, sadistlik olsun diye direniyorlar hayvanlar. Ben sahsen yuce Yahudi irkindan insanlar gelse ve Adana bize ait, pilini pirtini aileni alip baska yere gitmen lazim dese "tabi abi, hemen gidiyorum" derim. Sadist miyim ki zevk olsun, sadistlik olsun diye direneyim ya da zor kullandiklarinda sadist gibi karsilik vereyim? Bu Filistinli Araplarin insan olmadigi, en temel insan haklarindan olan multecilerin geri donus hakki nasil hayvanlarda yoksa onlarda da olmamasindan anlasilabilir. Nasil ki insanlar yerlesim alani acmak icin bir bolgede yasayan hayvanlari onlarin habitatini yok ederek surme hakkina sahipse, Yahudiler de ayni sekilde kendilerine yerlesim alani acmak icin o bolgede o gune kadar yasayagelmis Araplari surme hakkina sahiptir. Gitmeye direnenleri kapali bir kafese koyarsin, arada olmemelerine yetecek kadar yem girisine de izin verirsin, adina da ister hayvanat bahcesi ister Gazze seridi dersin. Isin mantigini anlamaya basladim, gercekten de akla yatkin boyle dusununce.

Sitelerde Paylaş

Sagredo, Hamas'ın derdi mültecilerin geri dönmesi ya da 1967 sınırları olmadığını biliyorsun. Hamas gayet akıldışı bir şekilde bütün İsrail'de bir şeriat devleti kurmak istiyor. Bu amaçla yapılan bir direniş bu. Yoksa dertleri 1967 sınırlarında bir Filistin devleti ve mültecilerin durumuna hakkaniyetli bir çözüm değil.

İsrail bundan önce FKÖ lideri Arafat ile masaya oturdu. 1993'te İsrail Arafat'a şunu önerdi: 1967 sınırlarına dönelim, Filistin devleti kurulsun, mülteciler için de içinde İsrail'in de bulunacağı bir uluslararası fon kurup bu adamların durumunu tazmin edelim. (Çünkü mültecilerin durumunda İsrail birinci derecede sorumlu değildir: 1948 savaşını başlatıp mültecilerin yerlerinden kaçmalarına sebep olan komşu Arap ülkeleridir. Zaten bugün sayıları 3.5 milyona ulaşmış mültecilerin İsrail içine göç etmesi de hem pratik olarak çok zor hem de bir milli devlet olarak kalmak isteyen İsrail için arzu edilen bir durum değil). Velhasıl Arafat bu öneriyi reddetti ve artık konuyu çözümlenemez bir hale soktu, çünkü İsrail'İn bundan daha iyi bir önerisi olamaz (o öneriyi yapan Yitzhak Rabin fanatik bir Yahudi tarafından öldürülerek bu dürüst önerinin ve barış istemenin cezasını ödemiştir). Neyse en azından Arafat'la masaya oturulabiliyordu. İsrail de o dönem barış istediğini gösterdi. FKÖ ve İsrail 1993'te karşılıklı olarak birbirlerini tanıdılar. İsrail FKÖ'yü Filistin halkının temsilcisi olarak tanıdı. Aralarında belli bir hukuk var, belli anlaşmalar var, fazla ilerleme kaydedilmemiş de olsa çözüm yolunda yapılmış görüşmeler var. (İsrail bu arada 2005'te Gazze'den de çıkıp ve yerleşim yerlerini söküp gene barış istediğini göstermiştir).

İşte bu noktada Hamas ortaya çıkıyor, ve bu fanatik İslamcılar (ki Mısır bile bunlardan nefret ediyor, hatta Suudiler bile nefret ediyor) ne FKÖ tanıyor, çünkü FKÖ laik ve solcu, ne İsrail tanıyor, ne de bu ikisi arasında onyıllardır devam eden süreci tanıyor. İlle de İsrail'i yıkacam diye birşey tutturmuş. Yoksa FKÖ gibi 1967 sınırı, mülteci sorunu, Kudüs sorunu falan diye dertleri yok. Olaya gayet basit bir bakış açıları var: "Burda Yahudi devleti olamaz, burda sadece İslam devleti olur çünkü Hz. Ömer burayı zamanında İslam toprağına kattı, o kadar! Biz de bu devleti yıkıp yerine şeriat devleti kuracaz, burda yaşayan 6 milyon Yahudi de cizye ödeyerek İslam bayrağı altında yaşayabilir." Sen bu zihniyetle nasıl barış yapabilirsin? Adamın barış içinde yanyana yaşamak gibi bir niyeti yok ki?

tarihinde ludw1g tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sayın afrodit, daha önemlisi biz bir insan olarak ne istiyoruz???

Neyse ismimin geçtiği iletileri okudum da.

Şu anda sayın afrodit'in imzasına baktım İngilizce. Sayın afrodit siz inkilizcimisiniz amerikancımısınız??

Türkçe imza kullanan arkadaşların hepsini de Türkçü diye mi etiketleyeceksiniz ?

Şu anda kullandığım imza sizce çok mu siyasidir acaba? Türkçe açıklamkasını yazmamışım diye gocunmuşsunuz? Gocunmakla yetinmemiş kullanmışsınız? İnternette araştırsaydınız. Bulamasaydınız bana özelden de sorabilirdiniz? Yanılmıyorsam profilde bir arkadaş sormuştu ve yanıtlamıştım... İnsanların sizleri anlmasın ıistiyorsunuz. Neden bir gün olsun karşınızdakini anlamaya çalışmadınız? Neden Kürtçe bir kelime, kürtçe bir ağıt, kürtçe bir sevda türküsü bu kadar zorunuza gider? Bu kendinize olan güvensizliğinizin ürünümüdür ?

Neyse burada kimseyle tartışmayacağım. Kısa bir yanıt hakkımı kullandım...

Gazze yolunda, halimizi merak edenlere teşekkürler... Kötüye bir şey olmazmış. Allah sevdiği kullarını ynına alırmış misali sağ salim çıktık..

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...