Jump to content

Kuran'daki bazı kelimelerin kökeni

Recommended Posts

Bu adamı ciddiye alıp ne konuşuyorsun. Bu Akhenaton'dur. Sadece "Hodri'ye gel" der durur. Zaten saçma sapan bir sürü manyaklığa inanır. Görmüyor musun "batıni ekoller" falan diyor. Artık büyüden, cinlerden mi bahsediyor, uzaylılardan mı bilemessin. Bu adam politikayı Masonlarla, insanlık tarihini uzaylılarla anlatan kaçığın tekidir. Ne diye buna cevap veriyorsun ki?

cahilsin cahil, aynı zamanda cahilliğini bilmeyecek kadap aptal.

Şu yukarıda yazığın sıfatların bir tanesi hakkında benle yazışabilirmisin.

Ekonomi yazdın gel buraya dedim , ben ekonomi eğitimi almadım pop-corn kitap okuyorum onları yazıyorum dedin.

Yahudi tarihi diyorum bilmiyorsun,

Batıni ekoller diyorum bilmiyorsun.

Sen ne bilirsin bu hayatta ,

Sitelerde Paylaş

Ewet ya uyduruk iki kavim. Kimse Türkler kadar kadim millet olamaz. Neyse.

Documentary Hypothesis'e göre (öyle birşey duydun mu bilmiyorum???) Tevrat yani ilk 5 kitap M.Ö. 900 ve 550 yılları arasında dört temel ve birbirinden ayrı kaynak (JPED olarak kısaltılan ve Yahveci, Elohimci, Rahipler ve Tesniyeciler) olarak yazılmıştır. M.Ö. 450 yılında ise (Ezra tarafından da olabilecek) bir revizyona uğramıştır. http://en.wikipedia.org/wiki/Documentary_hypothesis

Diğer kitapların tarihleri ise şöyle: http://en.wikipedia.org/wiki/Dating_the_Bible

NEVIIM

Book of Joshua ca. 625 BC by the Deuteronomist (called D) working with traditional materials

Book of Judges ca. 625 BC by the Deuteronomist (called D) working with traditional materials

Book of Samuel ca. 625 BC by the Deuteronomist (called D) working with traditional materials

Book of Kings ca. 625 BC by the Deuteronomist (called D) working with traditional materials

Book of Isaiah Three main authors and an extensive editing process:

Isaiah 1-39 "Historical Isaiah" with multiple layers of editing, 8th cent. BC

Isaiah 40-55 Exilic(Deutero-Isaiah), 6th century BC

Isaiah 56-66 post-exilic(Trito-Isaiah), 6th-5th century BC

Book of Jeremiah late 6th century BC or later

Book of Ezekiel 6th century BC or later

Book of Hosea 8th century BC or later

Book of Joel unknown

Book of Amos 8th century BC or later

Book of Obadiah 6th century BC or later

Book of Jonah 6th century BC or later

Book of Micah mid 6th century BC or later

Book of Nahum 8th century BC or later

Book of Habakkuk 6th century BC or later

Book of Zephaniah 7th century BC or later

Book of Haggai 5th century BC or later

Book of Zechariah 5th century BC or later

Book of Malachi Early 5th century BC or later

KETUVIM

Psalms The bulk of the Psalms appear to have been written for use in the Temple, which existed from around 950-586 BC and, after rebuilding, from the 5th century BC until AD 70.

Book of Proverbs Some old material from the ancient sages, some later material from the 6th century BC or later, some material borrowed from the ancient Egyptian text called the Instructions of Amenemopet

Book of Job 5th century BC

Song of Songs or Song of Solomon scholarly estimates vary between 950 BC to 200 BC

Book of Ruth 6th century BC or later

Lamentations 6th century BC or later

Ecclesiastes 4th century BC or later

Book of Esther 4th century BC or later

Book of Daniel mid 2nd century BC

Book of Ezra-Book of Nehemiah 4th century BC or slightly later

Chronicles 4th century BC or slightly later

Görüldüğü gibi bu kitapların yazılması da M.Ö. 8. yüzyıla kadar gitmektedir. Ha ne demiştin? Ezra? Babil?

Adem'de 7000 yıl öncemi yaşamış.

Kitapların o zaman yazıldığı masaldan ibaret.Ortada ne bu tarihten kalma yazıtlar var ne de gerçek bir ispat.Yazdıkların öngörülerden ibaret.

Eski Ahid'in tamamı Babil Sürgünü sonrasında yazılmıştır.Tamamı!Ezra'nın sayesinde.

Hepsi kaybolmuş unutulmuş sözde.

tarihinde Galileo100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adem'de 7000 yıl öncemi yaşamış.

Kitapların o zaman yazıldığı masaldan ibaret.Ortada ne bu tarihten kalma yazıtlar var ne de gerçek bir ispat.Yazdıkların öngörülerden ibaret.

Eski Ahid'in tamamı Babil Sürgünü sonrasında yazılmıştır.Tamamı!Ezra'nın sayesinde.

Hepsi kaybolmuş unutulmuş sözde.

Documentary Hypothesis çocuk oyuncağı değil cahil. Bu Hristiyan değil seküler tarihçilerin teorisidir ve bugün en ciddiye alınacak teoridir. Senin teorinin kaynağı ne?

Sitelerde Paylaş

Documentary Hypothesis çocuk oyuncağı değil cahil. Bu Hristiyan değil seküler tarihçilerin teorisidir ve bugün en ciddiye alınacak teoridir. Senin teorinin kaynağı ne?

HODRİ MEYDAN , dünya üzerindeki tüm Yahudi teolojisini önüme getir.

Kaybeden beş eşeğim diye başlık açsın.

Varmısın.

tarihinde JackBauer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

PORKİSTAN

ESKİ VE YENİ AHİT HODRİ MEYDAN.......

Yöneticilere mesaj atayımmı.

Eski Ahid, Sümer, Sanskrit ve birçok coğrafyadan bölgeden aşırmalara dayalı ve günümüze kadar farklı zihinler ve hahamlarca revizyona uğramış uydurmasyonlar bütünüdür.

Dünya'yı sahte bir tarihle kandırma masalıdır.

Ne, İbrahim'le ne Musa ile ne Mısır'la alakaları var.

Tevrat'taki Mısır masalı ve Çıkış hikayesinin realiteyle uzaktan yakından alakası yok.Hele yahudi soyunun anlatımının.Zaten Muhammed'de olayın farkına varmış onların metoduyla Arap ulusunu doğurmuş.Tebrik etmek lazım.

Ama yahudilerin ipliğini pazara çıkararak yapmış.Yahudilerin Muhammed nefreti bundandır.

tarihinde Galileo100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim teorimin kaynağı ortada verdiğin tarihlere dayalı bir Tevrat olmayışı.

Benim teorim gerçeğe dayanıyor bre cahil.EZBERİNİ boz biraz aç ufkunu.

Sitelerde Paylaş

HODRİ MEYDAN , dünya üzerindeki tüm Yahudi teolojisini önüme getir.

Kaybeden beş eşeğim diye başlık açsın.

Varmısın.

Kaybeden ne demek?

Neyi kaybedecek, yarış mı var?

Kimin kazanıp kaybettiğini nerden bileceksin, en kalabalık yazan mı yeniş olacak...

Böyle Hodri meydan yapılmaz...

Hodri meydan beyin fırtınası içindir, bilek güreşi için değil...

Sitelerde Paylaş

bu porkistan yeni biri galiba

bu konular bayatladı artık

referansın zaten yamuk

senin elinde tarihi arkeolojik hangi artifekt var da konuşuyorsun?

tarihinde dogan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
İslam'ın uydurma olduğuna en büyük işaret Yeni Ahit'ten isimlerin ve kavramların İslam'a geçmiş olmasıdır. Çünkü İslam'a göre Yeni Ahit diye bir vahiy yoktur. Yunanca bir vahiy yoktur. İsa'ya İbhranice ya da Aramice bir vahiy gelmiştir ve bu kitabın ismi de İncil'dir. Tabi İbranice kitabın adı niye Yunanca kökenli oluyor, o da sorulması gereken bir soru.

Terimlerin, üretildikleri bölgelerde davranış ve olgulara dayanıyor olmasından kaynaklanıyor bana göre.

Arkeolojiye büyük görevler düşüyor.

Sitelerde Paylaş

cahilsin cahil, aynı zamanda cahilliğini bilmeyecek kadap aptal.

Şu yukarıda yazığın sıfatların bir tanesi hakkında benle yazışabilirmisin.

Ekonomi yazdın gel buraya dedim , ben ekonomi eğitimi almadım pop-corn kitap okuyorum onları yazıyorum dedin.

Yahudi tarihi diyorum bilmiyorsun,

Batıni ekoller diyorum bilmiyorsun.

Sen ne bilirsin bu hayatta ,

Söylediğine göre o,hep bilmiyorum diyomuş ama boy boy,sayfa sayfa bisürü şeyler yazmış.Bisürü mantıklı kanıtlar ortaya koymuş,bisürü belgeler sıralamış.Sense sürekli herşeyi bildiğini söyleyip duruyosun başka bi numara yok.Öyle sırıtarak sağa sola çamur atmakla olmuyo bu işler.Ne biliyosan anlat ta cevap verde dinleyelim kardeş.Sen boşver hodri meydanı uğur dündarı.Konu burda,iddialar burda.Verebiliyosan verirsin cevabını

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...
Kıyamet alametlerinden bahsederken Yecüc ve Mecüc'ün de İbranice Gog ve Magog isimlerinden Arapçalaştığını söyleyelim. Araplar "g" sesini söyleyemez ve başka dillerden ödünç alınan kelimelerde "g" sesi "c" haline dönüştürülür. Kuran'da Yecüc ve Mecüc'ün ik dağ arasına inşa edilmiş bir demir duvar ile durdurulmuş olduğu anlatılır. Bu hikayede duvarı yapan Zulkarneyn aslında Büyük İskender'dir.

Yecüc (يَأْجُوجُ) ve Mecüc (مَأْجُوجُ) sözcükleri Arapça değiller. Bir saattir arıyorum Arapça çevirisini bulamadım. Yalnızca Gog, Magog, Ojoj çevirilerine rastladım. Yecüc ile Mecüc'ün somut bir duvar/set arkasında kısılı kaldığına inanmıyorum. Çin setti veya Seddi İskender ile ilgili olduğuna da inanmıyorum sözkonusu erimiş bakır dökülerek yapılan duvarın veya engelin. Ayrıca demir kütleleri üzerine bakır eriyiği dökülerek yapılan duvar nerde var?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...