Jump to content

Tanrı 'yı Ne Bitirir?

Recommended Posts

Ne ilginç değil mi? Aynı zamanda ne kadar da doğru.

Yani bilim evren yaratacak bir makine yapsa bile, tanrı fikri tarihin çöplüğüne gitmez.

Sadece temel doğma bir takım restorasyonlara uğrar ve yoluna devam eder.

Çıkan sonucu inanır arkadaşlarımızın iyi düşünmelerini dilerim.

bende senin bu topicte yazılanları bir kez daha okumanı dilerim

çünkü çıkan kesin bir sonuç yok

hep laf salatası olmuş

tam bir cevabı da yok aslında varsayımlara dayalı

Sitelerde Paylaş
  • İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bugun sınavdan çıktım ve karnımın aç olduğunu hissettim. aniden elimi cüzdanıma attım ve bir de ne göreyim? tanrım bitmiş. hemen gidip en yakın bankamatikten biraz tanrı çektim.

çok haklısın senin tanrında para

gerçek manada bir ateist yoktur her insanın hayatına yön vermesine izin verdiği bir tanrısı vardır bu sende para olmuş diğerinde kadın diğerinde çocuk diğerinde..................

Sitelerde Paylaş

gerçek manada bir ateist yoktur her insanın hayatına yön vermesine izin verdiği bir tanrısı vardır bu sende para olmuş diğerinde kadın diğerinde çocuk diğerinde..................

Hayali bir tanrıdan kat kat daha yararlı bir tanrıdır para.

Sitelerde Paylaş

Mesela bilim ölmüş insan vucutlarını 3 gün sonra diriltmeyi başarsa ,

hatta daha ileri gidelim yaşlanmaya çözüm bulsa ,insanlar hiç yaşlanıp hastalanmasalar ve ölmeselerdi.

İnsanlar tanrı fikrine sadakati bırakırlar mıydı?

O zaman da işte Tanrı'nın hikmeti, bakın görün Tanrı neler yapamaz derlerdi. :)

Sitelerde Paylaş

Benim tanrımda sex.Mutluluk,huzur,sevgi bana lazım olan herşeyi veriyor.Hem dua falanda istemiyor karşılığında.Tavsiye ederim sanada.Bırak olmayan şeylere tapınmayı yaşadığın günlerin tadını çıkar sonra çok geç olucak.

Sitelerde Paylaş

Benim tanrımda sex.Mutluluk,huzur,sevgi bana lazım olan herşeyi veriyor.Hem dua falanda istemiyor karşılığında.Tavsiye ederim sanada.Bırak olmayan şeylere tapınmayı yaşadığın günlerin tadını çıkar sonra çok geç olucak.

bu zevk sadece ateistlere ait değil :)

Sitelerde Paylaş

bugun sınavdan çıktım ve karnımın aç olduğunu hissettim. aniden elimi cüzdanıma attım ve bir de ne göreyim? tanrım bitmiş. hemen gidip en yakın bankamatikten biraz tanrı çektim.

demek ki Tanrıyı en fazlşa besleyen şey yastıkaltı

Sitelerde Paylaş

Yoktan ne yaratılmış?

Yoktan birşeyin yaratıldığını söylemedim, son müslüman harbinde onlara sentetik biyoloji çalışmalarını örnek göstererek darbe vurmuş, buna karşılık zayıf müslüman güçleri "öyleyse yoktan yaratın" diyerek savunma pozisyonu almışlardı.

Yani onlara abra kadabra diyerek birşeyler yaratmadıkça inanmaya devam edecekler.

Sitelerde Paylaş

Yoktan birşeyin yaratıldığını söylemedim, son müslüman harbinde onlara sentetik biyoloji çalışmalarını örnek göstererek darbe vurmuş, buna karşılık zayıf müslüman güçleri "öyleyse yoktan yaratın" diyerek savunma pozisyonu almışlardı.

Yani onlara abra kadabra diyerek birşeyler yaratmadıkça inanmaya devam edecekler.

Fakat bunun cevabı var. Yoktan yaratılmış birşey var mı, bunun ispatı var mı ki "haydi yoktan yaratın" diyebilsinler?

Sitelerde Paylaş

işte oltama ilk takılan sazan. kefal mi desek? malum haziran ayı onların üreme mevsimleri.

ben paraya,yada başka bir maddi manevi olguya tapmam, sizin taptığınızı cebimde taşırım. ;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...