Jump to content

Maymunların evrimi

Recommended Posts

Hep insanların evrim ağacı çıkarılıyor.

Şempanzelerin evrim ağacı neden yok?

İnsanların ataları olduğu iddia edilen fosiller diğer maymunların fosili olamaz mı?

Bir fosilin insan atası olduğu nasıl anlaşılıyor? :)

tarihinde power tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ya okadar uzun boylu düşünmeyey gerek yok Mayun da ortada insan da. Madem öyle akrabalık şerefine evlerimizi onlara bırakalım, biz de muz ağaçlarında yaşayalım tersine belki evriliriz gayretmizle..

Sayın Calinos sizin gayretleriniz gayet iyi sonuç veriyor anlaşılan. Sizin ağaca çıkmanıza gerek yok bence...

Sitelerde Paylaş

Bir çok bilim dalı mevcut. Moleküler antropoloji, genetik, moleküler biyoloji v.s.. Her canlının, bulunduğu bölgeye ve zamana göre belirli değişimleri mevcut. Bu konuyu "nasıl ayırt edilebiliyor?" diye basite indirgeyemezsiniz.. Bilgisayarın içine nasıl o kadar resim sığıyor konusuyla aynıdır çünkü..

Bu konuyla ilgili ciddi bilim dalları, araştırma kaynakları, bilim adamları mevcut.. Sadece bu konuyla değil; bilimi ilgilendiren her konuda bu böyle..

Benim evimde evrimle ve bilimle alakalı bir çok kitap vardır. Okumadan hiçbir şeyi anlayamazsınız. İyisi mi; açıp bilim adamlarını okuyun..

tarihinde john tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir çok bilim dalı mevcut. Moleküler antropoloji, genetik, moleküler biyoloji v.s.. Her canlının, bulunduğu bölgeye ve zamana göre belirli değişimleri mevcut. Bu konuyu "nasıl ayırt edilebiliyor?" diye basite indirgeyemezsiniz.. Bilgisayarın içine nasıl o kadar resim sığıyor konusuyla aynıdır çünkü..

Bu konuyla ilgili ciddi bilim dalları, araştırma kaynakları, bilim adamları mevcut.. Sadece bu konuyla değil; bilimi ilgilendiren her konuda bu böyle..

Benim evimde evrimle ve bilimle alakalı bir çok kitap vardır. Okumadan hiçbir şeyi anlayamazsınız. İyisi mi; açıp bilim adamlarını okuyun..

ewt soolemeye calistigim seyi arkadas daha bilimsel olarak acikladi :lol:

Sitelerde Paylaş

Mantıken, bulunan iskeletlerin kemik yapısında ki değişiklikler inceleniyodur.. tabii ki kronoljik bi sıraya göre .. zaten iskeletlerde ki soy ağacı bu sıraya göre oluşturuluyor ..

ilk önce tümevarım sonra tümden gelim .. daha bilmediğimiz bir çok inceleme mevcuttur.. evrimci bi bilim adamı gelsede sorsak :rolleyes:

Sitelerde Paylaş

Ne garibdir ki, insan olmak gibi bir şerefle şereflenmiş şu insan kendini maymun gibi bir mahluk ile aynı kefeye koyup meseleye bakabiliyor. Demek insan gerçekten zalim ve cahilmiş. Allah da bunu demek bu gibi zavallılar için söylemiş.

Evet halk eden Halık, bilmez mi evrimcilerin, atesitlerin durumunu da onlara bu sıfatları vermez..

Sitelerde Paylaş
Ne garibdir ki, insan olmak gibi bir şerefle şereflenmiş şu insan kendini maymun gibi bir mahluk ile aynı kefeye koyup meseleye bakabiliyor. Demek insan gerçekten zalim ve cahilmiş. Allah da bunu demek bu gibi zavallılar için söylemiş.

Evet halk eden Halık, bilmez mi evrimcilerin, atesitlerin durumunu da onlara bu sıfatları vermez..

Zalimlik ve cahillik geçicidir, aptallık ve körlük değil. SIZI KASTEDİYORUM

Sitelerde Paylaş
Zalimlik ve cahillik geçicidir, aptallık ve körlük değil. SIZI KASTEDİYORUM

Evet beb antalım sizin gibi aptallara birşeyler anlatmaya kalkıp bana da bulşatı.

Evet ben körüm. Çünkü sizden bir ışık gelmeyice görme melekem körleşti...

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım konu ile alakasız saçma sapan şeyler yazıp neden pisliğini saçıyosun buraya .. evrimimi merak ediyosun .. git oku bişeyler .. gelmişsin kuram nedir diye soruyosun önceki konularda.. daha bunu bilmeden bide evrime söz söyleyip cahillik ediyosun ..

foruma sabote amaçlı giriyosan siktir git .. ne bok yemeğe gelirsiniz ki buraya.. bişeyler öğrenmek istiyosanda adam gibi yazıları okursun anlamadığın yerde sorarsın .. şerefsizlik yapmanın anlamı yok(!)

Sitelerde Paylaş

http://primatology.net/

İlgilenen arkadaşlar için bir blog sayfası buldum.

Biyoloji bilmi sadece insanın evrimini incelemez. Bütün canlıların evrimini gerekli konu başlıkları altında inceler. Forumda insan evrimine ağırlık verilmesinin sebebi dinlerin aksi bir iddiada bulunuyor olması zannediyorum. Başlığı açan arkadaş da böyle bir refleks göstererek konuyu bilim forumuna değil ateizm ve dinler forumuna açmış.

Merak etmeyin maymunların da evrimi bir yerlerde birileri tarafından inceleniyor ve ufkumuzu açacak pek çok gelişme kaydediliyor.

Sitelerde Paylaş
Hiç kimse evrime bilim diyemez. Tamamen bir tahmindir. Biri bir hikaye uydurmuş zavallı ates itlerde masal olarak algılamışlar ve onunla hala anlatan olmadığı halde kendilerini uyutup durmaktadırlar.

Bunları ayın ikiye bölündüğüne, denizin yarıldığına, yeryüzünün sularla kaplandığına ve insan soyunun kardeşler arası cinsel münasebet ile meydana geldiğine inanan biri mi söylüyor?

HAHHHAHAHHHHHAHHHAHHAHAHAAAAAAAAAAA...

Sitelerde Paylaş
Hiç kimse evrime bilim diyemez. Tamamen bir tahmindir. Biri bir hikaye uydurmuş zavallı ates itlerde masal olarak algılamışlar ve onunla hala anlatan olmadığı halde kendilerini uyutup durmaktadırlar.

Komediye bakın inanılmaz.

Evrim tamamen tahminmiş biri bir hikaye uydurmuş.

Biliyormusunuz bunu söyleyen kişi 1400 yıl önce yaşamış en büyük yalanları uydurmuş muhammed denen gelini ile yatan bir bedeviye inanıyor. işte islam komedisi.

Sitelerde Paylaş

Lan alahın salağı evrimi eleştirdiğin noktayı da yazsana ne ağzında geveliyosun aynı şeyleri .. yok evrim bişeyi açıklayamıyo yok maymun ... senin gibi öküzleri bu forumda nası tutuyolar onu anlamıyorum işte!!!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...