Jump to content

Fetullah Günen ve Ateistler Buluştu

Recommended Posts

ethullah Gülen, İsrail ordusunun, Akdeniz’de Gazze’nin ablukasını delerek yardım götürmeyi amaçlayan filoya düzenlediği operasyonda 9 Türk hayatını kaybetmesiyle ilgili görüşlerini açıkladı.

Gülen, ABD’nin önde gelen gazetelerinden Wall Street Journal’a verdiği söyleşide, Türk bir kuruluşun önderlik ettiği bir filonun İsrail’in izni olmadan Gazze’ye yardım götürmesini eleştirdi.

Gazetenin haberine göre Gülen, söyleşide olayla ilgili izlediği haberler hakkında, "Gördüğüm şeyler hiç de hoş değildi" dedi. Gülen, "Çok çirkin şeylerdi” diye konuştu.

Gülen, organizatörlerin Gazze’ye yardım götürmeden önce İsrail’le uzlaşma yolunu seçmemelerini "faydalı sonuçlar doğurmayacak şekilde otoriteye baş kaldırmak” olarak tanımladı.

İSRAİL’DEN İZİN ALINMALIYDI

WSJ, Gülen’in sözlerinin İsrail tarafından iade edilen aktivistlerin Türkiye’de kahramanlar gibi karşılandığı bir döneme denk geldiği yorumunu yaptı.

Gazze’ye yardım götüren gemilerin önder organizatörlerinden biri olan ve 100’den fazla ülkede yardım faaliyetleri gerçekleştiren İnsani Yardım Vakfı’ndan (IHH) kısa bir süre önce haberdar olduğunu söyleyen Gülen, “IHH’nin politik bir amaç güdüp gütmediğini söylemek kolay değil” dedi.

SUÇLUYU BULMA İŞİ BM'NİN

Gülen, kendi hareketiyle ilişkili bir derneğin Gazze'ye yardım götürmek istediği zaman onlara İsrail'den izin almaları gerektiğini söylediğini belirtti.

Gülen ayrıca, bu olayda suçluyu bulma işinin Birleşmiş Milletlere bırakılmasının en iyi seçenek olduğunu da sözlerine ekledi.

Söyleşiyi gerçekleştiren muhabir, Gülen’in evinin koridorunda, büyük bir Türkiye haritası, Kuran’dan bir ayet ve Boğaz üzerinden geçen bir Türk F-16’sının resmi bulunduğunu da aktardı.

http://www.haberturk.com/polemik/haber/520573-fethullah-gulenden-gazze-yorumu

Sitelerde Paylaş

Fetullah'ın tavrına şaşırmadım.

1.si cemaat çekişmesi. Yıllardır Milli Görüşçülerle zıtlaşma halindeler.

2. si ABD yanlılığı.

Bu olayda iktidar, Milli Görüşçülerle ittifak halinde gözüküyor. Tam bir işbirliği var.

Düne kadar Fetullahçı desteğinde olan ve Milli Görüşçülerle ters olan iktidar, bu olaydan sonra Fetullah'ı nurculardan soyutlamayı ve devre dışı bırakmayı hedefleyebilir.

Bekleyelim, görelim.

Eğer Fetullah, bir yerlerden uyarı alıp da tavır değişikliğine giderek kıvırmazsa Ergenekonvari bir tertiple karşı karşıya kalması sürpriz olmaz. :lol:

Sitelerde Paylaş

Fetullah'ın tavrına şaşırmadım.

1.si cemaat çekişmesi. Yıllardır Milli Görüşçülerle zıtlaşma halindeler.

2. si ABD yanlılığı.

Bu olayda iktidar, Milli Görüşçülerle ittifak halinde gözüküyor. Tam bir işbirliği var.

Düne kadar Fetullahçı desteğinde olan ve Milli Görüşçülerle ters olan iktidar, bu olaydan sonra Fetullah'ı nurculardan soyutlamayı ve devre dışı bırakmayı hedefleyebilir.

Bekleyelim, görelim.

Eğer Fetullah, bir yerlerden uyarı alıp da tavır değişikliğine giderek kıvırmazsa Ergenekonvari bir tertiple karşı karşıya kalması sürpriz olmaz. :lol:

hadiya Fethullah Gülenide tasviye ederlermi diyosn.Halbuki ben Reisin Fethullah Gülen olduğunu düşünüyordum.

Sitelerde Paylaş
hadiya Fethullah Gülenide tasviye ederlermi diyosn.Halbuki ben Reisin Fethullah Gülen olduğunu düşünüyordum.

Kesinlikle tasfiye ederler.

Fetullah Gülen cemaati çok değerli bir potansiyeldir İslamcılar için.

Ama bu potansiyel kendi düşündükleri anlamda bir pratik içinde değildir.

Cemaatin daha radikal olmasını isterler.

Fetullah uzun soluklu düşünür, sinsidir, ne karar alacağı kestirilemez.

Bir de bakmışsın CHP'yi destekleyiverir. Geçmişte DYP'yi, DSP'yi desteklediği gibi.

O nedenle dizginlerin kendileriyle sürekli ittifak halinde olan birinin elinde olmasını isterler.

İstedikleri yapıda bir liderin gelmesi, cemaatin yapısını değiştirmelerinden çok daha kolaydır.

Yani, cemaatin yapısını değiştiremezler ama kendi yönlerinde bir lider sağlayabilirler.

Fetullah elden ayaktan düşmeye başlayınca bu plan oluşmuştur zaten.

Ama yerine dışardan biri mümkün olmadığına göre, bu plan içten bir değişime yönelik olarak tatbik edilecektir.

Yakın zamanda bu lider adayını tanımaya başlarız sanıyorum.

Sitelerde Paylaş

Komplo teorisi olacak ama bence amerika RTE'den vazgeçti gibi duruyor. Hatırlarsanız Baykal da pensilvanyadan samimi haberler almıştı. Bugün aynı pensilvanya RTE'ye arkasını döndü. Ki mevcut durumda amerikanın yeterli sebebi var gibi gözüküyor. Şimdi ileriye dair iki şık var gibi gözüküyor pensilvanya CHP ile birlikte RTE'yi devirecek veya Numan kurtulmuş ile birlikte 3'lü koalisyon dönemleri geliyor olabilir. Hangi üç tam kestirilebilecek gibi değil yakın zamanda yurt dışı görüşmelerin sıklığına bakmak gerekli gibi, sonrası için bir şey düşünemiyorum, henüz enken..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...