Jump to content

Baş Örtüsü Hakkımız Söke Söke Alırız

Recommended Posts

Kadınlarımız

FANTEZİ bu ya, Gazi Mustafa Kemal Paşa önderliğinde Kurtuluş Savaşı yapılmasaydı, Cumhuriyet kurulmasaydı, Cumhuriyet Devrimleri gerçekleştirilmeseydi, Türkiye’nin ve kadınlarımızın hali nice olurdu?

Türkiye ülkesi Afganistan, Yemen, Sudan ve benzerlerinden farksız olurdu. Rahatsız edici bu durum türbancılarımızı belki mutlu ederdi. Ancak şunu unutmasınlar ki altlarına çektikleri 4x4’ler, yaptıkları 5 yıldızlı düğünler Cumhuriyet sayesindedir.

TAM BİR ZİLLET HALİ

Kadınlara gelince: Kadınların hiçbir örtünme sorunu olmayacaktı: Türban, çarşaf, burka, çador, maske. Gel keyfim gel! Dilediği gibi örtünecekti. Ama Cumhuriyet’in Medeni Kanunu’nun korucu kanatları altında olamayacağı için erkek kardeşlerle eşit miras payından yararlanamayacaktı; yanında bir başka kadınla birlikte tanık olma hakkı olacaktı; kocasının tek eşi olamayacaktı; işyeri açamayacaktı; tek başına yolculuk edemeyecekti; oy hakkı babası, erkek kardeşi ya da kocası tarafından kontrol edilecekti; kocasından boşanma hakkı olmayacaktı, kırbaçlanacaktı, recm edilecekti. Tam bir zillet hali!

Ama yalana-dolana, hurafelere, erkek baskısına boyun eğerek yaşarken zillet kefenine girecekti. “Girecekti!” dememe bakmayın, giriyor zaten ve ne utanç vericidir ki bu yaptığının özgürleşme olduğunu, bireysel inanç özgürlüğü olduğunu ileri sürüyor! Nankör!

2010 yılında, Dünya Ekonomik Forumu’nun kadın-erkek eşitliği konusunda yayınladığı yıllık rapora göre 134 ülke arasında 126. olmaktan hiç de rahatsız değil. Türk kadını, Katar, Mısır, Mali, İran, Suudi Arabistan, Benin, Pakistan, Çad ve Yemen kadınlarıyla aynı sınıfta bulunuyor. Cumhuriyet gidip şeriat geldiği zaman cennette bile sefaletten kurtulamayacak!

MISIR’I İZLİYORLAR

Türbancı militanlar bugünkü hallerinin özgür iradelerinin seçimlerinden kaynaklandığını sanıyorlar. Kesinlikle aldanıyorlar. 1970’lerin başından itibaren, Müslüman Kardeşler’in etkisiyle Mısır’da ne oldu ise bizimkiler onu izlediler. İzliyorlar!

“Mısır’da yirmi yıl önce örtü istisna durumundaydı, bugün kural haline geldi. Aynı dönüşüm, Türkiye’ye varıncaya kadar Müslüman toplumların tamamında gözlenmekte.” (Dictionnaire du Coran, Ed. Robert Laffont, s. 926)

60’lı, 70’li yıllarda Mısır’da üniversite öğrencileri arasında kız-erkek ilişkilerinde günümüzün yasakları söz konusu bile değildi. Müslüman dünyasında saatler tersine çalışıyor artık. Bizdeki durum nedir bilmiyorum ama Müslüman ülkelerde ve Avrupa’daki Müslümanlar arasında bekâret zarı onarım sanayisi çok gelişmiş durumda.

DİNSEL KAYNAKLARI YOK

Sorun aslında ne türbandan ne de İslam’dan kaynaklanıyor. Kuran’ı geriye dönük okuyarak statikleştiren, gericileştiren İslamcıların dayatmalarından kaynaklanıyor. Adonis, 1990’larda el-Ezher’in (al-Azhar) İlahiyat Fakültesi’nde bir şeyhin başı açık kızlara ders verdiğine tanıklık ediyor. İslamcı “Ben çağa ve dünyaya uymayacağım, çağ ve dünya bana uysun!” diye dayatıyor.

Bizim türbancılar da öyle. Tefsirler dışında hiçbir dinsel kaynakları yok. Sözde inançlarını tabulaştırarak Türkiye’yi küstahça tehdit ediyorlar! Bu gidiş, kötü bir gidiş!

Özdemir İNCE

Sitelerde Paylaş
  • İleti 900
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

türbanın dinsel dayanağının olup olmaması devleti ilgilendirmez...

adam keyfinden de takıyor olabilir...

devlet kişilerin dinsel yahut keyfi isteklerine karşı nasıl tutum takınır...

bu istek bir şekilde bir zarar veriyorsa buna engel olur...

başlarım senin keyfine de dinine de diyebilir...

ama herhangi bir zarar vermiyorsa karışmaz...

böylece boşuna enerjisini harcamaz...

Sitelerde Paylaş

İslamın hükümleri nerede başlayıp nerede bitiyor kirec?. Günlük hayatı dine göre düzenlemeye kalkınca sınırı nereden çizeceğiz? Adamların klasik hükümlerinde dinden dönenin 3 gün içinde idam edilmesi gerektiği bile var. "Başını örtme" olayı buzdağının görünen küçük bir ucu sadece. Aslında bir beyin örtüsünden söz ediyoruz biz burada. "Tamam başını ört "diyorsun, ilkokul çocukları bile mal bulmuş mağribi gibi başörtüsü eylemi yapmaya başlıyor. Kesinleşmiş bilimsel bulgular ve bilim hemen inkar edilmeye başlıyor.

Şeriat "pandoranın kutusu" gibidir. Çıktı mı kutudan bir daha girmez. Zorunlu din dersleri, tarikatlar, cemaatler ve mahalle esnaf örgütlenmeleri ile toplum bu duruma ince ince ve sinsi sinsi hazırlandı yıllarca. Şeriat ve hilafet özlemcileri hep en çok oy alan iktidar partisine (genelde bir muhafazakar sağ parti) yuvalandılar ve işlerini gördüler yıllarca.

türbanın dinsel dayanağının olup olmaması devleti ilgilendirmez...

adam keyfinden de takıyor olabilir...

devlet kişilerin dinsel yahut keyfi isteklerine karşı nasıl tutum takınır...

bu istek bir şekilde bir zarar veriyorsa buna engel olur...

başlarım senin keyfine de dinine de diyebilir...

ama herhangi bir zarar vermiyorsa karışmaz...

böylece boşuna enerjisini harcamaz...

Sitelerde Paylaş

İslamın hükümleri nerede başlayıp nerede bitiyor kirec?. Günlük hayatı dine göre düzenlemeye kalkınca sınırı nereden çizeceğiz? Adamların klasik hükümlerinde dinden dönenin 3 gün içinde idam edilmesi gerektiği bile var. "Başını örtme" olayı buzdağının görünen küçük bir ucu sadece. Aslında bir beyin örtüsünden söz ediyoruz biz burada. "Tamam başını ört "diyorsun, ilkokul çocukları bile mal bulmuş mağribi gibi başörtüsü eylemi yapmaya başlıyor. Kesinleşmiş bilimsel bulgular ve bilim hemen inkar edilmeye başlıyor.

Şeriat "pandoranın kutusu" gibidir. Çıktı mı kutudan bir daha girmez. Zorunlu din dersleri, tarikatlar, cemaatler ve mahalle esnaf örgütlenmeleri ile toplum bu duruma ince ince ve sinsi sinsi hazırlandı yıllarca. Şeriat ve hilafet özlemcileri hep en çok oy alan iktidar partisine (genelde bir muhafazakar sağ parti) yuvalandılar ve işlerini gördüler yıllarca.

sadece islam değil tüm diğer dinlere mensub insanların kendilerine ait bir takım istekleri olacaktır...

yahudi hristiyan zerdüşt satanist ateist hedonist görüşlere mensup insanlar var...

bunların her birinin ayrı ayrı istekleri olacaktır...

devlet tüm bunlarının isteklerinin kendi dinlerindeki kaynaklarını farz mı vacipmi sünnet mi hangi ayete yada hangi hadise dayanıyor diye belirlemek zorunda değil...

devlet sadece bu isteğin zararlı mı yoksa zararsız mı olduğuna bakar...

buna göre karar verir...

bildiğim kadarıyla baş örtüsünün sağlığa herhangi bir zararı yoktur...

bu yüzden artık devlet bu konudaki inadını bırakmalı ve bu kadar insanın daha önemli ve gerekli konulara ayırması gereken enerjisini dikkatini boşa harcamamalıdır..

başka dinden yada görüşten insanların istekleri de zararlı değilse karışılmamalıdır...

Sitelerde Paylaş

"Ateizm" bir din değildir. Diğer dinlerle ateistleri bir arada anman büyük bir hata.

Ayrıca dinlerin isteklerini günlük hayattaki hiçbir şeye bulaştırmamak ve dini evlerine ve ibadethanelerine özgü kılmak ise şimdiye kadar bulunmuş en iyi çözümdür. Çünkü bu işe bir noktadan başladın mı bunun sonu gelmez. Ortalık Hindistan'a, Afganistan'a döner. En iyisi şu anda olduğu gibi bırakmak. Evlerinde, sokakta, ibdethanede isteyen istediğini yapar ama okullara ve diğer kurumlara bulaşılmamalıdır. Eğitimin ve hukukun laik olması çok önemlidir. Yoksa hızla bölünme ve çok hukukluluğa doğru gideriz.

Dini okullarda zorunlu olarak yaymaya başladın mı zaten kaçınılmaz olarak orta-uzun vadede şeriata gidersin. İslam, insanları çok korkutan bir din. Kur'an'ı okuyan küçük çocukların falan ödü kopuyor çünkü, "ölünce çıra gibi yanacağız, irin içirecekler, zakkum yedirecekler bize" diye.

Sitelerde Paylaş

İşte ambeleee,

Yakupcuğum verdigin şu http://www.uzmantv.c...elleri-nelerdir edreseye gettim ba

şına turban dahılan gızları Turbanlı görünce vallahda billahda gıpırdamayan yerim galmadı.

Ay o negeder gözel yaptı o çirkin gızları.

Mahyajıda yapan çoh usta sanırım.

Gorharamki, gısa zamanda Tüm gızlar Turbana geçerler.

Ben gız olsam bugünden tezi yoh Turban dahıp, oglanları hop hop hoplatırdım.

Obaşlar

O gaşlar

O kirpikler

O gözler

O yüzler

O burunlar

O dudahlar

O ağızlar

Yüzlere yahışan

O turbanlar

Dört yana sarhıtılan Turbanın ucları

Vallah öldürdü öldürdü beni.

İneninki anadan dogma olsa bu gadan çekici mümküneti yoh olamazdılar.

Deycenizki Tolondede gene azdın.

Vallah kim olsa azar ineninki.

Cübbeli Ehmet görse düşer bayulur vallaaaa

Hele bide yolda gırıttımı,irkekler yol boyunca düşüp bayılmazsalar neyim.

Başta ben tebi :-)))))).

Bu baş örtüsü CHP ile MHP eritecek vallaha eritecek.

Trapezanun uşaklarinun paşlarına orttuğuda hapu Turbana çok penzeyu :-))))).

Pirda İstanpolun YOMUŞAKLARİDA hapoyle TURPANİ İÇ KIÇİKLAYİCİ PULUP HAPU ŞEYE SEVTALANURSELAR , TURPAN ÇUMHURİYETİ ÇOĞA VARMAZ KİSA ZAMANDA KURULMAZSA BEN NEYİM.

Turban satıcısıda işinin çoh ustası:-)))).

Turbanı insanın içini gıdıhlayıcı şekilde gızın başına giydirdi.

Yaptıgının farkında olduğu içinde ŞAYTANCA zor görünür gülücükler atıyordu.

Hapuraya Tolontete vardur.

Onun kozunden kaçarmi hiç.

Kılıçdaroğlu heç vahıt gaybetmeden Turbana sarılıp yeni çoh daha çekici TURBANLI baş mödelleri üretip piyeseye çıhmazsa. Gurnaz başbahanımızın devesinin nallarını toplayacagı bir gerçektir.TEBİKİ O NALLARI BULABULURSA.

Videolardaki Insanın başını döndüren bu MÖDEL GIZLARI gördükten sonra ambu ganaata vardım.

YARABBIM SEN neler yaratmaya GADIRSAN :-))))))?

Sen bu Gasımpaşalıya bugadar AHLI neye verdinki?

Duydumki Avrupalı TUTUCU bazı gızlarda MÖDERN Turban dahmaya başlamışlar.

Bu basbahandan gorhulur vallaha :-))))).

Şu Alman başbahanınada Turban heç yahışmaz.

Garı geyinmesini bile bülmiy.

Heç aynanın garşısına geçip kendine bahmıymı?

Hele gelsin bizim Turbancı teksitilcilerden geyinsinde, Avrupalı dövlet başkanlarından aşk nemeleri duymaya başlamazsa, banada Tolon dede demesinler.

Bizim teksitilciler en çirkin gızları bülem en çekici hala sohabüliyler.

Yallandurıysan deyenler videölere bahsınlar canım..

Tolondede

Sitelerde Paylaş

İşte ambeleee,

Yakupcuğum verdigin şu http://www.uzmantv.c...elleri-nelerdir edreseye gettim ba

şına turban dahılan gızları Turbanlı görünce vallahda billahda gıpırdamayan yerim galmadı. Ay o negeder gözel yaptı o çirkin gızları.

Mahyajıda yapan çoh usta sanırım.

Gorharamki, gısa zamanda Tüm gızlar Turbana geçerler.

Ben gız olsam bugünden tezi yoh Turban dahıp, oglanları hop hop hoplatırdım.

Obaşlar

O gaşlar

O kirpikler

O gözler

O yüzler

O burunlar

O dudahlar

O ağızlar

Yüzlere yahışan

O turbanlar

Dört yana sarhıtılan Turbanın ucları

Vallah öldürdü öldürdü beni.

Olur mu öyle şey Tolonbegciğim, onlar saçlarını gören erkeklerin nefsi azmasın deyun öyle giyiniyollar!

Ama üstte anlattıklarına bakılırsa tam tersi bir durum oluyor.

Ne diyim sen de haklısın; dudakları boya, kaşları aldır, gözlere ve kirpiklere bir ton boya sür, başa da geçir bir türban…

E kapanmaktaki keramet nerde kaldı şimdi değil mi ama Tolon tetecuğum.

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Ne istiyorlarsa verilsin" politikasının sonu yoktur. İki gün sonra da "niye tatil günleri Cuma değil de Pazar" derler. Onu da verirsin, "metre yerine arşın" gelsin derler. Onu da verince "dört kadın almak hakkımız değil mi" derler. Onu da ver "biz kendi dinimizin hukukuna göre yargılanmak istiyoruz" derler. Onu da ver, "başımıza halife istiyoruz" derler. Bir yerden başladın mı bu işin sonu olmaz. Sınır, "günlük hayatın ve kamu düzeninin din esaslarına göre düzenlenemeyeceği" esasıdır ve anayasanın değişemeyecek maddelerinin asıl anlamı da budur.

Sitelerde Paylaş

Türban en doğal haktır. Bugün olmazsa yarın serbest olacak, buna karşı dayanamazsınız. Milli iradenin karşısında durulmaz.

Bu bağlamda din derslerini zorunlu yapıp, cemaat ve tarikatları serbest bırakırsan ve halkın formal ve informal eğtimini "STK" diyerek cemaatlere terkedersen, kaçınılmaz olarak bir süre sonra şeriata geçersin. Çünkü milli irade(!) kendisini bir anlamda aslında iptal ederek, yerine değişemez, dogmatik ve hurafelerle dolu olan 7. yy şeriat kanunlarını koyar. Yani ektiğini biçersin. Bu yüzden ekmeyeceksin. Ekim yeri de formal (resmi veya özel okullar) veya informal (Kur'an kursları, tarikatlar, el verenler vs) eğitim kurumlarıdır. İslam dininin Hıristiyanlıktan en önemli farkı günümüzde bile ciddi ciddi siyasi idareye talip olmasıdır. Hıristiyanlık bu anlamda aydınlanma asrında törpülenmiş ve bir toplumsal uzlaşı geliştirilmiştir (sekülerleşme, concordat vs). "İnsan üretim yeri" olan eğitim kurumlarını küçük çocuklara din pompalayan yerler haline getirirseniz ve bu din de hususan İslam olursa, "şeriata geçiş" bir vadede kaçınılmazdır. Bu işin ideali, din bilgilerinin 18 yaş üzeri kişilere verilmesidir. Din, sosyoloji ve felsefe gibi derslerin içinde ve bu bağlamda incelenmelidir. Daha ileri bilgi, teoloji okullarında üniversite kapsamında verilmelidir. Zorunlu eğitimin de önce lise (imam-hatip değil ama) ve daha sonra 2 yıllık meslek yüksek okulunu kapsayacak şekilde uzatılması gerekir.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 9 years later...

İşte bu benim dosdoğru yolumdur; onu takip edin, başka yolları takip etmeyin, yoksa o takip sizi benim yolumdan[*] ayırır. Bunlar da Allah'ın sizden istekleridir, belki ondan çekinerek kendinizi korursunuz. İşte bu, indirdiğimiz bereketli Kitaptır. Ona uyun ve kendinizi koruyun ki iyilik bulasınız. Yoksa kalkar, "Kitap bizden önceki iki topluluğa indirilmişti. Biz onların okuduklarından habersiz kaldık." diyebilirdiniz . Ya da şöyle diyebilirdiniz: “Eğer o Kitap bize indirilmiş olsaydı ona onlardan daha iyi uyardık." İşte size Rabbinizden açık bir belge, bir rehber ve bir ikram geldi. Bundan sonra Allah'ın ayetleri karşısında yalana sarılandan ve onlardan yüz çevirenden daha yanlış kim olabilir? Ayetlerimizden yüz çevirenleri, yüz çevirmelerine karşılık azabın kötüsü ile cezalandıracağız . Bunlar ne bekliyorlar? Kendilerine meleklerin gelmesini mi, yoksa Rabbinin gelmesini mi ya da Rabbinden ölüm belirtilerinin(ayetlerinin) gelmesini mi? Rabbinden ölüm belirtileri geldiği[1*] gün evvelce inanıp güvenmemiş kimsenin imanı veya imanlı olarak iyilik etmemiş olanın iyiliği kendine fayda vermeyecektir[2*]. De ki “Bekleyin, biz de bekliyoruz. De ki “Benim namazım, ibadetim, hayatım ve ölümüm, varlıkların Rabbi olan Allah içindir . 

Sitelerde Paylaş

Şura üflendiği gün.... işte o gün gunahkarları  gözleri görmez halde toplayacağız/ İnsanların dağılmış kelebekler gibi olduğu gün / melekler sıra sıra dikili iken rabin hesap sorma vakti gelmiştir / mezardan kalkış gününe yemin ederim / alçalıp yükseldiğinde o yıldız önemlidir/Guneş ile ay bir araya getirilmiş olur / dağları yürüteceğimiz gün yeri cıplak bir halde göreceksin . Bir tek eksik bırakmadan onları oraya toplayacağız / gök açılmış , kapılar oluşmuştur / cehenemde gözetleme durumundadır / yok yok yıldızların bulunduğu yere yemin ederim  / gidin de üç bölümlü göğe varın / yer , bütün haberleri o gün anlatacaktır / melekler göğün kenarına çekilirler. Onların Ust tarafında sekiz melek rabin arşını taşır /

Sitelerde Paylaş

Çocuk şöyle dedi: “Ben Allah’ın kuluyum. O, bana kitap verecek ve beni nebi yapacaktır. Çocuk şöyle dedi: “Ben Allah’ın kuluyum. O, bana kitap verecek ve beni nebi yapacaktır. Bana, anama iyi evlat olacağım; zorba ve isyankar olmayacağım bir yapı verdi.”[*] Bana selam (esenlik ve güvenlik) olsun doğduğum gün, öleceğim gün ve yeniden diriltileceğim gün.” 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...